Dodaj do ulubionych

Zakynthos 2013 - ceny

IP: 46.187.157.* 07.05.13, 09:20
Witam, wybieram się na Zakynthos i waham się między opcją żywieniową ALL a HB - może ktoś napisać jakie mają tam ceny w tym roku. Chodzi mi głównie o napoje w sklepach i art. spożywcze. Chciałbym coś pozwiedzać, ale to mała wyspa i pewnie trzeba będzie nastawić się na wypoczynek? Moze mi ktoś coś polecić do zwiedzenia poza zatoką wraku?
Obserwuj wątek
    • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 07.05.13, 10:48
      Witam,
      Ojjjj jesteś w błędzie myśląc, że na Zakynthos nie ma co zobaczyć. Wg nas potrzeba przynajmniej 3 pełnych dni aby zobaczyć prawie wszystko co najpiękniejsze na wyspie. Zapraszam na naszą stronę tam jest mnóstwo informacji co warto zwiedzić- www.zantemagictours.pl.
      Odnośnie opcji All czy HB to zależy od hotelu i od tego ile się chce spędzić w nim czasu. W jakim będziecie hotelu albo nad jakim się zastanawiacie? Bo są hotele które mają rewelacyjne ALL a są takie w których nie warto wykupywać tej opcji.
      Ceny w sklepach woda od 0,5e do 2,5e, napoje gazowane ok 1-2e, chleb ok. 1e, masło 1-2e, obiad w tawernie ok 6-20e za osobę z napojami. Jeżeli chcecie coś jeszcze wiedzieć pytajcie śmiało pzdr ze słonecznej wyspy ZMT
      • Gość: Joanna Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.13, 23:46
        Ja wybieram się od 23.08 na 14 dni do hotelu Zante Village z Neckermanna.Kupiłam opcję HB w pokoju 2 os.za2550zł na osobę /z firsta w grudniu/ bo allc.kosztuje ok 3400zł na osobę,więc za tę różnicę zjem coś "greckiego" tawernie.Opcję HB kupiłam dlatego że hotel jest 1 km od plaży a tam większość czasu wolę spędzać aniżeli na basenie hotelowym i nie chciałoby mi się specjalnie biegać do hotelu na obiad.
          • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 08.05.13, 13:26
            Caravel jest bliżej plaży co prawda jest tam w pobliżu dość głośny pub (przeszkadza to w nocy szczególnie rodzinom z dziećmi) lepiej wybrać pokoje bliżej morza i basenu. Mediterranean jest lepszy jeżeli ktoś nie chce spędzać czasu w hotelu. Obiadokolacja jest tam w greckiej tawernie tuż obok hotelu, można wybrać z menu co uważam jest bardzo fajną opcją. Standard obu hotelów jest podobny. Lokalizacja na korzyść Caravel.
            Reasumując jeżeli jesteście osobami które sporą część urlopu spędzą w hotelu wybierzcie Caravel. Natomiast jeżeli wolicie aktywny wypoczynek to szkoda tego All to lepiej Mediterranean. pzdr ZMT
        • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 08.05.13, 13:16
          Dobry wybór. Zante Village jest dość daleko od morza więc dla osób które jednak wolą spędzać czas przy morzu a nie przy hotelowym basenie to zdecydowanie lepsza alternatywa. A przy tej różnicy w cenie spokojnie posilicie się w pobliskiej tawernie. pzdr ZMT
            • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 08.05.13, 14:32
              Gość portalu: GośćOdSkokow napisał(a):

> Jak miło zobaczyć Wasz pościk tęsknimy za tamtymi wakacjami:) W tym roku udajem
              > y sie na KOS, ale jeszcze wrócimy do WAS. Pozdrowienia od Ali i Gościa od skokó
              > w na banie:)

Jak miło :-) również pozdrawiamy- miłych wakacji na Kos- tylko nie skaczcie na banie!!! I zapraszamy na Zante albo na Kefalonie (to nasza druga miłość po Zante) pzdr
                • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 09.05.13, 14:35
                  Gość portalu: krzyho napisał(a):

> my też lecimy w 1 połowie czerwca, mógłby ktos napisać ile kosztują wycieczki n
                  > ad zatokę wraku i na błękitne skały?

To zależy:
                  1 opcja- rejs dookoła wyspy ok. 25-30e gdzie jest się godz na plaży Wraku a Błękitne Groty podziwia się tylko z daleka,
                  2 opcja- półrejs ok. 15-25e płynie się tylko do Zatoki Wraku i z powrotem plus Błekitne Groty z Alykes, Ag Nicholaos
                  pzdr
                  • Gość: gość Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.jjs.pl 09.05.13, 15:16
                    Witam, mam pytanie odnośnie transportu z lotniska do Lagans. Zdaje się, że nie ma bezpośrednich autobusów i pozostaje jedynie taksówka. Czy można dotrzeć komunikacją melijską z lotniska do Zante tow, a potem przesiąść się do autobusu jadącego do Lagans? ile może kosztować na tej trasie taksówka ?
                    • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 09.05.13, 18:22
                      Bezpośredniego autobusu nie ma ;-( Trzeba się jednym autobusem dostać do Zante a z Zante do Laganas. Ale odpuście sobie bo po pierwsze nadrobicie km. (Laganas jest ok. 7km od lotniska tak wychodzi jeszcze raz tyle), stracicie sporo czasu (komunikacja miejska jeździ jak chce można się załapać raz dwa na autobus a można się nie doczekać wcale szczególnie wieczorem już nic nie jeździ) , koszt biletu to 1,60e za osobę trzeba liczyć razy dwa. Taksówka nie powinna kosztować więcej niż 10e ale wsiadając zapytajcie za ile Was zawiezie do danego hotelu. pzdr i życzę miłego urlopu ZMT
                      • Gość: Nina Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.13, 22:10
                        Może ktoś powiedzieć,coś o hotelu Captain,s? Lecimy z TUI 31 maja.Jak wyglada sprawa z klimatyzacją konkretnie w tym hotelu,bo informacje są sprzeczne.Jeśli klima płatna to za ile,oraz jak to się liczy jeśli pisze,że płatna za dzień,czy to chodzi o dobę?A może w tym czasie nie będzie jeszcze tak potrzebna?Jakie są noce,czy jest duszno?
                        • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 10.05.13, 10:47
                          Gość portalu: Nina napisał(a):

> Może ktoś powiedzieć,coś o hotelu Captain,s? Lecimy z TUI 31 maja.Jak wyglada s
                          > prawa z klimatyzacją konkretnie w tym hotelu,bo informacje są sprzeczne.Jeśli k
                          > lima płatna to za ile,oraz jak to się liczy jeśli pisze,że płatna za dzień,czy
                          > to chodzi o dobę?A może w tym czasie nie będzie jeszcze tak potrzebna?Jakie są
                          > noce,czy jest duszno?

O ile się orientuje to zgłaszamy w recepcji iż mamy potrzebę włączenia klimatyzacji wówczas dostajemy pilot a naliczanie to już w zależności od hotelu. Najczęściej naliczana jest cała doba ale zdarzały się przypadki iż można było bez dodatkowych kosztów przeciągnąć do 1,5 dnia ;-). Wyspa w czerwcu nie jest aż taka upalna i duszna w nocy że nie można wytrzymać wg nas nie będzie potrzeby używania klimatyzacji. pzdr i miłego urlopu

• Gość: Nina Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.13, 11:16
                            Dziekuję bardzo za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie do osoby z Zante magic tours.Jaki jest harmonogram spotkan z przedstawicielami biura.Gdzie Was mozna spotkać,czy macie wyznaczone dyzury?Znalazłam adnotację,że harmonogram spotkań organizacyjnych jest na Waszej stronie.Niestety nie mogę otworzyć zapisu w PDF,dlatego proszę o podanie,gdzie i w jakim teminie odbywają się spotkania organizacyne.I jeszcze jedno.Podany nr telefonu do Was,ale będąc na wyspie proszę o podanie jak dokładnie wybierać/co wpisywać przed numerem./Pozdrawiam.Nina.
                            • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 10.05.13, 11:47
                              Gość portalu: Nina napisał(a):

> Dziekuję bardzo za odpowiedź.Mam jeszcze pytanie do osoby z Zante magic tours.J
                              > aki jest harmonogram spotkan z przedstawicielami biura.Gdzie Was mozna spotkać,
                              > czy macie wyznaczone dyzury?Znalazłam adnotację,że harmonogram spotkań organiza
                              > cyjnych jest na Waszej stronie.Niestety nie mogę otworzyć zapisu w PDF,dlatego
                              > proszę o podanie,gdzie i w jakim teminie odbywają się spotkania organizacyne.I
                              > jeszcze jedno.Podany nr telefonu do Was,ale będąc na wyspie proszę o podanie ja
                              > k dokładnie wybierać/co wpisywać przed numerem./Pozdrawiam.Nina.

Proszę do nas napisać maila na zmt@zantemagictours.pl podeślę harmonogram. Grafik spotkań jest jeszcze w opracowaniu od 24.05 będzie również dostępny na naszej stronie. Zapraszam również do skorzystania z formularza rezerwacyjnego i promocji. Aby do zatelefonować na grecki nr należy wpisać +30nr telefonu jak na polski +48nr tel ewentualnie proszę napisać sms pzdr ZMT
                          • Gość: Nina Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 15:29
                            Dziękuję bardzo.Do wakacji na Zante podchodziłam kilkakrotnie,ale dopiero w tym roku zdecydowaliśmy się.Byłam na kontynencie,Krecie,Cyprze i Korfu.Najmniej jestem zadowolona z Korfu.Może dlatego,że miałam "przygodę" zdrowotną.Na Cyprze byliśmy w Laura Beach w Pafos.Wspomnienia niesamowite.Tyle fajnych rzeczy piszecie o Zante,to chyba dobry wybór...
                            Pozdrawiam!
                      • Gość: gość Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.jjs.pl 10.05.13, 00:22
                        Wielkie dzięki za informację, na brytyjskim forum przeczytałam, że taksów na tej trasie to koszt 25 Euro. To jeszcze jedno pytanie pozwolę sobie zadać:) Czy orientujesz się ile kosztuje wynajęcie skutera o mocniejszym silniku na 4 dni lub samochodu klasy A.
                        • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 10.05.13, 10:54
                          Gość portalu: gość napisał(a):

> Wielkie dzięki za informację, na brytyjskim forum przeczytałam, że taksów na te
                          > j trasie to koszt 25 Euro. To jeszcze jedno pytanie pozwolę sobie zadać:) Czy o
                          > rientujesz się ile kosztuje wynajęcie skutera o mocniejszym silniku na 4 dni lu
                          > b samochodu klasy A.

To jest właśnie Grecja ;-) bo oczywiście może się zdarzyć że ktoś Was skasuje 25e za ten krótki odcinek bo np. doliczają sobie opłatę lotniskową ;-). Wg nas max to 15e za ten odcinek ale to wszystko zależy taksówkarza. W każdym razie zanim wsiądziecie pytajcie co i za ile. W jakich godz. przylatujecie? Samochód A klasa od 35e do 50e. Mocniejszy skuter od 15-20e. pzdr ZMT
              • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 10.05.13, 10:55
                Gość portalu: Tomek napisał(a):

> No patrz, my też byliśmy w tamtym roku na Zakynthos i zwiedzaliśmy z ZMT a w ty
                > m śmigamy na Kos :P

:-) To tylko szkoda że nas tam nie ma jak taka ekipa się szykuje ;-) Miłego urlopu ZMT
                  • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 12.05.13, 21:47
                    Gość portalu: Zonik napisał(a):

> Witajcie :)
                    > A znacie może hotel Gloria Maris? Chcemy się tam wybrać z dwulatkiem. Podobno n
                    > ajlepiej wybrać pokoje typu junior suite. Może coś podpowiecie? Z góry wielkie
                    > dziękuję

Witam,
                    To prawda ze w Glorii Maris warto wybrać junior suite. Fajny hotel ale raczej dla rodzin bez małych dzieci. Choć plecamy hotel z lepszą plaża dla dziecka np. w Kalamaki (Cavo Doro, Sirocco albo Tsilivi Zante Maris, Tsilivi Beach). Nasz nr jeden na wyspie szczególnie dla rodzin z dziećmi to Louis Zante Beach ale wiem że oferty idą na pniu a i do tanich nie należy. Zapraszam to przejrzenia naszego poradnika hotelowego na FB www.facebook.com/pages/Zante-Magic-Tours/305566682831019?ref=hl#!/media/set/?set=a.425981644122855.100879.305566682831019&type=1
                    pzdr ZMT
        • Gość: Max Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: 80.249.4.* 17.05.13, 12:52
          Byłem na początku maja w Zante Village. Wybrałem opcję HB ponieważ razem z partnerką zamierzaliśmy zwiedzić wyspę i zdecydowanie mało przebywać w hotelu. Wykupiliśmy w lokalnym BP obowiązkową wycieczkę do zatoki Wraku i Błękitnych Grot (22e/os.) a następnie wypożyczyliśmy na cztery dni skuter (11e/doba) - w ten sposób zobaczyliśmy niemal wszystkie zakątki wyspy - również te niedostępne dla autokarów i busów. Zbaczaliśmy celowo ze szlaków turystycznych, obejrzeliśmy prawdziwe i rdzenne greckie wioski. Zachęcam gorąco do tego rodzaju zwiedzania. Ceny teraz przed sezonem są niewiele droższe od polskich - np.; pizza 5-8e, duża cola 1,8e, mleko 1,5e, chałka 3e. Hotel wg mnie bardzo dobry (ale ja mam raczej niewygórowane wymagania), smaczne jedzenie i cudowna lokalizacja "na wypady". Byłem z biura 7islands (1200zł/os). Wspaniały rezydent Jarosław Brzeziński - pozdrawiam gorąco.
      • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 20.05.13, 20:25
        Gość portalu: maga napisał(a):

> My wybieramy się końcem czerwca do Best Western Zante Park, może nam ktoś napis
        > ać parę zdań na temat tego hotelu?

Nasi turyści nie narzekali, sam hotel średni grecki standard, lokalizacyjnie też nie jest najgorzej -rzut beretem na plażę, dużo dalej od zgiełku dyskotek i hałasu imprez a i jedzenie podobno nie najgorsze więcej nic nie możemy pomóc pzdr ZMT
            • Gość: Student Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.toya.net.pl 21.05.13, 11:58
              Ja chciałbym się zapytać o hotel Megara? w Laganas - Jakie krążą o nim opinie:)? Mam zamiar wykupić wycieczkę z Rainbow Tours do tego hotelu bez wyżywienia. Swoją drogą ile euro powinniśmy przygotować na jedzenie na tydzień dla jednej osoby bez szaleństw;)? Oczywiście w planach mamy też skorzystanie z oferty Zante Magic Tours.

z góry dziękuję za odpowiedź:))
              • Gość: Viktor Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: 80.249.4.* 21.05.13, 12:50
                Nie znam tego hotelu ale poznałem Laganas... Musisz wybrać: albo "bez szaleństw" albo Laganas. W tej miejscowości to ile byś kasy nie wziął może okazać się za mało... a jak wybierzesz "bez szaleństw" to polecam np.: Alikanas, Tsilivi lub Kalamaki a najlepiej wioski regionu Riza. W Laganas nawet jak uśniesz to może się okazać, że świetnie się bawiłeś ... taki trochę KacVegas.
                Pozdrawiam
                • koronka2012 Laganas i Megara 15.06.13, 20:14
                  Byłam w Laganas i w hotelu Megara, fantastyczne miejsce na spokojny odpoczynek, hotel na pewno zasługuje na więcej niż 2 gwiazdki. Położony na wzgórzu 3 minuty piechotą do morza i knajp (na obrzeżach miejscowości), ale na tyle daleko, że nie dociera żaden hałas (a tego w Laganas jest faktycznie pod dostatkiem). Nareszcie miejsce bez żenujących animacji i hałaśliwej pseudorozrywki.

Do głównej ulicy idzie się może 10 minut, tam jest masa nocnych klubów. Ceny w knajpach jak wszędzie - można zjeść i za 2 euro, można i za 20.
                    • Gość: Student Re: Laganas i Megara IP: *.toya.net.pl 10.03.14, 10:57
                      Spędziłem w końcu wakacje w hotelu Megara i nie kojarzę by znajdował się on na wzgórzu. Do plaży takim normalnym tempem myślę, że dochodzi się w 4-5 minut. Jeśli chce się dojść do centrum to trzeba dojść do plaży te ok 5 minut i później plażą następne 7:) czyli z 10 minut trzeba liczyć na dojście do głównej ulicy Laganas. Może zejście do plaży jest minimalnie nachylone w stronę morza ale na pewno nie wiele bo nie pamiętam by droga powrotna do hotelu była bardziej męcząca niż na plażę.

Sam hotel polecam:) Bardzo czysty i zadbany. Prowadzi go bardzo przyjemna rodzinka grecka.

Tęsknię za tym miejscem.
            • Gość: elat Re: Zakynthos 2013 - ceny do Zuzy;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 17:15
              Odpowiadam na pytanie Zuzy dot.hotelu Capitain`s.Otóż jest to komplex hoteli składający się, od dołu licząc,z: Admiral,Commodore i Capitain`s.Goście każdego z tego hotelu mogą korzystać z całej infrastruktury wszystkich 3 budynków.Generalnie animacje dzienne,czyli siatkówka wodna ,waterpolo odbywają się w Commodore,wieczorne zaś (świetne zresztą:)w Admirale ,natomiast cała :"żarłodajnia" w Capitain`s, skąd rozlega się przepiękny widok na całe Argassi.My akurat zakwaterowani byliśmy w Commodore,ale bywaliśmy u znajomków w części Capitain`s i widoki niezapomniane.Udanego wypoczynku;) My na pewno tam kiedyś wrócimy.
            • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 23.05.13, 16:05
              Gość portalu: evil napisał(a):

> Zantemagictours ponawiam pytanie : jak Wy jako specjaliści i tubylcy : )))) oce
              > niacie Eleon Grand Resort ?

Przepraszamy ale sezon prawie w pełni i duuuużo pracy odpowiedz poniżej pzdr ZMT
          • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 23.05.13, 16:02
            Gość portalu: evil napisał(a):

> Witam, a jak oceniacie Eleon Grand Resort , wybieram się do niego i do Was we w
            > rześniu : ) ?

Bardzo fajny hotel, jeden z najlepszych na wyspie, super zaplecze, dobre jedzenie tylko minus kiepska plaża pzdr ZMT
      • Gość: gość Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.jjs.pl 23.05.13, 15:38
        a nie lepiej to w goole wpisać zamiast zadawać pytanie n forum i czekać na odpowiedz przez kilka dni? skopiować nazwę wkleić w google i masz odpowiedź ile to zajmuje czas ? chyba mniej niż rozpisywanie się na forum :)))
        pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g659971-d2190329-Reviews-Molly_Malone_s_Irish_Bar_Mini_Golf-Argassi_Zakynthos_Ionian_Islands.html
        • Gość: Sylwia Do Gościa! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.13, 17:09
          Pewnie,że każdy szuka w Googlach.To normalne,ale inaczej to wygląda,jak napisze ktoś,kto tam faktycznie był.Opisówki hoteli,to reklamy biur podróży,lub samych hotelarzy,a to zupełnie co innego.Tym bardziej,że Państwo z Zante Magic mają kontakt z turystami z różnych hoteli i mają trochę inne spojrzenie na sprawę.Pozdrawiam!
      • zantemagictours.pl Re: Zakynthos 2013 - ceny 23.05.13, 16:09
        Gość portalu: Sylwia napisał(a):

> Na stronie Zante Magic Tours znalazłam info o miejscach spotkań organizacyjnych
        > .Chodzi mi o Argassi.Tam jest napisane,że spotkania odbywają się w Molly Malone
        > s Iris Bar Mini Golf.Czy to są trzy różne miejsca,czy też nazwa jednego baru.Ja
        > k daleko jest to od hotelu Admiral w Argassi?Przylatujemy 7 czerwca.

To jest jeden bar o takiej dłuuugiej nazwie. Jak wyjdziecie z Admirala i dojdziecie do głównej ulicy/ skrzyżowania (w lewo do Zakynthos w prawo Vasilikoss) to proszę skręcić w prawo za jakieś 300m po lewej stronie jest mini golf. pzdr ZMT
    • Gość: sajko Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.3s.pl 29.05.13, 14:11
      ludzie biorący AI czy nawet HB w takim kraju jak Grecja powinni się stuknąć w głowę, bo to tylko psucie sobie urlopu. Rozumiem HB u dzikusów jak ktoś nie ma odwagi jeść na mieście, ale w Grecji to się zupełnie nie opłaca. Nic nie zastępuje jedzenia w tawernie.
    • gona31 Re: Zakynthos 2013 - ceny 04.06.13, 19:35
      A ja potrzebuję informacji gdzie na ZAKYNTOSIE w okolicy TSILIVI znajdę super market typu LIDL,INKA?Bądź tańszy niż te zwyczajne,na każdym kroku spotykane SUPERMARKETY.
      Jedziemy bez wyżywienia i trzeba gdzieś się zaopatrywać.

• Gość: mika Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.gdansk.vectranet.pl 07.06.13, 22:14
      Ceny?? tragos, wlasnie wrocilam z Zakynthos, turnus 31 maja -7 czerwca Hotel Zante Village opcja HB - sniadania: jajka na twardo, pomidory, ogorki, parowki koktailowe,smazony becon, twarozek (czasem jajecznica w formie barddzej omletu) dodatki, bulki, pieczywo tostowe, miod, dzemy, platki sniadaniowe, kawa herbata bez ograniczen- tu bylo jednostajnie i nudno. Obiado-kolacja : full wypas nie moge narzekac, dania kuchni greckiej za ktore na wyspie zaplacice majatek: mussaka, salatka grecka, indyk, kurczak,baranina, w roznych formach, kalmary, osmironice smazone, salatki, zimne przekaski, soki, zupy(uwaga tu podaja w formie kremow) pomidorowa, cebulowa,warzywna itp wiec jesli ktos wybierze opcje HB bo nie chce byc uwiazany do hotelu -napewno bedzie zadowolony. Co do cen w sklepach ogolnie wszystko drozsze niz w Polsce 100-130% wiec prosze nie nastawiac sie na szalenstwo, wynajem samochodu matiz 3-4 dni 25 Euro , paliwo 1,73 Euro/l, dania w knajpach od 6 euro za byle jakie danie do 15-20 za wypas obiad. Genralnie duzo ladnych widoczkow, lecz prosze uwazac bo grecy to straszni naciagacze , trzeba sie targowac poniewaz rzucaja cenami badajac grunt czy ktos da sie naciagnac, jak odwracasz sie lub krecisz nosem, to nagle pojawia sie special price, ktora jest o 20-30% nizsza!! tak jest np z wynajmem samochodow, w hotelu maja b.dobra oferte, ktora bylalepsza od miejscowych ofert a zwykle mam doswiadczenie ze jest inaczej. Generalnie jestem rozczarowana wyspa a raczej tym co zobaczylam a zobaczylam mega kryzys, leni i nierobów, brud i flejtactwo co nawet nie mozna nazwac bieda a zwyklym totalnym lenistwem. Kto wybierze Hotel Zante Village moze liczyc na kompetentnego rezydenta, ktory jest do dyspozycji osobiscie a nie na liscie w recepcji, sluzy rada i przestrogami. To mi sie tam podobalo.
        • Gość: mika Re: do Mika IP: *.gdansk.vectranet.pl 07.06.13, 23:19
          W okolicy tzn promieniu 2 km spacerkiem jest pelno knajpek i restauracji, problemu z obiadem nie bedzie, plaza jest dluga lecz wąska, kto zna nasze baltyckie plaze chyba sie zawiedzie, bo piasek raczej ciemny niz bialy, bialy piasek maja plaze w innych rejonach wyspy gdzie dno jest raczej kamieniste, polecam wycieczke do zatoki wraku u rezydenta kosztuje 25 Euro (nie wiem jaka jest cena z wolnej stopy) to naprawde rajska plaza z bialym piaskiem i tak niebiesko lazurowa wodą ze az oczy bola. Trzeba zabrac klapki lub specjalne buty gumowe plazowe do chodzenia po kamienistym dnie tam bardzo sie przydadza.
          • Gość: Joanna Re: do Mika IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 08:44
            Dzięki za odp.Co by mi jeszcze Pani doradziła,poleciła?a czy była Pani w jakiejś knajpce na obiedzie?co Pani dobrego jadła?z jakim biurem Pani tam byłą w tym hotelu?bo ja wybieram się z Neckermannem.Nie wiem o co mogłabym jeszcze zapytać....
            • Gość: mika Re: do Mika IP: *.gdansk.vectranet.pl 08.06.13, 09:15
              Bylam z biurem 7islands i jestem zadowolona. Jedynie co moglabym poradzic (wyjezdzajacym szczegolnie z dziecmi) to zaopatrzenie sie w Polsce w kremy z wysokim filtrem, poniewaz na wyspie najnizsza 20 stka kosztuje od 17-25 euro a przy tak ogromnym naslonecznieniu sa wrecz niezbedne oraz cos na oparzenia. Wiele trystow po 1 dniu chodzilo ze strasznymi oparzeniami i kilka dni spedzili w cieniu i pokoju.
              Co do dan to slynna musaka rodzaj zapiekanki, salatka grecka, owoce morza -smazone kalmary,osmiorniczki - generalnie dan jest duzo, trudno polecac, wszystko kwestia gustu:) Hotel podaje duzo dan z greckiej kuchni wiec mozna sobie cos wczesniej posmakowac zanim zamowi sie to w knajpce.
              • Gość: anka Re: do Mika IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.13, 09:44
                Trochę mnie dziwi to co piszesz o oparzeniach słonecznych. Byłam w lipcu 2x w Egipcie (wiem-może się ktoś w głowę popuka ale musimy się do wakacji dzieci dopasowac). Temperatura przekraczała napewno 40st. I uwierz -nie widziałam nikogo poparzonego przez słońce. Może na Zante turyści z Polski byli tak bardzo spragnieni słońca przy naszej majowej pogodzie w tym roku ,że zapomnieli o kremach . Bo nie przypuszczam ,że ktoś chciał na kremie zaoszczędzić :)
                • Gość: mika Re: do Mika IP: *.gdansk.vectranet.pl 08.06.13, 10:29
                  Pisze co widzialam a nie to co sądze o polskich turystach ktorzy oszczedzaja na wszystkim od kremow zaczynajac po wycieczkach konczac. Siedza na allinc przy basenie bo maja darmowe drinki caly dzien, czesto z dziecmi ktore biegaja w te najbardziej upalne godziny , a mamusie leza z recznikami na glowie -dopiero wieczorem jest dramat.
                  wez pod uwage inna rzecz, ludzie wystawiajacy sie na slonce w maju sa totalnie i kompletnie bladzi wiec nie ma znaczenia czy to Egipt czy Majorka, zderzenie z tak silnym naslonecznieniem czesciej spowoduje oparzenie, a w lipcu czy sierpniu skora nawet bladego polaka jest przyzwyczajona i napewno juz opalona wiec nie zobaczysz tragedii tej ktora ja widzialam w maju.
    • Gość: madzikaa7 KALI & PIGI IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.06.13, 09:42
      Witam, czy jest ktoś z forumowiczów co wybiera się albo już był w KALI & PIGI?
      Jakie są warunki, czy rzeczywiście został odnowiony w 2011?
      Czy można wynająć sobie łodkę, żeby popływać samemu?
      Jak można dostać się na Kefalonię? chcielibyśmy na skuterach się wybrać, jaki jest wówczas koszt?
                  • Gość: Daniel Re: 2 tysiące na jedzenie na 2 tygodnie IP: *.xdsl.centertel.pl 11.06.13, 13:58
                    ... i taka opcja wydaje się być optymalna... Ale widziałem ogromną rzeszę turystów z Polski, którzy wykupiwszy All niemal nie wychodzili z hoteli. Jedli do oporu, pili bez umiaru rozcieńczane drinki w plastykowych kubkach i nic nie zobaczyli... ale za to jacy opaleni wrócili do kraju. Podróżnicy ...szkoda gadać. A obsługa śmieje się do rozpuku ...
                    Polecam Zante, może nie ma zabytków ale są niespotykane widoki i cudowne dzieła natury. Każdy, kto był choć raz wraca aby je podziwiać. Nie mówię o wycieczkach fakultatywnych ale o samodzielnym wypożyczeniu auta lub skutera - tylko w ten sposób możemy zobaczyć prawie wszystko, bo wyspa jest mała. Ja korzystałem z gościnności Zante Village w maju 2013 roku. Świetna baza wypadowa, biuro 7islands w porządku a rezydent na wyspie naprawdę godny polecenia (Jarosław "Jaro" Brzeziński)
                    • Gość: Max Re: 2 tysiące na jedzenie na 2 tygodnie IP: 80.249.4.* 11.06.13, 20:00
                      Nie ma reguły co do naszych rodaków, tak samo jak nie ma reguły co do hotelu i wybranego kraju pobytu. Mi osobiście się wydaje, że All jest wygodne dla rodzin z dziećmi, osób starszych itp. Człowiek zdrowy i w pełni sił w hotelu raczej spędza noce...Chociaż po kilku wakacyjnych pobytach w różnych miejscach przyznać muszę, że dość wyraźnie klaruje się nasza patologiczna skłonność do picia wszystkiego co jest "za darmo", choćby to było rozcieńczone, kiepskie i ciepłe wino wytrawne. Ale nie test to reguła. Znacznie gorszą przywarę można zaobserwować u Polaków "po drinku". Jest to wakacyjna skłonność do "bycia kimś" czyli formułowania chamskich odzywek do obsługi hotelowej - przynieś, szybciej, posprzątaj, ruszaj się itp. Bywamy coraz mniej śmieszni a coraz bardziej żałośni. I z tym trzeba walczyć...
                      • Gość: Sylwia Re: 2 tysiące na jedzenie na 2 tygodnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.13, 00:07
                        Wcześniej miałam przyjemność wypowiadać się na forum.Trzy dni temu wrociliśmy z Zakyntos i naprawdę dziwią mnie czasami wypowiedzi niektórych forumowiczów,którzy próbują narzucić innym swoje zdanie nie zważając na to,że każdy z nas ma inny sposób na wypoczynek.Dlatego my nie jeżdzimy od jakiegoś czasu ze znajomymi,ponieważ nie chcę wypoczywać pod czyjeś dyktando.Zawsze na wczasach znajdujemy znajomych i nikt nie jest zależny od nikogo.Ale do rzeczy...Faktycznie Zakyntos jak i cała Grecja jest drogie.Jest to skutek wejścia do UniiKtoś pisze,że nierobyProponuję zawsze przed wyjazdem poczytać trochę o kraju,żeby potem nie dziwić się tak oczywistym sprawom.Grecy tak mają i nie wiem,czy to się kiedyś zmieni.Po to m.in.jeździmy do różnych państw aby poznać kulturę.Dlatego rozumiem,że ktos uskładał sobie parę groszy,wykupił ALL i nie ma tzw.ciągotek,żeby wydawać poza to,co przeznaczył.Trzeba to uszanować.Fakt,żywność jest droga i proszę mi wierzyć,to co serwują hotele niewiele poza oliwą ma wspólnego z greckim jedzeniem.Ser nie feta tylko typu feta,a to szalona różnica.Pomidory sprowadzane bo ich kosztują 2,80 a te drugie 1,60.Tak jak wszędzie szukają oszczędnościFaktem jest,że przez ALL restauracje na mieście nie mają klientów,ale to jest problem na całym świecie,to jest kryzys właśnie.Jeśli ktoś mówi o obiedzie,to faktycznie jak ktos wcześniej zauważył,trzeba rozróżnić jakąś sałatkę czy inną przekąskę od normalnego obiadu.W Porto Vromio jadłam pittę z gyrosem za 3 euro/ale czy to obiad?/Kawa frappe różnie od 1,5 do 3.Też byłam na ALL,ale zwiedziłam kawał wyspy.A Polacy?...Tak jak inne nacje.Proszę zobaczyć na Rosjan czy Anglików.Jeden,dwóch jest spoko,ale grupa już potrafi narozrabiać.Co do zwiedzania na własną rękę.Nie każdy zna angielski,dlatego woli nie ryzykować.Przekrój wiekowy jest duży,są rodziny z dziećmi,dlatego nie narzucajmy,nie wymądrzajmy się i nie szpanujmy.Jako przykład niech posłuży sytuacja jakiej byłam świadkiem kilka lat temu w Chorwacji.Przez cały pobyt rodzina "szalała" w sensie wydawania pieniędzy w postaci wycieczek,jedzenia na mieście i innych.W ostatnim dniu okazało się,że autokar przyjedzie po nas nie rano,lecz wieczorem.Myśmy poszli na miasto zjeść obiad,dokupić coś na drogę,a wspomniana rodzina zabrała kilka suchych bułek ze śniadania i gdzieś w oddaleniu konsumowali bo nie mieli pieniędzy na obiad,a przez cały czas był szpan,aż my czuliśmy się przy nich malutcy.I tym optymistycznym akcentem chcę zaapelować do wszystkich:nie patrzmy na innych,cieszmy się wymarzonym urlopem,bo "jeszcze sie taki nie narodził,żeby każdemu dogodził"
                        Pozdrawiam
                          • Gość: Sylwia do zuzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.13, 08:59
                            Byłam z nimi na MIX północ vip.Super!Pilotem był akurat Maciek.Mąż wpływał do błękitnej groty-każdy był zabezpieczony kapokiem.Do groty przy wodach siarkowych Maciek trzymal gościa za rękę dla bezpieczeństwa.Jak jest fala odwołują wycieczki tak,że nic na siłę.Rozmawiałam z kimś kto był na wycieczce od rezydenta.W jeden dzień rejs a na drugi autokarem.Mówił,że masakra.Cały dzień na statku bujało,po pewnym czasie tych wrażeń byłó juz dość.My mieliśmy wszystko w jednym dniu zmiksowane.Nie ma platformy nad Zatoką Wraku,myśmy ścieżkami Maćka weszli na górę-widoki zapierające dech.Po drodze można było narwać pęki ziół rozmarynu i oregano.Dzisiaj kuchnia pachnie cudownie.Na Kefalonii nie byliśmy dalszą część wyspy,zwiedzaliśmy samochodem ze znajomymi,którzy przyjechali z kontynentu/tam mieszkają/.Nie słuchajcie na miejscu co o ZMT mówią,rezydenci sami robią im złą robotę z wiadomych przyczyn.Jedna uwaga,chociaż powtarzam to za kimś kto był z nimi po nas,że mieli przewodniczkę p.Dorotę a nie Maćka i trochę brakowało takiego sprytu męskiego/chodzi może o pływanie z klientami/.No,ale p.Dorota zaczynała dopiero przygodę z ZMT.Małą łodzią podpływaliśmy wszędzie tam,gdzie duży statek nie mógł.Dodatkowo Maciek powiedział,że gdybyśmy mieli jakieś problemy w czasie pobytu,a rezydent nie spełnił naszych oczekiwań,można z nimi się kontaktować,chętnie pomogą.To tak na koniec,nie tylko kasa sie liczy,trzeba sobie pomagać.I o to chodzi.Pozdrawiam i życzę cudownych wrażeń.
    • belika Re: Zakynthos 2013 - ceny 19.06.13, 13:13
      Lecimy pojutrze, na 14 dni, do pensjonatu, 28 pokoi, słabo to nazwać hotelem, ale tak właśnie lubimy, hotele nas męczą... wynajęte mamy studio, jest basen i zarezerwowany samochód na 7 dni. Są sklepy mniejsze, większe, różne...gyros to też kolacja, tak jak sama sałatka horiatiki czy keftedes, nie każdy ma miejsce w żołądku wciągać steki z moussaką do kompletu i dolmades w ogonie, jak jest gorąco w ciągu dnia to jeść się nie chce, jest woda i sa owoce, papryka i sery...no tak mamy i już :) Dopiero wieczorem (późnym) można zasiąć do lekkiej sałatki czy mojej ukochanej juz wspominanej moussaki + schłodzona retsina i jest bosko!
      Będzie też Kefalonia i Groty... lecimy w 3 osoby (syna lat naście), tak co roku i jak w kazde miejsce na świecie i powiem Wam, że prawdziwa grecka kuchnia jest w takiej tawernie gdzie na stole leży cerata i karafka nie końca jest może dobrze wytarta, tam gdzie jedza tylko Grecy i gdzie do kolacji brzdąka na bouzuki syn właściciela, a nie tam gdzie stoją naganiacze pod restauracjami i leci z głośników nieśmiertelna Zorba. Smaki każdego kraju są tam, gdzie już nie ma hoteli.
      Żeby posmakować jakiegoś kraju, trzeba spróbować przez kilka czy kilkanaście dni żyć jak jego mieszkańcy...co w Grecji oznacza zwolnienie tempa i niespieszną frappe w zapomnianej wsi, gdzie dojechać można tylko drogą szutrową i nie dojedzie autokar z turystami.
      Polecam każdemu choć mała dawke samodzielności :) Warto ruszyć się poza to co widać :)
      • Gość: Daniel Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: 80.249.4.* 19.06.13, 13:23
        Po prostu święte słowa... może to trochę zabiegów nie dla każdego ale naprawdę warto znaleźć starą, małą i zapomnianą wioskę, pogadać na ławeczce z greckim staruszkiem, wypalić z nim fajkę i napić się kawy. Być w Grecji to nie to samo co być w greckiej strefie turystycznej. Całkiem za darmo można przeżyć bezcenne chwile ...
        • belika Re: Zakynthos 2013 - ceny 19.06.13, 13:50
          No własnie tak...w 2006 roku przy szklaneczce frappe mówiący TYLKO po grecku staruszek opowiedział nam o katastrofie samolotowej co się właśnie wydarzyła, ręce nas bolały, ale dogadaliśmy się perfecyjnie :)
          Na Kalimnosie właściciel pensjonatu zabierał nas na plaże gdy jego brat rybak przywoził kutrem świeżo złowione ośmiornice, a na Krecie pies właściciela spał na naszym tarasie...takie przypadki moge mnożyć, to jest dla nas Grecja właśnie..
          Wszędzie szukamy takich klimatów, bo Grecja to nie cały świat oczywiście :)
    • Gość: JACEK Re: Zakynthos 2013 - ceny IP: *.biznes.mm.pl 18.08.14, 13:02
      Byłem na Zante w maju b.r. Ceny w sklepach podobnie jak w całej Europie Zach. W tawernie mozna dobrze zjeśc za 25-30 EUR dla dwóch osób. My mieliśmy ALL Inc ,ale raczej z wygody niz potrzeby . Bylismy w Alikanas - dużo sklepów dla tambylców - tańszych - trzeba tylko pójśc poza główne ulice dla turystów. Wycieczka po wyspie - załatwiałem w Polsce w ZANTE MAGIC TOUR - całodzienna wyciezka 9-osobowym busem z sympatycznym przewodnikiem/kierowcą za 35 EUR - rejsy ( 10 EUR ) do Zatoki Wraku i Błękitnych Grot - płatne dodatkowo. Jak wpiszesz ich nazwę w wyszukiwarce - na stronie wybierasz opcję ( SUPER VIP POŁUDNIE - ja to miałem ) a płacisz na miejscu po imprezie . REWELACJA .
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka