Dodaj do ulubionych

Nieczulosc i brak empatii

15.03.13, 14:59
Do tej pory mi przykro i mam cisnienie. Wczoraj jedno paskudne dziewuszysko z dzieciakiem, kilka osob i ja. Dala dziecku dwa danonki, ja zasugerowalam, ze jeden wystarczy i zadnej reakcji. Nie powiedziala, ze sie ze mna podzieli. Co by sie stalo, gdyby dala mi jednego danonka, dziecko by z glodu nie umarlo. Pozniej otworzyla sloiczek dla dzieci z rizotto. Mowilam, ze to takie dobre, ze ladnie pachnie i tez zadnej reakcji. Mogla przeciez podzielic na pol- pol dla dziecka a pol dla mnie. Skad w dzisiejszym swiecie biora sie tacy podli ludzie. Powiedzcie prosze:(
Obserwuj wątek
    • kropidlo5 Re: Nieczulosc i brak empatii 15.03.13, 15:10
      Nie bardzo rozumiem, kto pisze, dziecko? Czy matla dziecka?
      Nikt nie ma obowiazku dzielic sie niczym, wiec nie wiem czy to brak empatii, ale na pewno brak kultury. W naszym kregu kulturowym nie wypada jesc przy kims i nie zapytac, czy ktos chce. A drugiej osobie wypada odmowic lub wziac troszeczke, symbolicznie. Chba ze to ktos bliski albo nalega.
      Kto lamie ten konwenans, ten cham.
      • adrianna_wozniak Re: Nieczulosc i brak empatii 15.03.13, 15:25
        Kropi, dobrze sie czujesz dzis?
        Ktory normalny dorosly czlowiek chce zjadac sloiczki dla dzieci do 3 lat i oczekuje, zeby danonkami sie dzielic? Pewnie matka wziela jedzenie speccjalnie przeznaczone dla malego dziecka. NIe widze u tej matki zadnaego chamstwa.
        • kropidlo5 Re: Nieczulosc i brak empatii 15.03.13, 15:34
          adrianna_wozniak napisała:

> Kropi, dobrze sie czujesz dzis?
          > Ktory normalny dorosly czlowiek chce zjadac sloiczki dla dzieci do 3 lat i ocze
          > kuje, zeby danonkami sie dzielic? Pewnie matka wziela jedzenie speccjalnie prze
          > znaczone dla malego dziecka. NIe widze u tej matki zadnaego chamstwa.

No przeciez zapytalem, czy chodzi o dziecko czy nie. zakladam, ze chodzilo o podzielenie sie z drugim dzieckiem. ze jeden dzieciak i drugi obok siedza i jeden je to i tamto a drugi sie wpatruje, w tym wypadku wypada zapytac.
          Aczkolwiek to istotnie trochr brzmi jakby matka chciala zjesc te danonki, trzeba poczekac na wyjasnienie autorki, chyba ze to trolling.
      • eukaliptusowa.babcia Re: Nieczulosc i brak empatii 15.03.13, 19:43
        kropidlo5 napisał:

> Nie bardzo rozumiem, kto pisze, dziecko? Czy matla dziecka?

To ja pisze, nie dziecko i nie jego matka.

> Nikt nie ma obowiazku dzielic sie niczym, wiec nie wiem czy to brak empatii, al
        > e na pewno brak kultury. W naszym kregu kulturowym nie wypada jesc przy kims i
        > nie zapytac, czy ktos chce. A drugiej osobie wypada odmowic lub wziac troszeczk
        > e, symbolicznie. Chba ze to ktos bliski albo nalega.
        > Kto lamie ten konwenans, ten cham.

Pieknie napisane Kropidlo 5, podziwiam takie osoby. Ja takze bylam wychowana, ze ostatnia okruszynka chleba nelezy sie dzielic. Matka dziecka widziala przeciez, ze chcialam odrobinke skosztowac i nie zareagowala. Dziecko ma poltora roku, wiec juz powinno byc uczone tego, ze nalezy sie dzielic. Czym skorupka za mlodu nasiaknie, tym na starosc traci.
    • lifeisaparadox Re: Nieczulosc i brak empatii 15.03.13, 16:19
      Musisz popracować nad swoją postawą wygłodniałej, zgorzkniałej osoby, widocznie nie była wystarczająco przekonująca i żer się nie udał.
      • eukaliptusowa.babcia Re: Nieczulosc i brak empatii 15.03.13, 19:46
        lifeisaparadox napisał:

> Musisz popracować nad swoją postawą wygłodniałej, zgorzkniałej osoby, widocznie
        > nie była wystarczająco przekonująca i żer się nie udał.

Jestem porzadna starsza pania i wcale nie wyglodniala. Zer sie udal, byly kotlety. Ja chcialam pokazac klase, odkroilam kawalek kotleta i podzielilam sie z tym dzieckiem. Dzieciak wzial do reki kotleta i bezczelnie rzucil nim o podloge. Ot, wychowanie.
        • lifeisaparadox Re: Nieczulosc i brak empatii 15.03.13, 20:10
          No to nie wiem, widocznie dzieciak wyczuł niechęć i napomnienie to się obruszył na kotleta w sposób spontaniczny.
          Pretensjonalna postawa względem innych też jest elementem łamliwym pomiędzy narzucaniem swoich zachowań a szanowaniem drugiego człowieka. To chyba najbardziej trudne do zestawienia, oscyluje w sferze tolerancji i przekazywania dobrych intencji, a unikanie oceny i dewaluacji jest jednak jednym z najtrudniejszych do ułożenia problemów, nie tylko indywidualnych ale i (lub przede wszystkim) społecznych.
          • adrianna_wozniak Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 12:43
            lifeisaparadox napisał:

> No to nie wiem, widocznie dzieciak wyczuł niechęć i napomnienie to się obruszył
            > na kotleta w sposób spontaniczny.

Paradox, 1,5 rocznemu dziecku kotlet jest tak potrzebny, jak eukaliptusowej babci risotto ze sloiczkow dla dzieci. Producenci jedzenia dla dzieci do 3 lat nie bez powodu produkuja tego rodzaju zywnosc. Ludziom doroslym, tego typu skladniki nie sa do niczego potrzebne.

> Pretensjonalna postawa względem innych też jest elementem łamliwym pomiędzy nar
            > zucaniem swoich zachowań a szanowaniem drugiego człowieka. To chyba najbardziej
            > trudne do zestawienia, oscyluje w sferze tolerancji i przekazywania dobrych in
            > tencji, a unikanie oceny i dewaluacji jest jednak jednym z najtrudniejszych do
            > ułożenia problemów, nie tylko indywidualnych ale i (lub przede wszystkim) społe
            > cznych.

Nie pisz do niej w sposob tak wyrafinowany, bo babsko i tak nie rozumie.
            Jest to zenada, oburzac sie na matke i 1.5 roczne dziecko, ze nie podzielili sie z jakze wytworna babcia z eukaliptusa. Toz to szczyt bezczelnosci i glupoty chcec wyzerania czegos, co jest przeznaczone dla malego dziecka.
            • torado Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 12:48
              a ja myślę, że to raczej prowokacja. Eukaliptusowa babcia robi nas w konia ;-) i ma przy okazji niezły ubaw.
              • adrianna_wozniak Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 12:50
                torado napisała:

> a ja myślę, że to raczej prowokacja. Eukaliptusowa babcia robi nas w konia ;-)
                > i ma przy okazji niezły ubaw.

Moze i prowokacja, ale uwierz, podobne sytuacje maja miejsce w realu:)
              • kropidlo5 Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 14:15
                Tez mi pachnie trollingiem.
                Na poczatku myslalem, ze to matka pisze w imieniu dziecka swojego tylko zle sie wyrazila, ale kontekst okazal sie dosc surrealistyczny, zarazem zabawny wyjatkowo jak i niezle schizujacy.
                Ciekawe, czy wlasciciel psa tez powinien podzielic puszke Pedigree Pala dla sasiada z lawki:P
            • eukaliptusowa.babcia Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 15:10

> Nie pisz do niej w sposob tak wyrafinowany, bo babsko i tak nie rozumie.
              > Jest to zenada, oburzac sie na matke i 1.5 roczne dziecko, ze nie podzielili s
              > ie z jakze wytworna babcia z eukaliptusa. Toz to szczyt bezczelnosci i glupoty
              > chcec wyzerania czegos, co jest przeznaczone dla malego dziecka.

Jezusiczku ukochany, jak mozna powiedziec takie slowa do starszej, poczciwej kobieciny!
            • lifeisaparadox Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 18:57

> Paradox, 1,5 rocznemu dziecku kotlet jest tak potrzebny, jak eukaliptusowej bab
              > ci risotto ze sloiczkow dla dzieci. Producenci jedzenia dla dzieci do 3 lat nie
              > bez powodu produkuja tego rodzaju zywnosc. Ludziom doroslym, tego typu skladni
              > ki nie sa do niczego potrzebne.

Dobra, ale dzieciak ma swoje odczucia i chwała brzdącom za to że żyją w zgodzie z sobą. Jakie by nie były.
              • adrianna_wozniak Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 19:08
                lifeisaparadox napisał:

> adrianna_wozniak napisała:
                >
                > > Paradox, 1,5 rocznemu dziecku kotlet jest tak potrzebny, jak eukaliptusow
                > ej bab
                > > ci risotto ze sloiczkow dla dzieci. Producenci jedzenia dla dzieci do 3 l
                > at nie
                > > bez powodu produkuja tego rodzaju zywnosc. Ludziom doroslym, tego typu s
                > kladni
                > > ki nie sa do niczego potrzebne.
                >
                > Dobra, ale dzieciak ma swoje odczucia i chwała brzdącom za to że żyją w zgodzie
                > z sobą. Jakie by nie były.

Dokladnie tak, prawda tez jest taka, ze dziecko ma doskonala intuicje i falszywa zyczliwosc potrafi wyczuc na kilometr.
          • eukaliptusowa.babcia Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 15:08
            lifeisaparadox napisał:

> No to nie wiem, widocznie dzieciak wyczuł niechęć i napomnienie to się obruszył
            > na kotleta w sposób spontaniczny.
            > Pretensjonalna postawa względem innych też jest elementem łamliwym pomiędzy nar
            > zucaniem swoich zachowań a szanowaniem drugiego człowieka. To chyba najbardziej
            > trudne do zestawienia, oscyluje w sferze tolerancji i przekazywania dobrych in
            > tencji, a unikanie oceny i dewaluacji jest jednak jednym z najtrudniejszych do
            > ułożenia problemów, nie tylko indywidualnych ale i (lub przede wszystkim) społe
            > cznych.

Dzieciak nie wyczul zadnej niecheci, bo umiem byc na sile mila. Po prostu pogardzil moim kotletem rzucajac go na ziemie. Poltoraroczny dzieciak do tej pory je siedzac u matki na kolanach i wpatrujac sie jak w obraz w ta podla malpe. Zje, zlezie matce z kolan i idzie sie bezczelnie bawic nie zwazajac na innych. Niecierpie tej rodziny po korzenie za ta podlosc i nie jest to brak tolerancji.
            • adrianna_wozniak Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 20:10
              eukaliptusowa.babcia napisała:

> Dzieciak nie wyczul zadnej niecheci, bo umiem byc na sile mila. Po prostu pogar
              > dzil moim kotletem rzucajac go na ziemie. Poltoraroczny dzieciak do tej pory je
              > siedzac u matki na kolanach i wpatrujac sie jak w obraz w ta podla malpe. Zje,
              > zlezie matce z kolan i idzie sie bezczelnie bawic nie zwazajac na innych. Niec
              > ierpie tej rodziny po korzenie za ta podlosc i nie jest to brak tolerancji.

I co w tym takiego dziwnego, ze dziecko 1.5 roczne je u matki na kolanach? Dlaczego to wysmiewasz? Kazde dziecko jest inne, moze akurat to dziecko w trakcie jedzenia potrzebuje bliskosci z matka.
    • nfrv Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 13:18
      babciu, pytanko .D

kiedy ostatnio zrobilas cos dla innych? znaczy, nie wtedy kiedy cos od nich chcialas?

-
      maturity is a seriousness of a child at play
      • eukaliptusowa.babcia Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 15:12
        nfrv napisała:

> babciu, pytanko .D
        >
        > kiedy ostatnio zrobilas cos dla innych? znaczy, nie wtedy kiedy cos od nich chc
        > ialas?
        >

Ja dla wszystkich dobrze chce tylko nie chca tego doceniac, w dupie mnie maja. Tu na forum w jaki sposob zostalam potraktowana przez jakas piszaca tu gowniare. To juz koniec swiata.
        >
        > -
        > maturity is a seriousness of a child at play
        • nfrv Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 15:46
          wiesz, roznice pokoleniowe. w jezyku. w podejsciu do innych ludzi.
        • adrianna_wozniak Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 18:21
          durny.babsztyl napisał:

> Ja dla wszystkich dobrze chce tylko nie chca tego doceniac, w dupie mnie maja.
          > Tu na forum w jaki sposob zostalam potraktowana przez jakas piszaca tu gowniare
          > . To juz koniec swiata.

Mowia, ze papieza wybrano z konca swiata, wiec boj sie babciu eukaliptusowa:)
    • krokodil123 Re: Nieczulosc i brak empatii 16.03.13, 17:19
      "Dala dziecku dwa danonki, ja zasugerowalam, ze jed
      > en wystarczy i zadnej reakcji. Nie powiedziala, ze sie ze mna podzieli. Co by s
      > ie stalo, gdyby dala mi jednego danonka, dziecko by z glodu nie umarlo. Pozniej
      > otworzyla sloiczek dla dzieci z rizotto. Mowilam, ze to takie dobre, ze ladnie
      > pachnie i tez zadnej reakcji. Mogla przeciez podzielic na pol- pol dla dziecka
      > a pol dla mnie. Skad w dzisiejszym swiecie biora sie tacy podli ludzie. Powied
      > zcie prosze:("

Już odpowiadam,
      niestety babciu za późno uruchomiłaś swoją naukę i przykład.
      Nie dzieliłaś się z maluchem od urodzenia smoczkiem i ego gilami jak je zajadał.
      Nie robiłaś razem z nim kupkę i oto w taki sposób cały "smród" wskazywał tylko na jego działania. Jak go dziadek kłepal po gołą pupcie nie ściągałaś majtki i nie nadstawiałaś i swoją.......takich przykładów jest sporo.

Najwidoczniej mały mądry i cię przejrzał że nie jesteś z jego paczki a tylko empatie i życzliwe dzielenie się udajesz. W dodatku na jego matkę patrzysz spod łba i wyzywasz od podłych, ciesz się że tylko rzucił to co mu dałaś bo następnym razem kopnie albo ugryzie i będzie gorzej.
      • adrianna_wozniak Re: Nieczulosc i brak empatii 17.03.13, 18:07
        krokodil123 napisała:

> Najwidoczniej mały mądry i cię przejrzał że nie jesteś z jego paczki a tylko em
        > patie i życzliwe dzielenie się udajesz. W dodatku na jego matkę patrzysz spod ł
        > ba i wyzywasz od podłych, ciesz się że tylko rzucił to co mu dałaś bo następnym
        > razem kopnie albo ugryzie i będzie gorzej.

Tez mysle, ze maly fajny i madry, podobnie jak moja corusia;)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka