Gość: kocurro IP: *.sel.cam.ac.uk 22.05.12, 11:57 Poradźcie, czy warto tracić cały dzień by tam pojechać? Bo to co na zdjęciach widać to jakoś mnie nie zachwyca... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: hobo Re: Badlands IP: *.hfc.comcastbusiness.net 22.05.12, 21:26 Potwierdzam. Caly dzien? Wykluczone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kocurro Re: Badlands IP: *.sel.cam.ac.uk 23.05.12, 11:00 Dzieki. Tak właśnie myślałem. A Rocky Mountain National Park? Warto? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Panna ja Re: Badlands IP: *.centertel.pl 04.06.12, 22:19 A jak dla mnie warto :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kocurro Re: Badlands IP: *.sel.cam.ac.uk 06.06.12, 09:12 A widziałeś mapę? Co byś poświecił by zobaczyć Badlands? Odpowiedz Link Zgłoś
kwiatek_leona Re: Badlands 05.06.12, 00:25 Czyli, jak widzisz, jedni mowia ze warto, inni ze nie. Czyli trzeba bedzie samemu (samej) zadecydowac... Ale przede wszystkim: gdzie jedziesz, jakie masz plany i w jakim czasie chcesz je zrealizowac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Panna ja Re: Badlands IP: *.centertel.pl 05.06.12, 08:55 Dokładnie, zależy co lubisz i co chcesz zwiedzać, miasta, przyroda cię interesuje? Badlands jest zachwycajace, jedyne w swoim rodzaju. Poczytaj opinie na tripadvisor www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g143012-d145567-r123454836-Loop_Road-Badlands_National_Park_South_Dakota.html#REVIEWS Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kocurro Re: Badlands IP: *.sel.cam.ac.uk 05.06.12, 10:37 Taki jest nasz plan. Czas 2 tygodnie. maps.google.pl/maps/ms?msid=207703204063167501629.0004b3f635db52964e2c3&msa=0&ll=43.460894,-106.281738&spn=6.060222,14.27124&iwloc=0004c0cb653bfda0a9f32 Nad Yellowstone wciąż pracuje. Odpowiedz Link Zgłoś
jetlag1 Re: plan ... 05.06.12, 22:38 hmm....za ambitny...1 dzien w Yellowstone?, duzo za malo. a gdzie Grand Canyon?..Arches,Canyonlands, Monument Valley,ect tego nie zrobisz w jeden dzien. skoncentruj sie moze tylko na Yellowstone i parkach w Utah z GC wlacznie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kocurro Re: plan ... IP: *.5-4.cable.virginmedia.com 06.06.12, 00:24 Nie jeden a 2, a może nawet 3 dni razem z Grand Teton. Canyonland, Arches i Monument Valley tez są w planie (mapa ma 2 strony, na dole przy opisie można zmienić). W Grand Canyon, Brice i Zion już bylem więc odpuszczam. The Wave niestety nie wylosowałem, a w ciemno nie chce jechać. W Monument co prawda tez bylem, ale nie mogę się powstrzymać żeby jeszcze raz nie pojechać i zobaczyć zachód i wschód słońca. Wiem, ze jest ambitnie ale mysle, ze dobrym wozem damy rade. :) Odpowiedz Link Zgłoś
riviera_maya Re: plan ... 06.06.12, 04:11 Uwazam, ze 3 dni to niezbedne minimum na z grubsza sam Yellowstone - bez tetonow. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
jetlag1 Re: the way I see it..... 08.06.12, 01:57 riviera ma racje, Yellowstone to min 3 dni, w najgorszym przypadku trzeci dzien to przejazd do Tetons. skoro jedziesz do RapidCity, w tym wypadku odpuscilbym Scott Bluff&Fort Robinson (tam nie bylem) a przejechal przez Badlands. zamiast neclegu w Sheridan, jedz dalej na zachod az do Red Lodge, Montana. tu nocleg. Do Yellowstone wjedz z Red L. droga 212 przez Beartooth Pass ("the prettiest drive in america" according to Charles Kuralt) do Cook City. z Salt Lake City jedz do Moab tu nocleg. Arches NP i polnocna czesc Canyonlands NP to caly dzien. poludniowa czesc mozesz zrobic jadac do Monumet Valey, ( nie ma polaczenia miadzy pierwsza i druga). chesz wiecej info -pisz na priva "The world is a book, and those who do not travel read only one page" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kocurro Re: the way I see it..... IP: *.sel.cam.ac.uk 08.06.12, 15:42 Dzieki za podpowiedz. Co do Scott Bluff i Fort Robinson to zatrzymam się tam tylko dlatego,ze są po drodze. Do Rapid City jest kolo 650 km z Denver, a tego dnia muszę jeszcze odebrać auto, zrobić jakieś zakupy, wiec czasu na Badlands w tym dniu raczej nie starczy. Miejsca noclegowe wybierałem kierując się głownie cena, stad to Sheridan zamiast np Cody czy Price zamiast Moab. Musze przemyśleć ta trasę przez Red Lodge, ale to dużo kilometrów jak na jeden dzień... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: panna ja Re: the way I see it..... IP: *.centertel.pl 10.06.12, 21:11 Szkoda, że nie Cody. Bo można wziąć tam udział w jednym z najlepszych rodeo w Stanach. Zobaczyć to, czym fascynują się Amerykanie, naprawdę warto, polecam. Odpowiedz Link Zgłoś