Dodaj do ulubionych

Zwolnienia w Volvo.

29.11.05, 11:00
1120 osob zostanie zwolnionych w najblizszym czasie z odzialu samochodow
osobowych a totalnie z calego koncermu 1470 osob.Glownie urzednikow.
www.gp.se/gp/jsp/Crosslink.jsp?d=113&a=245548
Pzdr.Sky.
Obserwuj wątek
    • iberia29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:12
      a czy slychac moze o przeniesieniu produkcji?
      • waskes29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:24
        iberia29 napisała:

        > a czy slychac moze o przeniesieniu produkcji?

        A co ty chcesz przenosic -oni zwalniaja bo nie moga sprzedac tego co robia
        jesli juz to moga zaczac robic odkurzacze wykorzystujac zapasy turbin.
        Ta firma chyli sie ku upadkowi gdyby nie XC90 to juz dawno mialaby powazne
        klopoty .
        • tomi_22 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:29
          Dlaczego tak mowisz? To ze w PL cos sie nie sprzedaje bo ludzi nie stac, to nie
          znaczy, ze gdzie indziej jest inaczej. Akurat u mnie, Volvo (zwlaszcza model
          V50) jest najbardziej popularny, potem jest nowe V40 i XC90.

          • hydromanekin Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 16:51
            Potwierdzam z cala stanowczoscia!!!!! Sam sie do tej popularnosci ostatnio
            przyczynilem :)))))

            BTW, S40 nie V40
            • tomi_22 o hydro :))) 29.11.05, 16:58
              Ja chyba pana znam :))) Tzn, znam z wirtualnej rzeczywistosci. Co tu gadac, V50
              to dobre auto i kropka.

              Co do s/v40 masz racje, przeklikalem sie :))) wez skrobnij do mnie na prv,
              chcialem sie o V50 cos spytac.
              • hydromanekin Re: o hydro :))) 29.11.05, 17:16
                Juz skrobnalem
        • iberia29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:56
          pojecia nie masz ile firm przenosi produkcje nie tylko do Polski....
        • dr.verte Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 19:20
          waskes29 napisał:

          > -oni zwalniaja bo nie moga sprzedac tego co robia


          to zwolniliby robotników nie urzędników
    • 01boryna Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:30
      skyddad napisał:

      > 1120 osob zostanie zwolnionych w najblizszym czasie z odzialu samochodow
      > osobowych a totalnie z calego koncermu 1470 osob.Glownie urzednikow.
      > www.gp.se/gp/jsp/Crosslink.jsp?d=113&a=245548
      > Pzdr.Sky.


      Zwolnienia urzednikow sa jak najbardziej wskazane. Z produkcji raczej nie, bo po
      pierwsze Volvo przynosi zyski a po sukcesie XC90 i malej 50 w przyszlym roku
      wchodzi do produkcji S80.
      • skyddad Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 15:48
        Panowie wyglada to tak;
        Volvo musi zaoszczedzoic w najblizszynm czasie 1mld sek.
        Zwalnia sie tylko urzednikow.Firma sie niechyli ku upadkowi. Oficjalna
        informacja dla pracownikow; tlumacze n a zywo nie smiac sie z przeinaczen:
        Wczesniej poinformowano pracownikow zrzeszonych w kolektywnych umowach o prace
        ze nikt z zatrudnionych w odziale Göteborg nie bedzie zwolniony oprocz
        urzednikow ok 1500urzednikow.Natomiast urzeednicy ktorxzy ukonczyli 60lat
        dostana 70% pensji placonej do 65 roku zycia a pozniej na emeryture.(przypisek
        moj)nie martwcie sie o nich te 60% to jak Wasze 10miesiecznych pensji tych
        wyzszych.Albo dostaja jednorazowo 4.5 X roczne dochody (to sa juz miliony).150
        urzednikow zakceptowalo te warunki.
        Czesc osob 90,idzie na studia .
        Volvo odzial aut osoboiwych zatrudnia razem 27500 ludzi w tym 19500 pracuje w
        Szwecji i z tego 13500 w okregu Göteborskim.Najpierw oszczednosci na
        zatrudnionych pozniej na handlu,produkcji i rozwoju.
        (Prywatnie po ostanich cenach benzyny staje sie problem z modelami smnokami
        XC90. Tego nikt niechce kupic.)
        Napisal Pär Düsing
        Tlumaczyl i skrocil Sky z gazety Göteborgs Posten z Tisdag 29 november 2005
    • kazimirz A kiedy VWolwo przeewoluje siem na Amen w Forda ? 29.11.05, 13:23
      Mudlmy siem.
      • przemekthor Re: A kiedy VWolwo przeewoluje siem na Amen w For 29.11.05, 14:12
        Poki co volvo z fordem maja wspolna tylko globalna strone internetowa :-)

        Jasne, ze sa czesci wspolne, ale reki forda jakos po volvo nie widac.
    • przemekthor Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 14:06
      To, ze wywalaja urzedasow, to zdrowy odruch oczyszczania szeregow pracowniczych
      z tak zwanych darmozjadow.
      Kupilismy z zona nowe s40 w tym roku i jestesmy tak zadowoleni, ze - jak
      starczy kasy - drugie auto w rodzinie tez bedzie od volvo. W ogole ten model -
      s40 i v50 - sprzedaja sie na Islandii jak cieple buly, ludzie zamawiaja duzo
      tych aut, ostatnio glownie z podstawowymi silnikami 1.6 (na poczatku schodzily
      tylko 2.4i i t5) - a to znaczy, ze mniej zamozni wola dorzucic troche i miec
      auto z prawdziwego zdarzenia. Te modele maja bardzo dobry wskaznik cena/jakosc.
      • greenblack Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 14:14
        W ogole ten model -
        > s40 i v50 - sprzedaja sie na Islandii jak cieple buly,


        Tzn. ile dokładnie?
        • przemekthor Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 19:02
          greenblack napisał:

          > Tzn. ile dokładnie?

          Nie ma tutaj niestety zadnej gazetki w stylu "auto swiata" publikujacej wyniki
          sprzedazy. Wiem skadinad, ze sprzedano ponad 1000 tych aut, co - zwazywszy na
          fakt, ze cala wyspa ma 290tys. mieszkancow - jest raczej dobrym wynikiem.
    • waskes29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 14:23
      Nie chce mi sie wierzyc ze zwolnienie 1500osob to tylko z powodu
      oszczednosci dla samej oszczednosci nawet jeli wiekszosc to urzedasy ale
      pewnie tez zwalniaja i inzynierow i pracownikow a to juz powoduje ze oslabiaja
      wlasne biura projektowe i nie wykorzystywuja swoich mocy produkcyjnych co
      znowu spowoduje ze volvo coraz bardziej bedzie fordem .Zreszta dobrze by
      bylo zeby ktos znalazl dane na temat sprzedazy volvo w zeszlym roku i w tym
      bo gdzies czytalem ze wcale nie jest tak kolorowo i zanotowali spadek byc
      moze to dotyczylo tamtego roku.W Niemczech jak pamietam Volvo ma spory spadek
      sprzedazy na ten rok po 8 miesiacach.
      • skyddad Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 16:36
        Oczywiscie Waskes masz racje.To jest uvertura do przyszlosci.Robi sie to tak
        aby nie dotknac odrazu mas.Najpierw starsi dobrze uposazeni napewno zadowleni a
        pozniej przyjdzie kreska na innych.
        Tam bylo jedno zdanie "Najpierw oszczednosci na
        zatrudnionych pozniej na handlu,produkcji i rozwoju."
        Takze sie dobrze zastanowic to chyba bedzie cos.
        Pzdr.Sky.
        • xystos Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 19:30
          skyddad 29.11.05, 15:48

          Hej skyddad

          .. gdyby VOLVO mialo fabryke w Polsce i na takich warunkach ludzi zwalnialo -
          odeszli by wszyscy,lacznie z dyrekcja .

          Hälsar
    • dorsik00 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 20:13
      To po jaką cholerę wystawiliby na Puławskiej pod Piasecznem najnowoczesniejszy
      salon+serwis na całą europę... ???? Po co ładowaliby (i nadal ładująś) tyle
      kasy???
      w dodatku mają tam niezłą sprzedaż i w ogóle nieźle im sie wiedzie...

      • skyddad Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 21:22
        dorsik00,
        Jezeli pracownikom placa odprawy powyzej miliona a naprawde to taka stacja to
        bedka w porownaniu ile kosztuje utrzymanie personelu.Jak Trzeba to sprzedadza,
        a jak cena gruntu bedzie wyzsza to catepilarem zlikwiduja stacje a grunt
        sprzedadza.
        Pzdr.Sky.
        • greenblock Re: Zwolnienia w Volvo. 30.11.05, 03:16
          Volvo terz robi spychacze!
          • przemekthor Re: Zwolnienia w Volvo. 30.11.05, 11:02
            Odnosze wrazenie, ze Szwedy nie naleza w Pomrocznej do szczegolnie ulubionych
            marek aut. Wyglada na to, ze wstapienie do pierwszej ligi pojazdow wymaga w
            pierwszej kolejnosci zgody i akceptacji dresikow.
            Oby zle wizerunki volvo i saaba trwaly jak najdluzej - mam zadatki na wiernego
            uzytkownika fur z przekreslona kratka.
            • tomi_22 do przemekthor 30.11.05, 11:22
              Tak jak kazdy, kto zrobil troche km nowym S40/V50. Wiesz sam zreszta o czym
              mowie :)
              • przemekthor Re: do przemekthor 30.11.05, 12:13
                Staram sie zachowywac dystans do rzeczy, ale tu nie moge, no, nie moge.

                Po prostu kurde uwielbiam nasze volvo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka