Dodaj do ulubionych

pasek rozrządu

IP: *.lubin.dialog.net.pl 23.12.01, 20:14
Czy to prawda, że przy każdej wymianie paska rozrządu należy wymieniać rolki
prowadzące/napinające.
Obserwuj wątek
      • Gość: Michal Re: pasek rozrządu IP: *.telia.com 24.12.01, 11:56
        Tak trzeba,poniewaz jest wszystko otwarte i wlozenie rolki zaden
        problem,zreszta kazdy producent przewiduje w swojej konstrukcji wymiane
        rolki,widzialem auta z rozwalonym rozrzadem pod koniec drugiego limitu
        wymiany.To jest zadna osczednosc tylko glupota krotkowzroczna.Pzdr.Michal
        P.S Zdrowych spokojnych Swiat Bozego Narodzenia zyczy Michal
        • Gość: yeyek Re: pasek rozrządu IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 24.12.01, 23:49
          Zgadzam się z przedmówcą: lepiej wymienić wszystko od razu - po kupnie
          samochodu (używanego - to do Druida - ale za to super bryka, której juz nie
          produkują) wymieniałem pasek rozrządu chociaż wg książki serwisowej miałem na
          to jeszcze jakieś 20 tys km. Powiedziano mi że napinacz jest ok więc
          pożałowałem - wiadomo: kupno samochodu, ubezpieczenie - trochę się spłukałem
          więc chciałem zaoszczędzić na napinaczu. 20 tys km przejechałem bardzo szybko -
          trzeba było wymienić napinacz i za robociznę musiałem płacić jeszcze raz. A
          serwis Hondy nie należy do najtańszych. Oszczędność średnia.

pozdrawiam
          • Gość: Adam pasek rozrządu wymieniać!!! IP: *.acn.waw.pl 25.12.01, 19:54
            Kupując używany wymieniać, a szczególnie jeżeli to silnik opla astry lub vectry
            1,6 16V!!!!! W 1999 roku jadąc nad morze poszedł mi pasek i przemielił pół
            silnika. Vectra 1,6 16v 1996 rok. Naprawa u dealera w Elblągu ponad 5.000(pięć
            tysięcy!!!)- diagnoza zapieczona rolka napinacza i w rezultacie zerwanie paska.
            Miałem wtedy 92 tyś km, według stempla w książeczce gwarancyjnej rozrząd był
            zmieniany po 60.000km przez pierwszego właściciela, firmę od której odkupiłem
            auto z przebiegiem 80 tyś km (stempel autoryzowanego serwisu) Dzwoniłem tam i
            potwierdzili, że wymieniali. Jak znam życie i serwisy Opla to dostał koleś
            pieczątkę. Kasą za wymianę podzielił się z mechanikiem i tylko klient jest
            frajerem bo zapłacił za przemielony silnik. Jeżdżę już drugą vectrą tym razem
            2.0 na razie 47.000km, ale rozrząd po 60.000 wymienię bez zastanowienia. W
            dodatku, że Opel Polska ma takich klientów głębokow d......i odpowiedzialności
            za dealerów nie ponosi!!!!!!!!

Pozdrawiam Adam
            Serwis Ogumienia Eco Premium Połczyńska 73 tel 6658508

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka