Dodaj do ulubionych

Czy można uszkodzić silnik na uniwersalnej

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 03.12.01, 08:33
Czy mogę uszkodzić coś w silniku przystosowanym do benzyny bezołowiowej jeśli
zatankowałem uniwersalną. Zawsze jeździłem dislem a tu zmyliła mnie nazwa.
Pracownik stacji benzynowej jeden twierdził, że mogę jechać, a drugi, że nie.
Zatankowałem 4/5 baku, a resztę uzupełniłem normalną bezołowiową. Jeśli coś
ktoś wie na ten temat proszę o informację (ale w miarę rzetelne, a nie
gdybanie).Pzdrw.
Obserwuj wątek
    • Gość: Rycho Re: Czy można uszkodzić silnik na uniwersalnej IP: 10.128.128.* 03.12.01, 09:23
      Silnika nie uszkodzisz tylko katalizator.Jeżeli go nie masz to jeżdzij na
      jakiej chcesz.
      W moim samochodzie nie wleję uniwersalnej bo mam za małą średnicę wlewu
      paliwa.Jeżeli Ty mogłeś wlać to pewnie znaczy że nie masz konieczności
      jeżdżenia na bezołowiowej.
      • Gość: Bar Re: Czy można uszkodzić silnik na uniwersalnej IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 03.12.01, 09:39
        Przeczytałem w instrukcji, że niby różnią się pistolety wlewu paliwa, ale tego
        nie zauważyłem. Chodzi mi o to czy jednym tankowaniem mogę uszkodzić
        katalizator (jeżdzę nowym Clio).
        • Gość: blower Re: Czy można uszkodzić silnik na uniwersalnej IP: *.lodz-radogoszcz.sdi.tpnet.pl 03.12.01, 11:07
          Uniwersalna to wcale nie znaczy, ze z olowiem.
          Rozne stacje rozna benzyna pod marka uniwersalna.
          O ile pamietam na BP uniwersalna jest z olowiem, ale juz na ESSO jest to 95 ale
          bezolowiowa.
          • Gość: Bar Re: Czy można uszkodzić silnik na uniwersalnej IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 03.12.01, 11:28
            Zatankowałem właśnie na Esso, ale w trakcie tankowania zauważyłem, że na
            dystrybutorze nie ma przekreślonego Pb. Najgorsze, że pracownicy nie wiedzieli
            co za paliwo sprzedają.
            • poul77 Re: Czy można uszkodzić silnik na uniwersalnej 03.12.01, 13:57
              z tego co ja sie orientuję to nic się nie stanie.
              Masz fabrycznie mniejszy wlew paliwa tak że nie zatankujesz "zółtej" , która
              zatruła by katalizator, uniwersalna też nie ma ołowiu, a róznica to chyba
              dodatki przeciwstukowe, do starych benzyniaków nie mozna lać PB bo jest ich
              pozbawiona co w dłuższej eksploatacji odbija się znacznie na żywotności silnika,
              ps
              Ja kiedyś (oj dawno) zrobiłem lepszy numer...
              ...nalałem ON do łady :)))) jak płaciłem to myslałem że jakaś promocja :))))
              (stacje samoobsługowe nie były wtedy powszechne), dopiero po ok 5km zajarzyłem
              dlaczego z takim zaciekawieniem obsługa sie mi przyglądała :))))
              • Gość: Greg Re: Czy można uszkodzić silnik na uniwersalnej IP: *.*.*.* 03.12.01, 14:29
                Witaj,
                nie powinno sie nic stac. Uniwersalna nie zawiera
                olowiu a od bezolowiowej rozni sie tylko dodatkami
                smarujacymi gniazda zaworowe ( na bazie zwiazkow potasu
                - nie zawierraja juz czteroetylku olowiu ). Takze sie
                nie stresuj, bedzie w porzadku, na pewno nie zaszkodzi,
                a dla swietego spokoju na biezaco rozcienczaj ja
                bezolowiowa.
                Podroowka
              • Gość: O.O. Re: ON do Łady ? IP: *.swietochlowice.dialup.inetia.pl 03.12.01, 14:34
                poul77 napisał(a):

                > Ja kiedyś (oj dawno) zrobiłem lepszy numer...
                > ...nalałem ON do łady :)))) jak płaciłem to myslałem że jakaś promocja :))))
                > (stacje samoobsługowe nie były wtedy powszechne), dopiero po ok 5km zajarzyłem
                > dlaczego z takim zaciekawieniem obsługa sie mi przyglądała :))))


                Oj, coś bujasz ;-))
                Chyba że Łada była w wersji militarnej, czyli jeżdżąca na każdym paliwie !!
                A rozpuszczalnik Nitro próbowałeś :-))
                Pzdr
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka