Dodaj do ulubionych

:::Rozowy plyn w samochodzie? POMOCY!!!

07.04.05, 09:20
Jaki plyn w samochodzie jest koloru rozowego? Pytam, bo dzis rankiem
zauwazylam niewielka plame na asfalcie tuz pod przodem samochodu. Gdy sie
pochylilam, zauwazylam zwisajaca krople rozowego (jak mi sie zdaje) plynu na
dolnej krawedzi (na tym wygieciu w strone silnika) zderzaka od strony
kierowcy. Wyciek nie byl duzy, niemniej jednak mnie zaniepokoil. Co to moze byc?
Obserwuj wątek
    • konrad.boryczko Re: :::Rozowy plyn w samochodzie? POMOCY!!! 07.04.05, 09:23
      Plyn chlodniczy. Borygo albo glikol. Sprawdz stan w zbiorniku wyrownawczym.
      Jesli ponizej min, to dolej.
    • polokokt Re: :::Rozowy plyn w samochodzie? POMOCY!!! 07.04.05, 09:23
      borygo lub petrygo (jeden jest koloru zielonkawego a drugi rozowego), w kazdym
      razie plyn z chlodnicy.
      Pozdrawiam
      • pati.ska Re: :::dzieki 07.04.05, 09:31
        polokokt napisał:

        > borygo lub petrygo (jeden jest koloru zielonkawego a drugi rozowego), w kazdym
        > razie plyn z chlodnicy.
        > Pozdrawiam

        W zbiorniczku wyrownawczym jest ok, bo w odruchu posprawdzalam wszystkie
        zbiorniczki, ktore widac pod maska...
        Czym ten wyciek moze byc spowodowany? Jakas nieszczelnosc jak mniemam...jak ja
        poprawnie zdiagnozowac i ustlic miejsce oraz przyczyne?
        • vronkaa Re: :::dzieki 07.04.05, 09:49
          Witaj,

          jezeli nie ubylo plynu w zbiorniczku wyrownawczym to moze to byc takze olej z
          ukladu wspomagania, ale wyciekl byl by raczej troszke gdzie indziej - zalezy
          gdzie jest zbiornik od wspomagania, no i olej jak wiadomo jest raczej gesty:)
          napewno bardziej niz plyn chlodzacy. Dla tych zlosliwych co sie czepiaja
          napisze, ze wiem ze olej ten jest czerwony nie rozowy ale chcialem tylko na to
          zwrocic uwage.
          Jezeli to jest maly wyciek, to ubytek moze byc narazie niezauwazalny

          Pozdrawiam
    • wujaszek_joe Re: :::Rozowy plyn w samochodzie? POMOCY!!! 07.04.05, 09:31
      twoje auto krwawi
      • mar_elx miesiączka!!!! (n/t) 07.04.05, 12:56
        • pati.ska Re: Idiota 07.04.05, 13:35
          A ty idioto sobie mozesz pomazyc jedynie. Reka cie nie boli?
          • mar_elx uuuuuu, PMS chyba mamy.... 07.04.05, 13:41
            A do dowcip miał być. No tak, płyn od miesiączki jest niebieski (przynajmniej w
            reklamach TV).
    • hondziarz Re: :::Rozowy plyn w samochodzie? POMOCY!!! 07.04.05, 13:54
      zdecydowanie jest to wyciek z chłodnicy, zbiorniczka wyrównawczego, jakiegos
      przewodu, bądź walniętej uszczelki. Różowe jest borygo, czyli płyn do
      chłodnicy.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka