Dodaj do ulubionych

!!!!!!Tłuste szyby!!!!!!

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.03, 10:09
Mam pytanko - jaki jest najlepszy sposób na umycie, odtłuszczenie szyb?
Tłuste (tak myślę) utrudniają jazdę podczas niezbyt intensywnego deszczu. po
przejechaniu wycieraczki przez jakiś czas pozostają jakby przydymione a
raczej przyszronione. Przy deszczu dużym i intensywnej pracy wycieraczek ten
efekt nie wysępuje. Skąd to się wzięło?
Obserwuj wątek
    • Gość: trooper Re: !!!!!!Tłuste szyby!!!!!! IP: *.nsm.pl 16.06.03, 10:47
      Gorąca woda z rozpuszczonym płynem do naczyń. Działa doskonale. A potem opłukać
      czystą. Do wytarcia szczerze polecam niebieskie szmatki Vileda - ok. 8 zł/szt.
      Drożej nie kupuj.
      No i powtórz to samo (no mniej wody oczywiście ;) od środka.

Kiedyś ojciec używał takiego preparatu "niewidzialna wycieraczka", od którego
      deszcz "uciekał" z szyby w postaci maluteńkich kropelek - ale albo on coś
      chrzanił, albo taka tego natura - pod słońce widać było zasmarowaną szybę.

Tak więc gorąca + płyn = lux.

pozdr,M
      • Gość: crx Re: !!!!!!Tłuste szyby!!!!!! IP: *.kghm.pl 16.06.03, 10:55
        Gość portalu: trooper napisał(a):

> Gorąca woda z rozpuszczonym płynem do naczyń. Działa doskonale. A potem
        opłukać
        >
        > czystą. Do wytarcia szczerze polecam niebieskie szmatki Vileda - ok. 8
        zł/szt.
        > Drożej nie kupuj.
        > No i powtórz to samo (no mniej wody oczywiście ;) od środka.
        >
        > Kiedyś ojciec używał takiego preparatu "niewidzialna wycieraczka", od którego
        > deszcz "uciekał" z szyby w postaci maluteńkich kropelek - ale albo on coś
        > chrzanił, albo taka tego natura - pod słońce widać było zasmarowaną szybę.
        >

a może to nie tłuszcz tylko wosk np po myciu z woskiem, niektóre stacjce daja
        specjalne nasączane chusteczki do wytarcia go z szyby,
        ja z powodzeniem uzywam ręczników papierowych i zwykłaego płynu do szyb

a co do niewidzialnej wycieraczki pewnie duzo zależy od producenta, sam uzywam
        i jestem zadowolony tylko że
        1.szyba przed uzyciem musi byc idealnie czysta, (wosk po myjni automatycznej
        najpierw usunąć! )
        2.po pokryciu szyby nalezy poczekać aż wyschnie i DOKŁADNIE wypolerować
        • Gość: trooper Re: !!!!!!Tłuste szyby!!!!!! IP: *.nsm.pl 16.06.03, 12:43
          > a może to nie tłuszcz tylko wosk np po myciu z woskiem, niektóre stacjce daja
          > specjalne nasączane chusteczki do wytarcia go z szyby,

E-e, nie korzystamy z czegoś takiego. Ojciec czasem "z nudów" samodzielnie
          doprowadza autko do stanu "fabrycznego" :)

> ja z powodzeniem uzywam ręczników papierowych i zwykłaego płynu do szyb

ręczniki papierowe są dobre, ale ta Vileda niesamowita (zero smug) i cenowo
          wychodzi co najmniej porównywalnie

> a co do niewidzialnej wycieraczki pewnie duzo zależy od producenta, sam
          uzywam
          > i jestem zadowolony tylko że
          > 1.szyba przed uzyciem musi byc idealnie czysta, (wosk po myjni automatycznej
          > najpierw usunąć! )
          > 2.po pokryciu szyby nalezy poczekać aż wyschnie i DOKŁADNIE wypolerować

I tu masz rację. Na szybie wyraźnie widać "koliste" zasmarowania - ojciec dużo
          robi, ale nie jest do końca takim pedantem. I na szybach to wychodzi...
          Z drugiej strony jak ja kiedyś zrobiłem sobie szybkę tym preparatem, do jadąc w
          deszczu z Gdańska do Słupska (120 km), w Słupsku już "niewidzialna" nie
          działała :((( Chyba za bardzo "wypolerowałem" papierowymi ręcznikami!

Niedawno w niskim słońcu tak mnie szyba wysmarowana (może od parowania jakiegoś
          preparatu do kokpitu???) od środka zirytowała, że po umyciu jej wyczyściłem ją
          preparatem do monitorów (fajnie się "ulatnia") - efekt: szyba jak krzyształ :)))
    • jaki71 Re: !!!!!!Tłuste szyby!!!!!! 16.06.03, 10:49
      Gość portalu: Kola napisał(a):

> Mam pytanko - jaki jest najlepszy sposób na umycie, odtłuszczenie szyb?
      > Tłuste (tak myślę) utrudniają jazdę podczas niezbyt intensywnego deszczu. po
      > przejechaniu wycieraczki przez jakiś czas pozostają jakby przydymione a
      > raczej przyszronione. Przy deszczu dużym i intensywnej pracy wycieraczek ten
      > efekt nie wysępuje. Skąd to się wzięło?

Bierze sie to z wosku zawartego w szamponach, ktorymi ty lub w myjni myja
      samochody. Drugim zrodlem jest to co lata w powietrzy i osiada na samochodzie
      wbrew pozorom nie jest to tylko pyl pochodzacy z wyschnietej ziemi ale wyziewy
      kominow i wyziewy z wydechow naszych samochodow. Moze ta druga przyczyna powina
      byc wymieniona jako pierwsza??
      Jak to usunac? Ja przed pierwszym wlaczeniem wycieraczek w deszczu leje plyn do
      wycieraczek oczywiscie ze spryskiwaczy (ale zuzycie plynu mam porownywalne do
      spalania na 100km). Prawie przy kazdym tankowaniu myje szyby na stacjach, ale
      tam moze byc w kuble jeszcze gorsze swinstwo niz na szybie. W niektorych
      myjniach automatycznych do zetonu daja chusteczki do zcierania wosku z szyb. Na
      osiedlu mam szalenca, ktory co rano biega ze sciereczka i z Mr. Muscle wkolo
      swego nowiuskiego samochodu i myje wszystkie szyby ale to chyba juz przesada.
      JAki
    • Gość: grogreg Re: !!!!!!Tłuste szyby!!!!!! IP: 212.160.165.* 16.06.03, 11:01
      Moze byc to wosk pozostaly po wizycie w myjni mechanicznej. Tutaj wystarczy
      dokladnie przetrzec szybe szmatka nasaczona alkoholem np. denaturatem.

Moze to byc tez spadz. Spadz to wydzielina mszyc (glownie glukoza). Zalapac sie
      na to mozna zostawaijac samochod pod drzewem. Glukoza rozposzcza sie w wodzie i
      ze zmyciem jej nie ma problemow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka