Dodaj do ulubionych

Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi

23.04.15, 10:06
Dogrywam szczegoly leasingu i wyboru auta...
Co byscie wzieli, w tej samej cenie:
Volvo V70 T4 2.0 190KM Dynamic Momentum AT6
czy
Mazda 6 SkyPassion 2.5 192KM AT Kombi

Wyposażenie bardzo podobne... w Volvo lepiej o pakiet zimowy z podgrzewaną przednią szybą i podgrzewaną kierą... a w Mazdzie światła full LED i więcej systemów bezpieczeństwa aktywnego...

Co byście wybrali i dlaczego...
W wyglądzie dla mnie remis... Volvo klasyka która nigdy mi się nie znudzi, a Mazda 6 to wciąż przyciągające wzrok auto... Wnętrze też w tych wersjach porównywalne... Volvo nieco lepiej wyciszone, ale nie na tyle, żeby miało to decydować...
No i Volvo ma gigantyczny rabat, a w Mazdzie to wyrwanie gratis lakieru i paru akcesoriow to juz sukces...

Dwa lata juz zbieram sie na zmiane auta i chyba juz jestem na koncu tej drogi... ale licze na sensowne odpowiedzi...

Aha uprzedzajac tyrade misiaczka... Podobne V70 ale 2 lata starsze moge miec 20% taniej u tego samego dealera... jednak w leasingu to naprawde niewielka roznica...
Obserwuj wątek
      • gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 10:26
        W zależności od okresu i wpłaty własnej...
        Przy ofercie pełnej, gdzie cały serwis i ubezpieczenie mam w leasingu właśnie negocjuje, żeby rata miesięczna mieściła się w 2,8 tys. brutto przy okresie 4 letnim, wpłacie własnej 10% i wykupie 1%...
        Zastanawiam, się też nad 5 letnim okresem... wtedy za to samo wychodzi ok. 2,2-2,3 tys. brutto miesięcznie...

Generalnie dla jednoosobowej działalności i jednego auta ciężko wynegocjować lepsze warunki...
        Choć jeśli ktoś ma jakieś sugestie, czy doświadczenia to chętnie wysłucham...
    • klemens1 Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 11:19
      VOLVO

Większe, większy rozstaw osi, większy bagażnik.
      Dużo elastyczniejszy silnik.
      Dostałeś rabat, więc mniejsza utrata wartości.
      Zapewne tradycyjnie bezpieczniejsze.

Poza tym mazda jest przekombinowana, trochę pedałkowata. Ale to już kwestia gustu.

• gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 11:28
        No właśnie tu się zdziwiłem, bo też myślałem, że Volvo jest znacznie większe... a nie jest...
        Jest nieco szersze, na tylnej kanapie bardzo podobnie, po ustawieniu przedniego fotela, na kolana mialem o dziwo wiecej miejsca w Mazdzie... bagaznik w Volvo szerszy, podobny na dlugosc, ale plytszy na wysokosc niz w Mazdzie...
        Po dach zapakujesz w Volvo wiecej niz w Mazdzie, ale z przykryciem juz nie... Wiec jak dla mnie przy bagazniku stawiam znak rownosci...

Co do wygladu to jest to kwestia gustu... moze jestem pedalkowaty, ale mi sie Mazda podoba (przynajmniej proporcje, bo lubie dluga maske), no ale Volvo tez ;)
        Co do bezpieczenstwa... to aktywne w tej cenie lepsze w Mazdzie (te rozne systemy, aktywne tempomaty, asystenci zmiany pasa, czujniki martwego pola itd itp... wszystko co mozna w Mazdzie jest) ale pewnie konstrukcja wzmocnien i sama blacha bardziej chroni w Volvo...

Ok jak na razie glosy 1:1...
        Czekam na wiecej ;)
        • klemens1 Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 11:39
          gzesiolek napisał:

> Co do bezpieczenstwa... to aktywne w tej cenie lepsze w Mazdzie (te rozne syste
          > my, aktywne tempomaty, asystenci zmiany pasa, czujniki martwego pola itd itp...

Poczytaj czy to na pewno działa, czy też tylko jest to zwykły bullshit. To są nowe systemy i z tego co słyszałem, taki asystent pasa gubi się i co chwila trzeba go korygować.

Poza tym taki drobiazg jak ogrzewana kierownica bardzo się przydaje - nawet bardziej niż ogrzewana przednia szyba.
          No i silnik - ten w maździe to wiertarka.

A w ogóle to powinieneś się przejechać jednym i drugim. Jazda próbna jest ważniejsza od teoretyzowania. Coś ci się takiego może spodobać w jednym z aut, czego nie ma w katalogu, że sprawa będzie jasna.
          • gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 11:46
            > A w ogóle to powinieneś się przejechać jednym i drugim. Jazda próbna jest ważni
            > ejsza od teoretyzowania. Coś ci się takiego może spodobać w jednym z aut, czego
            > nie ma w katalogu, że sprawa będzie jasna.

A to juz zalatwione... i jakby cos mi zdyskwalifikowalo ktores z nich to mialbym jasnosc...
            Volvo zrywniejsze zwlaszcza ponizej 3k rpm, ale automat i pewnosc prowadzenia bardziej mi pasilo w Mazdzie...
            Ale mam zamiar sie przejechac jeszcze raz...
            W miedzyczasie przekonuje rodzinke, bo zona i starsza corka (5 lat) to by chcialy CX-5 lub XC60... jedno i drugie przy takim wyposazeniu i silniku drozsze o jakies 15(CX-5)-30tys (XC60) niz wczesniej wymienione... no i mi jakos wygodniej w zwyklym kombi niz w SUVie ;)

• galtomone Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 11:58
              No to ja (przynajmnie z wygladu) zgadzam sie z Twoimi dziwczynami.
              XC60 (CX-5 fuj!) super a jak nie to Mazda kombi.

Swoja droga sam po przesiadce na SUV'a juz wiem, ze dluugo nie bede mial cohty wrocic do kombi.

--
              Pozdrawiam,
              galtom

Google o VPN i Smart DNS czyli Hulu, Netflix w Polsce i Polskie VOD za granicą
              • gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 12:20
                Tylko niestety XC60 to z napedem na 1 os i porownywalnym wyposazeniem to prawie +30tys PLN w stosunku do V70 (niestety nie daja na niego az takiego rabatu).
                Dla AWD musialbym nieco zejsc z wyposazenia...
                Podobac sie podoba, mi tez, ale niestety w tej klasie cenowej predzej by stanelo na tej CX-5... a jakos nie przekonuje mnie ona do siebie... I nawet nie chodzi, ze mi sie nie podoba, bo jak na kiosk a la SUV moze byc... wole ja z wygladu niz RAV4 czy CRV...
                  • gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 13:15
                    Da sie... ale tak jak pisalem w pierwszym poscie solidny 2latek V70 VolvoSelect kosztuje zaledwie o 20% mniej niz cena ktora mi zaoferowali na zamawiana nowke...

Bralem pod uwage... nawet mialem upatrzonego jedna uzywke ktora naprawde miala dobra cene jak na to co oferowala, ale zanim uzgodnilem co i jak to juz sie sprzedala :(
                    • galtomone Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 16:55
                      gzesiolek napisał:

> Da sie... ale tak jak pisalem w pierwszym poscie solidny 2latek V70 VolvoSelect
                      > kosztuje zaledwie o 20% mniej niz cena ktora mi zaoferowali na zamawiana nowke
                      > ...

I??? Toz ja nie piszeo 2 latku V70 tylko XC60...

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

• gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 24.04.15, 12:02
                        No właśnie mały wybór... jeśli już to auta sprzed FL, jakiś 2009-2012...
                        a i tak te nowsze cenowo niewiele taniej niż te nowe które wybieram...
                        Choć mocno rozważałem XC 60 D3 AWD Kinetic rocznik 2012 którego ma dealer w Rzeszowie...
                        Całkiem dobra cena, bo 90tys. PLN, ale musiałbym się nim wpierw przejechać...

Niższe ceny mają także wersje benzynowe amerykańskie, ale jakoś nie mam zaufania do tych sprowadzonych zza oceanu nawet jak stoją w komisie ASO...
                        • galtomone Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 24.04.15, 12:27
                          Zdaje się, ze można latwo sprawdzić czy przyjechaly cale czy nie.
                          Jak cale, to na bym nie panikowal. Sam mam auto w wersji z USA i nie ma problemu.
                          U ciebie jedyne co byłoby (czy tez mogloby być) upierdliwe to radio i zakresy FM.
                          U mnie nie dalo się przestroić ale radio z anglika do rx'a to wydatek 300 zl :-)
                          --
                          Pozdrawiam,
                          galtom

Co jest lepsze - SmartDNS czy VPN
                            • galtomone Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 24.04.15, 14:47
                              A tego to już nie wiem. Mnie się optycznie podoba. Ale nie siedziałem, nie jechałem, wiec więcej o tym aucie nie wiem.
                              Jedynie z 1,5 tyg. temu na stanowisku obok mnie gość przyjechal takim na zmiane opon. Twierdził, ze jeździ nim 5 lat i jeszcze nic się nie zdazylo zepsuc. Ale nawet nie wiem czy diesel czy beznyna...

--
                              Pozdrawiam,
                              galtom

• galtomone Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 24.04.15, 07:08
                      No... jesli jezdzisz tak, ze 10 cm wysokosci srodka ciezkosci robi Ci roznice.... To moze jednak kupc cos bardziej sportowego I przenies sie na tor? ;-)

Jak zaczalem po AVENSIS jezdzic SUVEM (Ave nie byla jakos super twarda - Vectra chyba lepiej sie prowadzi/liiftback/ - ale jezdzila OK) to tez mi sie wydawalo, ze sie buja na zakretach. I jest to racja... ale tylko do pewnego stopnia. Tzn. buda wychyla sie bardziej ale nie tak, zeby nie przestac. Przez pierwszych kilka dni to bylo "zaskoczenie" ale teraz zakrety (ktore znam) moge pokonac z tka sama predkoscia co wczesniejszymi autami.
                      Co wiecej, dzieki stalemu 4x4 gdy pada deszcz, jest slisko to moge czasem pjechac szybciej niz dawalem rade tamtymi.

No I nie mam diesla ;-)

--
                      Pozdrawiam,
                      galtom

• carnivore69 Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 24.04.15, 10:56
                        > No... jesli jezdzisz tak, ze 10 cm wysokosci srodka ciezkosci robi Ci roznice..
                        > .. To moze jednak kupc cos bardziej sportowego I przenies sie na tor? ;-)

Wiekszosci (przynajmnej na tym forum) pewnie by zrobilo. A jesli inne walory sa podobne (choc mozna by sie spierac, czy zakup/utrzymanie suwa nie jest drozsze), po co wiec owe 10 cm dodawac?

Wiadomo, ze przesadka do samochodu wyzszej klasy (np. Avensis -> Rx) wiaze sie z dodatkowymi benefitami, tak wiec powrot moze dodawac sie mniej atrakcyjny. Ale np. rozwazajac wybor w podobnej klasie (np. 3 series Touring z xDrive vs X3), dominacja suwa jest mniej oczywista (z punktu widzenia przyjemnosci prowadzenia natomiast kombi jest opcja zdecydowanie lepsza).

Pzdr.
                        • galtomone Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 24.04.15, 11:36
                          carnivore69 napisał:

> Wiekszosci (przynajmnej na tym forum) pewnie by zrobilo. A jesli inne walory sa
                          > podobne (choc mozna by sie spierac, czy zakup/utrzymanie suwa nie jest drozsze
                          > ), po co wiec owe 10 cm dodawac?

Widze troche wiecej niz siedzac nizej.
                          Troche jestem bezpieczniejszy (gdy uderzy we mnie niejsze/nizsze auto)
                          Zupelnie nie martwie sie o przedni zderzak - czyli na wiekszosci pakringow z wysokimi kraweznikami nie musze kombinowac jak blisko moge podjechac I pol auta nie wystaje mi na ulicy.
                          W lekki teren jednak latwiej mi zjechac. Zreszta nie tylko teren.

Jak mialem komplet pasazerow w Ave, to pare razy (np. przy wyjedzie z parking z pod jednek knajpy - (podjez w gore, kraweznik a ulica juz nizej) zgrzytalem podwodziem....

I niewatpliwie (dla mnie fajny) troche innych wyglad auta. Mniej nudny? Bardzeij... aktywny?

> Wiadomo, ze przesadka do samochodu wyzszej klasy (np. Avensis -> Rx) wiaze
                          > sie z dodatkowymi benefitami, tak wiec powrot moze dodawac sie mniej atrakcyjny

Czy ja wiem czy w komforcie jest az tak duza roznica? Silnik slychac podobnie. Materialy wykonczeniowe sa na 100% lepsze. Ale Ave miala dwustrefowa klime.... ciut wiekszy bagaznik, wiecej poduszek... reszta wyposazenia podobna... Wiec nie wiem czy jest duza - faktycznie odczuwalna roznica.

Wieksza robi automat - ale gdymym zmiast Ave II do konca jeszdzil Ave I (mialem ja z automate) to pewnie w zakresie jazdy (wyluzowania - mnie automat uspokaja jako kierowce) bym nie poczul.

> . Ale np. rozwazajac wybor w podobnej klasie (np. 3 series Touring z xDrive vs
                          > X3), dominacja suwa jest mniej oczywista (z punktu widzenia przyjemnosci prowad
                          > zenia natomiast kombi jest opcja zdecydowanie lepsza).

Tu pewnie tak, ale jednak 3 I X3 to bardziej rozne od siebie samochody (w mojej opinii) niz Ave I RX.
                          Z kolei znow X3 moze gorzej sie prowadzi ale moze byc na codzien prkatyczniejsze....

--
                          Pozdrawiam,
                          galtom

• gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 11:55
      Aha jeszcze jest różnica w audio na korzyść Mazdy...
      Tzn. w Mazdzie Bose, wiekszy LCD i radio takze z tunerem cyfrowym DAB
      w Volvo 8 glosnikow, LCD 5 cali i nie ma DAB (choc za 5tys ekstra moge wyrownac audio do poziomu Mazdy... moze cos jeszcze wynegocjuje...)
      • misiaczek1281 Re: Przecież znasz wynik. 23.04.15, 14:30
        a utrata wartości ile wynosi?:)
        --
        Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia wzbudza emocje i ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
        • samspade Re: Przecież znasz wynik. 23.04.15, 15:56
          Przecież i tak decyzję podejmujesz Ty. Wiesz ze nie ma co słuchać podpowiedzi co od konkretnych modeli.
          Osobiście wolał bym volvo. Bo bardziej mi się podoba. I jeszcze piszesz że lepiej wyciszone.
          • misiaczek1281 Re: Przecież znasz wynik. 23.04.15, 18:43
            Abstrahując od tego czy to się opłaca: jedno by mi przeszkadzało:

świadomość że jeżdżę cudzym autem ...to inaczej smakuje niż swoim własnym... bez zgody firmy leasingowej nie można nic zrobić w aucie - żadnych przeróbek... nie można przekazywać auta osobom trzecim: matce, żonie, kochance:) ... trzeba go używać zgodnie z przeznaczeniem zapisanym w umowie.... :) Auto musi mieć kupione ubezpieczenie...poza tym auto jest własnością firmy leasingowej więc nie można go sprzedać - pożyczyć - zniszczyć.....
            .... i niech Bóg broni spóźnić się z ratą :)

--
            Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne...ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają ...To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia wzbudza emocje i ma w sobie coś czego inni nie mają...coś więcej niż tylko "hau hau" :)
            • gzesiolek Re: Przecież znasz wynik. 23.04.15, 20:56
              1. Wg info od leasingodawcy, zona moze byc kierowca, a nikomu innemu nie mam zamiaru udostepniac...
              2. O jakich przerobkach wspominasz?
              3. Kazde moje auto nawet nastoletnia Honda Civic zawsze miala pelny pakiet OC+AC, a tutaj mam to wliczone w rate..
              4. Nie mam zamiaru sprzedawac auta przed min. 6latami uzytkowania...Jesli mialbym taki zamiar kupilbym 3-4latka a nie nowe...
              5. Wiem, wiem... latwiej byc cwanym niz rzetelnym... ;)
              • misiaczek1281 Re: Przecież znasz wynik. 24.04.15, 09:28
                gzesiolek napisał:

> 1. Wg info od leasingodawcy, zona moze byc kierowca, a nikomu innemu nie mam za
                > miaru udostepniac...
                Nie masz możliwości...nigdy nie wiadomo...a gdy nagle brat, siostra poprosi o auto bo im sie zepsuło bedziesz zmuszony odmówić...jednak co moje to moje a nie cudze:)
                > 2. O jakich przerobkach wspominasz?
                Wszelakich...od tunningowych po założenie fotelika,podgrzewania , LPG i innych motoryzacyjnych wynalazków...
                > 3. Kazde moje auto nawet nastoletnia Honda Civic zawsze miala pelny pakiet OC+A
                > C, a tutaj mam to wliczone w rate...
                czyli płacisz za to AC....a moje prywatne auto nie ma AC....mając własne auto moge o tym sam zdecydować a nie być zmuszany:)
                > 4. Nie mam zamiaru sprzedawac auta przed min. 6latami uzytkowania...Jesli mialb
                > ym taki zamiar kupilbym 3-4latka a nie nowe...
                > 5. Wiem, wiem... latwiej byc cwanym niz rzetelnym... ;)
                Kredyt i leasing to forma zniewolenia...płacisz a auto i tak nie jest Twoje:)
                Lepszy na wolności kąsek byle jaki, niźli w niewoli przysmaki:)

--
                • gzesiolek Re: Przecież znasz wynik. 24.04.15, 11:33
                  1) Akurat rodzinę mam na tyle daleko, że mają kogoś innego do proszenia zanim dotrą do mnie... a poza tym zawsze mam drugie auto...
                  2) To w Polo, zeby zamontowac fotelik trzeba cos przerabiac? wpiecie isofixa to nie przerobka... a co do podgrzewania wystarczy, ze zglosze i zrobie to w ASO... leasingodawca ceni sobie zwiekszanie wartosci przedmiotu leasingu jakbys jednak nie chcial go wykupic....
                  3) No to dla Ciebie bylby to bol... ja tam lubie miec spokoj i AC...

5) Leasing to po prostu usługa korzystania auta za która się płaci i ma się możliwość wykupienia go tanio na końcu okresu... praktycznie w każdej chwili mogę im oddać auto i jechać w drugi koniec świata, ale jednak szkoda nieco tych rat już zapłaconych...

Ale tutaj masz racje... zostawiam sobie płynność kosztem braku własności... Jakby nie to, że inne rzeczy mnie mocno w jednym miejscu trzymają pewnie bym się nie zdecydował...
                  • misiaczek1281 Re: Przecież znasz wynik. 24.04.15, 14:14
                    gzesiolek napisał:

> 2) To w Polo, zeby zamontowac fotelik trzeba cos przerabiac? wpiecie isofixa to
                    > nie przerobka... a co do podgrzewania wystarczy, ze zglosze i zrobie to w ASO.
                    > .. leasingodawca ceni sobie zwiekszanie wartosci przedmiotu leasingu jakbys jed
                    > nak nie chcial go wykupic....
                    Masz racje....bez sensu zwiększać wartość cudzego auta:) A gdy chcesz zmienić opony z zimowych a letnie to musisz pytać o zgodę ?:) a gdy sie coś zepsuje to pytasz o zgode na naprawe? czułbym sie jak małolat który pozycza auto ojca i codziennie prosi go o zgode:)
                    > 3) No to dla Ciebie bylby to bol... ja tam lubie miec spokoj i AC...
                    > nie lubie przepłacać...10 lat jazdy bez wypadku i bez AC po 1500 rocznie i mam 15 000 zl :)
                    > Ale tutaj masz racje... zostawiam sobie płynność kosztem braku własności... Jak
                    > by nie to, że inne rzeczy mnie mocno w jednym miejscu trzymają pewnie bym się n
                    > ie zdecydował...
                    też masz racje...plus jest taki że nie płacisz dużej sumy od razu tylko małą co miesiąc:)
                    --
                    • only_the_godfather Re: Przecież znasz wynik. 24.04.15, 17:43
                      Miesiek weź się najpierw dowiedz a potem peirdzil dobra. W prawdzie nie miałem doczynienia z leasingiem samochodów osobowych, ale z autobusami, ale jak przyjeżdżał do nas autobus to sami go malowaliśmy w barwy zakładowe, sami nanosiliśmy napisy firmowe, a nasi mechanicy sami nie raz montowali dodatkowe oświetlenie w przedziale pasażerskim, czy wyprowadzenia pod kasy fiskalne. Firma leasingowa miała to gdzieś.
                    • gzesiolek Re: Przecież znasz wynik. 27.04.15, 10:16
                      Straszne bajki Ci ktos na dobranoc opowiadal...
                      Sa oczywiscie zasady i ograniczenia, ale generalnie pracownicy leasingodawcy by pewnie dawno w wariatkowie wyladowali jakb kazdy uzytkownik wydzwanial do nich z kazda duperela dot. uzytkowanych przedmiotow leasingu...

No i jestem w szoku, ze dwa razy w jednym poscie przyznales komus racje ;) Niespotykane i zadziwiajaco "oryginalne" ;)
    • maritimeeng Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 23.04.15, 19:08
      Nie podejmuj decyzji na szybko. Prześpij się z tym. Wybierz auto, w którym lepiej się czujesz. Nie patrz na bajery elektroniczne (różne asystenty) bo i tak wyłączysz upierdliwe pipkacze. Fotele: bardzo istotna kwestia, którą ciężko wyłapać na jazdach próbnych a jak dla mnie priorytetowa. Wyciszenie wnętrza: jak szybko jeździsz to też ważna rzecz. No i jak to się zbiera: na początku jak kupiłem nowe auto (160 kuni), to myślałem, że to rakieta. Teraz -muł. Mocy nigdy za dużo :-)
    • galtomone A jeszcze z czystej ciekawosci... 23.04.15, 19:28
      ...bo skoro o kombi mowa to nie będę ukrywal, ze Superb ten już obecny na drogach, bardzo mi się podoba.
      Nie jezdizlem, nie dotykałem ale gdybym miał kupować duże kombi na pewno bym chciał w nim tylek posadzic.

Sprawdzales?

A z mniej oczywistych samochodów pomacałbym tez Legacy ewentualnie (godząc swiat kombi i SUV) Outbacka....

--
      Pozdrawiam,
      galtom

• gzesiolek Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 23.04.15, 20:40
        W SuperB przeszkadza mi to, ze starej sa ostatnie sztuki i jest podejscie albo bierzesz ta czarna co mamy albo sp...j, a na nowa kombi trzeba bedzie czekac do stycznia 2016...
        No i nie jestem przekonany do DSG, a jednak jak już decyduje się na to nowe auto to wole automat... z tego tez powodu nie wzialem pod uwage Passata, mimo ze B8 calkiem mi sie podoba...
        z powodu niezbyt przekonujacego automatu odpadla tez Subarka i Mitsu Outlander... jakos bezstopniowka mi nie lezy, a symulowane biegi jakies takie przymulone...

No i Volvo i Mazda najbardziej mi sie podobaja... :P
        • klemens1 Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 24.04.15, 10:31
          Ach te forumowe mity, ktoś coś słyszał, ktoś coś przeczytał ....
          Problemy ze sprzęgłami pojawiały się w 7-biegowej DQ200 (słabsze benzyniaki i diesle), 6-biegowa DQ250 do mocniejszych wersji jest praktycznie bezproblemowa.
          • gzesiolek Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 24.04.15, 11:39
            Ale jeśli w samej Skodzie ktoś mi mówi, że do 200tys. km z tą skrzynią nie ma problemu, a później to przecież już nie Pan się będzie martwił... no to jednak potwierdza mi moje obawy...
            Wiem, wiem, pewnie dla zwykłego Polaka to wystarczająca rekomendacja...

Ok, to może się jeszcze przejadę Paskiem 1.8 TSI z DSG (jesli gdzies bedzie bo w Skodzie na jazde probna mieli tylko diesle i musialem nieco pokombinowac, zeby sie SuperB w benzynie przejechac), bo nim nie jezdzilem,a dobrze miec jednak doswiadczenie...
            • klemens1 Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 24.04.15, 12:03
              gzesiolek napisał:

> Ale jeśli w samej Skodzie ktoś mi mówi, że do 200tys. km z tą skrzynią nie ma p
              > roblemu

Ale z którą konkretnie? DQ200 czy DQ250?

> Ok, to może się jeszcze przejadę Paskiem 1.8 TSI z DSG

On będzie miał tę słabszą, chyba że to wersja 1.8 z momentem powyżej 250 Nm (w skodzie taka wersja 1.8 jest oferowana tylko z ręczną, a ściślej - będzie oferowana).
              Jeżeli już, to mocniejsze dsg jest w każdej wersji 2.0 tsi.

Tak najprościej: 7-biegowa - więcej problemów
              6-biegowa - mniej problemów

Pojawiła się jeszcze najnowsza 7-biegowa, ale to dla momentu powyżej 350 Nm - o tej mało wiadomo. W benzyniaku raczej nie uświadczysz.
              • gzesiolek Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 24.04.15, 13:24
                Jechaliśmy Superb 2.0 TDI 170KM DSG, a zainteresowany byłem 1.8 TSI 160KM DSG...

Jako potencjalny użytkownik nie miałem pojęcia czy tam jest DQ1 czy DQ9999...

Pytałem się o problemy serwisowe z DSG, bo mają różne opinie... On się mnie zapytał ile mam zamiar jeździć rocznie... jak powiedziałem 20-30tys km to wypowiedział się o tych 200tys. km...

Generalnie przyłączam się do opinii wielu moich znajomych, że sprzedawców w Skodzie mają kiepskich... W dwóch salonach byłem i w obu albo braki w wiedzy, albo traktowanie jak zła koniecznego w przerwie w obsłudze tych co biorą po kilkanaście aut...
                • galtomone Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 24.04.15, 14:49
                  Tak jest wszędzie, bo sprzedawca w salonie pewnie grosze zarabia.
                  Wiec nie ida tam ludzie którzy lubia auta i sprzedawac tylko z przypadku. Mnie w toyocie wmawiali, ze D4d (T25) ma na 100% łańcuch rozrządu...

--
                  Pozdrawiam,
                  galtom

• klemens1 Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 24.04.15, 15:30
                  Więc jechałeś superbem z tą trwalszą skrzynią. 1.8 ma słabszą.

A sprzedawcy to się różnie znają - raczej słabiej niż lepiej.
                  Oni są dla klienta flotowego żeby warunki uzgodnić albo dla totalnych laików, co kupują markę A a nie B, bo A ma kolor, którego B nie ma w ofercie.

Zapytaj jakiegokolwiek sprzedawcę o tak istotny parametr jak obroty przy prędkościach autostradowych. Na forumowy ekspert od razu się odniósł do tego parametru. A sprzedawca ci nie powie, bo nie wie. Albo o rodzaj zawieszenia zapytaj, tudzież o to, jakie najmniejsze felgi można założyć.

Swego czasu wsiadłem w salonie do auta, którego akumulator był podłączony do prostownika. Pomyślałem "OK, stoi długo, to się rozładował". Tyle tylko, że po zamknięciu drzwi zauważyłem, że lampka oświetlenia wnętrza z tyłu nadal się świeci. Poinformowałem ich o możliwej przyczynie rozładowania.

Generalnie sprzedawcy w ASO są na poziomie ASO-wych mechaników.

• gzesiolek Re: A jeszcze z czystej ciekawosci... 27.04.15, 10:12
                    Pal czesc takie szczegoly techniczne... ale jesli sprzedawca wie mniej o aucie ktore wprowadzili do oferty (nowa Superb) niz ja, to nieco to zniecheca...
                    Generalnie, moze to kwestia latwosci sprzedazy, ale zwykle ludzie w bardziej niszowych salonach, maja wieksza wiedze, niz Ci w tych sprzedajacych bardziej masowo, zwlaszcza dla firm...

Albo po prostu mam pecha do niekompetentnych jednostek...
      • gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 24.04.15, 11:42
        To byl moj pierwszy wybor, ale jednak cenowo wyszlo juz wiecej... tzn. zeby wyjsc na podobna to wersja wyposazenia praktycznie 1 w dol i bez opcji...
        A, ze w czasie jazdy ta T4 dawala wiecej niz sie spodziewalem to stwierdzilem, ze wole doposazyc auto... az taka roznica jest w skrzyni?
      • an26d Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 25.04.15, 12:15
        Stałem niedawno przed podobnym dylematem. Z tym, że jeszcze rozszerzyłem bazę samochodów. Po naprawdę dokładnych analizach (dodam, że obecnie jeżdżę Audi Q5) i przejażdżkach różnymi samochodami wybrałem Mazdę 6 kombi (też z 2,5l silnikiem benzynowym). Wolę mieć dobry i sprawdzony silnik i samochód, który po prostu świetnie się prowadzi, niż nie do końca przemawiające do mnie inne modele. 27 kwietnia odbieram Mazdę i zobaczymy po dłuższej jeździe jak to się sprawuje.

--
        Forum o odżywianiu się podczas podróży
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=20394
          • nazimno Jeszcze Ci ta biel "da popalic". 12.05.15, 10:40
            Zwlaszcza na polskich drogach pokrytych pylem, blotem i filmem olejowym z nieszczelnych misek silnikow, a takze na mieknacych w upale "asfaltach", ktorych czastki zasysane sa przez biezniki opon
            i wyrzucane na samochody jadace "za".

• gzesiolek Re: Jeszcze Ci ta biel "da popalic". 12.05.15, 11:48
              Chodziło o to, że biala mam miec w lipcu, a inny kolor ktory pasowal mi wziualnie mialbym na poczatek pazdziernika... a olej, asfalt i bieznik to powinien mi upstrzyc takze aktualnego srebrnego Lancera, a jakos nie jest zle... w Krakowie to jednak daje popalic pyl i sadza... latwa do zmycia, ale juz nastepnego dnia po myciu auto znow brudne...
                • nazimno Na marginesie. 12.05.15, 12:40
                  Biel "sniezna" (wysoki wsp. reflex. promieniowania slonecznego) jest dobrym pokryciem w strefie krajow srodziemnomorskich o ostrym naslonecznieniu. W Polsce moze byc przydatna, ale niestety, ze wszystkimi lokalnymi upierdliwosciami pochodzacymi z zanieczyszczonego powietrza w miastach.

Istnieja rowniez pigmenty specjalne, ktore odbijaja w duzym stopniu promieniowanie podczerwone, ale malo ktory producent samochodow mialby ochote takie koszty ponosic.

Przyklad pigmentow:

www.chromaflo.com/de-DE/Technologie-Und-Service/Forschung--Entwicklung/Ir-Reflexionstechnologie.aspx
                  • gzesiolek Re: Na marginesie. 12.05.15, 13:25
                    W sumie na to nie patrzylem, ale ze przy dzieciach ograniczamy mocno moc klimy to mniejsza podatnosc na nagrzewanie sie jest jak najbardziej w cenie... ;)

PS. nazimno, przy tobie to sie zmusze wreszcie na powtorke z niemieckiego ;) w innym jezyku linkow nie masz? ;)
                    • nazimno Tylko nie padnij ze smiechu 12.05.15, 13:35

https://translate.google.com/?hl=de#de/pl/Eine%20Oberfl%C3%A4che%20bleibt%20durch%20hohe%20Sonnenreflexion%20und%20starke%20W%C3%A4rmeabstrahlung%20k%C3%BChl.%20Ein%20hoher%20Sonnenreflexionsgrad%20senkt%20die%20Aufnahme%20an%20Sonnenw%C3%A4rme%2C%20w%C3%A4hrend%20eine%20hohe%20W%C3%A4rmeabstrahlung%20die%20K%C3%BChlung%20durch%20W%C3%A4rmestrahlung%20verbessert.%0A%0AJe%20mehr%20Sonnenenergie%20ein%20Objekt%20absorbiert%2C%20desto%20gr%C3%B6%C3%9Fer%20ist%20die%20W%C3%A4rmeentwicklung.%20Umgekehrt%20gilt%3A%20Je%20h%C3%B6her%20die%20Sonnenreflexion%2C%20desto%20k%C3%BChler%20wird%20ein%20Objekt%20bleiben.%0A%0AChromaflo%20Technologies%20Pigmentpasten%20f%C3%BCr%20IR-reflektierende%20Farben%20und%20Lacke%20maximieren%20die%20gesamte%20Sonnenreflexion%20mit%20Schwerpunkt%20im%20IR-Bereich.%20So%20bieten%20sie%20den%20Vorteil%20einer%20%C3%BCberlegenen%20Sonnenreflexion%20f%C3%BCr%20IR-reflektierende%20Farb-%20und%20Lackformeln.%20Unsere%20bew%C3%A4hrte%20Technologie%20basiert%20auf%20ei ner%20perfekten%20Mischung%20der%20richtigen%20Pigmentauswahl%2C%20einem%20optimierten%20Mahlen%20und%20strenge%20Sauberkeit%20bei%20der%20Fertigung.%0A%0AIR-reflektierende%20Pigmentpasten%20von%20Chromaflo%20Technologies%20sollen%20die%20vom%20Kunden%20geforderte%20Sonnenreflexion%20bieten.%20Von%20dieser%20Technologie%20profitieren%20Au%C3%9Fenanwendungen%20wie%20z.%20B.%20Dachbeschichtungen%2C%20Geb%C3%A4udefarben%20f%C3%BCr%20den%20Au%C3%9Fenbereich%2C%20Innen-%20und%20Au%C3%9Fenfl%C3%A4chen%20des%20Automobils%20sowie%20jede%20andere%20Anwendung%2C%20wo%20ein%20geringes%20Aufheizen%20ge%C3%BCwnscht%20wird.%20Chromaflo%20Technologies%20Pigmentpasten%20f%C3%BCr%20IR-reflektierende%20Farben%20und%20Lacke%20sch%C3%BCtzen%20den%20Untergrund%20auch%20gegen%20%C3%BCberm%C3%A4%C3%9Fige%20Temperaturen%20und%20UV-Strahlung%2C%20indem%20das%20sichtbare%20Licht%20reflektiert%20und%20die%20UV-Strahlung%20begrenzt%20werden.
                • gzesiolek Re: Jeszcze Ci ta biel "da popalic". 12.05.15, 13:17
                  Jakbym nie mial watpliwosci to nie zalozylbym watku... Zadne z aut ktorymi jezdzilem nie bylo idealne... Mazda tez nie jest... A co do relacji, to chodzi o to, ze to co poznalem w 20minut jazdy probnej 2.5 litrowcem jeszcze sprzed FL, i kilkoma jazdami 2.0 litrowcem i przed i po FL (i AT i MT) to jednak nie to samo co jazda pare tysiecy km i (czasem bolesna) konfrontacja oczekiwan z rzeczywistoscia...

Co do brudu i srebrnego koloru to sie zgadzam... ale same plamki czarnulki z asfaltu/oleju/gumy z bliska byly by widoczne, a jakos nie jest zle, wiec nie tutaj bedzie glowny bol... a wlasnie w tym, ze Mazda bedzie chronicznie niedomyta... z powodu naszego krakowskiego smogu i zapylonego powietrza...

Jednakze porownalem na parkingu dealera auta czekajace na odbior(takie po kilku dniach stania) i na czarnym i czerwonym pyl byl znacznie bardziej widoczny niz na bialym... to pomoglo mi podjac decyzje... a juz prawie zrezygnowalem ;)
                    • gzesiolek Re: Jeszcze Ci ta biel "da popalic". 12.05.15, 13:30
                      Ze dostalem super oferte... i cenowo jest znacznie tanszy od Superb... to nie znaczy, ze mam go kupic... zreszta tamten sie sprzedal zanim podjalem decyzje...

Ale, ze mam w ramach dotychczasowych doswiadczen lekkie zboczenie na japonskie auta to juz inna para kaloszy...

No i to chyba jeden z ostatnich momentow aby kupic sobie wolnossacy silnik o mocy prawie 200KM... nastepny juz bedzie musial byc albo doladowany albo hybryda albo i jedno i drugie...
                      • klemens1 Re: Jeszcze Ci ta biel "da popalic". 12.05.15, 13:42
                        Akurat ja bym wolnossaka nie kupił - jedzie toto jakby chciało a nie mogło. No ale ja tej niezrozumiałej panice związanej z turbo nie uległem.
                        Życzę miłej eksploatacji - auto ma być dobre dla ciebie i wszystko wskazuje na to, że takie będzie.
                          • klemens1 Re: Jeszcze Ci ta biel "da popalic". 12.05.15, 15:24
                            gzesiolek napisał:

> Nie bedziemy dyskutowac znowu o tym samym... Wolny-ssak nie jedzie gorzej tylko
                            > inaczej niz doladowany... Ot wymaga wiekszych obrotow...

Dlatego dla mnie jeździ gorzej.

> zreszta, mi to wystarczy:

A mi nie. Przyspieszanie z pałowaniem do odcięcia to nie moje hobby. Ja wolę przyspieszać delikatniej, ale jednak przyspieszać - z niskich obrotów.

Co kto lubi.
                            • gzesiolek Re: Jeszcze Ci ta biel "da popalic". 12.05.15, 15:42
                              >Dlatego dla mnie jeździ gorzej.
                              A dla mnie po prostu inaczej... no i o dziwo u Mazdy dosc oszczednie...

>A mi nie. Przyspieszanie z pałowaniem do odcięcia to nie moje hobby. Ja wolę >przyspieszać delikatniej, ale jednak przyspieszać - z niskich obrotów.
                              Ta Mazda 2.5 ciagnie juz od 3k rpm az do 7k rpm... nie ma kopniecia w plecy jak przy doladowaniu, ale naprawde ladnie i harmonijnie rozwijana moc niczym w wielocylindrowej jednostce... zwlaszcza, ze automat chodzi calkiem sympatycznie, szybko i plynnie...
                              >Co kto lubi.
                              Zagdzam sie calkowicie...
                              I jakbym w autach tej klasy w tej cenie mial przypadki modeli ktore jezdza znacznie dynamiczniej a jednoczesnie pala podobnie to moze i skusilbym sie na inna marke... Ale w salonach grupy VW nie bylo mozliwosci przejechania sie autem z najmocniejszym TSI + DSG... Tylko TDI i TDI...
    • gzesiolek Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 20.07.15, 15:13
      Ok, zeby podsumowac 16.07. odebralem Mazde 6 2.5 AT SkyPassion w kombi, biala perla...
      I na razie nie mam czasu sie nia nacieszyc i zrobilem moze ze 100km ;) Ale juz za tydzien urlopik i nieco wiecej kilometrow do zjezdzenia... Wtedy tez sie podziele wrazeniami.

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za wszelakie opinie i uwagi...

• loyezoo Re: Nowe auta - Volvo V70 vs Mazda 6 kombi 13.05.16, 22:11
      NIE POLECAM www.motoja.pl/jaki-samochod-kupic jakiś debil ciągle spamuje tą stronę nie patrząc nawet na daty,wniosek, nic ciekawego się tam nie dowiecie.Skoro muszą zatrudniać idiotów spamerów,to firma jest do du..py.

--
      Beer will change the world! I don't know how,but it will:)

Life is too short to drive boring cars

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka