Dodaj do ulubionych

OT - Powstanie.

01.08.22, 20:57
Pominę to, że Radziwiłł z Ziobrą się źle zachowują w towarzystwie i że puścili w nim "Bąka", bo to osobna kwestia - ponoć "krużganek oświaty" znalazł był weterana walk sierpniowych, który chciał z nim iść w pochodzie i w zupełności podzielał jego poglądy, ale go rodzina nie puściła, bo się bali, że 100-latek źle zniesie podróż z Argentyny, a i jeszcze ktoś by się mógł tatuażu pod pachą doszukać i byłaby chryja ;)

Chodzi mi o coś innego - czy nie macie wrażenia, że co roku coraz bardziej "wygrywamy" to Powstanie, które AK przerżnęła była pierwszego dnia do wieczora?
Wrażenia, że martyrologia poszczególnych, walecznie broniących zdobyczy z pierwszych godzin, jednostek przesłania nam skurwysyństwo dowództwa, które musiało mieć świadomość, że "sprawa się rypła" już po północy, 1 sierpnia (zwłaszcza w związku z odejściem najsilniejszych oddziałów "do lasów")?
Piękna karta, straceńcza walka do samego końca, ale nawet Berling nie był w stanie pomóc sprawie (choć poległo na lewym brzegu ponad 3000 żołnierzy LWP, za co Berlinga zwyczajnie zdymisjonowano).
Obserwuj wątek
    • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 21:38
      O 17.00 nic nie wylo. Nie bylo zadnej cholernej martyrologhiji, zadnego holdowania mordu dzieci.

O tej porze kupowalem lotka. Przede mna (kolejkowo) Ukrainka kupowala karte GSM, okazala paszport itp.
      Obok niej dziecko ok 7 lat.

Dobrze, ze przestali juz wyc na alarm przeciwlotniczy, jak do tej pory...
      • qqbek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 21:42
        U mnie wyli.
        Ale przeraża mnie spłycanie dyskusji o Powstaniu do historii poszczególnych osób.
        Owszem - dla nich to było wydarzenie życia, przeżycie Powstania musieli traktować jako cud.

Ale oddajmy głos im współczesnym - zagadka z cyklu "kto to powiedział?": "W tych warunkach stolica mimo bezprzykładnego bohaterstwa skazana jest na zagładę. Wywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy, kto ponosi za to odpowiedzialność?"
        • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 22:05
          qqbek napisał:

> U mnie wyli.
          > Ale przeraża mnie spłycanie dyskusji o Powstaniu do historii poszczególnych osó
          > b.
          > Owszem - dla nich to było wydarzenie życia, przeżycie Powstania musieli traktow
          > ać jako cud.

Teraz pytasz o pisiorow czy Polakow?
          Bo w tym pierwszym wypadku to wiesz... 'Klamstwo powtarzane tysiac razy...'

Przed chwila slyszalem co ten lepek w tvpis gada: powstanie nie bylo kleska bo spojrzcie wokolo jak warszawa zyje i jak sie odbudowala.

>
          > Ale oddajmy głos im współczesnym - zagadka z cyklu "kto to powiedział?": "W tyc
          > h warunkach stolica mimo bezprzykładnego bohaterstwa skazana jest na zagładę. W
          > ywołanie powstania uważamy za ciężką zbrodnię i pytamy, kto ponosi za to odpowi
          > edzialność?"
          >

Zgadnij skad ten cytat:

w jaki sposób ludzka miernota, prywata, samowola, brak dyscypliny i rzetelności w najdrobniejszych elementach pracy dowódczej podcinają korzenie wszelkich poważnych przedsięwzięć, bez których nie może istnieć silny naród. Mogło nas być podczas uderzenia na [nazwa miasta]
          12 tysięcy, a było 2 tysiące. Mogliśmy walczyć nocą, kiedy nieprzyjaciel nie był w stanie wykorzystać swojej przewagi technicznej – a my tonęliśmy we krwi w dzień, bezbronni, pod ogniem nieprzyjacielskiej artylerii i lotnictwa. Mieliśmy obowiązek – ponad 10 000 osób skupionych pod jednym dowództwem – albo zmusić bolszewików, by uznali nasze prawa albo – składając w ofierze czyn zbrojny tych oddziałów i ponosząc klęskę militarną – wywalczyć polityczne i moralne zwycięstwo. Haniebnie rozbiegliśmy się, nawet nie pod ciosami przeważających sił. Rozbiegliśmy się, ulegając naciskowi chwytów propagandowych NKWD

Silnie powiazane z 'hatakumba' w warszawce.
          • qqbek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 22:11
            agios_pneumatos napisał:

> Silnie powiazane z 'hatakumba' w warszawce.

Wilno.
            Tylko tam wyrżnęli AK nie Niemcy, a Sowieci.
            Niestety po raz kolejny na wyraźne "życzenie" samej AK.
            • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 22:49
              Otoz to.

Stamtad pochodza moi polscy przodkowie stad sprawa jest mi bliska.

W Warszawie mamy analogie. Nie niemcy a sowieci. Tylko niemieckimi rękami. No i identycznie na życzenie AK.
              Niczego sie nie nauczyli.

Kurde musiałem dzis po skrawku wyjaśniać 7-letniej córce dlaczego na wojnie (w Warszawie) walczyły dzieci... Obiecalem, ze wszystko jej opowiem po pierwszych lekcjach historii na ten temat. Bo sam jestem ciekaw jak dalece pisiory przerobia podręczniki historii.
              • qqbek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 23:02
                agios_pneumatos napisał:

> Otoz to.
                >
                > Stamtad pochodza moi polscy przodkowie stad sprawa jest mi bliska.

No mój dziadek był z Warszawy, tylko "chwilowo nieobecny", bo na robotach przymusowych był.

> W Warszawie mamy analogie. Nie niemcy a sowieci. Tylko niemieckimi rękami. No i
                > identycznie na życzenie AK.
                > Niczego sie nie nauczyli.
                >
                > Kurde musiałem dzis po skrawku wyjaśniać 7-letniej córce dlaczego na wojnie (w
                > Warszawie) walczyły dzieci... Obiecalem, ze wszystko jej opowiem po pierwszych
                > lekcjach historii na ten temat. Bo sam jestem ciekaw jak dalece pisiory przerob
                > ia podręczniki historii.

Ale tu nie trzeba wcale PiS-iorów, żeby całą historię zafałszować, stąd ten wątek.
                Cała narracja dryfuje nam niepokojąco w kierunku "odebranego zwycięstwa", podczas gdy to już pierwszego dnia była totalna klęska.
      • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 02:33
        agios_pneumatos napisał:

> O tej porze kupowalem lotka.

Pokazales w ten sposob ze jestes naiwny glupek i analfabeta matematyczny. Ile wygrales? Ile znow przegrales?
        • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 06:53
          waga173 napisał:

> agios_pneumatos napisał:
          >
          > > O tej porze kupowalem lotka.
          >
          > Pokazales w ten sposob ze jestes naiwny glupek i analfabeta matematyczny.

No. I dlatego prowadzę fyrme. Chyba jako tako, skoro na wypłaty ludziom i owoc żywota twego je ZUS starcza.

Ile w
          > ygrales? Ile znow przegrales?

Mniej niż koszt paczki fajek ludzi puszczajacych z dymem 6000 pln rocznie.

Potomek ludzi mieszkających na drzewie gdy my budowaliśmy Parthenon nie zrozumie czym sa rytuały w Lewancie.
          • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 07:16
            agios_pneumatos napisał:

> Potomek ludzi mieszkających na drzewie gdy my budowaliśmy Parthenon nie zrozumi
            > e czym sa rytuały w Lewancie.

A ty rozumiesz te rytualy w Lewancie? Opisz je troszke bo mnie zaciekawiles. Facet, gdzie jest Lewant? Sam jestes niezly lewant.
            • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 07:27
              Lewant jest tam gdzie nam wygodniej.
              Jego wpływy też.

Bo to my curva stworzyliśmy wszystko.

Nie pacz tak na to z góry. Zejdz rzdrzewa.
              • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 07:29
                A ty se zrob lewantywe.
        • klemens1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 13:28
          waga173 napisał:

>
          >
          > Pokazales w ten sposob ze jestes naiwny glupek i analfabeta matematyczny. Ile w
          > ygrales? Ile znow przegrales?

W kwestii znajomości statystyk i prawdopodobieństwa to takiego "gieniusza" ze świecą szukać.
          Kiedyś twierdził, że W-wie jest bardziej niebezpiecznie niż w Koziej Wólce, bo jest więcej wypadków samochodowych ogółem.

• agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:02
            Znajdziesz to czy wyjdziesz na pjizde?
            • klemens1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:09
              agios_pneumatos napisał:

> Znajdziesz to czy wyjdziesz na pjizde?

Pyta pizda, która dopiero co uciekła od najprostszego pytania ("over and out").
              • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:33
                Nieprawda. Odpowiedzialem na owo pytanie.

Ty zas potwierdziles swoj status pizdy przed milionami sluchaczy.
                • klemens1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 21:54
                  agios_pneumatos napisał:

> Nieprawda. Odpowiedzialem na owo pytanie.

Wskaż linkiem.

> Ty zas potwierdziles swoj status pizdy przed milionami sluchaczy.

Bo?

• agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 22:24
                    klemens1 napisał:

>
                    > > Nieprawda. Odpowiedzialem na owo pytanie.
                    >
                    > Wskaż linkiem.

Pjerdol sie. Grzeczniej piizdo.
                    Poza tym za yepy jestes by to przypomniec a bylo to niedawno i w tym watku.

>
                    > > Ty zas potwierdziles swoj status pizdy przed milionami sluchaczy.
                    >
                    > Bo?
                    >

Nie chce mi sie rysowac obrazka, ktorego i tak nie przeczytasz.

Bez odbioru.
                    EOT.
                    Ante gamisou.
                    • klemens1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 08:56
                      agios_pneumatos napisał:

> klemens1 napisał:
                      >
                      > > agios_pneumatos napisał:
                      > >
                      > > > Nieprawda. Odpowiedzialem na owo pytanie.
                      > >
                      > > Wskaż linkiem.
                      >
                      > Pjerdol sie. Grzeczniej piizdo.
                      > Poza tym za yepy jestes by to przypomniec a bylo to niedawno i w tym watku.

Było grzecznie - aż nadto. A że się zorientowałeś, że jesteś funkcjonalnym analfabetą, który sam nie rozumie, co pisze, to jakoś musisz wybrnąć przez pyskowanie.
                      Cokolwiek cię merytorycznego zapytam, to od razu bierzesz ogon pod siebie.

> > > Ty zas potwierdziles swoj status pizdy przed milionami sluchaczy.
                      > >
                      > > Bo?
                      > >
                      > Nie chce mi sie rysowac obrazka, ktorego i tak nie przeczytasz.

Jedyne co potrafisz, to obrażać się jak niedorozwój.
                      Trochę słabo jak na kogoś, kto powołuje się na znamienitych przodków. Tam jakiś koniuszy albo inny ogrodnik czy giermek musiał "maczać palce" (a właściwie palec) w twoim drzewie genealogicznym. I obawiam się, że to się powtarzało w każdym pokoleniu.

• tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 18:38
          waga173 napisał:

>
          >
          > Pokazales w ten sposob ze jestes naiwny glupek i analfabeta matematyczny. Ile wygrales? Ile znow przegrales?

Jednemu sprawia frajdę dobrowolny podatek na loterię gdzie ma mało szans, a innym dobrowolny podatek akcyzowy na alkohol. W pierwszym przypadku szansa wprawdzie mała ale jednak niezerowa. W drugim po spożyciu alkoholu szansa na wzbogacenie jest dokładnie zerowa, zaś niezerowa jest szansa na pogorszenie stanu zdrowia. Niepotrzebnie innych od głupków przezywasz chociaż sam przyznajesz się, że lubisz alkohol.
          • waga173 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 21:02
            tbernard napisał:

> Niepotrzebnie innych od głupków przezywasz

No tak. Gosciu ktory budowal piramidy w Lewancie jak Ty mieszkales na drzewie, nie moze byc glupi.
            • tbernard Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 03:13
              Aż tak daleko wstecz nie mam rozpisanego drzewa genealogicznego.
      • toommynaley Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 08:13
        W Warszawie po tym łatwo poznać typowe słoje ze wsi. Słoma zawsze z trepów wylizie jak to mówią perfumowanie gnoju wiele nie da..
    • hukers Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 21:49
      W temacie.
      Zastanawiam się, czy za 10-15 lat konar mi powstanie.
      • qqbek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 21:53
        hukers napisał:

> W temacie.
        > Zastanawiam się, czy za 10-15 lat konar mi powstanie.

Sildenafil FTW!
        Dzięki niemu można mieć "momenty" i po 80-tce (ostatnio w aptece przede mną stał dziadek tak już wyraźnie po 70-tce i prosił szeptem, a aptekarka była głuchawa - zanim powiedział głośniej obejrzał się, zobaczył uśmiechniętego mnie i dopiero wtedy powiedział na cały głos).
    • waga173 Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 22:39
      Tuz przed godzinia W zalozylem watek O/T N/T Proponuje minute ciszy.
      Nie pojawil sie bo nie mozna wyslac pustej wiadomosci. Pozniej to juz bylo za pozno. A na forum glucha cisza w temacie. Moje trzy grosze:
      Powstanie i tak by wybuchlo bo musialo, z rozkazem czy bez rozkazu, jak nie w sierpniu to we wrzesniu.
      Mialem kiedys helm kacapski z domalowana bialo-czerwona opaska. Po ktoryms z tych 3 tysiecy Berlingowcow.
      Na pocieszenie wymyslilem teorie ze Powstanie bylo sukcesem. Bo kacapy bali sie przyjechac do Warszawy w 56, 68, 70, 81.
      • qqbek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 22:44
        waga173 napisał:

> Na pocieszenie wymyslilem teorie ze Powstanie bylo sukcesem. Bo kacapy bali sie
        > przyjechac do Warszawy w 56, 68, 70, 81.

To poniekąd racja.
        Za to mój dziadek bał się do niej wrócić z robót przymusowych (wywieziony z ulicy, z łapanki, pod koniec 1943) w 45 - wysiedli na tymczasowym dworcu, popatrzyli ponoć w kierunku Chmielnej (łatwo było, bo nic nie było) i załadowali się do składu jadącego na górny Ślunsk.
        Takie nasze Termopile (nie mylić z przegraną obroną Wizny - bo to by się nawet "kwalifikowało"), czy inne Pyrrusowe zwycięstwa.
    • tbernard Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 23:26
      Zabrakło dobrych celników. Ci słabo celujący nie mieli szans wygrać. Gdyby po naszej stronie było kilkunastu jak ten Fin w wojnie zimowej (o którym potem powstały kawały, że to był podstęp bo było ich dwóch) to by szopy nie miały szans.
      • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 23:38
        Jednak szkopy nawet w dużej mierze bandyckie to byli lepsi żołnierze i przede wszystkim lepiej dowodzeni, niż sowieci w Finlandii...
        • tbernard Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 12:52
          Akurat do tej akcji to Niemcy rzucili zbieraninę kryminalistów o małej wartości bojowej. Z regularną przeszkoloną armią szans by nie mieli. Zaś Armia Krajowa miała tyle wspólnego z prawdziwą armią co ratlerek z wilczurem. Z tym, że prawdziwy ratlerek oprócz szczekania, to raczej odpuścił by sobie pomysły aby rzucić się na wilczura w nadziei, że tego wilczura rozszarpie na strzępy.
          • jeepwdyzlu Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 13:08
            A może.nie wiemy wszystkiego?
            Przypomnę, że 10 dni wczesniej był zamach ma Hitlera.
            Że Niemcy pomogli po cichu AK na Wołyniu - uzbrajali samoobronę i chronili polskie wioski. Że i Niemcy i my wiedzieliśmy co kacapy zrobiły na Wileńszczyźnie.
            Więc może Powstanie było wcześniej uzgodnione?
            Pamiętajcie, że później reakcja Hitlera żeby zniszczyć miasto była przesadna - może to była zemsta za paktowanie z jego wewnętrznymi wrogami?
            Bo III Rzesza w 1944 była już niesterowalna...
            • qqbek Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 21:03
              jeepwdyzlu napisał:

> Bo III Rzesza w 1944 była już niesterowalna...

Oj nie.
              W 1944 roku Rzesza zapierdalała, gospodarkę wziął w końcu za ryj Speer i był to rok rekordowy pod względem produkcji (na przykład samolotów wyprodukowali w 1944 roku 35 tysięcy, wobec 20 tysięcy w 1943, czołgów 19 tysięcy w 1944 wobec 11,5 tysiąca w 1943 roku - a byłoby pewnie 45 tysięcy samolotów i 25 tysięcy czołgów, gdyby nie to, że na jesieni Amerykanie i Brytyjczycy zrównali z ziemią Zagłębie Ruhry).
              W połowie 1944 roku było jeszcze przed bitwą pod Falaise, alianci zachodni chowali się po krzakach w Normandii - wzięli co prawda Rzym, ale to było na tyle - do końca sierpnia wezmą jeszcze Florencję i utkną do kwietnia 1945 przy Apeninach.
              Pretekstem do powstania było kilka zagubionych sowieckich czołgów.
              Ale do 27 lipca bronił się jeszcze pozostający w rękach Niemców Lwów! AK musiała o tym wiedzieć.
              Gdzie Lwów, a gdzie Warszawa?

Nierealne plany zawarcia separatystycznego pokoju na zachodzie, którymi łudzili się zamachowcy, gdyby się jednak powiodły mogły oznaczać, że to wujek Józef by nagle znalazł się w opałach.
              • tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 11:00
                qqbek napisał:

> Nierealne plany zawarcia separatystycznego pokoju na zachodzie, którymi łudzili
                > się zamachowcy, gdyby się jednak powiodły mogły oznaczać, że to wujek Józef by
                > nagle znalazł się w opałach.

Plany nierealne bo w tym czasie już nie dało się ukryć istnienia obozów masowej zagłady i nikt by z Niemcami nie zawarł żadnego paktu. No chyba, że zamachowcy po udanym przejęciu władzy masowo zaczęli by rozprawiać się i wydawać w ręce sprawiedliwości zbrodniarzy, co własnie było nierealne. Jedyne co mogli by to od razu poddać się zachodnim aliantom aby ci zajęli tak dużo niemieckich ziem jak to możliwe, aby w ręce kacapów nie wpadły. Ale alianci już ze Stalinem wcześniej podzielili się komu co przypadnie i raczej umowy by dotrzymali, bo kacapy nadal by parły i musiało by dojść do wojny całego zachodu z ruskimi. Zachód tego raczej nie chciał.
      • waga173 Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 23:41
        Mojej zony dziadek, kierowca przedwojenny, byl pojmany przez kacapow jak uciekal do Rumunii. Pozniej znalazl sie w armii Berlinga jako szofer jakiejs wojskowej szychy (generala?), nie pamietam nazwiska. Jezdzil Willysem. W czasie Powstania przystaneli gdzies tam na tylach ZOO i patrzyli na Warszawe. Niemiecki snajper stlukl im szybe tego Willysa.
    • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 23:36
      Gadamy o tym co roku... Nie znudziło Ci się?
      My wiemy co i jak się potoczyło i jak się skończyło... Oni nie wiedzieli...
      Jestem tak samo przeciwny idealizowaniu Powstania jak i krytyce takiej, gdzie jedzie się po wszystkich powstańcach...
      Błąd strategiczny i tragedia ludzi - tak, osądzanie powstańców - nie...
      • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 01.08.22, 23:41
        I wg mnie nie zmienia się nic... Może więcej naparzania politycznego...
        • qqbek Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 06:47
          No dobrze, może i jest co roku ten temat.
          Ale właśnie o to chodzi, że im dalej od tamtych wydarzeń, tym mniej prawdy, a więcej bajki w patriotycznym sosie.

Kult podobny do tego, którym w drugiej "rzepie" otoczono Powstanie Styczniowe.
          • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 07:03
            "Dobrze, ze przestali juz wyc na alarm przeciwlotniczy, jak do tej pory..."

Wyc to wyja wilki do ksiezyca. "gdy my budowaliśmy Parthenon" o kurwa, dobrze ze juz walnelem kupiszcze.
            Nie udawaj Greka, nie rob takiej miny, nie zadzieraj nosa, a po polsku, nie pierdol.
            • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 07:09
              To mialo byc oczywiscie do adios pneumaticos, chuja glupiego co ma "fyrme", dobrze ze nie farme albo ferme.
              • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 09:34
                waga173 napisał:

> To mialo byc oczywiscie do adios pneumaticos, chuja glupiego co ma "fyrme", dob
                > rze ze nie farme albo ferme.

Farme albo ferme to chyba se nastepna rostworze.

Głupi warsiaski wieprzu grubasie nawet nie wiesz jaki to interes.

A właśnie. Cos sie tak podniecil, ze ci piana leci z pyska?
                Bo śmiem nie podzielać twego biedno-piaszczysto-mazowszanskiego poglądu na swiat?

Czy dlatego, ze jestem pelen uznania dla wlodarzy miasta z punktem lotto, ze syreny niepotrzebnie nie szczekaly (wszak nie wyja) i nie straszyly uchodzcow z terenow objetych wojna, bo ktos kiedys gdzies cos w jakiejs dalekiej warszawce odyebal?

Yebnij sie w leb tepy mazowszanski grubasie.

Co do przeinaczania nicków to odpowiedzią jest jedno slowo, tez na 'a'; archidia.
                • klemens1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 11:17
                  agios_pneumatos napisał:

> Farme albo ferme to chyba se nastepna rostworze.
                  >
                  > Głupi warsiaski wieprzu grubasie nawet nie wiesz jaki to interes.
                  >
                  > A właśnie. Cos sie tak podniecil, ze ci piana leci z pyska?
                  > Bo śmiem nie podzielać twego biedno-piaszczysto-mazowszanskiego poglądu na swia
                  > t?
                  >
                  > Czy dlatego, ze jestem pelen uznania dla wlodarzy miasta z punktem lotto, ze sy
                  > reny niepotrzebnie nie szczekaly (wszak nie wyja) i nie straszyly uchodzcow z t
                  > erenow objetych wojna, bo ktos kiedys gdzies cos w jakiejs dalekiej warszawce o
                  > dyebal?
                  >
                  > Yebnij sie w leb tepy mazowszanski grubasie.
                  >
                  > Co do przeinaczania nicków to odpowiedzią jest jedno slowo, tez na 'a'; archidi
                  > a.

Biznesmen w skarpetkach, potomek Rzymian się obsrał.
                  W dodatku gra w lotto, jak na matematycznego debila przystało.

• tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 11:56
                    klemens1 napisał:

>
                    > Biznesmen w skarpetkach, potomek Rzymian się obsrał.
                    > W dodatku gra w lotto, jak na matematycznego debila przystało.
                    >

Jedyny "system" dający przewagę w lotto, to być tym co przygotowuje maszynę losującą i kule. Ale chyba zauważalne było by, gdyby przypadkiem on zaczął wygrywać. Chociaż może wygrać jakiś słup (lepiej jak spoza rodziny).
                    • klemens1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 12:28
                      tbernard napisał:

> Jedyny "system" dający przewagę w lotto, to być tym co przygotowuje maszynę los
                      > ującą i kule. Ale chyba zauważalne było by, gdyby przypadkiem on zaczął wygrywa
                      > ć. Chociaż może wygrać jakiś słup (lepiej jak spoza rodziny).

I wcale nie trzeba wielkiej inteligencji, by to pojąć. Jakkolwiek - na pewno więcej, niż do prowadzenia firmy.

• tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 14:37
                        Do prowadzenia firmy potrzeba albo mieć bogatego rodzica po którym się ją odziedziczy albo samemu do wszystkiego dochodzić. W pierwszym przypadku wystarczy mieć zatrudnionych magistrów po ekonomii i samemu nie trzeba mieć inteligencji. Magistrowie zaś musieli przejść matmę na poziomie wyższym niż miał kiedyś mat-fiz więc na pewno zagadnienia kombinatoryczne są im znane. W drugim przypadku trzeba samemu nauczyć się zaawansowanej matematyki, bo na studia biznesmen nie ma czasu. Taki ktoś kombinatorykę musi znać niż magistrowie.
                        • klemens1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 15:40
                          Znam kilku "byznesmenów" co doszli sami do sukcesu (zarówno normalnych, jak i buraków) i zapewniam cię, że znajomość matematyki totalnie nie jest wymagana.
                          • waga173 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 17:40
                            On pisal o kombinatoryce jako umiejetnosci kombinowania.
                        • nousecomplaining Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 20:44
                          > Magistrowie zaś musieli przejść matmę na poziomie wyższym niż miał kiedyś mat-fiz więc na pewno zagadnienia kombinatoryczne są im znane.
                          O naiwności. Znajoma matematyczka żyje głównie z korepetycji. Jej klienci to w 99% studenci politechniki. Na studia się dostali, ale matma na tym poziomie ich przerasta. Za moich czasów studenci pierwszego roku polibudy nieźle dorabiali, udzielając korepetycji np. maturzystom. Cóż, takie czasy.
                          • tbernard Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 03:10
                            nousecomplaining napisał(a):

> > Magistrowie zaś musieli przejść matmę na poziomie wyższym niż miał kiedyś
                            > mat-fiz więc na pewno zagadnienia kombinatoryczne są im znane.
                            > O naiwności. Znajoma matematyczka żyje głównie z korepetycji. Jej klienci to w
                            > 99% studenci politechniki. Na studia się dostali, ale matma na tym poziomie ich
                            > przerasta. Za moich czasów studenci pierwszego roku polibudy nieźle dorabiali,
                            > udzielając korepetycji np. maturzystom. Cóż, takie czasy.

Napisałem KIEDYŚ mając na myśli moje czasy, czyli lata 80-te. Dwumian i symbol Newtona oraz jak to się ma do liczby kombinacji były wtedy przerabiane w mat-fiz. Być może też w ogólnych ale ja się ich programem nie interesowałem. Wtedy na politechnikę egzaminy były dość dobrze odsiewające tych, którzy się na te studia nie nadawali.
                        • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 22:11
                          tbernard napisał:

> Do prowadzenia firmy potrzeba albo mieć bogatego rodzica po którym się ją odzie
                          > dziczy albo samemu do wszystkiego dochodzić. W pierwszym przypadku wystarczy mi
                          > eć zatrudnionych magistrów po ekonomii i samemu nie trzeba mieć inteligencji. M
                          > agistrowie zaś musieli przejść matmę na poziomie wyższym niż miał kiedyś mat-fi
                          > z więc na pewno zagadnienia kombinatoryczne są im znane. W drugim przypadku trz
                          > eba samemu nauczyć się zaawansowanej matematyki, bo na studia biznesmen nie ma
                          > czasu. Taki ktoś kombinatorykę musi znać niż magistrowie.

Od liczenia slupkow ma sie dyrektorow/a finansowych/ego.

To nie jest tak, ze aby firma dzialala trzeba znac matematyke na poziomie noblowskim. Sprawa jest bardziej zlozona i jest wiele innych, nawet wazniejszych, skladowych, ktorych zakute lby nie pojma.

To otatnie nie do ciebie, lecz do pozostalych gupkow, ktorzy co prawda dodadza poprawnie 2 do 2, ale nie maja na tyle horyzontow, by dalej cos z ta wiedza poczynic.

Zas co do dwu scenariuszy przedstawionych przez ciebie: wszystko winno byc naturalne. Na tym forum widze/znam dwoch ludzi, ktorym wierze, ze maja firmy, spina im sie wszystko i jest taki sposob zycia dla nich naturalny. Nie mylic z JDG.

Zas najbardziej donosny glos w tej dyskusji naszego forumowego chama i idioty to po prostu jakies wycie i ujadanie zakompleksienca, ktory nie potrafi zrozumiec czym jest rozrywka. Tyle ma radosci z zycia, ze wszystko przelicza na 'piniondze'. Qrwa jak takie chwasty zyja?

Wtoruje mu jednakowoz mazowszanski wieprz, ktory takoz martwi sie o budzety innych. Urocza troska.
                        • agios_pneumatos Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 22:11
                          tbernard napisał:

> Do prowadzenia firmy potrzeba albo mieć bogatego rodzica po którym się ją odzie
                          > dziczy albo samemu do wszystkiego dochodzić. W pierwszym przypadku wystarczy mi
                          > eć zatrudnionych magistrów po ekonomii i samemu nie trzeba mieć inteligencji. M
                          > agistrowie zaś musieli przejść matmę na poziomie wyższym niż miał kiedyś mat-fi
                          > z więc na pewno zagadnienia kombinatoryczne są im znane. W drugim przypadku trz
                          > eba samemu nauczyć się zaawansowanej matematyki, bo na studia biznesmen nie ma
                          > czasu. Taki ktoś kombinatorykę musi znać niż magistrowie.

Od liczenia slupkow ma sie dyrektorow/a finansowych/ego.

To nie jest tak, ze aby firma dzialala trzeba znac matematyke na poziomie noblowskim. Sprawa jest bardziej zlozona i jest wiele innych, nawet wazniejszych, skladowych, ktorych zakute lby nie pojma.

To otatnie nie do ciebie, lecz do pozostalych gupkow, ktorzy co prawda dodadza poprawnie 2 do 2, ale nie maja na tyle horyzontow, by dalej cos z ta wiedza poczynic.

Zas co do dwu scenariuszy przedstawionych przez ciebie: wszystko winno byc naturalne. Na tym forum widze/znam dwoch ludzi, ktorym wierze, ze maja firmy, spina im sie wszystko i jest taki sposob zycia dla nich naturalny. Nie mylic z JDG.

Zas najbardziej donosny glos w tej dyskusji naszego forumowego chama i idioty to po prostu jakies wycie i ujadanie zakompleksienca, ktory nie potrafi zrozumiec czym jest rozrywka. Tyle ma radosci z zycia, ze wszystko przelicza na 'piniondze'. Qrwa jak takie chwasty zyja?

Wtoruje mu jednakowoz mazowszanski wieprz, ktory takoz martwi sie o budzety innych. Urocza troska.
                          • klemens1 Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 10:45
                            Potomek Juliusza Cezara w linii prostej, geniusz biznesu, do tej pory nie nauczył się używać polskich znaków ... nie to, co chamstwo.
                            A może to nowy sposób wykazania swojej nobilitacji?
                    • waga173 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 15:38
                      Przed wojna byla loteria na ktorej na oczach widowni malpa wyciagala z wielkiego sloja metalowe kapsulki w ktorych w srodku byly numery. Malpa byla nauczona wybierac cieple kapsulki.
          • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 07:11
            Ja w samym podejściu prawdy historycznej zmiany nie widzę. Martyrologia i oddawanie czci Powstańcom i ciągłe dyskusje jak duży to był błąd lub może i tak nie dało się go uniknąć... Gorzej z politykami co się podpinają do Powstania niczym do kroplówki. I robią kołtuńska kłótnię na grobach tysięcy... Od brunatnych po tęczowych... Za to mi szczerze wstyd...
            • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 07:25
              Film sprzed dziesieciu lat. Jeszcze wtedy pseudopolitycy sie tak nie wymundrzali i nie podlaczali do kroplowki. A my po prostu przez minute oddawalismy hold poleglym Bohaterom. No ale jazda po trumnach sie dopiero zaczynala.

www.youtube.com/watch?v=ykBTvP6ZX9s
              • tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 11:25
                waga173 napisał:

> Film sprzed dziesieciu lat. Jeszcze wtedy pseudopolitycy sie tak nie wymundrzal
                > i i nie podlaczali do kroplowki. A my po prostu przez minute oddawalismy hold p
                > oleglym Bohaterom. No ale jazda po trumnach sie dopiero zaczynala.
                >
                > www.youtube.com/watch?v=ykBTvP6ZX9s

Gdyby byli bohaterami, to by nie dopuścili do rzezi Woli i Ochoty. Gdyby byli armią i żołnierzami to po prostu byłby ich obowiązek.
                • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 22:18
                  Wielu zginęło próbując... To bohaterowie czy nie?
    • bywalec.hoteli Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 01:21
      wole świętować powstanie wielkipolskie niż klęske warszawska 😭
      • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 01:30
        A to trzeba wybierać?
      • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 01:45
        Jak masz "swietowac" kleske warszawska? Tanczac na ulicy? Piwo dla wszystkich, Warszawa padla! ?
        • qqbek Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 08:54
          No to może jak Weszpolaki Bąka?
          Koszulka z husarskimi skrzydłami i pięć litrów browara z Biedry... a potem szczanie w przejściu podziemnym?
          • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 09:06
            Czy waga rozróżniał tych tańczących?
          • perski_niebieski Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 14:43
            Stadionowe gangi narkotykowe, dzielące nasze miasta na sektory,
            posłaly tych mądrzejszych do liceum, co poniektórzy nawet studia pokończyli ?
            Kolesie wymyślili - jeśli na szmacie wymalujemy Pileckiego, Nila, oraz Inkę,
            to NIKT się nie odważy szmaty owej zabrać !!!
            Pod szmatą: dzielimy narkotyki, chlamy ( chlejemy ? ) gorzałę, sprzedajemy kosę,
            liczymy kasę z napadów - czyli robimy interesy.

Zgadnij, Kotku, kto ustanowił Świętego Wyklętego. A potem już poooszło !
            Niedozatrzymania.
            No i Morawiecki + Brygada Świętokrzyska ...
            Bolszwika goń, goń, goń.

Wietnamska mafia w Czechach opanowała produkcję syntetycznych narkotyków,
            nie jest nikomu potrzebna " zgoda " Ślązaków czy Krakusów z klubami nadmorskimi ?
            Arka Gdynia - Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
            Dla laika kompletnie niezrozumiałe, dla fachowca wszystko jasne.
            Nie musimy promem wozić prochów. Nareszcie.
            Policja rozpierdoliłaby im ten interes szemrany w try miga. Ale się nie da !
            Kibol studentkę napierdalał będzie. Młotkiem...
            Sojusz Ziobry z Bąkiewiczem podpisany ostatecznie ?
            A Rydzyk akuszerem.
            Kurrrrwa !

Gdy oddział AK spotkał gdzieś w lesie bandę NSZ
            wszyscy skończyli na drzewach okolicznych ...

P.S.
            Chwała Bohaterom Powstania !
            Hańba dowódcom.
            Oni wszyscy zawisnąć powinni z tabliczką na szyi:
            ICH BIN EIN VERRÄTER !
            • perski_niebieski Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 13:55
              Może nie wszyscy załapali, piszę mocnym skrótem, " zerojedynkowo ",
              więc doprecyzuję tutaj:
              Klub ma obowiązek zastosować monitoring stadionowy i skierować kamery
              na trybuny, szczególnie na opanowane przez " Kibolstwo " wszelakie
              Chłopaki - nie w ciemię bici - zasłaniają się szmatą z Idą wymalowaną !

Kto, poza nimi, pójdzie na mecz zimą ? Kto im podskoczy ?
              Gdy prezes nie odbiega poziomem od kibica ...
              Analfabeta Lato, debil Boniek. O koledze Fryzjera się nie wypowiadam,
              ponieważ istnieją granice dobrego smaku ?

A politycy PiS nie zdają sobie sprawy,
              że dla Brauna i Bąkiewicza są żydowskimi pachołkami...
              Dla których szkoda kuli.
        • bywalec.hoteli Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 10:35
          waga173 napisał:

> Jak masz "swietowac" kleske warszawska? Tanczac na ulicy? Piwo dla wszystkich,
          > Warszawa padla! ?

Chodzi mi o to, że wolę cieszyć się wielkopolskim zwycięstwem niż celebrować PW zakończonego klęską i śmiercią wielu Polaków. W Poznaniu rocznica powstania wielkopolskiego to ważne święto.
    • bolo2002 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 08:42
      Nie pisze sie głośno o tym , co w tym zrywie było najwazniejsze. Primo-powstanie rozpoczęto nie w tym momencie - kiedy powinno sie to zrobic- jesli juz trzeba było. Sekundo- było zupełnie nie przygotowane. ! Odpowiada za to dowództwo AK. I dobrze wiedząc o tym- polski prezydent A. Du.a wychwala pod niebiosa zarówno ideę jak i przywódców. Bezsensowna smierć ok. 200 tys młodych Polaków. Dla mnie zupelne nieporozumienie!
      • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:10
        Dokladnie, tak to bylo
    • thorpe Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 09:06
      Ja obejrzałem obchody z dużym wzruszeniem. Szczególnie teraz, gdy Warszawa z 44 przypomina Mariupol, Siewierodonieck i Charków.
      Ale Powstanie było klęską militarna, polityczną, a najgorsza była sama decyzja- gdy oficerowie wojska dali się nabrać opowieściom jakichś starych bab o czolgach na Pradze. Gdzie wywiad, rozpoznanie, gdzie broń? Amatorstwo w czystej postaci. Dziecinada na najwyższych szczeblach. Wojna trwała już od 5 lat i było wiadomo że bitwa wymaga logistyki, przygotowania, dużej ilości amunicji. A tu nie było nic, poza życzeniowym planami.
    • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 09:11
      qqbek napisał:

> Chodzi mi o coś innego - czy nie macie wrażenia, że co roku coraz bardziej "wyg
      > rywamy" to Powstanie, które AK przerżnęła była pierwszego dnia do wieczora?

Nie jestem chemikiem fizykiem historykiem, ale swiadomosc przerzniecia powinna byla nastapic troche pozniej niz pierwszego wieczora, jak uciekajacy Niemcy zawrocili. Czyzby dostali cynk od sowietow ze oni sie nie beda wpierdalac?

> świadomość, że "sprawa się rypła" już po północy, 1 sierpnia (zwłaszcza w z
      > wiązku z odejściem najsilniejszych oddziałów "do lasów")?

Oj, oj. To z lasow przyszly "najsilniejsze oddzialy". Tylko ze za pozno. Historycy uwazaja ze gdyby te "oddzialy z lasow", konkretnie z Puszczy Kampinoskiej, daly rade przebic sie z Zoliborza do Srodmiescia przez super umocnione tory na linii dworca gdanskiego to mogloby byc inaczej. Mogloby to slowo-klucz.

> Piękna karta, straceńcza walka do samego końca,

Tu sie zgadzam calkowicie. Ale to nasza opinia a nie walczacych Powstancow, bo Oni nie wiedzieli ze to koniec
    • only_the_godfather Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 09:47
      Nam dziś jest łatwo oceniać, nie wiemy jak my sami byśmy się zachowali będąc na miejscu powstańców, jak jakie decyzje byśmy podejmowali. Owszem z perspektywy czasu dziś wiadomo, że powstanie od początku było przegranie. Czy powstańcy o tym wiedzieli?Raczej nie, dowództwo miało takie sygnały ale widocznie liczyli, że postawią wszystko na jedną kartę i a nóż widelec uda się.
      Natomiast mnie osobiście nie podoba się robienie tej całej otoczki patriotycznej z tego wydarzenia. Należy pamiętać, ale świętować należy zwycięstwa. Natomiast my mamy jakoś tak dziwnie pokręcone że świętujemy porażki, a o zwycięstwach zapominamy.
      • waga173 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 10:18
        Znalem wielu Powstancow i slyszalem duzo ciekawych opowiesci. Nie zgadzam sie tylko z narracja ze to bylo na rozkaz. To bylo spuszczenie psa ze smyczy, nie potrzeba bylo rozkazywac bierz go.
        • tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 11:30
          waga173 napisał:

> Znalem wielu Powstancow i slyszalem duzo ciekawych opowiesci. Nie zgadzam sie t
          > ylko z narracja ze to bylo na rozkaz. To bylo spuszczenie psa ze smyczy, nie po
          > trzeba bylo rozkazywac bierz go.

Aby zachować proporcje w analogii, to spuszczony był ratlerek który koniecznie chciał rozszarpać groźnego wilczura.
          • wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 18:56
            Powstanie mialoby szanse powodzenia, gdyby faktycznie Niemcow ogarnela totalna panika i z Warszawy by rzeczywiscie spierniczali w podskokach....

Ale kilka dni przed wybuchem powstania rzucili na front posilki, w tym dywizje pancerna SS,
            uspokoili sytuacja,
            a dodatkowo gestapo w Warszawie mialio DUZO agentow i ci od rana 1 sierpnia informowali, ze o 17 zacznie sie powstanie....
            Wiec ogloszono alarm i bylo ZERO zaskoczenia

Dowdcy AK, nie wszyscy wykazali sie tym, co sie okresla jako chciejstwo. chcieli wygrac i ignorowali fakty, ktore byly przeciwko wybuchowi powstania.....

Czyli z punktu widzenia ODPOWIEDZIALNYCH dowodcow wojska to byl sad polowy.....

Dlatego general Anders chcial ich przed nim postawic...

Checi mieli bardzo dobre, dobrymi checiami jest pieklo wybrukowane, 200 000 trupow jest nie do obronienia....

W Krakowie szefowie AK zachowali rozsadek, pomino OGROMNYCH NACISKOW na to, zeby tez zrobili powstanie, miasto oraz mieszkancy przezyli....

• wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 19:03
              Kto konkretnie odpowiadal

Bór-Komorowski po konsultacji z szefem sztabu gen. Pełczyńskim, szefem operacji gen. Okulickim, komendantem okręgu płk. Chruścielem i delegatem rządu na kraj Janem Jankowskim podjął decyzję o rozpoczęciu powstania w Warszawie o godz. 17:00 następnego dnia - 1 sierpnia 1944.
              historia.wprost.pl/10801660/2/powstanie-warszawskie-rozkaz-o-rozpoczeciu-walki-wydano-31-lipca-jak-do-tego-doszlo.html
            • wislok1 Bor-Komorowski zadal powstania w Krakowie 03.08.22, 19:35
              W sumie to sie sprowadzalo do nastepnych 200 000 trupow

gen. Bór-Komorowski 1 zarządził, by AK opanowała Kraków.
              Bór-Komorowski nakazał wszczęcie powstania w Krakowie. Komendant okręgu nie wydał rozkazu do walki, ocalając miasto
              Przeciwnikiem walki z Niemcami był metropolita abp Adam Sapieha. Dowódcom AK powiedział, że nie popiera pomysłu wszczęcia powstania, a do Niemców apelował o uczynienie Krakowa miastem otwartym
              Do powstania garnęła się młodzież, ale przeciwni byli i wojskowi, i Kościół, i politycy. Zdawano sobie sprawę, że podziemie jest zbyt słabe, by wyzwolić Kraków, a polityczne korzyści z powstania wyjątkowo mgliste
              Krakowianie wykazywali się nierzadko pragmatyzmem w stosunku do okupanta. Gdy pojawiły się nakazy budowania umocnień, tłumnie stawili się do pracy. Taką postawę ostro krytykowało podziemie

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/powstanie-krakowskie-1944-dlaczego-w-krakowie-nie-wybuchlo-powstanie/2ms4jdf
      • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:21
        No, to jest taki masochizm, swietowac kleski......

Na Zachodzie to abstrakcja, tam swietuja zwyciestwa, o porazkach sie milczy albo wszystko zwala na BYLEGO SZEFA PANSTWA,
        w tym temacie Niemcy doszli do perfekcji

No i do tego zbrodnie nie popelnial narod, tylko np. adolf i zwolennicy tego szefa, np. nazisci...
        Narod byl zawsze przeciwko....
        Chociaz czasem sie wstydzil o tym glosno mowic....

• wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:49
          Z drugiej strona Niemcy oficjalnie sie do zbrodni przyznali i przeprosili....
          Za to szacun, bo poza nimi nikt sie nie przyznal....
          Tyle ze w popkulturze sa nazisci, ci zli i rezsta Nemcow, ta dobra, np. Sophie Scholl i jej znajomi, jako typowi Niemcy przedstawiani....
          • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:58
            To jest taki podwojny obieg-----

W pierwszym panstwo niemieckie sie przyznaje do zbrodni Hitlera i jego kolegow, przeprasza, itd....

W drugim, wewnatrz Niemiec, winni sa nazisci, wiekszosc Niemcow byla OK

Bardzo wyraznie to widac w filmie Upadek, gdzie bohaterami pozytywnymi sa wysoki oficer SS, lekarz, general SS broniacy Berlina, sekretarki adolfa, co nigdy o zadnych zbrodniach nie slyszaly, itd...
            Ci negatywni to adolf, Goebbels, zona Geobbelsa, Bormann, kiku innych, reszta narodu jest czysta....
            • bywalec.hoteli Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:24
              obieg trzeci : wypromować to tak żeby w podświadomości ludzi było ze za niemieckie zbrodnie są odpowiedzialni inni. Czyli 1. przepraszamy. 2. to nazisci a nie niemcy byli. 3. polskie obozy koncentracyjne

To 3 to jest wyjątkowe skurwysyństwo - żeby miejsce kaźni dla Polaków i żydowskich obywateli Polski nazwać polskim obozem
              • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:42
                Tego obiegu 3 NIE MA

w Niemczech----

Informacje o polskich obozach sie pojawialy w USA i wynikaly z totalnego debilizmu obywateli USA, dla ktorych jak Oswiecim byl w PL, to byl polskim obozem......

Sam Obama sie popisal kretynstwem, bo twierdzil, ze jego wujek wyzwalal Auschwitz...
                A tak naprawde byl w Buchenwald...
                Ten debil myslal, ze Auschwitz to Buchenwald, do glowy mu nie przyszlo, ze te niemieckie nazwy jakos do siebie nie pasuja, a co dopiero polozenie obozow koncentracyjnych....

99,9 proecent informacji o polskich obozach to wytwor totalnej ignorancji dziennikarzy z USA i Obamy
                • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:49
                  Poziom nauki historii w szkolach w USA musi byc MEGA MASAKRYCZNY, skoro prezydent robi takie kosmiczne byki -----

Zona jest nauczycielka w podstawowce i tam trafilo do szkoly dziecko z USA, z Kalifornii, to dziecko naprawde GOWNO umialo obojetnie z jakiego przedmiotu, KOMPLETNE ZERO WIEDZY
                  Matematyka, fizyka, biologia, geografia, historia, itd....
                  Kompletne ZERO
                  Ten dzieciak NICZEGO NIE UMIAL
                • tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 11:42
                  wislok1 napisał:

> Tego obiegu 3 NIE MA
                  >
                  > w Niemczech----
                  >
                  ...

To Niemcy rozkręcili tylko rzecz jasna nie oficjalnie jako państwo, tylko nazistowscy agenci w ramach powojennego rozmywania skojarzenia negatywnego o Niemcach. A podchwycili ignoranci w innych krajach.
                  Gdy tylko robiła się awantura, to robiono sprostowania, że o lokalizację chodzi ale od samego początku było to celowe działanie, bo sprostowaniami to pies z kulawa nogą już się nie interesował. To było wdrażanie słynnej maksymy ich mentora o kłamstwie powtarzanym tysiąc razy.
                  • wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 18:44
                    To juz jest spiskowa teoria dziejow....

W USA jest totalna ignorancja historyczna i dlatego w USA bylo najwiecej tekstow o polskich obozach, a ci co tak pisali, sie tlumaczyli, ze skoro obozy byly w Polsce, to byly polskie....
                    Tlumaczenie ostatniego debila...

W innych krajach to bylo sporadyczne
                    • tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 21:30
                      Ciekawe jak by się Amerykanom spodobało skojarzenie ataków na WTC jako amerykański terroryzm. Bo w Ameryce i amerykańskimi samolotami.
                      • wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 21:46
                        Ale sie nie skojarzy, bo sprawcy sa znani i nie byli to ludzie z USA
                    • tbernard Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 21:38
                      A czy spiskową teorią był fakt, że sporo agentów gestapo i innych służb aktywnych w III Rzeszy po wojnie jakby nigdy nic zostali wcieleni do służb w ramach nowego "zdenazyfikowanego" państwa niemieckiego? Nawet w tym znanym kontrowersyjnym w Polsce filmie niemieckim NASZE MATKI, NASI OJCOWIE pokazane jest na końcu jak nadgorliwiec i zbrodniarz po wojnie dostał stołek urzędniczy.
                      • wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 21:55
                        Ten film to totalna porazka, sprawia wrazenie propagandy komunistycznej NRD...

W PL jest z jego powodu zamieszanie, w DE uznano ze to totalny gniot....

Faktem jest, ze CIA i inne sluzby z USA bardzo sie interesowaly pozyskaniem cennych oficerow wywiadu i naukowcow ...
                        I to zrobily
                        Np. von Braun, Gehlen----

Alternatywa byloby ze wpadna w rece ruskich i po torturach stana sie ruskimi agentami po wojnie....
                        Az tak glupi Amerykanie nie byli, zeby ich ruskim wydawac.....

Raczej nie bylo alternatywy, poza tym Gehlen, von Braun
                        i inni nie mieli koncie zbrodni wojennych
                        Dp tegp Gehlen przekazal cale spore archiwum US Army, a von Braun sam sie do Amerykanow zglosil.....
                        • wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 22:20
                          Znacznie wiecej na sumieniu mial Watykan i kierowana przez niego
                          ewakuacja SS-manow do Ameryki Poludniowej..
                          Biskup Hudal z poparciem samego papy
                          wysylal ich hurtowo, czasem ekumenicznie jak protestanta Eichmanna,
                          bo to dpbrzy ludzie byli, bo Zydow i komunistow zabijali....
                      • wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 22:06
                        tbernard napisał:

> A czy spiskową teorią był fakt, że sporo agentów gestapo i innych służb aktywny
                        > ch w III Rzeszy po wojnie jakby nigdy nic zostali wcieleni do służb w ramach no
                        > wego "zdenazyfikowanego" państwa niemieckiego?

Agentow gestapo US Army nie przejelo, archiwa gestapo przejeli ruscy w 1945 w Berlinie i od razu to wykorzystalo werbujac tych ludzi......

Amerykanie bazowali na dawnych dzialaczych partii antyhitlerowskich przed 1933, ich rekrutowali OD RAZU na czlowe stanowiska w administracji okupacyjnej....
                        Rzecz jasna pomijali komunistow....
                        W Bawarii bez problemu pozyskali mnostwo chadekow, oni stworzyli zaraz po wojnie CSU....
                        Na pewno Amerykanom pomagalo to, ze w odroznieniu od ruskich nie grabili, mordowali, gwalcili,
                        byli bardzo grzeczni,
                        w USA zylo w 1945 kilkanascie MLIONOW imigrantow z Niemiec i co okazali sie po wojnie bardzo pomocni jako tlumacze w armii i cywilnych urzedach USA......
                        • wislok1 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 22:30
                          W 1933 jak Hitler przejal cala wladze w DE, to zrobil TOTALNA CZYSTKE w administracji, w urzedach.......
                          Nazywalo sie to Gleichschaltung....
                          Dziesiatki tysiecy ludzi zwolniono z pracy, ich miejsce zajeli dzialacze NSDAP...
                          Jednoczesnie ludzie byli w wiekszosci tak posikani ze strachu, ze glosno nie protestowali.
                          Ci co protestowali blyskawicznie zapelnili obozy koncentracyjne...

Wiec Amerykanie w 1945 mieli GOTOWA baze urzednikow, tych zwolnionych przez NSDAP w 1933, przewaznie chadekow z Bawarskiej Partii Ludowej, po wojnie przeksztalconej w CSU, konserwatystow, nie lubiacych komuchow, idealni sojusznicy,,,...
                          • tbernard Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 02:42
                            Co by nie kombinować, to nic nie zmieni faktu, że to niemiecka agentura wypromowała 'polskie obozy śmierci'. Gospodarka im się rozkręcała ale 'Made in Germany' po prostu śmierdziało w Europie. Postanowili rozmącić winę aby urobić masy o których wiadomo, że wnikać nie będą i sprostowań też nie będą czytać.
                            • bywalec.hoteli Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 08:28
                              a to nie Bubdesbachrichtendienst to wymyśliło i wypromowało?
                              • bywalec.hoteli Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 08:30
                                właśnie Gehlen i spółka
                                • wislok1 Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 17:46
                                  To jest spiskowa teoria dziejow....

Decydowali Amerykanie, Gehlen byl tylko ich pionkiem...

Nie mial nic do kreowania, mial im sluzyc....

• tbernard Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 18:59
                                    wislok1 napisał:

> To jest spiskowa teoria dziejow....

A niespiskowa teoria to, że Niemcy byli dobrzy, tylko naziści źli. No to aby było poprawniej politycznie niech będzie, że to nie Niemcy, tylko naziści po wojnie to wypromowali. Tylko musieli udawać zdenazyfikowanych, bo tu wyboru nie mieli.
                                    • wislok1 Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 19:58
                                      Niespiskowa jest taka, ze Niemcy wiekszosci popierali Adolfa....

I wcale tego nie ukrywali, dopiero jak wojna sie skonczyla, to przyszlo opamietanie
                                      I wtedy jak reka ucial;
                                      nikt sie do adolfa nie przyznawal poza jego fanatykami....

Z tym ze jednak dobre kilkadziesiat procent Niemcow byla przeciwko adolfowi po 1933 caly czas....
                                      W obozach caly czas siedzialy dziesiatki tysiecy Niemcow,
                                      nie Zydow z Niemiec...

TO byli rozni ludzie, konserwatysci, chadecy, dzialacze religijni ( katolicy i ewangelicy ), socjaldemokraci, komunisci...
                                      Dziesiatki tysiecy...

WIekszosc tych przeciwnych adolfowi jednak siedziala jak mysz pod miotla...

Ale jak Amerykanie zajeli Bawarie, to BLYSKAWICZNIE jescze w 1945 w oparciu o przeciwnikow adolfa stworzyli caly system administracyjny

Denazyfikacja byla poczatkow zrobiona dosc ostro, w Landsbergu US Army powiesila bardzo duzo SS´manow i sie nie certolila z nimi...
                                      Potem Amerykanie naciskali, zeby jednak potraktowac lagodnie tych, co popierali adolfa, a teraz tego publicznie zaluja, nie byli zbrodnoarzami i nikog nie zamordowali....
                                      ( na ile szczerze, to ich problem )....
                                      Do tego powstala RFN i jej wladze twierdzily, ze winna byla klika adolfa, nie caly narod...

• wislok1 Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 20:04
                                        en.wikipedia.org/wiki/Landsberg_Prison
                                      • wislok1 Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 20:15
                                        Tu na pewno doszla zimna wojna,
                                        Amerykanie POTRZEBOWALI poparcia Niemcow w RFN....

Zreszta jak widzieli szopki w NRD; gdzie ruscy tysiacami dzialaczy NSDAP i czlonkow SS wcielali do partii komunistycznej SED, zatrudniali masowo kapusiow gestapo jako kapusiow Stasi,
                                        i kazdy z nich byl Hansem Klossem, w czasie wojny, wszyscy niewinni,
                                        to odpuscili...

Rzecz jasna ci co wczesniej popierali adolfa, a teraz odmawiali wspolpracy z komunistami, konczyli marnie....
        • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:53
          Ta o porażkach się milczy... Np. o Dunkierce, Pearl Harbor...
          O bitwach Wielkiej Wojny gdzie ginęli żołnierze w tysiącach...
          Oczywiście nie mają takiej martyrologii, ale nie popadajmy w skrajność, też mają swoje bohaterskie porażki...

A akurat Niemcy się wstydzą III Rzeszy tak, że nawet zwycięstw nie świętują...
          • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:06
            Dunkierka jest pokazywania jako ZWYCIESTWO, ze ocalili armie brytyjska z Francji....
            A Pearl Harbor to pokaz boahaterstwa, bo ocalili spora czesc wojska i tak sie wkurzyli na Japsow, ze potem tylko wygrywali....

Zwyciestw III Rzeszy nie swietuja, bo sie to potem skonczylo totalna wtopa
            To tak jakby swietowac, ze szwagier siekiera na weselu kuzyna zybil, ale potem w odwecie szwagier zginal i jego 4 bracia przy okazji...
            No i na drugi dzien jeszcze im chalupe spalili
            Jakos glupio swietowac
          • marekggg Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:11
            nie wiem czy sie o wszystkich porazkach az tak milczy, faktem jest ze sie je nie swietuje.
            • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 20:29
              No, dokladnie...

Jakos nie slyszalem o tym, zeby Norwegia, Dania, Holandia, Luksemburg, Belgia, Francja swietowaly porazke w roku w 1940, o tym jest cicho i glucho w mediach....
              ( na stronach historycznych o tym pisza, ale to dla pasjonatow historii )
              Za to operacja Overlord, ladowanie w Normandii, wyzwolenie Zachodniej Europy to juz temat bardzo medialny, na czele z Szeregowvem Ryanem, filmem Furia, Bekartami Wojny, i mnostwem innych filmow, itd...
    • who_cares Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 13:12
      Co wy kurła wiecie o PW ?

twitter.com/TygodnikNIE/status/1554150725621583874
    • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:09
      Ja mam identyczne uwagi, w 100%

Tylko co z tego ?

Nowe pokolenie w kaczej RP jest uczone tego, ze nalezy w fatalnej sytuacji popelniac zbiorowe samobojstwo, narazac na pewna smierc setki tysiecy cywilow,

bo to fajnie potem w propagandzie wyglada.....
      • wislok1 Re: OT - Powstanie. 02.08.22, 19:15
        Zolnierzom powstania i ludnosci cywilnej ogromny SZACUN za to, ze walczyli o wolna Polske bohatersko i tylu z nich zginelo.....

Dowodcy AK, ktorzy zdecydowali o powstaniu ( nie wszyscy, bylo sporo przeciwko ),
        sad polowy za bezdenna glupote
        (opinia gen. Andersa )
        • sky.83 Re: OT - Powstanie. 03.08.22, 20:14
          Popieram opinie wislok1.
      • gzesiolek Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 09:02
        Ale wiesz, że połowa zachodniego świata dokładnie tak dziś mówi o Ukraińcach...

Powstanie w tym momencie w takiej postaci było, błędem, ale to wiemy my i teraz... ale podejmowanie walki w słusznej sprawie mimo teoretycznie braku szans na zwycięstwo może być uzasadnione i chyba jednak ciężko to oceniać zero-jedynkowo...
        • wislok1 Re: OT - Powstanie. 04.08.22, 17:51
          To jest zupelnie cos innego....

Ukraina jako suwerenne panstwo zostala napadnieta przez Rosje i OD RAZU otrzymala bardzo duza pomoc USA; NATO, itd....
          Do tego dysponuje calkiem niezla armia.....

Powstancy byli dramatycznie slabi, do tego oficjalnie nie byli wojskiem alianckim...
          Dopiero pod sam koniec powstania Niemcy ich uznali za wojsko i poszli do niewoli, nie do rozwalki....

Wczesniej rozkazy Himmlera i Hitlera ( ustne ) nakazywaly mordowanie powstancow i cywilow....
          W praktyce okolo 7 sierpnia Von dem Bach zaczal to ignorowac, bo chcial zmiekczyc opor i przekonac do kapitulacji...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka