08.10.03, 00:08
DROGI PRACOWNIKU!

Słyszałem, że chciałbyś podwyżkę!

Czy Ty nie masz honoru?

Czy nie wiesz, jak mało pracujesz?

-----------------------------------
POLICZMY
-----------------------------------

Rok ma, jak wiadomo, 365 dni. Codziennie śpisz 8 godzin, to są 122 dni.
Pozostaje zatem 243 dni. Poza tym masz codziennie co najmniej 7 godzin
wolnego czasu - to jest dalsze 106 dni. Zostaje jeszcze 137 dni.

Rok ma 52 niedziele, które masz wolne. Zostaje tylko 85 dni. W soboty
również nie pracujesz. To są dalsze 53 dni. Zostaje jeszcze 33 dni.

Poza tym masz jeszcze co najmniej 21 dni urlopu. Zostaje reszta, czyli 12
dni.

W roku jest łącznie 11 świąt. Zostaje tylko 1 dzień.

I TO JEST 1 MAJA, KTÓRY TEŻ MASZ WOLNY!!!

CZY W TAKIEJ SYTUACJI MOŻESZ ŻADAĆ PODWYŻKI???
Obserwuj wątek
    • ormond Re: Podwyżka 08.10.03, 14:16
      freewolf napisał:

      > DROGI PRACOWNIKU!
      >
      > Słyszałem, że chciałbyś podwyżkę!
      >
      > Czy Ty nie masz honoru?
      >
      > Czy nie wiesz, jak mało pracujesz?
      >
      > -----------------------------------
      > POLICZMY
      > -----------------------------------
      >
      > Rok ma, jak wiadomo, 365 dni. Codziennie śpisz 8 godzin, to są 122 dni.
      > Pozostaje zatem 243 dni. Poza tym masz codziennie co najmniej 7 godzin
      > wolnego czasu - to jest dalsze 106 dni. Zostaje jeszcze 137 dni.
      >
      > Rok ma 52 niedziele, które masz wolne. Zostaje tylko 85 dni. W soboty
      > również nie pracujesz. To są dalsze 53 dni. Zostaje jeszcze 33 dni.
      >
      > Poza tym masz jeszcze co najmniej 21 dni urlopu. Zostaje reszta, czyli 12
      > dni.
      >
      > W roku jest łącznie 11 świąt. Zostaje tylko 1 dzień.
      >
      > I TO JEST 1 MAJA, KTÓRY TEŻ MASZ WOLNY!!!
      >
      > CZY W TAKIEJ SYTUACJI MOŻESZ ŻADAĆ PODWYŻKI???

      Zapomniales o wolnych sobotach. Czas plynie do tylu?
      • ralston Re: Podwyżka 08.10.03, 14:29
        ormond napisał:

        > freewolf napisał:
        >
        > > DROGI PRACOWNIKU!
        > >
        > > Słyszałem, że chciałbyś podwyżkę!
        > >
        > > Czy Ty nie masz honoru?
        > >
        > > Czy nie wiesz, jak mało pracujesz?
        > >
        > > -----------------------------------
        > > POLICZMY
        > > -----------------------------------
        > >
        > > Rok ma, jak wiadomo, 365 dni. Codziennie śpisz 8 godzin, to są 122 dni.
        > > Pozostaje zatem 243 dni. Poza tym masz codziennie co najmniej 7 godzin
        > > wolnego czasu - to jest dalsze 106 dni. Zostaje jeszcze 137 dni.
        > >
        > > Rok ma 52 niedziele, które masz wolne. Zostaje tylko 85 dni. W soboty
        > > również nie pracujesz. To są dalsze 53 dni. Zostaje jeszcze 33 dni.
        > >
        > > Poza tym masz jeszcze co najmniej 21 dni urlopu. Zostaje reszta, czyli 12
        > > dni.
        > >
        > > W roku jest łącznie 11 świąt. Zostaje tylko 1 dzień.
        > >
        > > I TO JEST 1 MAJA, KTÓRY TEŻ MASZ WOLNY!!!
        > >
        > > CZY W TAKIEJ SYTUACJI MOŻESZ ŻADAĆ PODWYŻKI???
        >
        > Zapomniales o wolnych sobotach. Czas plynie do tylu?

        Nie zapomniał! "W soboty również nie pracujesz" Ufff... a już się wystraszyłem,
        że coś jest nie tak z tym rachunkiem :)))
        • anka1 Re: Podwyżka 08.10.03, 14:34
          ha ! ja pracuje w soboty a niekiedy i w niedziele. zadam podwyzki !!!!
          :)))
          • ralston Re: Podwyżka 08.10.03, 14:41
            W takiej sytuacji proszę złożyć stosowne podanie. W terminie dwóch tygodni
            zostanie rozpatrzone odmownie ;)
          • freewolf Re: Podwyżka 08.10.03, 19:21
            anka1 napisała:

            > ha ! ja pracuje w soboty a niekiedy i w niedziele. zadam podwyzki !!!!
            > :)))

            Jeśli nawet, jak twierdzisz, przepracowujesz soboty i niedziele, to kodeks
            pracy przewiduje max 8 godzin pracy na dobę. To daje 840 godzin, czyli 35 dni.
            Ale zauważ: prysznic - 7 minut na dobę, posiłki (przygotowanie + zjedzenie) -
            30 minut, mycie zębów - 4 minuty, potrzeby fizjologiczne - 7 minut, makijaż -
            60 minut, dojazdy - 60 minut. Podsumujmy - jest to prawie 3 godziny na
            dobę!!!! Co daje 1095 godzin w skali roku!!! 1095 - 840 = 255 Stąd wynika, że
            to Ty powinnaś płacić swojemu pracodawcy za dodatkowe 10 dni wolnego!!!
            • saunne Re: Podwyżka 08.10.03, 19:51
              >kodeks pracy przewiduje max 8 godzin pracy na dobę.

              Chciałam zauważyć, że jest to pewne uproszczenie, gdyż w niektórych sytuacjach
              dopuszcza się możliwość wydłużenia czasu pracy do 12 godzin. Poza tym nie
              uwzględniłeś nadgodzin, które niekoniecznie musza być wyrównane przez
              wydzielenie pracownikowi czasu wolnego od pracy (a nawet tu sytuacja komplikuje
              się w zależności od tego kto zarząda owego czasu wolnego za nadgodziny -
              pracownik (stosunek 1:1) czy pracodawca, który nie chce wyplacić dodatkowego
              wynagrodzenia (stosunek 1:1,5)).

              >makijaż - 60 minut,

              co za antykobiecy stereotyp... :( Makijaż codzienny (do pracy, szkoły) nie
              zabiera dłużej niż 10 min. (mniej więcej tyle czasu co nie przymieżając
              golenie).
              • freewolf Re: Podwyżka 08.10.03, 20:19
                saunne napisała:

                > co za antykobiecy stereotyp... :( Makijaż codzienny (do pracy, szkoły) nie
                > zabiera dłużej niż 10 min. (mniej więcej tyle czasu co nie przymieżając
                > golenie).

                Co za antymęski stereotyp. Golenie zajmuje dokładnie 0 minut. :))))))
    • awee Re: Podwyżka 08.10.03, 14:39
      freewolf napisał:

      > -----------------------------------
      > POLICZMY
      > -----------------------------------
      > Rok ma, jak wiadomo, 365 dni.

      (.....)


      ....czasem ma 366 dni
      • anka1 Re: Podwyżka 08.10.03, 15:51
        taak i wtedy mamy rok przestepczy.to nie rozumiem dlaczego Rals juz w tym roku
        nie chce dac mi podwyzki :)))
        ide wydac ostatnie many z rozpaczy:)))
        milego popoludnia wszystkim !!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka