23.10.10, 22:26
https://www.radzymin.pl/upload/ra_20101022_spokoj_01.jpg.jpg

Czy z treści powyższgo oświadczenia wynika, że Rada Miejska Radzymina nie podejmowała dyskusji ani nie głosowała uchwały odnośnie sprzedaży jakiejkolwiek nieruchomości ?

Czy mi się tylko tak wydaje ?

• Uchwała Nr 591/XLI/2010 w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej części niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Radzyminie
  • Uchwała Nr 590/XLI/2010 w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej części niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Radzyminie

Obserwuj wątek
    • bez_gwizdka Re: kabaret 23.10.10, 23:08
      mszewczyk75 napisał:
      >
      > Czy z treści powyższgo oświadczenia wynika, że Rada Miejska Radzymina nie po
      > dejmowała dyskusji ani nie głosowała uchwały odnośnie sprzedaży jak
      > iejkolwiek
      nieruchomości ?

>
      > Czy mi się tylko tak wydaje ?

Oczywiście, że masz rację, ale z drugiej strony trzeba im wybaczyć, bo to nie są poloniści, tylko A/nauczyciel wf-u; B/nauczyciel z Załubic C/pawełek (kategoria sama w sobie). A jak Pryncypał kazali coś napisać, to i napisali... To nie kabareciarze, to miejscowi nauczyciele.
      Ale żeby było jasne, to nauczycielami są również: burmistrz miasta (Piotrowski) i Przewodniczący Rady (Wnuk). A drugim wiceprzewodniczącym Rady jest drugi emeryt.. taka nauczycielsko-emerycka rodzinka (od wielu kadencji razem)... smile
    • karolkaka Re: kabaret 24.10.10, 00:03
      "... w obecności mieszkańców, sołtysów i prasy."
      WTF?!

A także: strażaków, kwiaciarek i ministrantów!

Kuźwa! Wstyd to pisać, ale takie kwiatki to tylko w pismach rodzimego UMiG-u!
      (oraz w "odpowiedziach burmistrza" na radzymin.pl)

• reala2 Re: kabaret 24.10.10, 11:33
      szanowni Rajcy pewnie pisali o tej konkretnej działce, która była przedmiotem wrzawy przedwyborczej. swoją drogą trzeba stwierdzić to, że Uchwala RG odnosząca się do zatwierdzenia zmian w Planie Przestrzennego Zagospodarowania miasta Radzymin pochodzi z 2009r - łatwo sprawdzić - więc czemu dopiero przed wyborami przejaw ogromnej troski o losy boiska KS Mazur i to w takiej formie?. element kabaretu? spóźniona reakcja? nagłe olśnienie?
      iluminacja intelektualna?
      czy co?
      • bez_gwizdka Gdzie się podziało 100 milionów złotych? 24.10.10, 12:49
        reala2 napisał:

... Uchwala RG odnosząca się do zatwierdzenia zmian w Planie Przestrzennego Zagospodarowania miasta Radzymin pochodzi z 2009r - łatwo sprawdzić - więc czemu dopiero przed wyborami przejaw ogromnej troski o losy boiska KS Mazur i to w takiej formie?.

A cóż to za argument?? Przecież każda władza kadencyjna po zakończeniu kadencji ubiega się o skwitowanie własnej działalności i powierzenie jej kierowania daną jednostkę przez kolejną kadencję. To jest całkiem normalna procedura i w spólkach prywatnych, i w publicznych, i w organizacjach wszelkiego rodzaju i we władzach publicznych. I to nie udziałowcy czy mieszkańcy powinni wyszukiwać jak zrealizowano plany dzałań, ale to właśne władze spółki czy gminy, powinny przedstwić RAPORT na koniec swojej kadencji na ile udało im się te obiecane plany zrealizować !! Dopiero po skwitowaniu, czyli pozytywnej ocenie dotychczasowych działań mogą się (w normalnych procedurach) ubiegać o ponowny wybór ...

Czy ktoś widział RAPORT oobecnych władz gminy Radzymin opisujący stan realizacji obietnic i zadań wyznaczonych wieloletnim planem Strategii dla Gminy Radzymin?

To dopiero jest skandal, że obecni włodarze ubiegają sie o ponowne powierzenie im obowiązków, nie zdając nawet sprawy ze stanu realizacji dotychczasowych zadań. To skandal, że wyborcy muszą SAMI doszukiwac się, co obecna władza obiecała, a co przez 4 lata zrealizowała z tych obietnic. Jeżeli obiecywali rozwój bazy rekreacyjno-sportowej, a wyborcy doszukali się, że nie tylko nie wybudowali Orlika, basenu czy choćby ścieżki rowerowej, ale na dodatek zmienili przeznaczenie terenu stadionu na budownictwo wielorodzinne - to z tego chcesz uczynic zarzut? Komu? Temu co zło wyrządził czy temu który to zło popełnił?

Pytasz o intencje? Są proste: pokazać mieszkańcom, że obecna władza jest nieudolna i że nie wywiązuje się z obietnic. Bo takie są konsekwencje nieudolności: brak basenu, brak Gimnazjum, brak żlobka, brak przedszkola, brak monitoringu miasta, brak boisk, brak wodociągów, brak kanalizacji, brak bezkolizyjnego dojazdu do Warszawy, brak..... (wymieniać?)

Nie pytaj dlaczego wywlekacie nieudolność, a może nawet złą wolę obecnych władz? Zapytaj raczej: gdzie się podziało 100 MILIONÓW ZŁOTYCH, które wydała w mijającej kadencji obecna władza? Ile szkół, ile przedszkoli i ile ulic można było za to wybudować?
    • reala2 Re: kabaret 24.10.10, 13:09
      choć nieco zawiła to prosta odpowiedz. w czasie gdy można byłoby przeciwdziałać "złu" w postaci zmiany planów - zaskarżyć, oprotestować, nagłośnić itp.- nie zrobiono nic godząc się na zaistniały stan rzeczy ale zbliżające się wybory uświadomiły, że należy podgrzać atmosferę wykazując to, że w czasie do tego właściwym nie zrobiono nic a teraz będziemy zawracać kijem Wisłę. gratulacje za celność i szybkość reakcji. z takimi argumentami i prezentowaną celnie umiejscowioną w czasie reakcją potencjalni kandydaci mienią się .......... "bystrymi ludźmi o kryształowo czystych intencjach".
      • aa9612bydleludzkie Re: kabaret 24.10.10, 13:56
        Aby oddać wszystkim sprawiedliwość chciałbym podkreślić 2 rzeczy:

1. Ustawa o planowaniu przestrzennym nakazuje wyłożenie studium do powszechnego wglądu. U nas w Radzyminie nic nie wisiało tylko było tak:
        - Dzień dobry, chciałbym zapoznać się ze studium.
        - Która działka Pana interesuje?
        - Ta i ta
        Pani wyjęła plan z szuflady , pozaginała mapę aby petent nie widział więcej niż jego najbliższe sąsiedztwo.
        - A co to znaczy ten kolor?- pytam się Czy jest jakaś legenda?
        - W biurze projektów popsuł się ploter i nie przysłali. Ale to oznacza mniej więcej to i to.
        SZOK ALE AUTENTYK!!!!!! I W TEN SP[OSÓB MOŻNA PO CICHU DZIAŁAĆ.

2. Oburzylli się tu działacze Forum Radzymin na niejakiego gdeva. Bo faktycznie wyjatkowy okaz - nie będę rozwijał bo szkoda na niego czasu. Było ostro.
        Ale wczesniej gdy ten okaz rzucał szambem, w sposób ochydny ale zgodnie z przyjętą linią poprawności politycznej tzn. rzucał w PiS i katolików to nikomu z FR to nie przeszkadzało.

I MAM TU POWAŻNEGO KACA ZASTANAWIAJĄC SIĘ NA KOGO ODDAĆ GŁOS.
        • dolvita Re: kabaret 24.10.10, 14:28
          Ja na pewno będę głosowała na komitet Forum Radzymin 2010. Są to ludzie ze zdrowym podejściem do spraw naszego miasta. Jego założyciele są inicjatorami imprez, takich jak Pchli Targ, czy Kino pod Gwiazdami i innych akcji, np. szkolenie udzielania I pomocy. Komu innemu by się chciało zrobić cokolwiek dla Radzymina? Jakoś obecnym władzom w głowie tylko bankiety i czerpanie zysków z kontaktami z deweloperami.

Ludzie ogólnie mają dosyć polityki i tego kto będzie nimi rządził, bo myślą, że bez względu na to kto to będzie i tak nic się nie zmieni!!! Ludzie!!! Jak tak wszyscy będą myśleć, to naprawdę wkroczy w naszą gminę komornik!!!

A co w tym złego, że założyciele Komitetu Forum 2010 wcześniej nie obwieszczali się tym, że chcą startować w wyborach? Może jeszcze tego nie wiedzieli lub nawet nie zamierzali? Cóż... Tylko krowa nie zmienia zdania. A myślący zdrowo człowiek jak najbardziej tak.

Ja na nich głosuję i zachęcam do tego innych.

Koniec z p. Piotrowskim, p. Siarną i innymi ludźmi, którzy ze sprawowania władzy samorządowej chcą czerpać tylko lub w dużej większości korzyści dla siebie!!!

• rafal.z123 Re: kabaret 24.10.10, 18:44
            Ha ha jakież to polskie...

Nikt nie piętnuje polityków, tylko tych którzy dostrzegli przekręt, brawo!!!
            Ja zagłosuje na Forum, nie dlatego, że w pełni się z nimi zgadzam, ale dlatego że chce im dać szansę. Wierzę, że bedą w stanie wprowadzić nową jakość. Może sie na tym przejadę... ale szansę dam.
            • reala2 Re: kabaret 24.10.10, 19:03
              a jakiż to przekręt dostrzegli? czy zamierzają cokolwiek z tym "przekrętem" uczynić?
              przekrętem jest to, że przez blisko rok przyglądający się działaniom Rady MiG Radzymin nie podnosili tej sprawy!!! przekrętem jest to, że nie pytając o zdanie bezpośrednio zainteresowanych tj KS Mazur powołując się na odwieczna tradycje istnienia czegoś co ma przypominać stadion z zapleczem w tym miejscu gdzie jest uszczęśliwia się stowarzyszenie na siłę. stowarzyszenie ma swoje przedstawicielstwo statutowe i jakoś specjalnie nie angażuje się po stronie "wspaniałomyślnych".
              jak sami krzykacze napisali Uchwała została pojęta większością głosów, nikt jej /uchwały/ skutecznie nie zaskarżył o co ten szum.
              podoba mi się ta deklaracja mówiąca w skrócie o tym, że oferują najwyższej jakości administrowanie mieniem Gminy dążąc do zaspokojenia najistotniejszych potrzeb lokalnej społeczności. nad oddaniem głosu na którykolwiek komitet zastanawiam się. proszę mniej demagogii więcej realizmu.
              • mszewczyk75 W SPRAWIE ZMIANY STUDIUM 24.10.10, 22:44
                reala2:"a jakiż to przekręt dostrzegli? czy zamierzają cokolwiek z tym "przekrętem" uczynić?"

Nie tyle chodzi o przekręt, co całkowity brak uzasadnienia zmiany przeznaczenia nieruchomości w SUiKPZ, na której znajduje się stadion. Istnieją podstawy prawne aby podjąć działania zmierzające do przywrócenia przeznaczenia nieruchomości zgodną z jego dotychczasową funkcją.

W orzeczeniu wydanym przez Wojewódzki Sąd Administracyjny (IV SA/Wa 1275/09) jednoznacznie rozstrzygnięto, iż zmiana przeznaczenia nieruchomości w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy musi mieć szczególne uzasadnienie.

art. 101 ustawy o samorządzie gminnym - "każdy, czyj interes prawny lub uprawnienie zostały naruszone uchwałą lub zarządzeniem podjętymi przez organ gminy w sprawie z zakresu administracji publicznej, może - po bezskutecznym wezwaniu do usunięcia naruszenia - zaskarżyć uchwałę lub zarządzenie do sądu administracyjnego."

reala2:"przekrętem jest to, że przez blisko rok przyglądający się działaniom Rady MiG Radzymin nie podnosili tej sprawy!!!

Absolutnie nie poczuwam, się do odpowiedzialności ciążącej na organach (burmistrz i rada miejska), w czyich kompetencjach administracyjnych jest tryb opracowania i uchwalenia studium - nie ja wchodzę w ich obecny skład.

Postanowiłem bliżej przyjrzeć się sprawie po otrzymaniu niepokojących sygnałów, od mieszkańców Radzymina, których tożsamość pozostanie anonimowa, - bez względu na to, w jakim kierunku rozwinie się ta skandaliczna sprawa.

Całkowicie rozumiem, że dla przedstawicieli obecnych władz samorządowych oraz osób które im sprzyjają jest to bardzo niefortunny termin, dla pocieszenia mogę dodać, że ta sprawa także komplikuje mój plan działań realizowany w ramach kampanii wyborczej KWW Forum Radzymin 2010.

reala2:"przekrętem jest to, że nie pytając o zdanie bezpośrednio zainteresowanych tj KS Mazur powołując się na odwieczna tradycje istnienia czegoś co ma przypominać stadion z zapleczem w tym miejscu gdzie jest uszczęśliwia się stowarzyszenie na siłę. stowarzyszenie ma swoje przedstawicielstwo statutowe i jakoś specjalnie nie angażuje się po stronie "wspaniałomyślnych".

RKS "Mazur", nie jest dla mnie stroną w tym sporze. Zgodnie z zapisami w księdze wieczystej jedynym właścicielem tej nieruchomości jest Gmina Radzymin, nie istnieją ograniczone prawa rzeczowe względem osób trzecich.

reala2:"jak sami krzykacze napisali Uchwała została pojęta większością głosów, nikt jej /uchwały/ skutecznie nie zaskarżył o co ten szum.

... co nie oznacza, że pozbawiona jest wad prawnych.

reala2:podoba mi się ta deklaracja mówiąca w skrócie o tym, że oferują najwyższej jakości administrowanie mieniem Gminy dążąc do zaspokojenia najistotniejszych potrzeb lokalnej społeczności. nad oddaniem głosu na którykolwiek komitet zastanawiam się. proszę mniej demagogii więcej realizmu.

... proszę wskazać miejsca, w których wyżej wymienione argumenty nie odpowiadają rzeczywistości.

Mariusz Szewczyk
                Członek KWW Forum Radzymin 2010
                • reala2 Re:do Pana M. Szewczyka 25.10.10, 07:23
                  Szanowny Panie
                  obecna władza samorządu Radzymina nie należała i nie należy do kategorii moich "idoli"
                  to że podniosłem sprawę nieistnienia jakiegokolwiek "przekrętu" w sprawie KS Mazur tak jak to Pan przedstawiał nie świadczy o niczym innym tylko o przyglądaniu się działaniom aspirujących do funkcji we władzach lokalnych. z obserwacji tych wynika, że podobnie jak ustępująca władza samorządowa dla doraźnych własnych korzyści jesteście w stanie bezwzględnie manipulować opinią publiczną. dotychczas nie otrzymałem odpowiedzi co zamierzacie z tym fantem zrobić, urządzić w tym miejscu park? a może urządzicie tor F1. skoro KS Mazur niewiele was obchodzi nie posługujcie się hasełkami z nazwą tego szacownego Stowarzyszenia. mówicie o czymś co stanowi zaledwie uchybienie /brak należytego uzasadnienia Uchwały/ tak jakby przekreślało to ważność Uchwały do podjęcia której dopuściliście nie nagłaśniając tematu w odpowiednim czasie. braki formalne w postępowaniu administracyjnym, jak Pan wie, można uzupełniać niektóre nawet w każdym czasie z urzędu lub na wniosek. czy należy rozumieć, że cały szum to wezwanie do uzupełnienia braków formalnych, które mogłyby być jakąś przeszkodą przy przyszłych już Waszych działaniach?
                  • mszewczyk75 Re:do Pana M. Szewczyka 25.10.10, 09:49
                    Szanowna Pani,

oprócz tego co napisałem powyżej w tym temacie, mam również swoje prywatne zdanie, całkowicie odmienne od tego co mają do powiedzenia przedstawiciele samorządu w rozmowach nieformalnych, jednak dyskusja w tym kierunku nie jest najbardziej skutecznym sposobem wskazania i usunięcia wad czy uchybień w trybie opracowania i uchwalenia studium.

Prosze nie zarzucać mi manipulacji i adresowania oskarżeń o dokonywanie przekrętów, gdyż takie wypowiedzi z mojej strony nie miały miejsca. Jednocześnie nie ukrywam, że moim celem jest podważenie zaufania do obecnych władz samorządowych, co realizuję precyzyjnie wskazując przyczyny, konsekwencje i ryzyko wynikające z braku właściwej kontroli nad przebiegiem trybu opracowania i uchwalenia studium.

Naruszenia zasad sporządzania studium, istotne naruszenie trybu ich sporządzania, a także naruszenie właściwości organów w tym zakresie powodują nieważność uchwały rady gminy w całości lub w części.

Zatem kroki jakie podjąłem zmierzają do przywrócenia przeznaczenia nieruchomości do stanu w jej pierwotnym kształcie. Ewentualna zmiana przeznaczenia i jego umotywowanie jest przedmiotem odrębnej dyskusji.

Z poważaniem,
                    Mariusz Szewczyk
      • reala2 Re: kabaret 24.10.10, 15:10
        ja chciałbym i chce wiedzieć co przyszli Rajcy uczynią z tym wg. Nich "strasznym, podstępnie uchwalonym" aktem prawa miejscowego? uchylą, uczynią martwym niewykonywalnym/ czy w ramach ciągłości działań UMiG Radzymin będą stosowali to"ohydne prawo miejscowe"????
        istnieje wiele aktów prawa miejscowego w formie uchwał RMiG Radzymin o których nawet się nie wspomina choć miały służyć poprawie warunków życia lokalnej społeczności. czy i ten akt administracyjny będzie martwy??? proszę o jasną odpowiedz - zmienicie czy umartwicie????
        • faja2010 Re: kabaret 24.10.10, 17:10
          reala2 napisał:

> ja chciałbym i chce wiedzieć co przyszli Rajcy uczynią z tym wg. Nich "straszny
          > m, podstępnie uchwalonym" aktem prawa miejscowego? uchylą, uczynią martwym niew
          > ykonywalnym/ czy w ramach ciągłości działań UMiG Radzymin będą stosowali to"ohy
          > dne prawo miejscowe"????
          > istnieje wiele aktów prawa miejscowego w formie uchwał RMiG Radzymin o których
          > nawet się nie wspomina choć miały służyć poprawie warunków życia lokalnej społe
          > czności. czy i ten akt administracyjny będzie martwy??? proszę o jasną odpowied
          > z - zmienicie czy umartwicie????

Nadrzędnym dla władz gmin i tej i przyszłej kadencji jest "Strategia zrównoważonego rozwoju gminy Radzymin 2004-2015" wprowadzona Uchwałą Nr 220/XVII/2004 Rady Miejskiej w Radzyminie w dniu 6 lipca 2004 r. Wyznacza ona kierunki rozwoju Gminy i zobowiązuje władze gminne do wykonania konkretnych zadań. Nikt tej uchwały nigdy nie odwołał, więc jest to prawo obowiązujące.

Zarzucamy obecnym władzom, że tego właśnie prawa nie przestrzegają, a obecnej Radzie, że nie rozlicza Urzędu w wykonania zawartych tam zadań i zobowiązań. Chcemy powrotu do przestrzegania prawa stanowionego przez radnych i do skrupulatnego rozliczania urzędników z wykonania narzuconych im zadań. Bo gdyby przestrzegane były zapisy "Strategii zrównoważonego rozwoju gminy Radzymin, to nie doszło by do tak dużego zadłużenia budżetu Gminy, a już w trakcie realizacji byłaby budowa Gimnazjum, basenu, żłobka i przedszkola.

Jednym słowem: żądamy powrotu na ścieżkę planowania w mieście i w gminie, a nie radosnej twórczości poszczególnych urzędników i co poniektórych radnych. Zapewniamy, że nasi radni stać będą na straży relizacji takiego właśnie prawa nadrzędnego, jakim jest Strategia na lata 2004-2015. Bo to właśnie należy do obowiązków każdego Radnego: pilnowane urzędników, by działali zgodnie z prawem i na korzyść mieszkańców.
          • reala2 Re: kabaret 24.10.10, 18:20
            a więc szanowni Panowie sztuka dla sztuki. rwetes, wrzawa i standardowe zapienienia właściwe pretendentom do ....... spokojnego życia przez najbliższe 4 lata.
            sukcesów jeszcze raz sukcesów no i dobrego samopoczucia. ewentualna krytyka za cztery lata.
            • picooz Re: kabaret 24.10.10, 19:29
              reala2 napisał:

> sukcesów jeszcze raz sukcesów no i dobrego samopoczucia. ewentualna krytyka za
              > cztery lata.

Krytyka rozumiana jako monitorowanie i recenzowanie dzałań samorządowców powinna był obecna przez cały czas trwania kadencji a nie tylko w gorącym okresie przedwyborczym, dlatego nie będziemy jej unikać.
              KWW Forum Radzymin 2010 stoi na stanowisku, iż partycypacja społeczna i aktywne uczestnictwo mieszkanców w procesach podejmowania najważniejszych dla nas decyzji powinna być wyznacznikiem działań dla przyszłych radnych.
              TAK dla mechanizmu konsultacji społecznych!
    • reala2 Re: kabaret 24.10.10, 16:39
      pytanie uzupełniające.
      a może nowo wybrana władza lokalna Radzymina zamierza ofiarować teren boiska dotychczasowemu użytkownikowi tj stowarzyszeniu KS Mazur, a może przekaże teren w nieodpłatne wieczyste użytkowanie, a może....??????
      czekam na odpowiedzi
      • kchacinski Re: kabaret 24.10.10, 18:50
        Teren Mazura powinien pozostać przestrzenią publiczną przeznaczoną na cele rekreacyjno-sportowe. Cały teren wokół Victorii przeznaczony jest intensywne budownictwo. Na razie są tam łąki, ale jak koleujni developerzy postawią bloki, gdzie Ci ludzie będą spędzać czas? W mieście potrzebne są zielone przestrzenie. Nie można planować miasta tworząc betonowe pustynie...
        • lucy263 Re: kabaret 24.10.10, 20:37
          Jak dzisiaj popatrzyłam na ilości nowych mieszkań na Reymonta to aż się przeraziłam co to będzie jak wszyscy już się powprowadzają - mam na myśli tą jedną przychodnię dwie szkoły i dwa przedszkola. Już teraz nigdzie nie ma miejsca a co to będzie pożniej. Uważam że burmistrz wydając pozwolenie powinien od razu postawić warunek. Na tak wielkim osiedlu postawi pan przedszkole - które będzie państwowe. Skoro nie stać gminy na takie inwestycje myślę że to był by dobry pomysł. W tej chwili jest tak że deweloperzy stawiają bloki i nic poza tym. Sprzeda mieszkania zabierze dupę w trok a wy się bujajcie.
          • bez_gwizdka Re: kabaret 24.10.10, 22:29
            lucy263 napisała:
            Uważam że burmistrz wydając pozwolenie powinien od razu postawić warunek. Na tak wielkim osiedlu postawi pan przedszkole - które będzie państwowe. Skoro nie stać gminy na takie inwestycje myślę że to był by dobry pomysł. W tej chwili jest tak że deweloperzy stawiają bloki i nic poza tym. Sprzeda mieszkania zabierze dupę w trok a wy się bujajcie.

I oto właśnie chodzi. Takie rzeczy wiedzą nawet dzieciaki grające w SimCity czy inne gierki tego typu. Może Piotrowskiemu należałoby taką gierkę sprezentować i niech się chłopina poduczy nieco "na sucho" w komputerze zanim będzie dalej ekspertymentował na żywych organizmach.. Chyba, że on to wie, ale nie chce stosować, dla jakichś tam swoich powodów .. wink
            • lucy263 Re: kabaret 24.10.10, 23:06
              Burmistrz nie musi się martwić o takie rzeczy. Jego stać na prywatnych lekarzy, przedszkola i szkoły dla wnuczków. No ale cóż widocznie Radzyminiakom się te jego rządy podobają skoro wygrał dwie kadencje i pewnie trzecią też.
              • acha2805 Re: kabaret 25.10.10, 12:43
                Jeśli wygra trzecią kadencję to tylko dlatego, że LUDZIE SĄ ŚLEPI.
                Bo są. Nie chcą iść nawet do wyborów. Uważają, że wcale źle się nie dzieje.
                Uważam, że wyższy poziom intelektu od elektoratu, który poprze Piotrowskiego miał już australopitek. A obecnie nawet Afrykańczyk który nie zna alfabetu jest rozsądniejszy niż przeciętniak popierający Piotrowskiego.
                JEST MI STRASZNIE WSTYD ZA TYCH WSZYSTKICH KTÓRZY GO POPRĄ W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH i to tylko dlatego, że są kukiełkami, które boją się sprzeciwić Piotrowskiemu i jego ludziom.
                • reala2 Re: prośba do Pana/pani faja 2010 25.10.10, 13:03
                  acha2805 napisał:

> Jeśli wygra trzecią kadencję to tylko dlatego, że LUDZIE SĄ ŚLEPI.
                  > Bo są. Nie chcą iść nawet do wyborów. Uważają, że wcale źle się nie dzieje.
                  > Uważam, że wyższy poziom intelektu od elektoratu, który poprze Piotrowskiego mi
                  > ał już australopitek. A obecnie nawet Afrykańczyk który nie zna alfabetu jest r
                  > ozsądniejszy niż przeciętniak popierający Piotrowskiego.
                  > JEST MI STRASZNIE WSTYD ZA TYCH WSZYSTKICH KTÓRZY GO POPRĄ W NAJBLIŻSZYCH WYBOR
                  > ACH i to tylko dlatego, że są kukiełkami, które boją się sprzeciwić Piotrowskie
                  > mu i jego ludziom.
                  proszę o pilna interwencje, choć nie popierałem i nie popieram P. Piotrowskiego to jednak użyte epitety są uwłaczające dla części społeczności Radzymina. przyzwoitość to nic zdrożnego.
                  • dolvita Re: prośba do Pana/pani faja 2010 25.10.10, 13:55
                    A ja uważam tak jak acha, że w większości ludzie w Radzyminie są ślepi, przeciętni i są kukiełkami.To jakieś obelgi są wg Ciebie reala? Przecież nikt ich nie wyzywa tu od ch_ _ _ w .
                    Nikt ich nie obraża.
                    Lepiej więc zrezygnuj już z pisania na tym forum, bo nic Ci po tym.
                  • acha2805 reala oceniaj realnie 25.10.10, 14:35
                    reala2 napisał:

proszę o pilna interwencje, choć nie popierałem i nie popieram P. Piotrowskiego to jednak użyte epitety są uwłaczające dla części społeczności Radzymina. przyzwoitość to nic zdrożnego.

Masz rację. Powinnam jeszcze napisać, kilka innych uwag, od których się jednak powstrzymałam.
                    Z drugiej strony cieszę się, że Piotrowski wygra. Mam nadzieję, że wyłoży się przez własną bezmyślność, przywracając ludziom wzrok. Tylko, że wtedy może już być za późno.
                    W naszej gminie jak w wielu innych ludzie nie mają pojęcia czym jest demokracja i jakimi narzędziami może się posługiwać. Każdy się boi o własny tyłek, a nie chce mu się nic zrobić. Ludzie nie mają pojęcia ile da się zrobić działając razem. Potrafią się tylko naburmuszać i cicho siedzieć.
                    A najzabawniejsze - mówisz jak jest i za moment pojawiają się głosy, że to obraza majestatu. Nie uważam, żebym napisała coś co uwłacza innym. Napisałam JAK JEST.
                    Nie wyzywam ludzi od @#$%@#$%@# choć mi się to na język mocno ciska. Jak się ktoś wstydzi usłyszeć prawdę to przecież jest moderator, może mnie na życzenie takiego obrońcy społeczności zabanować.
                • mszewczyk75 Re: kabaret 25.10.10, 14:00
                  acha2805Jeśli wygra trzecią kadencję to tylko dlatego, że LUDZIE SĄ ŚLEPI. Bo są. Nie chcą iść nawet do wyborów. Uważają, że wcale źle się nie dzieje. Uważam, że wyższy poziom intelektu od elektoratu, który poprze Piotrowskiego miał już australopitek. A obecnie nawet Afrykańczyk który nie zna alfabetu jest rozsądniejszy niż przeciętniak popierający Piotrowskiego. JEST MI STRASZNIE WSTYD ZA TYCH WSZYSTKICH KTÓRZY GO POPRĄ W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH i to tylko dlatego, że są kukiełkami, które boją się sprzeciwić Piotrowskiemu i jego ludziom.

Prosze o powściagliwość w ocenach ludzi, których Pani nie zna, (sam głosowałem na p. Piotrowskiego w wyborach 2006 r). Popularność kandydata zależy przede wszystkim od siły jego konkurencji, a nie od tego jaki jest jego elektorat. Jeżeli P. Piotrowski wygra w najbliższych wyborach to oznacza, że miał słabszych przeciwników, a nie gorszych wyborców.
                  • dolvita Re: kabaret 25.10.10, 14:17
                    A ja uważam, że jeśli wygra znowu Pan P., to właśnie dlatego, że ludzie są ślepi, wygodni i z przeświadczeniem, że "nawet jeśli wygra ktoś inny to i tak się nic nie zmieni". Takie jest nasze społeczeństwo niestety...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka