Dodaj do ulubionych

olej lniany

31.01.05, 12:39
W piątek słuchałam sobie trójki i w jednej z audycji mówiono o dobroczynnym działanu oleju lnianego związanym z dużą zawartością kwasów omega 3. Poszperałam trochę w necie i postanowiłam zastosowac ten olej do masażu Igorka bo :primo jest naturanlym produktem , secundo te kwasy omega 3 świetnie wpływaja na skórę, ale też są własciwie niezbędne do rozwoju układu nerwowego. Chciałam jeszcze zapytac moja rehabilitantkę co o tym sądzi. No i dzisiaj wchodzimy na salę, przygotowujemy się do masażu, a nasza Pani wyciąga OLEJ LNIANY :))))) i go zachwala.
Czy stosujecie go dla swoich dzieciaczków? Ja jak tylko kupię taki tłoczony na zimnoi nieulepszany, to zaczynam nim masaże i sama będę go jadła jako mama karmiąca i nie tylko .

Pozdrowionka
D
Obserwuj wątek
    • fionna Re: olej lniany 31.01.05, 16:19
      Moja mama coś mi o nim wspominała. Nawet szukałam go w sklepie, tylko że nie
      wiedziałam, jaki to ma być olej.
      Mam pytanie - gdzie go można kupić (hipermarkety czy raczej sklepy ze zdrową
      żywnością?) i czy można go stosować wewnętrznie?
      • cdoree Re: olej lniany 01.02.05, 09:28
        Moja rehabilitantka stosuje go i do masażu i do jedzenia-można robic taka pastę z twarożku i tego oleju (1 łyżka na 12,5 dkg twarogu, miksować kilka minut), a potem używać jej do kanapek, albo sałatek. Na stronie dzieci niepełnosparwnych czytałam, ze niektóre mamy podaja go dzieciaczkom jak tran, albo np wlewają do zupy. Kupuje się go w sklepach ze zdrową żywnością, tylko nie może być rafinowany.
        D
        • iza_luiza Re: olej lniany 02.02.05, 23:43
          Oglądałam ostatnio jakiś program popularnonaukowy na Polszmacie, i tam mówili o
          jakimś eksperymencie przeprowadzonym w USA, gdzie poddano dzieci mające
          trudności z nauką i z koncentracją doświadczeniu, mianowicie podawano im
          tajemnicze pastylki i dzieci zmieniły się diametralnie. Np. leniwy pochłanicz
          programów tv zamienił się w biblofila, nauczyciele nie mogli uwierzyć w nagły
          wzrost aktywności, koncentracji, wiedzy... Okazało się, że tajemnicze pastylki
          to po prostu jakiś tłuszcz, który wystepuje tylko w jakimś gatunku ryb morskich
          (wybaczcie, że nie zapamiętałam ale jestem wege), oraz w nasionach lnu. I ponoć
          ten tłuszcz ma jakieś związki działające niebywale na nasz układ nerwowy, na
          połaczenia komórek nerwowych, itp.
          Nastepnego dnia zakupiłam olej lniany :)))
          • fionna Re: olej lniany 03.02.05, 00:11
            Len ma naprawdę cudowne właściwości - odkąd daję młodemy siemię lniane
            (mielone) do jedzenia wyraźnie poprawił mu się apetyt. No i działa osłaniająco
            na śluzówkę żołądka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka