Dodaj do ulubionych

gaz służy do gotowania

06.03.05, 14:36
gaz ziemny służy do gotowania obiadu w zwykłek kuchence, natomiast propan
butan go gotowania tegoż samego obiadu, ale w kuchence przenośnej, albo na
palniku na butli. Ani jeden, ani drugi gaz nie służy do napędzania
samochodu ;-)
Obserwuj wątek
    • max39 Re: gaz służy do gotowania 06.03.05, 16:25
      Popieram kto chce oszczedzac niech lepiej kupi samochod z silnikiem o mniejszej
      pojemnosci .A tak w ogole to w Polsce nalezy obnizyc ceny paliwa wtedy i
      kierowcy beda zadowoleni i gospodarka bedzie sie lepiej rozwijac.
      • hondziarz Re: gaz służy do gotowania 06.03.05, 16:53
        co to w ogóle za oszczędności są. Na instalacje, z porządnym sekwencyjnym
        wtryskiem musisz wydać 2,5 tys złotych. Różnica na litrze to w tej chwili
        złotówkę (nie mówię o chrzczonym gazie). Na gazie pali 10-20 procent więcej jak
        dobrze pójdzie. Gaz niszczy silnik, każdy. Pieprzenie lobby gazowego, że tak
        nie jest to bzdura. Wystarczy iść do byle mechanika i poprosić go, by ci
        pokazał jak wygląda silnik z tym samym przebiegiem, który jeździł na gazie, a
        jak wygląda ten na benzynie.
        ------------
        Nie miałby dziad wydatków, jakby se rower kupił
        • mobile5 Re: gaz służy do gotowania 06.03.05, 18:36
          hondziarz napisał:
          Wystarczy iść do byle mechanika i poprosić go, by ci
          > pokazał jak wygląda silnik z tym samym przebiegiem, który jeździł na gazie, a
          > jak wygląda ten na benzynie.

Dobre. Znasz jeszcze podobne ciekawostki?
        • ixus Re: gaz służy do gotowania 06.03.05, 19:42
          Problem w tym, ze silnik to nie dzielo sztuki tylko jednostka napedowa. Podaj
          konkretne wyliczenia. Ja np rozumiem ludzi ktorzy maja silniki z jednopunktowym
          wtryskiem badz gaznikowe, takie po 7-10 lat i instaluja gaz. Po prostu nie stac
          ich na benzyne, lub maja inne wydatki, a to im wystarcza do sprawnego
          poruszania sie z A do B. Nie traktuja jazdy samochodem jak psychoterapii czy
          specjalnej przyjemnosci.
      • alewi Re: gaz służy do gotowania 06.03.05, 19:34

A ja mam butle w kole a kola nie woze tylko spraye do naprawy ogumienia (dwa
        takie jak dezodoranty). Na razie nie musialem korzystac, slyszlem, ze jak
        przetne z boku to nic nie dadza a tak to jest ok.

pzdr
    • zgryzliwy1 Re: gaz służy do gotowania 06.03.05, 23:32
      hondziarz napisał:

> ...Ani jeden, ani drugi gaz nie służy do napędzania
      > samochodu ;-)

1 nie da sie zastosowac ? - da sie !
      2 ani jeden samochod nie jezdzi na gazie ? - jezdzi nie jeden !

3 chciales cos nam przekazac ? - nie wyszlo !!!!!
      4 mozg sluzy do myslenia ? - nie Twoj !!!!
      • swoboda_t Re: gaz służy do gotowania 07.03.05, 00:09
        Zasadniczo obiecałem sobie nie odpisywać na takie głupoty
        (ktoś ma kompleksy,albo żal Mu tyłek ściska), ale jakoś tak po piwku mam humor
        i odpiszę. No więc: wtrysk gazu to wydatek min. 3 tysięcy (4cylindry),dobra
        sekwencja kolejny tysiąc. Widać, jak się znasz. Druga rzecz, benzynka kosztuje
        dziś (Katowice) coś ok. 3,50, a LPG poniżej 1,90 (zimą zawsze droższy niż
        latem). Jak widać różnica na litrze nijak nie wychodzi 1 zł. Zwiększenie
        zużycia paliwa wynosi owszem ok 20%, ale tylko przy instalkach z mikserem.
        Wtryskowe, a tym bardziej sekwencyjne gazociągi redukują ten wskaźink do kilku
        procent. Co do niszczenia silnika, to ja mam inne informacje(bynajmniej nie
        tylko teoretyczne), ale zapewne Twoje są lepsze, więc czym prędzej poinformuj o
        swoich odkryciach BMW,Mercedesa,Renault,Peugeota,Opla,Volvo,Fiata,Hondę,Toyotę
        oraz inne firmy, które być może przez niewiedzę, być może złośliwie produkują
        samochody zasilane gazem(a nawet dyzle,cóż za buractwo,no nie??),bądź
        przynajmniej oferują możliwość montażu w ASO. I to w tak światłych i bogatych
        krajach,jak Francja,Anglia,Niemcy,Włochy,kraje Beneluksu.Aż strach pomyśleć,że
        LPG jest też dość popularny w USA,Japonii i Australii.
        • rafal.gtv Re: gaz służy do gotowania 07.03.05, 17:39

> więc czym prędzej poinformuj o
          > swoich odkryciach
          >BMW,Mercedesa,Renault,Peugeota,Opla,Volvo,Fiata,Hondę,Toyotę
          > oraz inne firmy, które być może przez niewiedzę, być może złośliwie produkują
          > samochody zasilane gazem(a nawet dyzle,cóż za buractwo,no nie??),bądź
          > przynajmniej oferują możliwość montażu w ASO.

Czy napewno ??? Które z tych firm oferują obecnie samochody z FABRYCZNĄ
          instalacją LPG ? I co do za instalacje , które muszą przecież zapewnić
          kompatybilność z systemami EURO 4 dla benzyny dla współczesnych samochodów ???

O działalności dealerów w zakresie instalacji systemów zasilania LPG nie należy
          wspominać , bo zazwyczaj zawiera ona pewne wyłączenia:

> I to w tak światłych i bogatych
          > krajach,jak Francja,Anglia,Niemcy,Włochy,kraje Beneluksu.

Bynajmniej nie z uwagi na swoje walory techniczne :)

Aż strach pomyśleć,że
          > LPG jest też dość popularny w USA,Japonii i Australii.

Głównie z przyczyn pozowania na ekologiczność....
          • zgryzliwy1 Re: gaz służy do gotowania 07.03.05, 22:22
            rafal.gtv napisał:

> Czy napewno ??? Które z tych firm oferują obecnie samochody z FABRYCZNĄ
            > instalacją LPG ? I co do za instalacje , które muszą przecież zapewnić
            > kompatybilność z systemami EURO 4 dla benzyny dla współczesnych samochodów ???

Chociazby Toyota w Yarisach - co do norm i jakosci ,za cene 8tys. to chyba nie
            jakies barachlo ??
          • swoboda_t Które firmy?? 07.03.05, 23:30
            Efekt krótkich poszukiwań:fabryczne LPG-
            Volvo,Fiat,Opel/Vauxhall,Ford,LDV,Rover,Mercedes-Benz.Kilka lat temu widziałem
            zdjęcia gazowozów na taśmie Renault i BMW i zapewne nie zarzucili
            produkcji.Nawet u nas były kiedyś Peugeoty z fabryczną instalacją(ale była
            droga i prawie nikt nie kupował,więc przestali sprowadzać).We Włoszech i
            Holandii praktycznie każde auto popularnej marki można przystosować do
            zasilania gazowego jeszcze u dealera,na gwarancji-państwa jeszcze dopłacają do
            tego.U nas tylko niektórych marek i oczywiście państwo nic nie dorzuci..
            Gaz ziemny (jak juz z tego wątku wiemy służy do gotowania, a nie napędu
            samochodów):
            www.gazdefrance.de/content/umwelt/erdgasfahrzeuge/fahrzeuge/ Ten
            drugi rodzaj napędu staje się powoli bardziej popularny niż LPG, a dlaczego-to
            już można doczytać. Benzyna nie jest najlepszym paliwem(nie twierdzę,że jest
            nim taki,czy inny gaz),a jedynie najbardziej popularnym(bynajmniej nie ze
            względu na walory technologiczne ;P ) - a to jednak nie to samo.Nie ma to jak
            leczyć kompleksy (jak zakładam to przyświecało autorowi wątku) obwieszczając,
            że dyzlami jeżdzą buraki, a na gazie, hmmm, no dajmy na to pedały-
            pseudoekologowie, a już napewno nie prawdziwi meżczyźni z klasą, bo Ci tankują
            tylko benzynę. Z takimi mniej więcej opiniami już się tu spotkałem i wątek
            hondziarza wpisuje się w ten nurt. No,ale jego prawo takie pierdoły pisać.
            Serdecznie pozdrawiam Rafała, bo mam słabość do AR, choć jak dotąd nie
            zrealizowaną poprzez zakup auta tej marki. Któregoś dnia może... :D
    • robertek Re: gaz służy do gotowania 07.03.05, 08:46
      > gaz ziemny służy do gotowania obiadu w zwykłek kuchence, natomiast propan
      > butan go gotowania tegoż samego obiadu, ale w kuchence przenośnej, albo na
      > palniku na butli. Ani jeden, ani drugi gaz nie służy do napędzania
      > samochodu ;-)

NIEMOŻLIWE!!! To mnie oszukująna stacji benz.? Nie tankują mi LPG tylko coś
      innego? ;)
    • edek40 Re: gaz służy do gotowania 07.03.05, 11:10
      Uff. Ales mi przywalil. Myslalem, ze jestem trendy. Mam samochod z wielkim silnikiem, a zasilam go benzyna. A tu masz. Nie moge gotowac sobie kartofelkof, bo u mnie w domu kroluje propan. A mam kuchenke stacjonarna.

A tak poza tym gaz sluzy do gotowania. Mozna sie gotowac do drogi (samochodem). Sam sobie zaprzeczasz i jeszcze nie masz wiedzy o otaczajacym swiecie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka