Gość: Adam IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.02.02, 01:33 Czy wart tankowac shell v-power 95? Czy różnica ceny jest uzasadniona wyższą jakością? Pzdr Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: Marek Re: znowu paliwo-shell IP: *.atlanta-03-04rs.ga.dial-access.att.net 26.02.02, 01:39 Zasada z benzyna jest prosta - nalezy lac o najnizszej liczbie oktanowej jaka silnik jest w stanie zniesc. Wyzsza liczba oktanowa oznacza benzyne gorzej wybuchajaca = dajaca mniej mocy. Benzyne o wyzszej liczbie oktanowej nalezy lac wylacznie do silnikow ktore tego potrzebuja (doladowane, o bardzo duzym stopniu sprezania). Benzyna o niskiej liczbie oktanowej moze wywolac w takich silnikach "stukanie" ktore moze sie nawet skonczyc zgieciem korbowodu. Link Zgłoś
Gość: Rycho Re: Do Adama i Marka IP: *.astercity.net / 10.133.128.* 26.02.02, 07:59 Adam,ten sam wątek był już poruszany przejżyj wypowiedzi. Marek,święta prawda. Link Zgłoś
Gość: Enzo Re: Shell V-Power 95 IP: *.siemens.pl 26.02.02, 08:05 Gdy miałem Ibize 1.0 cm3 to lałem tą benzyne i było czuć, że auto jest zrywniejsze natomiast spalanie było porównywalne do innych benzyn z innych stacji. Obecnie mam Civica 1.5 i muszę powiedzieć, że niejestem w stanie wyczuć żadnej różnicy ani niejest zrywniejszy ani niepali mniej. Doszedłem zatem do wniosku, że niema co przepłacać 30 gr na litrze. Leje normalną benzyne na BP czy CPN i autko jeździ jak ta lala. Szkoda pieniedzy. Pozdrawiam Link Zgłoś
Gość: Robo Re: znowu paliwo-shell IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.02.02, 08:21 Powiem wam,że benzyna na shell jest lepsza od benzyn na orlenie, prosta przyczyna:orlen przyznał,że jego benzyny są dużo gorsze od benzyn zachodnich i to jest potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przez orlen, jak i przez ośrodki niezależne, natomiast on jest najlepszym w europie całej i to też potwierdzono badaniami, co do benzyn obiektywnie to różnica pierwsza to cena: shell, bp, aral - oni kupują od orlenu i wzbogacają je sami różnymi związkami (np.aral 95),ale z 98 już tak nie da rady i sprowadzają z zachodu (shell,aral,bp),po zatankowaniu może to wpływać na spalanie, zużycie paliwa, czystość spalin, dochodzi do tego jeszcze kantowanie na stacjach( rozcienczanie), natomiast to że orlen reklamuje on teraz, to prawda to najlepszy on w europie - wniosek on w orlenie tak, benzyna z orlenu nie. Link Zgłoś
Gość: MarekG Re: znowu paliwo-shell IP: *.acn.waw.pl 26.02.02, 08:48 nie jest tak do konca z ta benzyna - aral, bp, czy statoil nieimportuja benzyny z zachodu, bo sie to nieoplaca - glownym czynnikiem wplywajacym na cene benzyny poza cena produkcji jest cena transportu. no i tak sie zklada, ze orlen zprzedaje zarowno jak cpn tak aral i bp, slowacki slovnaft zprzedaje zkolei benzyne na poludniu. pytanie - dlaczego jest v-power drozszy? bo go woza z niemiec... Link Zgłoś
Gość: Robo Re: znowu paliwo-shell IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.02.02, 09:01 to jest tak jak napisałem, nie chce mi się tego tłumaczyć ale tak to jest, opisywane to było w gazecie i podparte wywiadami w orlenie. Robo Link Zgłoś
Gość: Rycho Re: znowu paliwo-shell IP: *.astercity.net / 10.133.128.* 26.02.02, 09:27 Chyba trzeba prostować te stereotypy.Benzyna opuszczająca rafinerię musi spełniać określone parametry i jeżeli cokolwiek może się z nią dziać to na odcinku rafineria-stacja benzynowa i jest kwestią przepadku gdzie trafimy na oszustów.Ja jeszcze nie trafiłem.Jak coś się działo z samochodem to po czasie okazywało się,że to nie benzyna. Link Zgłoś
wowa44 zgadzam sie 26.02.02, 10:19 Paliwa opuszczające Płock czy Gdańsk nie powinny się dramatycznie różnić od odpowiednich gradów z importu. Cały wic polega na tym, co się dzieje między rafinerią a bakiem Waszego samochodu. I tu jest zasadnicza różnica między np. Rafierią Gdańską czy Orlenem (nie mówiąc już o sieciach prywatnych) a sieciami zachodnimi. Różnica pod względem sprawności systemów kontrolnych, oczywiście. Moim zdaniem na sieciach zachodnich szacher-macher kogokolwiek (kierowcy cysterny, operatora stacji) jest w zasadzie niemożliwy. Dla zainteresowanych: 1) o ile mi wiadomo, zdecydowana większość (jeśli nie wszystkie) sieci zachodnie kupują podstawowe paliwa głównie z Płocka; 2) w niektórych konfiguracjach cenowo-geograficznych, koncerny zachodnie kupują pojedyncze transporty z rafinerii w Niemczech, Czechach, na Litwie i Słowacji; 3) w przypadku obrandowanych paliw (jak oba VPowery) cały produkt sprowadzany jest z własnych rafinerii Link Zgłoś
Gość: malko Re: zgadzam sie IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 26.02.02, 13:59 wowa44 napisał(a): > Paliwa opuszczające Płock czy Gdańsk nie powinny się dramatycznie różnić od > odpowiednich gradów z importu. Cały wic polega na tym, co się dzieje między > rafinerią a bakiem Waszego samochodu. Tu się zgadzam. I tu jest zasadnicza różnica między np. > Rafierią Gdańską czy Orlenem (nie mówiąc już o sieciach prywatnych) a sieciami > zachodnimi. Różnica pod względem sprawności systemów kontrolnych, oczywiście. > Moim zdaniem na sieciach zachodnich szacher-macher kogokolwiek (kierowcy > cysterny, operatora stacji) jest w zasadzie niemożliwy. Tu się nie zgadzam. Polak zawsze pozostanie Polakiem, a Polak potrafi i nie ma znaczenia czy pracuje na polskiej czy zagranicznej stacji paliw. > > Dla zainteresowanych: 1) o ile mi wiadomo, zdecydowana większość (jeśli nie > wszystkie) sieci zachodnie kupują podstawowe paliwa głównie z Płocka; 2) w > niektórych konfiguracjach cenowo-geograficznych, koncerny zachodnie kupują > pojedyncze transporty z rafinerii w Niemczech, Czechach, na Litwie i Słowacji; > 3) w przypadku obrandowanych paliw (jak oba VPowery) cały produkt sprowadzany > jest z własnych rafinerii Ostatnio czytałem, że BP kupuje paliwo (część) na Ukrainie, a nie z polskich rafinerii. Ja ich olewam i nie kupuję u nich. Wolę jak kasa zostaje w Polsce. Tankuję na Shellu bo mam obok bloku i na Statoil bo obok pracy. Po drodze jest BP, ale w w/w powodu omijam ich stację. > Link Zgłoś
Gość: PsuBrat Re: znowu paliwo-shell IP: *.pl 26.02.02, 09:17 Gość portalu: Robo napisał(a): natomiast to że orlen reklamuje on teraz, to prawda to najlepszy on w europie - wniosek on w orlenie tak, benzyna z orlenu nie. --------------------------------------------------------------------- Link Zgłoś
Gość: Robo Re: znowu paliwo-shell IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 26.02.02, 16:32 Pisałem, że on z orlenu biorą wszyscy natomiast benzyny różnie czasem z orlenu, a czasem z zagranicy, ale orlen robi kiepskie benzyny, one spełnaiają normy, ale chyba nie najnowsze. Link Zgłoś
Gość: marcin paliwo-shell IP: 195.136.21.* 26.02.02, 09:29 Ostatnio do ok. 10l 98(zatankowanej na Stat..) dolalem ze 30l V-Power Racing 99+. Przyspieszenie takie samo, spalanie takie samo tylko jak na moje ucho poprawila sie kulturwa pracy silnika. Cicho i rowno. Byc moze to tylko zludzenie (mam pierwszy stopien muzykalnosci - odrozniam kiedy graja a kiedy nie). Jednak idac w slad za gazetami postanowilem na kazde 10000 km tankowac raz taki wynalazek aby oczyscic silnik. Dziala to pewnie jak krem Nivea - czyli nie zaszkodzi ale tez nie pomoze. Zobaczymy. W obstrukcji inslugi pojazdu napisali ze benzyne o wyzszej liczbie oktanowej (tj up 95) wlewac skolko ugodno. To tyle. pozdro marcin Link Zgłoś
Gość: Michal Re: paliwo-shell IP: *.telia.com 26.02.02, 11:18 Panowie nie odczuwacie specjalnej roznicy na zrywie, bo oto Wam idzie ,dlatego,ze nowoczesne silniki ktore posiadaja kompa ktory nimi steruje, jest fukcja ,ktora powoduje zmiane nastawow silnika dopasowujac do tej liczby oktanowej,jest tylko zakres jaki wchodzi mozliwosc uzywania benzyn np. moj od 91 do 98 roznica jest jak sie leje o wyzszej oktanowowsci to motor jest bardziej oszczedny.Jezdzi sie mniejszym gazem. Pzdr.Michal P.S ucieklem z Shella na rzecz Statoil poprostu mniej pali moje auto na ich benzynie. Link Zgłoś
Gość: marcin Do Michala IP: 195.136.21.* 26.02.02, 12:18 Czy to prawda z tym rozpuszczaniem zanieczyszczen przez ta 99+? pozdrawiam serdecznie marcin Link Zgłoś
klaus1 Re: V-dosia , czyli nie widać żadnej różnicy 26.02.02, 14:33 Gość portalu: Adam napisał(a): > Czy wart tankowac shell v-power 95? Czy różnica ceny jest uzasadniona wyższą > jakością? Pzdr tjw. ustalilismy razem z kilkoma kolesiami (postanowiliśmy się przekonać ) przy okazji doszliśmy do wniosku że to jak z McDonalds niby wszędzie takie samo a jadnak potrafi się róznić i to znzcznie (dotyczy wszystkich markowych ARAL, BP ,ST-O,PKN itd.) tak więc wszystko zależy od lokalnych preferencji, uczciwości itp. PZDR Link Zgłoś