Dodaj do ulubionych

Zakynthos, Argassi - wróciliśmy

IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.11, 11:23
Wróciliśmy z przepięknej wyspy Zakynthos. Napiszę kilka słów - może ktoś będzie zainteresowany. Byliśmy z Itaką, w Argassi, w hotelu Admiral. Lot liniami Small Planet - wszystko punktualnie i w porządku. Hotel był lepszy niż przypuszczaliśmy. Basen i część recepcyjno-jadalna jest średnia, ale pokoje są duże, przestronne. Jak na 3 gwiazdki, byliśmy bardzo zadowoleni. Nie korzystaliśmy z wycieczek oferowanych przez rezydenta. Polecono nam lokalne biuro, z którego skorzystaliśmy. Nazywa się chyba Mytravel (trzeba dojść na dół do skrzyżowania i skręcić w prawo, biuro jest po lewej stronie ulicy). Pracuje tam Kasia, która mówi po polsku i ma bardzo atrakcyjne oferty dla Polaków. Skorzystaliśmy z rejsu na Marathonisi (wycieczka o połowę tańsza niż u rezydenta). Piękne widoki, piękna plaża i możliwość zobaczenia żółwi na żywo. Później wypożyczaliśmy samochód, również za pośrednictwem Kasi i sami zwiedzaliśmy wyspę. Polecam plaże Gerakas (warto pojechać wcześniej, żeby dostać parasol), Dafni (spokój, cisza, dociera tam mało ludzi). Byliśmy sami również w Keri - przepiękny punkt widokowy przy latarni, Porto Zorro i na plaży Xigia. Co do Xigii, to warto wiedzieć, ze jadąc od strony stolicy, należy minąć pierwszą tablicę z napisem Xigia Beach i pojechać na następną plażę - to ta właściwa z źródłami siarki. Pojechaliśmy też sami na rejs do zatoki wraku i błękitnych grot. Płynęliśmy ze St.Nicholas. Osobom z chorobą lokomocyjną polecam zaopatrzyć się w lekarstwa - drogi są bardzo kręte, a na morzu, jak to na morzu… :)
Zastanawialiśmy się na rejsem dookoła wyspy, ale odradzono nam i zdecydowaliśmy się na wycieczkę indywidualną. Kasia poleciła nam Maćka, Polaka mieszkającego tam od kilku lat, który zabrał nas swoim busikiem na wycieczkę po wyspie. Gorąco polecam tę formę zwiedzania. Zatrzymywaliśmy się tam gdzie chcieliśmy, byliśmy tak długo jak chcieliśmy i co najważniejsze, nie traciliśmy czasu, który stracilibyśmy podczas takiej samej wycieczki autokarem, kiedy to 40 osób korzysta z toalety lub kupuje jedzenie. Zachwyceni byliśmy widokiem na zatokę wraku z góry. Maciek zabrał nas w ustronne miejsce, z którego jest znacznie lepszy widok niż z balkonu widokowego, do którego przyjeżdżają wycieczki. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapytajcie Kasię o wycieczkę z Maćkiem.
Ogólna rada jest taka, wyspą należy się rozkoszować. Zwiedzanie polega na odwiedzaniu różnych pięknych plaż. Ponieważ wyspa jest niewielka, należy sobie dawkować przyjemności i zwiedzać powoli, niespiesznie, najlepiej jedna plaża w jeden dzień. Jeśli macie jakieś pytania, pytajcie, chętnie odpowiem. Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka