Dodaj do ulubionych

Auto z USA w Polsce

04.03.09, 13:34
Witam. Mam pytanie. Czy mozna ( jesli tak to przez jaki okres, czy
są jakie opłaty podatki itp ) poruszać sie autem ze stanów w Polsce.
Nie chodzi o zakup a raczej korzystanie z auta zarejstrowanego w USA
w Polsce. Mam rodzine w USA i chciałbym sprowadzic auto jako mienie
przesiedleńcze ale nie rejstrowac go w Polsce tylko jezdzic na
amerykańskich blachach... Z góry dziękuje
Obserwuj wątek
    • soulshunter Re: Auto z USA w Polsce 04.03.09, 15:13
      jesli mienie przesiedlencze to nie ma podatkow na tym to polega,
      > jesli tak to przez jaki okres,
      masz czas do 1 miesiaca.
      > ale nie rejstrowac go w Polsce tylko jezdzic na amerykańskich blachach
      a jak go ubezpieczysz (bedziesz jezdzil na insiurze ze stanow)?
      ciekawe dlaczego, bo ladniej wygladaja?
      • celicaman I słowo uzupełnienia... 04.03.09, 15:20
        Jeśli auto jest sprowadzone na mienie przesiedlenia przez np. pana
        Józefa Dac, to pan Marek Dac w myśl obowiazujacych przepisów jeździć
        nim nie może (bo zabronione jest nawet bezpłatne użyczenie )
      • starypryka Re: Auto z USA w Polsce 04.03.09, 16:16
        soulshunter napisał:

        > > ale nie rejstrowac go w Polsce tylko jezdzic na amerykańskich blachach
        > a jak go ubezpieczysz (bedziesz jezdzil na insiurze ze stanow)?

        Wiele jest sposobów zaczynając od telefonu do firm typu AXA, Link4 czy inne
        Directy po wyprawę do siedziby firmy ubezpieczającej. A po drodze są różnej
        maści agenci.
        • 2granat Re: Auto z USA w Polsce 05.03.09, 14:38
          moj znajomu ubezpieczyl auto ze stanow w linku, podobno maja jakas oferte
          specjalna dla tych aut, ale musisz do nich zadzwonic i sie dopytac......
    • soulshunter Re: Auto z USA w Polsce 04.03.09, 15:32
      i jeszcze jedno, zanim wyslesz auto jako mienie przesielencze to musisz TY BYĆ
      jego wlascicielem MINIMUM 6 miesiecy przed wyslaniem do polandu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka