Dodaj do ulubionych

Zaparowane szyby

12.10.22, 13:10
Dzień dobry!

Dziś z rana była silna mgła. Auto stało zaparkowane od 7 do 8 na parkingu szkolnym. Jadąc do pracy nie miałam problemu z szybami. Gdy odpaliłam o 8 auto, to szybko zaparowało od środka, nie zdążyłam nawet przejechać 200 metrów, a było całe zaparowane. Co mam zrobić? Grzać i włączyć nawiew przed ruszeniem z miejsca? Wszystkie szyby były zaparowane, nie tylko przednia. Nie było nic widać, musiałam się zatrzymać na placu i przetrzeć szyby. Będę wdzięczna za wskazówki, jak ustawić nawiew- golf 7 - 2018 rocznik.
Obserwuj wątek
    • duze_a_male_d_duze_m Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 13:14
      Szyby od środka należy natrzeć zewnętrzną częścią skórki od jabłka.
    • tiges_wiz Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 13:26
      Uchyl je, to się temperatura wyrówna i jak silnik zacznie grzać, to zamknij,
      • xdanax Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 13:33
        Dzięki, historia może się jutro powtórzyć:-) Nie pomyślałam o tym, by uchylić.
    • taniarada Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 13:48
      W peugeot mam przycisk odparowania wilgoci .Cztery boczne szyby elektryczne opuszczam na chwilę by ociekły z wody .Pózniej nawiew ,wycieraczki i ruszam .Prościej się nie da.
      • xdanax Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 13:53
        Ja maseczką jednorazową przecierałam, bo to miałam pod ręką. Nie miałam takich problemów w passacie kombi.
        • taniarada Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 14:35
          Nic nie wycieram .Może pora wymienić filtry w tym kabinowy .
    • trypel Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 14:00
      Niektorzy, np moj ojciec, maja fobie włączonej wentylacji i zawsze jeżdżą bez nawiewu, włączają jak paruje ale wtedy goowno to pomaga bo wilgoci jest pełno w całym aucie
      Ja jeżdżę cały czas z nawiewem i w żadnym aucie mi nic nie pasuje
      • xdanax Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 14:02
        Ja też jeżdżę z nawiewem.
    • taniarada Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 14:59
      Tu masz linka z Auto Świat .Niedługo to wydanie w wersji papierowej ma być ograniczone . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.auto-swiat.pl/filtr-kabinowy-wymiana-rodzaje-objawy-zapchania-kiedy-wymienic-filtr-kabinowy/3cxrx4c&ved=2ahUKEwjQyOPG3tr6AhUHqIsKHesaDckQFnoECDQQAQ&usg=AOvVaw1xAfWCI5udbifUi-9YTFJU
    • oixio Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 15:30
      U mnie włączenie klimatyzacji błyskawicznie osusza szyby - warto spróbować.
      • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 16:15
        Spróbuję, dzięki.
        • taniarada Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 16:41
          Jeśli nie masz zapchanej wentylacji liśćmi i wymieniony filtr kabinkowy to dobry pomysł .O klimie i jej odgrzybianiu i serwisie to osobna historia . Masz manual lub automat wtedy sam komputer wybiera ci tempo pracy wentylatora .Kiedy wymieniałaś filtry i olej , Ja też niedługo będę to robił .
          • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 19:41
            Niedawno mąż wymieniał olej i filtry, pod koniec września. Mam klimatyzację manualna.
            • taniarada Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 20:57
              Spytaj się czy kabinowy też wymienił .Bo trochę jest zachodu .
              • qqbek Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 21:15
                taniarada napisał:

> Spytaj się czy kabinowy też wymienił .Bo trochę jest zachodu .

Bez przesady, dużo zależy od auta, ale chyba jeszcze w żadnym nie było to "trochę zachodu".
                W Golfie, E36 czy Astrze trzeba było schowek na rękawiczki odkręcić w tym celu - w zależności od przyjętych rozwiązań od 10 (Astra) do 20 minut (Golf) roboty.
                W X5 była zamykana na zatrzaski klapka w podszybiu i wymiana filtra, razem z odkurzeniem i przetarciem wnętrza nie zajmowała dłużej niż 5 minut - serio, wielkie auto, a dostęp do filtra bez demontowania czegokolwiek we wnętrzu.
                Za to sam filtr był wielkości trzech "normalnych" filtrów.
                W Zafirze jeszcze sam nie robiłem, ale zdaniem serwisu, który to robił "bułka z masłem - trzeba schowek wymontować, ale jedno z prostszych aut, jakie robili" - więc zakładam, że "poziom Astry".
                • taniarada Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 21:47
                  W peugeot 3008 to tak samo ja w Astrze i wchodzą dwa .Tu jest filmik bo taki ma samochód . youtu.be/wFfiJcK40FI
                • allegropajew Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 23:49
                  He, he, he, we Fieście trzeba było zacząć od odkręcenia pedału gazu (trzy nakrętki), łatwo mogły gdzieś wpaść, bo dostęp mega niewygodny.

Potem juz z górki. CZTERY śruby pokrywy. Trudniej zgubić, ale z bokowca trzeba było mieć krótki śrubokręt! Wyjąć wkład.

I teraz, kuźwa, włożyć nowy, nie uszkadzając. Ja przechodziłem ZA pedałem sprzęgła.

No i śrubki i nakrętki. Jeszcze tylko wpiąć wtyczkę do pedału gazu.

W Hondzie mam gdzies za schowkiem. Ale zmieniam w serwisie, mam to gdzieś.

Gościula
          • trypel Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 22:49
            taniarada napisał:

> Ja też niedługo będę to robił .

Jaka wartosc merytoryczna ma ten wpis?
    • klemens1 Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 16:29
      Sprawdź, czy masz obieg zewnętrzny.
      Sprawdź, czy jakieś liście nie zatkały wlotów powietrza na podszybiu.
      Sprawdź, czy w bagażniku nie ma napchanych szmat, które zatykają odpływ powietrza.
      Zawsze używaj nawiewu - choćby na minimum.
      Awaryjnie - wietrzenie, klimatyzacja (nawet ustawiona na "grzanie").
      • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 19:43
        Bagażnik mam zapchany, bo robiłam porządki w szafach i mam rzeczy do wydania, dwa duże pudła. Sprawdzę liście, bo auto stało pod orzechem. Dzięki
    • marekggg Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 16:36
      i warto sprawdzic czy nie ma gdzies czegos wilgotnego w samochodzie
    • wislok1 Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 20:20
      To jest fizycznie NIEMOZLIWE....
      Wbrew prawom fizyki...

Rozumiem zaparowane szyby rano, po nocy....
      Ale potem ???

Chyba, ze jest brak wlaczonego nawiewu lub klimatyzacji......

Ale to by od razi bylo wiadac wczesnie rano jadac do pracy
      • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 21:02
        Zobaczę, czy jutro będzie ten sam problem. Była silna mgła, może za długo wychodzi łam z auta:-)
        • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 21:07
          W każdym razie przestraszyłam się, bo miałam ograniczona widoczność. W ciągu dwóch km musiałam kilka razy przecierać szybę z przodu i z boku. Jechałam sama, coś nie tak z tym autem.
          • taniarada Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 21:17
            Kużwa Danuta .Daj chłopu niech przejrzy .Może wcisłaś guziczek od obiegu zamkniętego i szyby zaparowane .
            • xdanax Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 21:24
              Popatrzy w weekend, teraz mecz ogląda. Może do soboty z waszą pomocą poznam przyczynę.
      • waga173 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 07:16
        wislok1 napisał:

> To jest fizycznie NIEMOZLIWE....
        > Wbrew prawom fizyki...
        >
        Podobno gdzies na studiach byl profesorek dowcipnis. Na parapecie za zaslona postawil butle z lodowata woda, od strony slonca byla sucha a od strony pokoju zarosiala. Na egzaminie przed wejsciem nastepnego delikwenta obracal butle o 180 stopni, odsuwal zaslone i kazal wyjasnic dlaczego od strony okna jest mokra a od strony pokoju sucha. Nasluchal sie opowiesci o punkcie rosy, punkcie potrojnym itp, a nikt nie odwazyl sie powiedziec to niemozliwe, wbrew prawom fizyki:)
        • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 07:22
          Dziś z rana,gdy jechałam, szyby były suche, mam ustawiony nawiew na 3 i na przednią szybę. Zobaczymy, co będzie w drodze powrotnej, życzę udanego dnia i dziękuje wam za cenne rady.
      • qqbek Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 10:12
        wislok1 napisał:

> To jest fizycznie NIEMOZLIWE....
        > Wbrew prawom fizyki...
        >
        > Rozumiem zaparowane szyby rano, po nocy....
        > Ale potem ???

Akurat ty musisz się powoływać na "prawa fizyki"?
        Zresztą są też pewne wyjaśnienia, nie urągające prawom fizyki 😉

• wislok1 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 18:18
          Bardzo atrakcyjna babcia
          • nousecomplaining Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 19:04
            A ja lubię bardzo tę wersję:

www.youtube.com/watch?v=9NojVjWMNX0
        • waga173 Re: Zaparowane szyby 14.10.22, 01:44
          Nie pamietacie? W "Titanicu" bylo bara-bara w ladowni gdzie byly samochody i w Renowce szyby zaparowaly po czym czyjes rece sie w tym zaparowaniu odcisnely od srodka. Ciekawe kto komu podwedzil ten pomysl.
          A ja, bedac jeszcze goracym chlopakiem, zauwazylem ze jesienia i zima w autobusach szyba obok mnie rosiala a obok innych pasazerow nie. Moze oni byli bezkrwistymi kosmitami?
    • waga173 Re: Zaparowane szyby 12.10.22, 23:04
      Ja tak mialem jak kropelka po kropelce kapalo z nagrzewnicy i ta wilgoc stala pod wycieraczka pasazera. I sobie potem parowala. Dopoki bylo w miare cieplo i uchylone okno to po prostu wysychala, ale jak bylo zimno i okna pozamykane to sie skraplala na szybach.
      A jak wlaczylem nagrzewanie to przybywalo nowej wilgoci i nowej pary.
    • bolo2002 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 08:43
      Człowieku-to czym ty jeżdzisz? Mikrusem? Wystarczy właczyć na 30 sekund klimę i przycisk- klima +ogrzewanie przedniej szyby. Za 30 sekund u mnie wszystko czyste. A wewnatrz samochodu -temperatura sama dostosowuje sie do temp. otoczenia i trwa to tylko 2 minuty. 16-letni wózek z Korei .
      • waga173 [...] 13.10.22, 08:58
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • taniarada [...] 13.10.22, 09:32
      • xdanax Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 20:03
        Nie nazywaj tarnobrzeskiego forum zapyziałym, poznałam tam fajnych ludzi. Nie przenoś informacji z tarnobrzeskiego forum na to.
    • e-zybi Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 18:47
      Tyle mądrych głów, jak tu nie parsknąć ze śmiechu, tylu chłopa...na to jest jedyna rada: ZAŁONCZAMY KLIMĘ I PROBLEMA NIET. Klimatyzacja nie tylko chłodzi, ale i osusza powietrze. W Golfie takowa jest, jak będę przejeżdżał to wpadnę i pokażę Danucie jak się ją ZAŁONCZA ;-)
      • kanna13 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 19:17
        e-zybi napisał:

> Tyle mądrych głów, jak tu nie parsknąć ze śmiechu, tylu chłopa...

Przecież nikomu nie przychodzi do głowy, że klimatyzacja może nie być włączona, bo każdy przyjmuje za normalność, że wyjeżdżając z salonu ustawia się klimatyzację w tryb auto i zapomina o niej.
        No może poza zmianą temperatury 3-4 razy w roku.

• e-zybi Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 19:22
          Ot i wsjo ;-)
        • waga173 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 19:45
          Klimatyzacja mogla byc nastawiona na cwierc gwizdka, wtedy to nie wystarcza jezeli na przyklad wsiasziesz do samochodu w zmoknietym ubraniu. Byc moze mgla daje podobny efekt.
          • xdanax Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 19:58
            Możliwe, dziś wracałam później po pracy i nie było żadnego problemu z szybami.
          • kanna13 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 21:40
            waga173 napisał:

>Byc moze mgla daje podobny efekt.

Jak nic zaciągnęło tę mgłę do środka
            • voodooo [...] 13.10.22, 21:47
          • voodooo [...] 13.10.22, 22:06
      • waga173 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 20:04
        Ale wygladalo, przynajmniej dla mnie, ze ona opisuje cos czego przedtem nie miala, wiec szukalismy przyczyny tej zmiany. Na przyklad dodatkowego zrodla wilgoci.
        • wislok1 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 20:39
          No, cierkawe jakiego dodatkowego zrodla ?

To sie wszystko nie trzyma kompletnie kupy, bo jesli byla mgla i generalnie duza wigoc, to ZARAZ to by bylo widac,,,,

Wtedy najprostsze wytlumaczenie, to jest brak wlaczonej klimatyzacji czy nawiewu...

Ale jak podaje autorka watku, rano bylo OK, przejechala autem i nie bylo problemow...
          A dopiero potem po godzinie, zaczal sie problem z szybami OD WEWNATRZ,
          choc warunki na drodze sie nie zmienily,
          to jest to juz wbrew zasadom fizyki i kompletnie nie trzyma sie kupy...
          • xdanax Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 21:31
            Auto było niedawno czyszczone w środku, myta tapicerka w zakładzie, może tam jakaś wilgoć pozostała, bo w środku jest dziwny zapach, środków chemicznych i wilgoci.
            • voodooo [...] 13.10.22, 21:43
              • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 21:53
                Raz mi się to zdarzyło. Na razie jest ok. Niemniej to się może powtórzyć i chciałabym poznać przyczynę.
                • voodooo [...] 13.10.22, 22:00
          • voodooo [...] 13.10.22, 21:38
            • kanna13 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 21:43
              voodooo napisał:

> .Czasami lepiej milczeć .

I tutaj masz rację
          • waga173 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 22:11
            Jak pisalem, woda gdzies albo wilgoc ktora wsiakla w ubranie w czasie gestej mgly. W zimie moglby to byc snieg wniesiony na butach. A nawiew w pozycji 3, nie wiem ile jest max, ale jak szyba zaparowana to sie daje na max. Ja na tylna szybe puszczam elektryczne grzanie a na przednia mam przycisk ktory automatycznie puszcza klime na max, a dmucha na boczne tez, szparkami w drzwiach, zeby bylo widac lusterka. Jak sie szyba osuszy to przycisk wylaczam i wszystko wraca do poprzedniego nastawienia. Jak jest w Golfie nie wiem ale na pewno podobnie.
            • kanna13 Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 22:15
              waga173 napisał:

>a na przednia mam przycisk ktory automatycznie
              > puszcza klime na max, a dmucha na boczne tez, szparkami w drzwiach, zeby bylo w
              > idac lusterka. Jak sie szyba osuszy to przycisk wylaczam i wszystko wraca do po
              > przedniego nastawienia. Jak jest w Golfie nie wiem ale na pewno podobnie.

W golfie jest też taki magiczny przycisk z napisem MAX i znaczkiem przedniej szyby
              • voodooo [...] 13.10.22, 22:19
      • voodooo [...] 13.10.22, 21:51
        • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 13.10.22, 22:00
          Może jest jakaś nieszczelność i mgła weszła do auta? Zobaczymy po deszczu:-)
          • voodooo [...] 13.10.22, 22:08
            • voodooo [...] 13.10.22, 22:16
    • e-zybi Re: Zaparowane szyby 14.10.22, 04:58
      Drobna UWAGA!
      Jeżeli auto stało na parkingu 7 - 8 w słoneczny dzień mogło zaparować. Parkując, wystarczy pozostawić lekko uchylone przednie szyby, to pomaga i znacznie skraca czas "walki" z tym problemem, lub parkować w zacienionym miejscu. Może tu był pies pogrzebany :-(
      • xdanax Re: Zaparowane szyby 14.10.22, 10:21
        Ktoś tu jest nadgorliwy, nie usuwajcie wpisów! Udanego weekendu!
        • nousecomplaining Re: Zaparowane szyby 14.10.22, 16:32
          > Ktoś tu jest nadgorliwy, nie usuwajcie wpisów! Udanego weekendu!
          Cóż, czuję się dość PRLowsko. Cenzuro i cenurszczyki jebane, idi na chuj!
    • xdanax Re: Zaparowane szyby 14.10.22, 10:16
      Ja mam i20 z 2010 roku, auto bezawaryjne. Byliśmy nim nawet we Wrocku, poradziło sobie na autostradzie. Pożyczyłam córce na miesiąc, też była zadowolona z tego auta. Niemniej kupiła auto z mocniejszym silnikiem( SEATA LEONA)
    • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 09:20
      Dziś znów zaparowały zanim dojechałam do pracy, mam niecałe 4 km. Nawiew był na 3. Auto stoi w blaszaku.
      • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 09:22
        Pogoda : -2, mglisto. Jechałam przed 7.
      • trypel Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 09:54
        Zapytaj się w szkole koleżanki co uczy fizyki co się dzieje w blaszanym garażu jak spada temperatura z 20 do -2 , korzystanie z takiego garażu pokazuje że bardzo nie lubisz swojego auta.
        • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 09:57
          Mam inny garaż, tylko zagracony. Może zrobię roszady i inne rzeczy przeloze do blaszanego a w budynku będzie auto. Mam w sumie 3 garaże. W budynku nie ma takiej wilgoci, jak w blaszanym.
          • trypel Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 10:06
            Po cholera auto MUSI stać w garażu?
            • xdanax Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 11:12
              Może masz rację, nie musi:-)
              • e-zybi Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 12:27
                To po cholerę stoi? ;-)
            • bwv1080 Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 17:13
              trypel napisał:
              > Po cholera auto MUSI stać w garażu?

Po cholerę jeździć ciągle niedogrzanym samochodem trasy po 4 km (zapewne niecałe). Nie dziw, ze nie dosycha i zaczyna się parować.
              • trypel Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 17:18
                Też racja
                Ja niezależnie od tego przy ładnej pogdzie zostawiam uchylony dach czy okna
                Niech się wietrzy
              • xxdanaxx Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 17:32
                3,6 w jedną stronę
                • bwv1080 Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 19:43
                  xxdanaxx napisała:
                  > 3,6 w jedną stronę

W sam raz na rower.
                  Od kiedy mam do pracy 2,8 km, jakieś 90 % jazd do pracy wykonuje rowerem. Samochodem tylko, jak leje niemożebnie lub trzeba przewieźć coś, co do sakwy nie wejdzie.

Same plusy.
                  • qqbek Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 19:49
                    bwv1080 napisała:

> W sam raz na rower.
                    > Od kiedy mam do pracy 2,8 km, jakieś 90 % jazd do pracy wykonuje rowerem. Samoc
                    > hodem tylko, jak leje niemożebnie lub trzeba przewieźć coś, co do sakwy nie wej
                    > dzie.
                    >
                    > Same plusy.
                    >

Ja mam 12 kilometrów, ale trasa nieciekawa (jest taki podmiejski odcinek, gdzie jest oficjalnie "50", a jak nie stoją za parkingiem jednej z firm, to wścieklizna drogowa po 100 jeździ - a wąsko, więc niemiło).
                    W związku z powyższym rowerem jeżdżę "objazdem" przez las - 15 kilometrów w jedną stronę, ale jak się dojedzie do pracy to przynajmniej człowiek już obudzony i "rozprostowany".
                    Od czerwca do września gdzieś co trzeci dzień na rowerze do pracy.
                  • xdanax Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 20:09
                    Ja też jeżdżę rowerem, jak jest mgła, to jeżdżę autem, a dziś była. Na skróty mam 3,2. Moje dzieci dojeżdżały rowerami do -5 i były zdrowe.
                  • xdanax Re: Zaparowane szyby 20.10.22, 20:10
                    Masz rację, rower to zdrowie.
                    • taniarada Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 00:27
                      Rower to postawa w mieście .Ja mieszkam w centrum , gdy chcę załatwić sprawy np bankowe to rower .Wracając do tematu bo chłopcy zachodzą w głowę to Ty wiesz najlepiej jaki robisz błąd .Drugie ktoś Ci napisał że trzymanie auta w garażu to niewypał .Tak jak w Niemczech wiata i nic więcej .U mnie nie ma spadkowych temperatur więc opon na ten czas nie wymieniam .Nie zapomnij wylać płyn letni ze spryskiwaczy i zimowy zalać ,oraz przedniej szyby w środku nie smaruj jabłkiem .Tylko wycieraczki by nie skrzypiały .Pozdrówka.
                      • e-zybi Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 07:36
                        Gdyby wiedziała jaki robi błąd toby nie pytała, przecież to logiczne, ale dla Ciebie widać nie ;-) Ty wiesz zawsze lepiej!
                      • xdanax Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 08:13
                        Chciałam wiatę, ale nie miałam nic do powiedzenia. Mam miejsce na podwórku, może jeszcze kiedyś ją zrobię, a garaż będzie na narzędzia gospodarcze.
                        • xdanax Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 08:14
                          Tak się zastanawiam, może trochę blachę przyciąć, by była lepsza wentylacja, jest sporo zapasu z tyłu, "dach" jest pod skosem.
                          • xdanax Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 08:35
                            cstal.pl/produkt/garaz-blaszany-3x5-i-gatunek/?utm_source=Google%20Shopping&utm_campaign=Google&utm_medium=cpc&utm_term=1168&gclid=EAIaIQobChMIj7OmyNnw-gIVbAfmCh2e1wJJEAYYASABEgK9TvD_BwE

Mam podobny tylko ciut większy, dałam za niego 1650 zł dwa lata temu. Może jakieś okno dałoby się wykombinować, macie jakieś pomysły? Najprościej byłoby zlikwidować drzwi, są od strony południowej.
                            • taniarada Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 08:45
                              To z neta . Każdy garaż musi mieć wentylację – nieogrzewany może mieć tylko otwory do przewietrzania, nie musi mieć kanałów. Jeśli jest w nim miejsce na dwa samochody, otwory powinny mieć powierzchnię co najmniej 0,08 m2 .Bez tego auto kiśnie .
                          • taniarada Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 08:43
                            Musi być wentylacja .Tu masz link . youtu.be/YfcHF_a-Hyk
                            • xdanax Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 08:44
                              Dzięki, tam nie ma wentylacji.
            • engine8t Re: Zaparowane szyby 21.10.22, 01:12
              Co za naiwne pytanie... przyczyna wynika z nazwy tego pomieszczenia.
              pl.wikipedia.org/wiki/Gara%C5%BC
    • xdanax Re: Zaparowane szyby 24.10.22, 18:25
      Dziś przed 10-tą wchodząc do garażu blaszanego odkryłam, że dach garażu od strony wewnętrznej jest mokry, a szyby auta na zewnątrz zaparowane. Dach był mokry od wyższej strony, od połowy, gdzie niżej, był suchy. Jechałam autem 20km do szpitala, szyby nie zaparowały, ale włączyłam lekkie grzanie. Jechałam przed 11-tą, było słonecznie.
      • taniarada Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 05:37
        Blaszak temperatura taka sama jak na zewnątrz .Wystarczy ocieplić .Styropian 3 na dach lub w środku .Koszt nieduży .
        • taniarada Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 05:39
          www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.maldrew.com.pl/blog/ocieplanie-garazu&ved=2ahUKEwjDgbuFuvr6AhVRQ_EDHRRRAegQFnoECBYQAQ&usg=AOvVaw3cGtSC2r8yIJR-7TLzCB97
          • e-zybi Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 06:04
            Zbędna inwestycja przy której korzyści z wykonanych prac będą mizerne. W GARAŻU MUROWANYM różnica w temp. tylko 2 st., wewnętrzna w stosunku do zewnętrznej, sam sprawdzałem po mroźnej nocy 😉
          • xdanax Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 06:18
            Brat ma dużo styropianu, da mi za darmo, ale 10-ka, może być?
            • e-zybi Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 06:39
              Weź podwójne, BĘDZIE CIEPLEJ 😉
            • taniarada Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 06:50
              Myślę Danusiu że by to rozwiązało sprawę .Miłego dnia .
              • e-zybi Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 06:56
                Sprawę czego? ;-)
              • xdanax Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 07:18
                Dzięki, wzajemnie, może docieplimy jeszcze w tym roku.
                • trypel Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 08:27
                  Docieplenie nie da nic w tym przypadku. Albo zrobi gorzej bo wilgoc zacznie się kondensować tylko na aucie a nie na dachu garażu (w górnej czesci)
                  WENTYLACJA!!!!
                  w blaszanym garażu najlepiej wymontować drzwi
                  • xdanax Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 08:45
                    Tak by było najprościej , drzwi są od strony południowej, można spróbować i ewentualnie z powrotem zamontować, szkoda mi tego auta, ciągle wilgotne z zewnątrz, a ma dopiero 4 lata, szybko takiego nie kupimy.
                    • trypel Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 08:47
                      Jak szkoda to dlaczego parkujesz w blaszanym garażu? Raczej auta nie lubisz ze robisz mu taka krzywdę
                      • xdanax Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 18:14
                        Mąż parkuje w przydomowym garażu. Bezpańskie i z sąsiedztwa psy sikają na auto, to mnie najbardziej denerwuje.
                        • e-zybi Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 18:25
                          Mówią, że psy potrafią wyczuć dobrych ludzi, teraz mam wątpliwości co do tego stwierdzenia. Czyżby tylko życzy materialne były spod ich „czułości” wyjęte?
                          • taniarada Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 18:51
                            Ciebie by zagryzły .Daj spokój .Ile ty masz lat .Jesteś znudzony swoim życiem że szok .Od rana przegląd forów.Gdzie jesteś Danusia i taniarada .Facet w podeszłym wieku ,a zachowuje się smarkacz. Kompletnie nie jarzysz tematu .Do kobiety zwracasz się jak do faceta. Ciągle stalkujesz .Nie odnosisz się merytorycznie do tematu ,tylko personalnie .Wstyd .Mimo że cię zlewamy ,a ty swoje dalej .Idź na jakąs terapię zajmij się czymś .Żenada
                            • e-zybi Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 19:53
                              Wiesz, że złość szkodzi urodzie, nie ekscytuj się tak zaczrowanyogrodzie ;-) Mam bogate życie towarzyskie o jakim Ci się nawet nie śniło. Swoje personalne wycieczki próbujesz przypisać mi, myślisz, że to przysporzy Ci aplauzu w oczach kobiety/t. Twoja merytoryczność wyjęta z Netu jest rozbrajająca, dziwi mnie tylko, że bazujesz na nieporadności (być może udawanej) innych.
                              • xdanax Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 22:28
                                Przypomniała mi się
                                ,Wago, twoja rada:-)
                                • taniarada Re: Zaparowane szyby 25.10.22, 23:19
                                  Facet oszalał z rozpaczy .Nie dosypia .Jakby nie miał swojego życia ,tylko cudzym żyje .Siedzi swoistym czacie i śledzi . Lata po forach i dowala się do ludzi.Pisała adminka by go wygasić ,ale się nie da .Zaczepia młodą kobietę dla której byłby ojcem lub dziadkiem .Co za człowiek .Co mu się zrobiło w głowie .Coś niesamowitego .Trzeba się odkazić jakąś chemią od takiego ,
                                  • e-zybi Re: Zaparowane szyby 26.10.22, 01:36
                                    Myślisz, że samokrytyka popłaca? Obnażasz swoje ja, a to nie przysparza Ci aplauzu.
                                    • taniarada Re: Zaparowane szyby 26.10.22, 03:55
                                      "Wiesz, że złość szkodzi urodzie, nie ekscytuj się tak zaczrowanyogrodzie ;-) Mam bogate życie towarzyskie o jakim Ci się nawet nie śniło .Raz że Zaczarowny to inna osoba dziewczyna .Drugie jeśli masz takie bogate życie to dlaczego non -stop siedzisz na forach gdzie ja jestem lub XD .To jest chore .Nie widzisz tego.Dlaczego nie wpiszesz się normalnie do wątku Tylko ciągle wymieniasz czyjeś imię i go osmieszasz .To policja powinna się bać .To wpadniesz i uruchomisz klimatyzację .To psy powinny się bać .Nie widzisz tego .Wpadasz na pewne forum i piszesz głupoty choć teraz jest tam dwóch adminów .Tu to samo ..Ciągle cytujesz czyjeś imię .Co Ci się robi .Od miesiąca coraz gorzej .Rzygać się chce tobą . Praktycznie cały dzień od rana siedzisz na necie i obserwujesz .Człowieku wrzuć sobie na luz i pisz normalnie ,albo coś zrób ,z sobą .Wystarczy tylko z tobą jedno słowo i nie możesz się odczepić .Będziesz kogoś gnębil do końca .Nie można się z tobą zaprzyjaźnić byś przyszedł na forum XD nie można .Wybacz to jest nienormalne bo inaczej nie mogę tego nazwać .Dorosły facet ,który powinien mieć jakieś zainteresowania ,hobby ..Sorry wbijam cię w opcję wygaszonych .Nie pisz do mnie więcej .To nie ma sensu .

• e-zybi Re: Zaparowane szyby 26.10.22, 04:42
                                        Ja zachowuję się normalnie, to Ty ciągle podsycasz ten pożar, widać masz w tym jakiś cel 😉

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka