Dodaj do ulubionych

Koronę Gór Polskich '2005

21.04.05, 16:00
Powstała cenna inicjatywa i nie można pozwolić jej umrzeć.
Trzeba by zrobić zestawienie co juz mamy, co trzeba zdobyć.
No i proszę ruszać w Góry!!!
--
ryb-ka
Obserwuj wątek
    • alexandra74 Re: Koronę Gór Polskich '2005 29.04.05, 10:43
      Nie wiem, czy dokładnie o to chodziło autorowi wątku. Chciałabym sie pochwalić
      moimi "zdobyczmi". Początkujący ze mnie taternik, chodze od trzech lat.

2002 rok: Nosal, Giuewont (od Doliny Strążyskiej), Kopa Kondracka, Kasprowy
      Wierch.
      2004 rok: Zawrat, Świnica, Szpiglasowy Wierch, Granaty.
      Na Słowacji: Sławkowski Szczyt.

To na razie tyle:(

W tym roku planuję: Krywań (Słowacja), Kozia Przełęcz i Kozi Wierch, Krzyżne i
      Rysy (bardzo wątpliwe).
      • mig23 Re: Koronę Gór Polskich '2005 30.04.05, 23:23
        Nie do końca o to chodziło... KGP to najwyższe szczyty 28 polskich pasm
        górskich. Geneza powstania "cennej inicjatywy" tutaj:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=10213&w=13614015&v=2&s=0
        Stan na dzień rozpoczęcia tego wątku (21.04.2005): Wysoka Kopa (G.Izerskie),
        Rudawiec (G.Bialskie), Orlica (G.Orlickie), Kowadło (G.Złote), Jagodna
        (G.Bystrzyckie), Waligóra (G.Kamienne), Chełemiec (G.Wałbrzyskie), Ślęża (Masyw
        Ślęży) - 8 szt. :-)

MiG
          • ry-bka Re: Koronę Gór Polskich '2005 01.05.05, 13:38
            A oto co jeszcze mamy do zdobycia:
            Rysy [Josip - może Ty? ;)](Tatry), Babia Góra (Beskid Żywiecki), Śnieżnik
            (Masyw Śnieżnika),Tarnica (Bieszczady),Turbacz (Gorce), Radziejowa (Beskid
            Sądecki), Skrzyczne (Beskid Śląski), Mogielnica (Beskid Wyspowy),Wysoka
            (Pieniny), Wielka Sowa (G. Sowie), Lackowa (Beskid Niski), Skalnik (Rudawy
            Janowickie), Czupel (Beskid Mały), Szczeliniec Wielki(G. Stołowe), Lubomir
            (Beskid Makowski),Biskupia Kopa (G. Opawskie),Skopiec (G. Kaczawskie), Łysica
            (G. Świętokrzyskie), Kłodzka Góra (G. Bardzkie).
            Trochę tego jest -19, ale do końca roku daleko :)

--
            ryb-ka
            • ry-bka Re: Koronę Gór Polskich '2005 04.05.05, 12:20
              alexandra74 - każdy chętny jest mile widziany - im więcej nas tym większe
              szanse realizacji planów :)Szczególnie że masz w planach Rysy ....

Josip - co z Lackową? Słynna ściana zdobyta?
              --
              ryb-ka
                • ry-bka mamy kolejny szczyt! 16.05.05, 08:11
                  Po weekendzie do kategorii "zdobyte" dołączył Szczeliniec.
                  Mamy też w gronie zdobywców forumowej korony najmłodszego uczestnika -
                  trzylatka :)
                  Młody pół drogi na Szczeliniec przewędrował na własnych nogach - miał motywację
                  bo był rycerzem który wspina się na górę żeby walczyc ze smokiem :D
                  --
                  ryb-ka
                  • josip_broz_tito Re: mamy kolejny szczyt! 16.05.05, 12:57
                    Gratulacje! To ze smokiem to zarąbista sprawa, tak będę motywował swoje
                    dziecko, jeśli będę miał :)(nawet córeczkę, bo ją mam zamiar wychowywać w duchu
                    że najważniejsze jest to białe co się turla po zielonym w telewizorku)
                    --
                    Ka mate ka mate ka ora ka ora
                    Tenei te tangata puhuru huru
                    Nana nei i tiki mai
                    Whakawhiti te ra
                          • melina2 pytanie dot. Orlicy 25.07.05, 17:21
                            Tez należę do wariatów zdobywających KGP, ale miałam problem ze zdobyciem
                            Orlicy - szczyt nie znajduje się po polskiej stronie! Zostalam o tym
                            poinformowana przez Straż Graniczną, która wręcz pilnowała, bym na stronę
                            czeską nie przekradła się nawet mysz. Więc - po pierwsze zdobycie Orlicy jest
                            nielegalne ;) a po drugie jako niepolski szczyt nie powinna się liczyć do KGP?
                            I co na to zdobywcy Orlicy i autorytety?
                            • mig23 Re: pytanie dot. Orlicy 26.07.05, 23:08
                              Heh, kilka innych szczytów KGP jest bardziej dyskusyjnych.
                              Sam szczyt Orlicy jest może tuż za granicą, ale szlak wiedzie głównym grzbietem
                              i przejście bez zbaczania ze szlaku jest traktowane jako zdobycie szczytu
                              Orlicy. A Góry Orlickie są częściowo (hmm, bardzo częściowo :-) ) w Polsce,
                              więc któryś szczyt trzeba by i tak wybrać (może by padło na taki, który szlak
                              omija o 20 m i dalej byłby problem).

MiG
                        • am777 Babia miała być dla mojej latorośli :( 03.08.05, 09:12
                          Niestety spóżnił się... Wczoraj telefonicznie oznajmił, że Babia Góra zdobyta
                          (niestety beze mnie - nie mam 2 miesięcy wakacji:( ). Ale za to moje dziecko
                          chyba najmłodsze w tym gronie, a jakby nie było jakieś kamyczki dorzucił.
                          Przy okazji informuję, że na Błyszcza (za którym osobiście głosowałam) nie
                          dotarłam. Chodziłam innymi drogami...
              • josip_broz_tito Re: Koronę Gór Polskich '2005 13.09.05, 13:17
                jest rownie tyle publikacji mowiacych ze Chelmiec co i ze Borowa. I pewnie
                jeszcze nie raz sie zmieni, bo sie obniza i podnosi z uwagi na gornictwo.
                --
                Każdy wie to co wie
                Jeden więcej, drugi mniej
                W życiu czasem trzeba wiedzieć
                Kiedy wstać a kiedy siedzieć
                • wasyyl Borowa 22.09.05, 21:55
                  różnice wynikają z błędu polegającego na tym, iż na jednej z map podano
                  wysokości góry wraz z wysokością wieży znajdującej się na szczycie (18 m).

"...I pewnie jeszcze nie raz sie zmieni, bo sie obniza i podnosi z uwagi na
                  gornictwo..."
                  Bez komentarza, ale niezłe to musiałyby być ruchy gdyby góra rosła i kurczyła
                  się między publikacjami o 18 m!
                    • dziad_borowy Ano właśnie: czy Borowa...? 27.09.05, 15:48
                      Otoz z moich wlasnych 18-letnich obserwacji Borowej z bliska jak i Chelmca z
                      bliska bardzo moge stwierdzic, ze Borowa ma na oko 854, natomiast Chelmiec
                      jakies 851 mnpm. Tyle na oko. O to co jest wyzsze nalezy juz zapytac
                      matematykow.
                      Osobe, ktora twierdzi, ze teren w Wchu jezdzi ostro i kilkumetrowo w dol i w
                      gore z kopalni powodu, zapraszam do tego miasta, by czym predzej te bzdurna
                      teorie litosciwie w otchlan zapomnienia wrzucic.
                      Dzierżbórbór!!!!
    • aard Jeśli Wam to do czegoś potrzbne 03.08.05, 13:36
      (nie sledzę tutaj postępów, więc nie wiem), to zdobyłem Lackową zielonym
      szlakiem od Zachodu.
      Pozdrawiam.
      --
      Rezerwat jest metaforą (tRUdne słowo) ucieczki przed prześladowaniami,
      a Utopia jest alegorią (jeszcze tRUdniejsze słowo) dążenia do ideału.
    • jita Re: Koronę Gór Polskich '2005 30.10.05, 14:30
      29.10.2005
      Beskid Mały - Czupel :-)

ps. już nie jest bezwidokowy; zrobiono wycinkę drzew po stronie
      północno-wschodniej (co marketing to marketing ;-)) - widać Jezioro
      Międzybrodzkie z zaporą w Porąbce oraz zbiornik na górze Żar

--
      www.naszepodroze.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się