poro0
18.08.15, 22:21
Witam,
gdzieś kiedyś słyszałem że gdy jest jezdnia z 3 pasami ruchu w jednym kierunku to można sobie bezkarnie jechać środkowym czy skrajnie lewym pasem (czyli tak naprawdę dowolnym). Nie wiem czy to kiedykolwiek było tak ustanowione w przepisach i się zmieniło na przestrzeni dziejów czy tylko tak się komuś wydawało. Z przepisów wynika że ruch ma się odbywać prawą stroną, nic na temat ilości pasów, pytam więc czy kiedyś przepisy dawały taką możliwość czy to kompletne nieporozumienie ?
Pozdrawiam
P.