Dodaj do ulubionych

Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u nich ?

IP: *.chello.pl 06.03.10, 10:41
Chciałbym zarezerwować mieszkanie w Chorwacji (dubrovniki) przez Casamundo.pl lecz mam trochę obaw.

1. Infolinia (od tygodnia nikt nie odbiera tel) dzwoniłem ze 100 razy
2. Mają podejrzanie niskie ceny ( taniej niż na booking.com)
3. Cała wpłata przez przyjazdem

Proszę o informację czy ktoś korzystał z ich usług, wiem że w Polsce działają dopiero kilka miesięcy, a w Niemczech i Francji od kilku lata, lecz nie jest to dla mnie argument.
Obserwuj wątek
    • Gość: ZAINTERESOWANA TEM Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.10, 22:08
      Ja również zaczęłam interesować się tą firmą.Wystraszona informacjami tutaj,że
      dodzwonić się nie można,chwyciłam telefon i poszło mi za pierwszym razem
      pomyślnie.Pani była miła, gadatliwa, rozmowa trwała z 15 minut.Napisałam również
      e-maila z zapytaniami o szczegóły ale odpowiedzi jeszcze nie ma (czekam ponad
      tydzień).Ja co prawda jeszcze niczego nie zarezerwowałam, mam nadzieję, że
      napiszecie jak tam Wasze doświadczenia z tą firmą się potoczyły.
      • Gość: ewa Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.171.23.112.static.crowley.pl 30.04.10, 15:21
        dokonałam rezerwacji. Otrzymałam rachunek za rezerwację i w przeciągu 24h miałam
        zapłacić zaliczkę. Niestety rachunek wydał mi się niejasny więc jeszcze tego
        samego dnia wysłałam maila z zapytaniem, jaką kwotę mam zapłacić. Odpowiedź
        dostałam dopiero po 4 dniach, a na zapłacenie zaliczki miałam tylko 2. Zaliczki
        nie zapłaciłam bo nie wiedziałam ile mam zapłacić, po za tym skoro do mnie nie
        odpisali to firma wydała mi się niewiarygodna. Skorzystałam z usług innej firmy.
        Teraz przysyłają mi rachunki za zapłacenie kosztów anulowania rezerwacji haha.
        UWAGA TO SĄ OSZUŚCI NIE RADZE REZERWOWAĆ. Nie wiem jak to się skończy, jak się
        ode mnie nie odczepią to niestety pójdziemy do sądu.
        • Gość: AREN Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: 195.8.106.* 21.09.10, 12:53
          Witajcie,
          poczytałem Wasze wpisy dotyczące Casamundo. Mnie też dotknęła przykara sytuacja dotycząca anulowania rezerwacji w Casamundo. Przystyłają wezwania do zapłaty na wysokie kwoty, czy ktoś z Wasz dotarał do finiszu z nimi i wygrał???!!! Wg mnie infoamcja o konieczności zapłaty jest ukryta w gąszczu ich pisaniny. Firma postępuje nierzetelnie.
          Proszę o pomoc i kontakt w tej sprawie.
          • elianmak Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 23.09.10, 14:24
            Miałem ze swoją rodziną wielką nadzieję na spędzenie miłych wakacji z Casamundo w PULI w Chorwacji .Pula jest oczywiście warta zobaczenia ale plaży jako takiej to nie ma chyba że 7 km. w Fażanie.Ale to jeszcze nic można dojechać.Ale "apartament" o zgrozo ponury bez ogrodu ,no i to robactwo .Macie rację niska cena zachęca ale to zmyła ,apart.dla 4 os. na tydz..Reasumując dajcie sobie spokój z CASAMUNDO ,choć złożyłem reklamacje ,to i tak nic ,800,-zł przepadło bo po jednej nocy u c i e k l i ś m y .Polecam za to od kilku lat sprawdzone DOMYLETNISKOWE.COM kwatery o dobrym standarcie bezpośrednio u Chorwatów.Polecam Silo na Kyrku ,Rogożnicę,Podgorę,Jadranowo,Crykwenicę i inne tam było super -bez uwag.Z Polskich rezydentów polecam p.Marię na www.jadranka.pl uczciwie zaliczka ireszta na miejscu
          • Gość: Franek Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.acn.waw.pl 02.02.12, 18:28
            W umowie po polsku jest bardzo ogólny zapis który mówi o pociągniecie stron do odpowiedzialności za straty w przypadku rezygnacji - taki zapis jest nic nie wart. W wersji angielskie są precyzyjne warunki a o dziwo w trakcie rezerwacji potwierdzamy warunki opisane po angielsku a nie po polsku - tu w zależności od warunków zabierają miedzy 20 a 90% rezerwowanej kwoty!!! Ale jak to ma się do rzeczywistości i egzekucji prawa? Tego nie wiem. Faktycznie wygląda bardzo podejrzanie.
        • weronamak Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 15.03.11, 16:00
          Przepraszam a o co chcesz się procesować? O konsekwencje własnej bezmyślności? Na rachunku jest napisane ile i do kiedy mam przelać, nie wiem co tam może być niejasne? Zastanawiam się jak te biedne kobity z infolinii radzą sobie z takimi straszącymi sądem :-) jak się coś kupuje to trzeba zapłacić, logiczne.
      • Gość: Kazimierz Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.14, 17:26
        Nieprawdą jest ,że nie można się dodzwonić-sprawna komunikacja tak telefoniczna jak i e-mailowa.Czytając opinie początkowo miałem trochę nie pewności-zaryzykowałem i co się okazało---WSZYSTKO W NAJLEPSZYM PORZĄDKU --BARDZO MIŁA OBSŁUGA -PEŁNA INFORMACJA ORAZ TROSKA O KLIENTA.
        Wyjazd i wypoczynek w Chorwacji udany.

PODZIĘKOWANIA DLA PERSONELU CASAMUNDO JAK I AGENCJI WSPÓŁPRACUJĄCEJ

POLECAM TO BIURO !!!

Kazimierz
    • Gość: Magdalena1977 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.adsl.hansenet.de 01.05.10, 21:20
      A czy można prosić o opinię kogoś kto zarezerwował, zapłacił i pojechał? Bo jak na razie marudzą tylko ci, którzy tak naprawdę sami są sobie winni... Ale tak to już jest z forami, zadowoleni klienci nie zawracają sobie nimi głowy ;-) Mnie udało się dodzwonić za drugim razem, Pani bardzo sympatyczna, pomogła mi znaleźć piękny apartament w Chorwacji, tylko że był na 4 osoby a nas jest 5. Obiecała skontaktować się z właścicielem, a 3 dni później dostałam maila ze zgodą bez dopłaty. Co mnie tylko zastanawia czy te pokoje wyglądają tak jak na zdjęciach? Dlatego proszę o opinię kogoś kto wrócił. A propos regulaminu: jest po polsku ;-)
      • hepik1 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 01.05.10, 21:52
        Biorac pod uwagę,że sa pierwszy raz na polskim rynku i to ,że w
        kwietniu raczej tłumów z Polski w CRO nie było,raczej trudno bedzie o
        opinię tych,którzy skorzystali z oferty.
        Patrząc na twoje IP łatwiej popytać na niemieckich forach,tam działaja
        dłużej a i działalność w Niemczech maja zarejestrowaną.
      • Gość: Tymczasowo Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował -JA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.11, 09:55
        Rezerwują domy firmy Novasol, każą płacić od razu. Za domy nie odpowiadają ,reklamacji nie przyjmują. Nasz dom był nie do zamieszkania i nie ma od kogo odzyskać pieniędzy.Osobiście nie polecam.Casamundo umywa ręce od wszystkiego, już lepiej od Novasol, chociaż oni też nie są lepsi w tej materii(żadnej pomocy z ich strony gdy okazało się,że nie mamy gdzie zamieszkać)
      • winiary2 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 01.01.15, 19:14
        Regulamin jest po polsku, za to warunki ubezpieczenia już nie i nie przetłumaczą. Chyba, tak jak było w naszym przypadku ustnie. Nagrałem to tłumaczenie.
        Po za tym, firma znajduje się w Niemczech. Jeśli coś jest nie tak to musisz do nich pisać po niemiecku lub angielsku. Szczególnie jeśli jest to reklamacja a nie hymn pochwalny.
        Ceny na stronach nie zgadzają się z pobranymi pieniędzmi z kart. Różnica wynosi około 19% przynajmniej w naszym przypadku.
        Wydymali nas na prawie 3 tysiące i sprawa znajdzie się w sądzie w Hamburgu. Tam też zostanie przedstawiony dowód koronny, gwóźdź do trumny jak to powiadał jeden z polityków ich własne słowa.
        Na stronach CASAMUNDO nie ma informacji, że są zarejestrowani w Niemczech, a wszyscy są przekonani, że w Polsce.
      • iwona2222a1 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 12.06.17, 11:40
        Witam. to biuro to porażka , jezdze od nich od 4 lat ale teraz cos z komunikacja jest u nich nie tak. rezerwacja przez strone jest niemozliwa przez tydzien rezerwowałam obiekt dwa razy i zostałam z reka w .... po rozmowie telefonicznej okazało sie ze obiekt juz ktos zarezerwowal. We wczesniejszych rozmowach telefonicznych informowano mnie ze nie moga odnalezc obiektiu a teraz juz niby zarezerwowany .
    • annajam Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 08.07.10, 10:30
      Witam.Za 2 tyg wyjezdzamy..wspolpraca z Casamundo przebiega bardzo dobrze.Znalazlam prywatna strone naszego domku w Chorwaccji.Wyslalam zapytanie czy na nasze nazwisko jest rezerwacja.Wszystko sie zgadza.W Casamundo panie bardzo mile, zapytaly sie czy moze dodatkowo jechac z nami jedna osoba...PIENIADZE wysylalam przelewem w dniach wytyczonych przez biuro..dla mnie akceptacja rezerwacji wiazacej byla oczywista z podpisaniem ich warunkow...czyli prowizji za rezygnacje..kiedy biuro jeszcze miescilo sie w Warszawie nie mialam problemu , aby sie dodzwonic.Pozdrawiam.
    • Gość: Izabela Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.10, 02:01
      Witam!
      Właśnie wróciłam z zarezerwowanych przez Casamundo wczasów w Chorwacji
      (miejscowość Jadranovo). Dotarłam do domu dwie godziny temu i chcę napisać jak
      najlepszą opinię o tym biurze! Standard domku, w którym spałam był wyśmienity.
      Cena na osobę (w przeliczeniu ok. 42 zł)zdecydowanie do zaakceptowania i
      NAJWAŻNIEJSZE! To co rzadko zdarza się w ofercie jakichkolwiek biur podróży, na
      miejscu zastałam WIĘCEJ niż się spodziewałam po zdjęciach obiektu. Miałam do
      dyspozycji dodatkowo grill, mini ogród, prysznic na zewnątrz do spłukania się po
      wodzie morskiej i wygodne miejsce do siedzenia w tym ogrodzie dla ok. 10 osób.
      Obsługa bezproblemowa (w języku angielskim, ale to przecież zdecydowany, kolejny
      plus). Jedyny ale drobniutki minus, to rzeczywista odległość od plaży. Nie
      należy wynajmować czegoś, o czym piszą, że jest ta odległość większa niż sto
      metrów. Ja miałam mieć to sto metrów, a było ok. 500, ale to żaden problem.
      Mieszkałam w absolutnym centrum urokliwej i spokojnej miejscowostki, jak
      złapałam ,,kapcia" pomógł mi chorwacki sąsiad. Nawet wynajmujący pięterko domku
      Niemcy byli spokojni i mili. SAME POZYTYWY! Opinie, które wcześniej czytałam o
      Casamundo, że ktoś kliknął ,,rezerwuję" a potem niesłusznie chciano od niego
      zapłatę uważam za śmieszne, bo należy najpierw przemyśleć, czy coś rezerwuję, a
      potem dopiero klikać.
      JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I POLECAM CASAMUNDO!!!
      • Gość: Krys Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.dka.pl 09.07.10, 11:33
        A co Casamundo ma wspólnego z domem oni są tylko pośrednikami i nie mają żadnego
        wpływu na standard domu jak również na otoczenie. Ciekawe dwie godziny po
        powrocie a ty o godz. 2 w nocy szybko do komputera aby zachwalać Casamundo jakim
        nie są wspaniałym biurem.
        Ja również niedawno wróciłem z Chorwacji nie potrzebowałem pośredników aby
        zarezerwować sobie apartament z którego byłem zadowolony za sąsiadów nie miałem
        "miłych" Niemców ale Węgrów, Czechów, Słowaków, Polaków i Chorwatów oczywiście
        wszyscy byli mili. Miałem również obsługę bezproblemową w języku polskim i
        chorwackim sporadycznie posługiwałem się językiem angielskim.
        • Gość: Kina Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: 85.183.206.* 09.07.10, 21:14
          Jestem bardzo zadowolona z współpracy z casamundo, jeśli ktoś miał problemy, no
          to niestety trzeba czytać OWU, tam wszystko jest. Z niektórych obiektów można
          bez problemu zrezygnować, a w innych niestety rezerwacja zobowiązuje do pokrycia
          kosztów w razie anulacji., Ale to wszystko jest w OWU.
          Jeśli chodzi o obsługę, to bardzo miła, rzeczywiście ciężko się dodzwonić, ale
          to kwestia liczby klientów w okresie wakacyjnym, tak podejrzewam. Ja jestem
          bradzo zadowolona.
        • Gość: Izabela Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.adsl.inetia.pl 09.07.10, 21:29
          Co Ty masz Krys do mnie? Wróciłam zadowolona wielce, to i piszę to co myślę! Jak
          ktoś chce szukać kwater w ciemno, na pewno znajdzie, to oczywiste. Ja wolę mieć
          dokładne fotki danego obiektu i wiedzieć gdzie mam zajechać po 10-12 godzinach
          podróży. Takie podejrzewanie podstępu, jak w Twoim Krys wykonaniu, to czysta
          zaściankowość. Mam ,,głęboko" co kto na temat mojego postu sadzi.Piszcie sobie
          wszyscy co chcecie, ja po tej podróży jestem z pośrednika Casamundo i z biura
          Novasol zadowolona, to moje prywatne subiektywne zdanie, absolutnie nie do
          podważenia!
      • Gość: Magdalena1977 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.adsl.hansenet.de 24.07.10, 18:19
        Ja też już wróciłam ze słonecznej Chorwacji ;-) Miałam trochę obaw przez te negatywne opinie tutaj, ale poczytałam ostatnie komentarze i jedno jest pewne: jeśli ktoś wie czego chce, rezerwuje, jest uczciwy i płaci w terminie - będzie zadowolony. Tak jak ja teraz ;-) Zarówno z urlopu jak i ze współpracy z Casamundo. Panie bardzo miłe i pomocne. Swoją drogą niesamowite ile ludzi anuluje rezerwacje! Po co Wy w ogóle rezerwujecie??? Robicie tylko zamieszanie a potem poważnie zainteresowany klient nie może się dodzwonić, bo pewnie staracie się odkręcić sytuację ;-( Ja absolutnie polecam Casamundo i przepiękną wyspę Brac!!!
        • Gość: kont Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: 83.143.161.* 25.07.10, 21:39
          Witam,

Ja dziś wróciłem z Chorwacji i również jestem zadowolony z rezerwacji jaką
          zrobiłem przez Casamundo. Wszystko było sprawnie załatwione, niewiele
          formalności. Oferta jaka była przedstawiona na stronie była dokładnie taka sama
          w rzeczywistości. Nie było najmniejszych problemów.
          A jeśli ktoś czyta regulamin i zgadza się na warunki w nim zawarte niech później
          nie narzeka, że musi coś zapłacić przy anulowaniu rezerwacji, niech pierwsze
          pomyśli czy naprawdę chce jechać.
          Osobiście polecam rezerwacje przez Casamundo.
        • Gość: FOR Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: 212.76.37.* 08.08.10, 00:15
          Byłem z Casamundo. Więcej nie pojadę.
          Zacznę od minusów: Rzeczywiście nie można się do nich dodzwonić.To
          nie jest OK, że w większości rezerwacje są wiążące od razu -
          wiadomo, ze jak się zobaczy coś ciekawego, to człowiek ma podjarę.
          Powinno być trochę czasu na rezerwację "do przemyślenia" - 3-5 dni.
          Więcej nie skorzystam - czułem się cały czas osaczony tymi
          finansowymi konsekwencjami i brakiem kontaktu z nimi.
          Firma jednak istnieje i jakoś działa, chociaż w nijaki dla mnie
          sposób. Po prostu pośredniczą - biorą kasę i nic ich więcej nie
          obchodzi. Zdjęcia wcale nie pokazują dokładnie miejsca pobytu. Z
          jednej strony więc niby wszystko w porządku, jednak całość jest taka
          bezosobowa: brak zainteresowania klientem, wykazania minimum
          zrozumienia czy chęci pomocy - i dlatego byłem rozczarowany.
          Śmieszą mnie komentarze typu: trzeba czytać OWU,itd. Kto Wam za to
          płaci ? Casamundo?
    • gonzo44 niedawno wróciłem 11.08.10, 12:05
      z Chorwacji, apartament rezerwowany w casmundo.de. Wszystko zgodnie
      z umową i opisem - w 100% albo i więcej. Myślę, że fama niemieckiej
      skrupulatności przyczynia się zarówno do dokładności opisów kwater,
      jak również nastawienia ich właścicieli - wiedzą, że najmniejsza
      wpadka zostanie równie skrupulatnie zrelacjonowana w casamundo i z
      przyszłych kontraktów nici.

co do wpłaty 100% kwoty przed pobytem i ew. możliwości rezygnacji -
      cóz, jak Niemiec jedzie na urlop to jedzie "na sicher", do głowy by
      mu nie przyszło, że plany można tak sobie zmieniać lub że oferta
      mogłaby być niezgodna z rzeczywistością - pochodna w.w.
      skrupulatności, działająca zresztą w obie strony. "moja"
      właścicielka nie chciała nawet opisywanej na stronie kaucji 125
      Euro - do głowy by jej nie przyszło, że ktoś może apartament
      zniszczyć, a jeżeli coś się z winy turysty nieszczęsliwie stanie,
      wazon stłucze itp. to przecież na pewno gość pokryje straty, prawda?

kwestia obopólnej rzetelności - i w tym aspekcie polecam casamundo w
      100%. Jezeli komuś nie pasuje brak możliwości rezygnacji niech
      wybiera innych pośredników.
    • Gość: ewa Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.elk.mm.pl 21.08.10, 10:37
      stanowczo odradzam, właśnie wróciłam z włoch, moj ulubiony kraj a
      totalna porażka, zdjęcia obiektu na stronie biura idealne, w
      rzeczywistości obiekty stare, brudne, mnóstwo urządzeń ni9e działa,
      z ciepła wodą mieliśmy problemy, obiekt nie zasługuje na żadną
      gwiazdkę, a ma 3 w opisie biura, tłumaczą to wyposażeniem, że jest
      mikrofalówka itp, do plaży dalej niż podano, na basenie nic nie wolno
      ( nawet na materacu poleżeć) i poza tym nic szczególnego, zdjęcia
      bardziej zachęcały do kąpieli w nim. Pozdrawiam
    • mymylife Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 01.09.10, 12:30
      do Chorwacji jezdze od kilku lat w tym roku po raz pierwszy rezerwowalam w
      Casamundo i... napewno ostatni. Co z tego ze domek byl bardzo ładny jak po
      pierwsze godzine przyjazdu ustalilismy na 10 rano ( casamundo wyslalo do nas
      maila o ktorej chcemy odebrac klucze ) a na miejscu okazalo sie ze mozemy to
      zrobic dopiero o 14 a ostatecznie klucze dostalismy o 16 - przy tygodniowym
      pobycie jeden dzien nam uciekl w oczekiwaniu na klucze po parunastu godzinach
      jazdy. Przy wyjezdzie okazalo sie ze własciciel domku pod nasza nieobecnosc
      chodzil po pokojach i nie poinformowal nas o tym a na sam koniec nie oddal nam
      pieniedzy ( kaucji ) bo twierdzil ze zepsulismy lodowke , lodowka nie byla
      zepsuta tylko uchwyt byl urwany ( wlasciwie poluzowany ) przy niej juz jak
      przyjechalismy a my to naprawilismy :) ale pan przy odbiorze domku polecial od
      razu do lodowki i zaczal na nas krzyczec zebysmy sie przyznali jak ja
      naprawilismy bo on widzial ze jest zepsuta ... normalnie zenada. Skonczylo sie
      to telefonem do opiekuna z biura ( ktory mowil po niemiecku a nie po polsku )
      pani byla niemila , opryskliwa i nie interesowala jej nasza opinia w tej
      sprawie. Ze wzgledu na to ze sytuacja osobista zmusila nas do wczesniejszego
      opuszczenia domku nie mielismy czasu na awantury z agresywnym wlascicielem i
      pseudo "opiekunka". Stracilismy kupe nerwow , 100 euro i mile wrazenie... Nie
      polecam chyba ze ktos ma mocne nerwy...
    • Gość: Bart Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.10, 14:02
      Ja wraz z rodzinką robiliśmy rezerwację apartamentu w Lokva Rogoznica i nie ma
      najmniejszego problemu, nawet z całą zapłatą wcześniej, to co było na zdjęciach
      to samo było jak dojechaliśmy na miejsce ... z małą różnicą. Bo było napisane że
      do morza jest 300m ... owszem jest ale w linii prostej a jak wiadomo wybrzeże
      Dalmacji jest górzyste więc trzeba do morze złazić krętą drogą przez co marsz
      się wydłuża, ale to że jest 300m do morza to się zgadza :) Właściciel w
      porządku, klimat i woda super ale nie polecam ze względu właśnie na polaczków,
      mordę drą wszędzie, na plaży i w mieście tylko ich słychać. Z tego względu tam
      więcej nie pojadę.
      • Gość: Katarzyna Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: 109.243.35.* 04.09.10, 21:52
        A ja jestem bardzo zadowolona i z urlopu i z mojej współpracy z Casamundo!
        Dziwię się, że niektórzy krytykują biuro, bo właściciel domku był niemiły ;-) Co
        ma piernik do wiatraka? W moich dokumentach było wyraźnie napisane, że klucze
        mogę odebrać od 16-tej i z tego co wiem, zawsze tak jest. Przecież tam trzeba
        posprzątać po poprzednich gościach! Byłam z narzeczonym tydzień na wyspie Pag i
        tydzień na Ciovo - gorąco polecamy!
    • Gość: katarzyna Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.chello.pl 13.09.10, 16:46
      Własnie wróciliśmy z mężem z Barbatu. Zarezerwowaliśmy apartament na dwie osoby. Po przyjeździe otrzymaliśmy inny pokój. Pokój miał mały balkonik na którym z trudem zmieściły się dwa krzesła, a zarezerwowany przez nas apartament miał ogromny taras ze stoliczkiem.
      Oprócz tego w ofercie napisano, że w cenę oprócz innych usług wliczony jest gaz. W naszym pokoju nie było żadnego urządzenia na gaz i czegokolwiek na czym dałoby się zagotować wodę (chociażby na herbatę). Właścicielowi było przykro, ale nie dał nam innego pokoju bo twierdził, że pozostałe są zarezerwowane. Po telefonie do Casamundo okazało się, że zdjęcia w ofercie sa "przykładowe". Przez cały nasz pobyt taki sam apartament z tarasem stał pusty. My rezerwowaliśmy apartament z tarasem i kuchenką a otrzymaliśmy malutki pokój z malutkim balkonikiem bez mozliwości gotowania. Proszę się również nastawić na brak ręczników w "apartamencie". K.
      • Gość: ;) Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.lublin.mm.pl 15.09.10, 12:00
        Korzystałam z usług Casamundo, to też podzielę się swoją opinią:
        w tym roku (wrzesień ) wyjechałam na urlop do Toskanii, jeśli chodzi o moje zastrzeżenia, to w rezerwacji podana była zła nazwa ulicy, więc mieliśmy nie mały problem z odnalezieniem domku, ale poradziliśmy sobie i dalej urlop przebiegał już super. Ogólnie nie mam poza tym nic do zarzucenia, za rok też z nich skorzystam, nie wiem jak jest z odwoływaniem rezerwacji, ale logicznie rzecz biorąc jeśli się na coś decydujemy to trzeba to przemyśleć , a osoby które nie są pewne mogą sobie dodatkowo dokupić ubezpieczenie w razie rezygnacji... dla mnie prosta sprawa. Casamundo polecam ale za rok będę od nich wymagała dobrego adresu i dokładnej mapy dojazdu.
    • Gość: Tomasgd Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.limes.com.pl 22.09.10, 15:28
      Witam,
      w niedziele wrocilem z urlopu z Toscani; rezewrwacja była z dnia na dzień wiec musiałem podać wszystkie dane mailowo a dane karty kredytowej telefonicznie(troche sie bałem ale nic wiecej mi nie ubyło z konta); miejsce zgodne z opisem; wlaściciel pobral mniejsza kaucje niż było załozone a na koniec nie dopłacalismy do gazu, choc tak było zapisane; ogolnie jestem zadowolony z szybkiego załatwienia rezerwacji, miejsca i samego wypoczynku; polecam i w przyszłości roznież bede korzystał z ich oferty;
      p.s.
      tak jak juz wczesnie kilka osob pisało-nalezy zastanowic sie dokladnie czy dane miejsce nam odpowiada i nie robic pochopnie rezewracji a jak juz sie ja zrobi to trzba liczyc sie z konsekwencjami.
      pozdrawiam
      • Gość: rex Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.11, 21:54
        Rezerwowałem u nich na wrzesień Chorwację. Przewertowałem mnóstwo ich ofert zanim się zdecydowałem. Zwracałem jednak szczególną uwagę na opisy i załączone do nich zdjęcia. Na miejscu okazało się ( a tego baliśmy się najbardziej ) że wszystko jest O.K. a nawet lepiej. W ofercie bowiem była mowa o pościeli a dostaliśmy też ręczniki. Generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń, a do tego właściciel był bardzo miły. Wydaje mi się, że problemy forumowiczów w wielu wypadkach wynikały z niedokładnego zapoznania się z ofertą, o wyjaśnieniach ewentualnych wątpliwości nie wspomnę. Dlatego polecam szczególnie te oferty, które pojawiają się wielokrotnie ale w różnych miejscach jako np. parter, pięto itp. wówczas bardzo łatwo sprawdzić czy zdjęcia mogą odpowiadają rzeczywistości. W naszym wypadku załączone w ofercie zdjęcia nie były przykładowe a pochodziły z konkretnego lokalu. W chwili obecnej właśnie u nich wybieram koleją lokalizację na letni wyjazd.
    • Gość: Mika Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.02.11, 12:51
      Dla mnie Casamundo to nie jest biuro podróży. Rezerwując przez ich stronę dostałam potwierdzenie rezerwacji z portalu booking.com. Pytając o szczegóły Pani z Casamundo odesłała mnie do rezerwacji i kontaku bezpośrednio z hotelem. W tej sytuacji moim zdaniem lepiej rezerwować przez booking.com, pamiętając, że trzeba dopytać o szczegóły bezpośrednio w hotelu, za pośrednictwem maila lub telefonu. Booking.com nie odpowiada za nieścisłości w ofertach hoteli, ponieważ to same hotele zarządzają swoimi stronami i informacjami na portalu.
      • Gość: Romas Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.jjs-isp.pl 08.03.11, 11:16
        Chyba jesteś z konkurencyjnej firmy, bo ja czytając wszystkie posty, nie widzę żadnych przeciwwskazań, zamierzam wynająć przez nich apartament w Chorwacji, tylko kilka osób było niezadowolonych i to dlatego, ze pochopnie coś zarezerwowali. Dzwoniłem kilka razy do nich, za każdym razem miłe panie odbierały telefon, udzielając odpowiedzi na zadane pytania. A gdy już powiedziałem co mnie interesuje, tylko mam jedną wątpliwość, to niezobowiązująco zarezerwowały mi dom i mam potwierdzić dopiero po otrzymaniu tych informacji. Jak na razie współpraca bardzo dobra. Do tej pory korzystałem tylko z Interhome (też b. polecam), ale co do Chorwacji, to Casamundo ma dużo większy wybór. Napiszę później, jak współpraca dalej będzie przebiegała.
      • Gość: Kate Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.toya.net.pl 30.05.11, 00:29
        No i właśnie o to chodzi. Ja już kolejny raz wynajmuję dom przez Interhome. Na Casamundo nie mam odwagi bo nie lubię kupować kota w worku. Robiąc rezerwację przez Casamundo trzeba od razu zapłacić nie widząc na oczy umowy, Interhome najpierw przesyła umowę mailem, po przeczytaniu której robi się przelew. I to jest właściwa kolejność.
        I nie chodzi tu o banie się własnego cienia jak ktoś wcześniej napisał. Jak się kupuje mieszkanie czy dom to najpierw spisuje się umowę, którą akceptują obie strony a dopiero potem robi się przelewy.
        • patrycjusz_9 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 30.05.11, 18:46
          I tu się mylisz. Robiłem rezerwację na Casamundo i tam trzeba zapoznać się z umową i zaakceptować postanowienia tej umowy. Inaczej nie da się niczego zabukować. Interhome też znam, ale u nich rezerwuje się zawsze w kilku krokach i jakoś tak dziwnie się składa, że dopiero w ostatnim kroku człowiek się dowiaduje ile ma zapłacić. Uważam, że to bardzo nie w porządku. Poza tym naliczają jakieś ubezpieczenia a opłata administracyjna to u nich ponad 100 zł! Przerzuciłem się na Casamundo i nie żałuję. Mają tak bogatą ofertę, że ciężko się zdecydować. W tym roku Czarnogóra :-)
          • Gość: Kate Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.toya.net.pl 30.05.11, 21:40
            Skoro już się tak licytujesz, to:
            > Interhome też znam, ale u nich rezerwuje się zawsze w kilku krokach
            W Casamundo również

> tak dziwnie się składa, że dopiero w ostatnim kroku człowiek się dowiaduje ile
            > ma zapłacić.
            Nie w ostatnim, tylko konkretnie w drugim a kroków jest cztery

> Poza tym naliczają jakieś ubezpieczenia a opłata administracyjna to u nich ponad 100 zł!
            Nie jakieś, tylko NNW, dla mnie to ważne bo jeśli nie u nich to wykupiłabym gdzie indziej, bo to w moim interesie jest bardziej. Żeby nie być gołosłowną sprawdziłam dziś trzy różne rezerwacje w Casamundo. Efekt: Raz można zrezygnować z ubezpieczenia NNW, raz nie bo nie ma checkboxa, żeby to zrobić i trzeba wykupić, raz doliczają opłatę administracyjną, która wynosi 120 złotych a raz nie (albo nie piszą, że doliczają), raz jest ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu raz nie ma, a jeśli jest to wynosi ponad 100 euro (!) podczas gdy w Interhome nieco ponad 120 złotych polskich. W Casamundo podczas rezerwacji raz można wybrać sposób płatności przelewem a raz nie, wtedy trzeba podać wszystkie dane karty kredytowej i po prostu zapłacić za kota w worku. No przepraszam, ale to trochę pogmatwany system sprzedaży i ja wolę zapłacić te 300 złotych więcej (o ile w ogóle) ale przynajmniej wiedzieć za co.
            W razie wątpliwości co to rzetelności testów służę konkretnymi przykładami, można sprawdzić samemu :)

> Przerzuciłem się na Casamundo i nie żałuję
            Każdemu wolno rzecz jasna kupować tam, gdzie mu najlepiej :)

> W tym roku Czarnogóra :-)
            A ja w tym roku Portugalia :)

Z jednym się zgadzam w 100%. Ofertę Casamundo ma bogatszą
            • patrycjusz_9 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 02.06.11, 14:09
              > Interhome też znam, ale u nich rezerwuje się zawsze w kilku krokach
              > W Casamundo również
              A gdzie widzisz na Casamundo przycisk "dalej"? Ja widzę zdjęcia domu, tekst, kalendarz, ostateczną cenę, formularz do rezerwacji, regulamin i przycisk "rezerwacja". Wszystko na jednej stronie, żadnych kroków, żadnych niespodzianek. I tak powinno być!

> ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu raz nie ma, a jeśli jest to wynosi ponad 100 euro (!) podczas gdy w Interhome nieco ponad 120 złotych polskich.
              Ubezpieczenie od rezygnacji w moim przypadku zawsze zależało od ceny najmu - logiczne :-) Więc jeśli "testowałaś" jakąś super drogą willę, to nic dziwnego, że ubezpieczenie było drogie :-) Zabawne, jak wypowiada się ktoś, kto nie ma pojęcia :-)

> trzeba podać wszystkie dane karty kredytowej i po prostu zapłacić za kota w worku. No przepraszam, ale to trochę pogmatwany system sprzedaży i ja wolę zapłacić te 300 złotych więcej (o ile w ogóle) ale przynajmniej wiedzieć za co.
              Nie rozumiem... jak płacisz przelewem to wiesz za co a jak kartą to za kota w worku? Hmm...dziwny sposób rozumowania :-) Raz przejechałem się na Interhome, bo po rezerwacji dzwonili do mnie i żądali podania numeru karty kredytowej telefonicznie! Na Casamundo mogę to zrobić samodzielnie przez system, a stronę mają zabezpieczoną. Dla mnie to duże ułatwienie, jak sami pobierają kasę, nie lubię bawić się w przelewy. Ale co to ma wspólnego z jakimś kotem, to chętnie się dowiem :-)))

> sprawdziłam dziś trzy różne rezerwacje w Casamundo
              cóż za zaangażowanie! Czyżby pracownicy Interhome dostali bojowe zadanie eliminowania konkurencji? Jakoś tak dziwnie czytać pochwały dla innych firm na forum dotyczącym Casamundo...

> W tym roku Czarnogóra :-)
              > A ja w tym roku Portugalia :)
              Ale to jest forum na temat Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry...
              • Gość: Kate Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.toya.net.pl 06.06.11, 00:12
                Trochę dystansu proponuję bo chyba powoli puszczają Ci nerwy co w całkiem zgrabny sposób próbujesz ukryć :)

> Ubezpieczenie od rezygnacji w moim przypadku zawsze zależało od ceny najmu - lo
                > giczne :-)
                A czy ja gdzieś napisałam, że nie zależy? Napisałam tylko, że jest droższe

> Więc jeśli "testowałaś" jakąś super drogą willę, to nic dziwnego, że
                > ubezpieczenie było drogie :-) Zabawne, jak wypowiada się ktoś, kto nie ma poję
                > cia :-)
                No tak, zapomniałam, że Ty masz większe pojęcie niż ja jakie oferty testowałam. Nie testowałam kolego super drogich willi, tylko takie do których zamierzam się wybrać na wakacje. Z takim nickiem ciężko się przyjmuje krytykę prawda?

> Nie rozumiem... jak płacisz przelewem to wiesz za co a jak kartą to za kota w w
                > orku?
                Pomyśl to zrozumiesz. Myślenie nie boli. Mała podpowiedź: mail ze szczegółowymi danymi przychodzi po rezerwacji, przed dokonaniem której muszę się zdecydować jak chcę zapłacić. Jeśli oczywiście mam jakiś wybór bo bywa, że nie mam. Jak już udało mi się dodzwonić do Casamundo, a nie było to proste, bardzo sympatyczna skądinąd Pani po drugiej stronie powiedziała mi, że żadnych danych o domu który wybrałam podać mi nie może. W zeszłym roku kobieta z Interhome podała mi nawet adres jak jej powiedziałam, że chcę zobaczyć okolicę w google maps...

> cóż za zaangażowanie! Czyżby pracownicy Interhome dostali bojowe zadanie elimin
                > owania konkurencji?
                Czyżbyś się za dużo filmów naoglądał? Spiskowa teoria, że za każdym rogiem czai się wróg?
                Tak dla jasności, skorzystałam z oferty Casamundo w tym roku i wbrew temu co próbujesz udowodnić nie jestem do nich uprzedzona. Stwierdzam tylko fakty.

> Jakoś tak dziwnie czytać pochwały dla innych firm na forum
                > dotyczącym Casamundo...
                > Ale to jest forum na temat Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry...
                Jakiś mało zdecydowany jesteś.
                A wracając do cytatu: pokaż te pochwały, to są fakty, porównanie jednych i drugich a wnioski każdy zainteresowany wyciągnie sobie sam.
                • patrycjusz_9 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 14.07.11, 18:48
                  No no :-) Radzę skupić się na omawianych faktach zamiast na obrażaniu forumowiczów... Złość piękności szkodzi :-o) Możemy chyba dyskutować z kulturą?
                  Odnośnie ubezpieczenia od rezygnacji – zróbmy jawny test dla wszystkich :-)
                  dom 149972 kosztuje 336 EUR (30.07. - 06.08.2011), ubezpieczenie 16,50 EUR (!)
                  dom 148841 kosztuje 2.586 EUR (30.07. - 06.08.2011), ubezpieczenie 65 EUR

Naprawdę znalazłaś tani obiekt z ubezpieczeniem w wysokości 100 EUR??? Numer proszę :-))) (nie podasz, bo takiego oczywiście nie ma... zastanawiam się po co zmyślać takie głupoty? Jaki masz w tym cel?)

„Jak już udało mi się dodzwonić do Casamundo, a nie było to proste, bardzo sympatyczna skądinąd Pani po drugiej stronie powiedziała mi, że żadnych danych o domu który wybrałam podać mi nie może. W zeszłym roku kobieta z Interhome podała mi nawet adres jak jej powiedziałam, że chcę zobaczyć okolicę w google maps...”

Tu się zgodzę, w sezonie dzwoni do nich chyba pół Polski, w końcu to znana firma. Akurat ich obsługę najbardziej sobie chwalę. Co do adresu – podawanie adresów mija się z celem działalności takich firm. Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego Interhome nie podaje adresów na stronie? Skoro nie robią z tego tajemnicy... :-)

„Jakoś tak dziwnie czytać pochwały dla innych firm na forum dotyczącym Casamundo...
                  Ale to jest forum na temat Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry...
                  Jakiś mało zdecydowany jesteś.”

To wyrażę się jaśniej :-) To forum dla chcących zarezerwować przez Casamundo apartament w Chorwacji, Słowenii lub Czarnogórze - dlatego dziwi mnie, że trud zadaje sobie ktoś chcący jechać do Portugalii za pośrednictwem Interhome! Hmm...
                  • Gość: Kate Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.toya.net.pl 18.07.11, 00:53
                    > Naprawdę znalazłaś tani obiekt z ubezpieczeniem w wysokości 100 EUR???
                    a choćby i taki: 953775 - (6.08-13.08.2011) - 99,78 EUR

> nie podasz, bo takiego oczywiście nie ma... zastanawiam się po co z
                    > myślać takie głupoty?
                    Miało być z kulturą?

> Co do adresu – podawanie adresów mija się z celem działalności takich firm.
                    Nie do końca. Właściciele dużej liczby obiektów i tak nie wynajmują na boku tylko przez pośredników, więc podanie szczegółów niczego nie zmienia.

> Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego Interhome nie podaje adresów na stronie? Skoro nie
                    > robią z tego tajemnicy ... :-)
                    A zastanawiałeś się dlaczego Interhome nie robi tajemnicy a Casamundo tak? ułatwię Ci, ponieważ dowiedziałam się tego przez telefon od Pani na infolinii Casamundo: "my jesteśmy tylko pośrednikiem, organizatorem jest inna firma". I jest to prawdą, po dokonaniu przelewu zwrotka o dokonaniu wpłaty przyszła w moim przypadku z Belvilli. Zaś Interhome jest organizatorem i sami decydują czy robić tajemnicę czy nie. Ot taka niewielka różnica.

> To wyrażę się jaśniej :-) To forum dla chcących zarezerwować przez Casamundo ap
                    > artament w Chorwacji, Słowenii lub Czarnogórze - dlatego dziwi mnie, że trud z
                    > adaje sobie ktoś chcący jechać do Portugalii za pośrednictwem Interhome! Hmm...
                    A Ty czytasz kolego wszystko co ktoś pisze czy tylko z grubsza? Napisałam chyba wyraźnie, że skorzystałam z Casamundo w tym roku i uprzedzona nie jestem. A weszłam na forum właśnie po to, żeby skonfrontować moje spostrzeżenia i spostrzeżenia innych.
                    Dla zainteresowanych: byłam, wróciłam, bez stresu, bez problemów. Jak już uda się komuś dodzwonić to jest bardzo ok.
                    Patrycjusz powinien być zadowolony bo jest wielkim fanem Casamundo :P
      • szopat Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 08.06.11, 13:05
        Ja również byłam z CASAMUNDO w zeszłym roku w Hiszpanii, wszystko zgodne z ustaleniami, kontakt z biurem bez zastrzeżeń, apartament taki jak w opisie. Polecam w 100%. Nawet pośredniczyli w kontakcie z hiszpańskim biurem wynajmującym apartament, ponieważ samolot miał opóźnienie, a na miejscu czekał na nas pracownik z biura z kluczami.
      • Gość: Dario7 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.home.aster.pl 30.06.11, 20:26
        Ja rezerwuję właśnie dom w Bułgarii nie mam żadnych problemów z kontaktem z Biurem. Rozumiem, że nie chcą podawać szczegółowych danych ( chronią swój interes). Pozytywne jest to, że na zadane szczegółowe pytania odpowiedzieli wyczerpująco w ciągu 24h. Byłem 5 razy w Bułgarii pomiędzy 2004-2010 dlatego pytania szczegółowe. Jadę we wrześniu napiszę po powrocie. Oczywiście kwestia całej płatności przed wyjazdem jest irytująca ale znalazłem miejsce jakiego żadne inne biuro nie jest mi w stanie zaproponować. Rozwiązanie zabezpieczajace to przelew i po kłopocie.
        Pozdrawiam Wszystkich czytających.
    • Gość: Felix Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.11, 21:04
      Widziałem, że ktoś polecał tutaj firmę Interhome. Raz korzystałem z ich usług i nigdy więcej!!! Byłem na podróży poślubnej na południu Francji. Podczas zdawania kluczy poinformowałem Panie w biurze, że jedna z rolet antywłamaniowych ciężko chodzi, dlatego jej nie używałem i zostawiłem ją otwartą i żeby to sobie sprawdzili. Pani powiedziała, że to zobaczą. Następnego dnia kaucja za apartament została mi zwrócona na kartę kredytową, a tydzień później (jak już byłem w kraju) pobrano mi z mojej karty ponad 1500zł za naprawę tej rolety, której nie uszkodziłem. Ze strony Interhome żadnych wyjaśnień, żadnego rachunku ... po prostu nic. Już drugi miesiąc walczymy z rzecznikiem o odzyskanie tych pieniędzy. Zostałem najzwyczajniej w świecie naciągnięty i oszukany. Naprawdę nie polecam. A jeżeli już ktoś korzysta to uważajcie.
      • hepik1 Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 05.08.11, 13:18
        Felix napisał(a):

> Następnego dnia kaucja za apartament została mi zwrócona na kartę kredytową, a tydzień później (jak już byłem w kraju) pobrano mi z mojej karty ponad 1500zł za naprawę tej rolety, której nie uszkodziłem.

Tak gwoli ciekawości i rozszerzenia moich horyzontów...a w jaki sposób ,ktoś może potrącić coś z mojej karty?
        Na przykładzie-wypożyczając samochód ,składam swojego rodzaju ubezpieczenie in blanco w postaci odcisku karty(wypukłej) Oddaję samochód w całości-właściciel drze na kawałki ten odcisk...to jak niby ktoś w tej sytuacji ma dostęp tydzień później dostęp do mojego konta?
        • Gość: mimi Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.ibd.gtsenergis.pl 10.09.11, 14:11
          Do pobrania należności z karty kredytowej można użyć terminala elektronicznego z opcją wprowadzania numeru karty kredytowej manualnie przez klawiaturę numeryczną. Już sam fakt posiadania numeru karty i jej daty ważności pozwala na ściągniecie z karty pieniędzy. Metodę tę stosują np hotele w przypadku gościa który nie zapłaci za pobyt lub opróżni minibar i za niego nie zapłaci. Oczywiście potem zaczyna się droga reklamacji ze strony klienta, ale to już inna historia.
    • Gość: Gregor Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 10.09.11, 12:04
      Rezerwowałem za pośrednictwem Casamundo apartament w Toscanii na sierpień 2011. Kontaktowałem się z nimi wyłącznie drogą mailową. To naprawdę żadna filozofia. Zamawiasz wybrany obiekt, wpłacasz zaliczkę, następnie przelewasz resztę kwoty we wskazanym terminie, otrzymujesz szczegółowe materiały dot. kontaktu z właścicielem, trasę dojazdu i po kłopocie. Nie miałem żadnych problemów jeśli chodzi o procedury, terminy, informacje. Spędziłem bardzo udane wakacje i uważam to biuro za firmę solidną, godną zaufania i polecenia.
          • g.adler Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni 31.07.13, 21:44
            Nie pouczaj , korzystałem z usług wielu firm ale tylko te dwie okazały się nieuczciwe. Wyłudzanie nienależnych pieniędzy to oszustwo! Jako klient mam pewne prawa, gwarantuje mi je polskie prawo dotyczące zawierania umów na odległość. ! Cóż to za kary(900 euro) za odstąpienie od umowy po dobie od kliknięcia w rezerwację ? Bez zaliczki czy zadatku? Ciekawe z czego ta firma żyje, z prowizji za wynajem czy może z KAR UMOWNYCH?! Z twojego wpisu wnoszę, że jesteś pracownikiem tej firmy. Ja zaś mam przez Casamundo stres i zamiast pomocy, szarpaninę. Może ta niemiecka firma zacznie nas straszyć wywózką do obozów koncentracyjnych za rezygnację z ich usług. To po prostu skandal.
    • Gość: italyman Re: Casamundo - OPINIE - czy ktoś rezerwował u ni IP: *.astral.lodz.pl 02.10.11, 17:47
      Rezerwowałem przez Casamundo dwa miejsca w Toskanii kilka dobrych miesiecy przed wrześniowym wyjazdem. Cała obsluga w wiekszości mailowa i telefoniczna przebiegała sprawnie i bezproblemowo. Nawet problemy z moja karta kredytową w przypadku rezerwacji jednego obiektu zostały sprawnie rozwiazane z organizatorem - po prostu wyjątkowo podano numer zagranicznego konta i kasa popłynęła. Miejsca, mieszkania, otoczenie i właściciele bez jakiegokolwiek zarzutu. Ani w jednym miejscu ani w drugim nie bardzo było się do czego przyczepić. No może poza małymi ( w oczach mojej towarzyszki gigantycznymi) pajączkami w Monte Maggiore. Zaryzykowałem mimo różnych opinii i nie żałuję. Już nawet wybrałem kolejne miejsce na przyszły rok. Stosunek ceny do zaprezentowanej jakości rewelacyjny. W Polsce za takie pieniadze mogłbym tylko pomarzyć o takich miejscach, pogodzie, wystroju i zadbaniu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka