Dodaj do ulubionych

Szkoda Octavia L& K - co to znaczy?

IP: 66.98.130.* 07.01.04, 23:14
Widzialem dzis ogloszenie o sprzedazy 2-letniej Octavii L&K. Full-wypas,
jakis czip czy cos (co to w ogole jest?), klima, poduszki powietrzne, lakier
czarny metalik, ABS i inne bajery. Co to w ogole znaczy L&K? Luksus i cos?
Dobrze mysle?
Zainteresowalo mnie to auto, bo cena wydaje sie korzystna. Za prawie nowke
passata z pelnym wyposazeniem musialbym dac z kilkaset tys. wiecej. Co o tym
myslicie? Brac?
Obserwuj wątek
    • Gość: hermiona1 Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.04, 08:00
      bierz !!!!
      to chyba wóz barkasa wiec na pewno warto bo on go u kolegi co ma autoryzację
      serwisował
      poza tym taka skoda to jak audi a4 tylko o wiele tansze
    • Gość: skodoman Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: *.de 08.01.04, 08:49
      L&K znaczy Laurent&Klement
      To sa projektanci mody meskiej dla mezczyzn z wyzszej polki, tzn. dla elity.
      Jesli wiec czujesz sie czlowiekiem sukcesu, to bierz! Nie zastanwiaj sie.
      Ten samochod doskonale podkresla prestiz mezczyzny.
      Zreszta nazwiska slawnych projektantow mowia same za siebie.
      • barkas Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? 08.01.04, 19:22
        Gość portalu: skodoman napisał(a):

        > L&K znaczy Laurent&Klement
        > To sa projektanci mody meskiej dla mezczyzn z wyzszej polki, tzn. dla elity.
        > Jesli wiec czujesz sie czlowiekiem sukcesu, to bierz! Nie zastanwiaj sie.
        > Ten samochod doskonale podkresla prestiz mezczyzny.
        > Zreszta nazwiska slawnych projektantow mowia same za siebie.


        Co Ty piszesz???
        Laurin i Klement to założyciele marki Skoda sprzed 100 lat. Skoda w hołdzie
        ich pamięci wypuściła specjalną wypasioną wersję swojego kompaktu.

        www.vwvortex.com/artman/publish/article_321.shtml

        Wasz BARKAS 1.8T L&K.
        • Gość: skodoman Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: *.de 08.01.04, 19:39
          > Co Ty piszesz???
          > Laurin i Klement to założyciele marki Skoda sprzed 100 lat. Skoda w hołdzie
          > ich pamięci wypuściła specjalną wypasioną wersję swojego kompaktu.
          >
          > www.vwvortex.com/artman/publish/article_321.shtml
          >
          > Wasz BARKAS 1.8T L&K.

          Co TY k.... piszesz!?
          Przeciez nie raz bylem w Berlinie i nie raz przechodzilem Scheissenstrasse kolo
          sklepu wlasnie Laurent & Klement. Raz wszedlem, ale ceny maja zajebiste. Zwykle
          majtki 100 Euro. Pogielo ich. Ale przeciez czesto sie zdarza, ze projektanci
          mody firmuja swoimi nazwiskami luksusowe zegarki, narty czy samochody. Tak jest
          tez w tym przypadku i to tylko dobrze swiadczy o samochodzie, wiec co sie
          oburzasz? Angielskiego nie znam wiec nie rzucaj mi tu linkow po angielsku.
          Ale faktycznie, auto zajebioza, tylko nic nie rozumiem:(

          • Gość: rudolf Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: *.aster.pl 28.01.04, 13:27
            Skodoman ma rację.Laurin i Klement to założyciele firmy Skoda.
            • Gość: Braził Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: *.chelm.sdi.tpnet.pl 29.01.04, 14:52
              Gość portalu: rudolf napisał(a):

              > Skodoman ma rację.Laurin i Klement to założyciele firmy Skoda.

              A kim byli Panowie Laurent i Clement?
              pzdr
              • Gość: dzidżej Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 29.01.04, 20:57
                To projektanci mody dla pedalkow.
        • Gość: skodoman W ogole to sie nie znasz koles IP: *.de 08.01.04, 19:51
          Octavia to wedlug ciebie kompakt? Chyba cie pogielo.
          Skoda to czeski passat wiec jaki kompakt?
          Po za tym jest L&K dlatego, ze Czesi szanuja swoj jezyk i pisza tak jak czytaja.
          U nich jest np. Tina Tarnerowa, a nie jakas Tina Turner i to jest normalne, bo
          co to za narod, ktory nie szanuje swojej tradycji i jezyka. Za to kocham
          Czechow i juz zawsze bede kupowac Skody.
          Dlatego nie jest L&C, ale L&K. Ale na Zachodzie ta wersja Octavii nazywa sie
          Laurent&Clement.
          Nie wierzysz? Masz link. Co z ciebie w ogole za skodziarz.

          www.autoteka.com/modeli/m.php3?sif1=37&sif=161

          • Gość: b Re: W ogole to sie nie znasz koles IP: 5.2.* / *.chello.pl 08.01.04, 19:57
            > Skoda to czeski passat wiec jaki kompakt?
          • Gość: bek Re: W ogole to sie nie znasz koles IP: 5.2.* / *.chello.pl 08.01.04, 19:59
            > Skoda to czeski passat wiec jaki kompakt?

            A świstak siedzi i zawija w te sreberka... ;-)
            W takim razie to Superb jest pewnie konkurentem S-klasy Merca, nie? ;-))
            • Gość: skodoman Re: W ogole to sie nie znasz koles IP: 216.127.82.* 08.01.04, 21:01
              Gość portalu: bek napisał(a):

              > > Skoda to czeski passat wiec jaki kompakt?
              >
              > A świstak siedzi i zawija w te sreberka... ;-)
              > W takim razie to Superb jest pewnie konkurentem S-klasy Merca, nie? ;-))

              A dlaczego nie?
              W tej chwili Skoda juz przewyzsza jakoscia Mercedesa i powoli staje sie drugim
              Rolls-Roys'em.
              Skoda rulez!
              Tylko patrzec kiedy Skodami beda jezdzic gwiazdy Hollywood i premierzy i
              prezydenci panstw.

              • andre_234 Re: W ogole to sie nie znasz koles 08.01.04, 21:30
                Tako rzecze skodoman!!
                "W tej chwili Skoda juz przewyzsza jakoscia Mercedesa i powoli staje sie drugim
                Rolls-Roys'em.
                Skoda rulez!
                Tylko patrzec kiedy Skodami beda jezdzic gwiazdy Hollywood i premierzy i
                prezydenci panstw".

                A la głupi myślałem że skodoman to jakiś wariat.
                Po tym tekście zmieniam zdanie.
                To jajcarz. Choć jego wątek o wstydzie jest naprawdę wstydliwy.
                PZDR
          • andre_234 Re: W ogole to sie nie znasz koles 08.01.04, 20:48
            www.skoda.pl/home/index.htm
            www.autoteka.com/modeli/m.php3?sif1=37&sif=161
            Ale jajka ! Wygląda na to że obaj mają rację.
            • hehe.he Re: W ogole to sie nie znasz koles 08.01.04, 21:37
              nie chcę się wtrącać ale nie mogą mieć przecież obydwoje racji:))))
              myslę ze to skodoman ma rację bo jest zdecydowanie najbardziej radykalnym
              miłośnikiem Skody na portalu gazeta
              • andre_234 Re: W ogole to sie nie znasz koles 08.01.04, 21:46
                hehe.he napisał:

                > nie chcę się wtrącać ale nie mogą mieć przecież obydwoje racji:))))
                > myslę ze to skodoman ma rację bo jest zdecydowanie najbardziej radykalnym
                > miłośnikiem Skody na portalu gazeta

                Na polskiej stronie Skody napisano że:
                Pionierami byli Laurin i Klement z Mlada Boleslav
                Z całą pewnością istotnym momentem w historii okazał się zepsuty rower o nazwie
                „Germania 6” firmy Seidel i Naumann, który u miejscowego przedstawiciela
                drezdeńskiej firmy kupił księgarz Vaclav Klement. Czeski miłośnik cyklistyki ze
                swojego nabytku nie cieszył się długo. Najpierw uszkodzona została rama, a
                później nie mógł poradzić sobie z wciąż spadającym łańcuchem. Na nic zdały się
                odwiedziny w kilku punktach sprzedaży, a także list do producenta. Zapalony
                miłośnik turystyki rowerowej, za jakiego uważany był Klement, musiał radzić
                sobie sam. Ta bezsilność była inspiracją do stworzenia własnego punktu napraw.
                Myślał jednak również o składaniu rowerów z elementów dostarczanych z Anglii.
                Taka firma działała już w oddalonym o 40 km Turnovie, której współwłaścicielami
                byli: Josef Kraus i Vaclav Laurin. Ponieważ współpraca nie układała im się
                najlepiej, Klement złożył ofertę wspólnego przedsięwzięcia Laurinowi.
                Ostatecznie dwaj nowi partnerzy zaproponowali 30 września 1895 r. pierwszą
                propozycję lokalizacji swojej firmy. Przyjęta została dopiero kolejna „Na
                Hejtmance”, części należącej do przedmieść Mlada Boleslav.
                Pierwsze rowery firmy Laurin i Klement sprzedawano w księgarni Klementa, która
                nadal była jego głównym zajęciem. Pierwsze rowery sprzedawane były pod nazwą
                Slavia i składane były z oryginalnych angielskich części. Trudno było je jednak
                sprzedawać, ponieważ takich firm w Niemczech i Czechach było wówczas wiele.
                Punktem zwrotnym okazała się podróż Vaclava Klementa do Paryża w 1898 r., gdzie
                po raz pierwszy zobaczył prawdziwy ruch drogowy – omnibusy, automobile,
                motocykle trójkołowe i motocykletta firmy Werner. Ten ostatni pojazd wydał mu
                się najbardziej realnym pomysłem na realizację kolejnych marzeń. Pierwszy
                motocykl powstał w Mlada Boleslav w 1899 r.

                A na stronie co podał skodoman napisano coś takiego:
                Combi Laurent & Clement 1.8 T 23327 176217 K/5 150 1781
                0/0/0 8.5 219 6.2/10.7
                Combi Laurent & Clement 1.8 T 25213 190464 K/5 150 1781 0/0/0 8.5 219
                6.2/10.7
                Combi Laurent & Clement 1.9 T 24565 185569 K/5 110 1896 0/0/0 11.2 191
                4.1/6.6
                Combi Laurent & Clement 1.9 T 26028 196621 K/5 130 1896 0/0/0 9.8 207
                4.3/7.0
                Combi Laurent & Clement 1.8 T 25849 195269 K/5 150 1781 0/0/0 9.3 211
                6.2/10.7

                Więc jak Laurent czy Laurin ?
                Clement czy Klement ?
                L&K czy L&C ?
                PZDR


      • Gość: Stanley Yes! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.01.04, 21:34
        Wyręczasz mnie chłopie, wyręczasz.
        • Gość: Bysio Re: Yes! IP: 217.8.186.* 12.01.04, 10:41
          vtg.info.pl/menu/prasa/200204/1.jpg
          vtg.info.pl/menu/prasa/200204/2.jpg
          vtg.info.pl/menu/prasa/200204/3.jpg
          • Gość: tyciarek Re: Yes! IP: *.fordon.INTELINK.pl / *.n.INTELINK.pl 13.01.04, 00:48
            z pewnoscia K, a nie C. sktót zawsze brzmiał L&K.

            www.skoda-auto.com/showroom/octavia tutaj jest Laurin

            www.skoda.co.uk/#

            "So that you can choose the car that's right for you, the Octavia comes in
            five different trim levels: Classic, Ambiente, the sporty vRS, Elegance, and
            the top of the range Laurin and Klement." - tutaj wiec też Laurin.


            www.skoda.hu/ - także tutaj.


            w sumie to ciekawe, bo ja jak kupowałem swojego oktawiana (GLX) prawie
            5 latemu to zapamietałem Laurenta, nie Laurina.
            dziwne.

            w kazdym razie w turcji i nowej zelandii L&K nie ma w ofecie (a przynajmniej
            nana oficjalnych stronach Skody) w ogóle.
            też dziwne.
      • tuner Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? 16.01.04, 13:39
        Gość portalu: skodoman napisał(a):

        > L&K znaczy Laurent&Klement
        > To sa projektanci mody meskiej dla mezczyzn z wyzszej polki, tzn. dla elity.
        > Jesli wiec czujesz sie czlowiekiem sukcesu, to bierz! Nie zastanwiaj
        sie.''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
        ''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
        'l&k to nie żadni projektanci mody,tylko nazwiska ińżynierów,którzy przed wojną
        zaprojektowali najb.udane modele skody.od 1998 r.skoda(jubileuszowo)określa
        nazwąl&k najbardziej ekskluzywne wersje.
        • Gość: edi Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: 66.98.130.* 16.01.04, 13:47
          Nie masz racji pierdziuchu.
          Sam mam zegarek firmowany przez Laurenta & Clementa.
          Potwierdzam. To projektanci mody.
          A Laurent i Klement to nie byli zadni inzynierowie, tylko zwykli sklepikarze.

          • tuner Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? 16.01.04, 13:52
            edi,bredzisz!możesz mieć nawet zegarek ruhla,ale to nie zmienia faktów.zamiast
            pisać bzdury,po prostu sprawdz....
            • Gość: edi Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? IP: 66.98.130.* 16.01.04, 14:18
              Fakty sa takie, ze jest Skoda Laurent&Clement.
              Czytalem na stronie, ktora podal Skodoman.
              Takie sa fakty.
              • andre_234 Re: Szkoda Octavia L& K - co to znaczy? 16.01.04, 15:31
                może wszyscy mają rację bo nwa różnych stronach widziałem:
                Laurent, Laurin, Klement, Clement.
                Trochę to dziwne.
                PZDR

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka