skyddad 29.11.05, 11:00 1120 osob zostanie zwolnionych w najblizszym czasie z odzialu samochodow osobowych a totalnie z calego koncermu 1470 osob.Glownie urzednikow. www.gp.se/gp/jsp/Crosslink.jsp?d=113&a=245548 Pzdr.Sky. Link Zgłoś Obserwuj wątek
iberia29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:12 a czy slychac moze o przeniesieniu produkcji? Link Zgłoś
waskes29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:24 iberia29 napisała: > a czy slychac moze o przeniesieniu produkcji? A co ty chcesz przenosic -oni zwalniaja bo nie moga sprzedac tego co robia jesli juz to moga zaczac robic odkurzacze wykorzystujac zapasy turbin. Ta firma chyli sie ku upadkowi gdyby nie XC90 to juz dawno mialaby powazne klopoty . Link Zgłoś
tomi_22 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:29 Dlaczego tak mowisz? To ze w PL cos sie nie sprzedaje bo ludzi nie stac, to nie znaczy, ze gdzie indziej jest inaczej. Akurat u mnie, Volvo (zwlaszcza model V50) jest najbardziej popularny, potem jest nowe V40 i XC90. Link Zgłoś
hydromanekin Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 16:51 Potwierdzam z cala stanowczoscia!!!!! Sam sie do tej popularnosci ostatnio przyczynilem :))))) BTW, S40 nie V40 Link Zgłoś
tomi_22 o hydro :))) 29.11.05, 16:58 Ja chyba pana znam :))) Tzn, znam z wirtualnej rzeczywistosci. Co tu gadac, V50 to dobre auto i kropka. Co do s/v40 masz racje, przeklikalem sie :))) wez skrobnij do mnie na prv, chcialem sie o V50 cos spytac. Link Zgłoś
iberia29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:56 pojecia nie masz ile firm przenosi produkcje nie tylko do Polski.... Link Zgłoś
dr.verte Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 19:20 waskes29 napisał: > -oni zwalniaja bo nie moga sprzedac tego co robia to zwolniliby robotników nie urzędników Link Zgłoś
01boryna Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 11:30 skyddad napisał: > 1120 osob zostanie zwolnionych w najblizszym czasie z odzialu samochodow > osobowych a totalnie z calego koncermu 1470 osob.Glownie urzednikow. > www.gp.se/gp/jsp/Crosslink.jsp?d=113&a=245548 > Pzdr.Sky. Zwolnienia urzednikow sa jak najbardziej wskazane. Z produkcji raczej nie, bo po pierwsze Volvo przynosi zyski a po sukcesie XC90 i malej 50 w przyszlym roku wchodzi do produkcji S80. Link Zgłoś
skyddad Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 15:48 Panowie wyglada to tak; Volvo musi zaoszczedzoic w najblizszynm czasie 1mld sek. Zwalnia sie tylko urzednikow.Firma sie niechyli ku upadkowi. Oficjalna informacja dla pracownikow; tlumacze n a zywo nie smiac sie z przeinaczen: Wczesniej poinformowano pracownikow zrzeszonych w kolektywnych umowach o prace ze nikt z zatrudnionych w odziale Göteborg nie bedzie zwolniony oprocz urzednikow ok 1500urzednikow.Natomiast urzeednicy ktorxzy ukonczyli 60lat dostana 70% pensji placonej do 65 roku zycia a pozniej na emeryture.(przypisek moj)nie martwcie sie o nich te 60% to jak Wasze 10miesiecznych pensji tych wyzszych.Albo dostaja jednorazowo 4.5 X roczne dochody (to sa juz miliony).150 urzednikow zakceptowalo te warunki. Czesc osob 90,idzie na studia . Volvo odzial aut osoboiwych zatrudnia razem 27500 ludzi w tym 19500 pracuje w Szwecji i z tego 13500 w okregu Göteborskim.Najpierw oszczednosci na zatrudnionych pozniej na handlu,produkcji i rozwoju. (Prywatnie po ostanich cenach benzyny staje sie problem z modelami smnokami XC90. Tego nikt niechce kupic.) Napisal Pär Düsing Tlumaczyl i skrocil Sky z gazety Göteborgs Posten z Tisdag 29 november 2005 Link Zgłoś
przemekthor Re: A kiedy VWolwo przeewoluje siem na Amen w For 29.11.05, 14:12 Poki co volvo z fordem maja wspolna tylko globalna strone internetowa :-) Jasne, ze sa czesci wspolne, ale reki forda jakos po volvo nie widac. Link Zgłoś
przemekthor Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 14:06 To, ze wywalaja urzedasow, to zdrowy odruch oczyszczania szeregow pracowniczych z tak zwanych darmozjadow. Kupilismy z zona nowe s40 w tym roku i jestesmy tak zadowoleni, ze - jak starczy kasy - drugie auto w rodzinie tez bedzie od volvo. W ogole ten model - s40 i v50 - sprzedaja sie na Islandii jak cieple buly, ludzie zamawiaja duzo tych aut, ostatnio glownie z podstawowymi silnikami 1.6 (na poczatku schodzily tylko 2.4i i t5) - a to znaczy, ze mniej zamozni wola dorzucic troche i miec auto z prawdziwego zdarzenia. Te modele maja bardzo dobry wskaznik cena/jakosc. Link Zgłoś
greenblack Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 14:14 W ogole ten model - > s40 i v50 - sprzedaja sie na Islandii jak cieple buly, Tzn. ile dokładnie? Link Zgłoś
przemekthor Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 19:02 greenblack napisał: > Tzn. ile dokładnie? Nie ma tutaj niestety zadnej gazetki w stylu "auto swiata" publikujacej wyniki sprzedazy. Wiem skadinad, ze sprzedano ponad 1000 tych aut, co - zwazywszy na fakt, ze cala wyspa ma 290tys. mieszkancow - jest raczej dobrym wynikiem. Link Zgłoś
waskes29 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 14:23 Nie chce mi sie wierzyc ze zwolnienie 1500osob to tylko z powodu oszczednosci dla samej oszczednosci nawet jeli wiekszosc to urzedasy ale pewnie tez zwalniaja i inzynierow i pracownikow a to juz powoduje ze oslabiaja wlasne biura projektowe i nie wykorzystywuja swoich mocy produkcyjnych co znowu spowoduje ze volvo coraz bardziej bedzie fordem .Zreszta dobrze by bylo zeby ktos znalazl dane na temat sprzedazy volvo w zeszlym roku i w tym bo gdzies czytalem ze wcale nie jest tak kolorowo i zanotowali spadek byc moze to dotyczylo tamtego roku.W Niemczech jak pamietam Volvo ma spory spadek sprzedazy na ten rok po 8 miesiacach. Link Zgłoś
skyddad Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 16:36 Oczywiscie Waskes masz racje.To jest uvertura do przyszlosci.Robi sie to tak aby nie dotknac odrazu mas.Najpierw starsi dobrze uposazeni napewno zadowleni a pozniej przyjdzie kreska na innych. Tam bylo jedno zdanie "Najpierw oszczednosci na zatrudnionych pozniej na handlu,produkcji i rozwoju." Takze sie dobrze zastanowic to chyba bedzie cos. Pzdr.Sky. Link Zgłoś
xystos Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 19:30 skyddad 29.11.05, 15:48 Hej skyddad .. gdyby VOLVO mialo fabryke w Polsce i na takich warunkach ludzi zwalnialo - odeszli by wszyscy,lacznie z dyrekcja . Hälsar Link Zgłoś
dorsik00 Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 20:13 To po jaką cholerę wystawiliby na Puławskiej pod Piasecznem najnowoczesniejszy salon+serwis na całą europę... ???? Po co ładowaliby (i nadal ładująś) tyle kasy??? w dodatku mają tam niezłą sprzedaż i w ogóle nieźle im sie wiedzie... Link Zgłoś
skyddad Re: Zwolnienia w Volvo. 29.11.05, 21:22 dorsik00, Jezeli pracownikom placa odprawy powyzej miliona a naprawde to taka stacja to bedka w porownaniu ile kosztuje utrzymanie personelu.Jak Trzeba to sprzedadza, a jak cena gruntu bedzie wyzsza to catepilarem zlikwiduja stacje a grunt sprzedadza. Pzdr.Sky. Link Zgłoś
przemekthor Re: Zwolnienia w Volvo. 30.11.05, 11:02 Odnosze wrazenie, ze Szwedy nie naleza w Pomrocznej do szczegolnie ulubionych marek aut. Wyglada na to, ze wstapienie do pierwszej ligi pojazdow wymaga w pierwszej kolejnosci zgody i akceptacji dresikow. Oby zle wizerunki volvo i saaba trwaly jak najdluzej - mam zadatki na wiernego uzytkownika fur z przekreslona kratka. Link Zgłoś
tomi_22 do przemekthor 30.11.05, 11:22 Tak jak kazdy, kto zrobil troche km nowym S40/V50. Wiesz sam zreszta o czym mowie :) Link Zgłoś
przemekthor Re: do przemekthor 30.11.05, 12:13 Staram sie zachowywac dystans do rzeczy, ale tu nie moge, no, nie moge. Po prostu kurde uwielbiam nasze volvo. Link Zgłoś