05.09.22, 12:21
Czasy kultu tryskającej energią młodości, pięknych ciał, gładkich twarzy, lśniących włosów itp itd nie tylko dają zezwolenie na spychanie na marginesy ok 2/3 populacji, ale robią to w sposób bezwstydny i upokarzający.

noizz.pl/spoleczenstwo/zostala-zwolniona-za-siwe-wlosy-to-decyzja-biznesowa/lkhp1jk
Obserwuj wątek
    • yadaxad Re: Ageizm 05.09.22, 16:29
      Przepiękne młode mają po 50, 60 lat. Przynajmniej te ze ścianek.
    • snajper55 Re: Ageizm 05.09.22, 19:49
      ta napisała:

> Czasy kultu tryskającej energią młodości, pięknych ciał, gładkich twarzy, lśnią
      > cych włosów itp itd nie tylko dają zezwolenie na spychanie na marginesy ok 2/3
      > populacji, ale robią to w sposób bezwstydny i upokarzający.
      >
      >
      > noizz.pl/spoleczenstwo/zostala-zwolniona-za-siwe-wlosy-to-decyzja-biznesowa/lkhp1jk

Skojarzył mi się Korwin Mikke.

"Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety. "

Siwych i starych też widocznie nie powinniśmy oglądać. Choć akurat tego Korwin nie może powiedzieć. :)

S.
      • yadaxad Re: Ageizm 06.09.22, 10:51
        Starzy jak dożyli swojego wieku, byli mądrzy i dlatego się ich starość ceniło. Teraz starość jest wynikiem postępu medycyny, nie ich rozumu. A chcemy być fizycznie atrakcyjni, bo to instynkt przetrwania. Ale instynkty działają i zamieciemy jakiś tam starych, a moc kogoś kto przetrwał działa. Bo przecież to idiota, ale przykład dla młodych wilczków, że tam się da nażreć.
      • sweetbog Re: Ageizm 23.09.22, 09:44
        snajper55 napisał:

> ta napisała:
        >
        > > Czasy kultu tryskającej energią młodości, pięknych ciał, gładkich twarzy,
        > lśnią
        > > cych włosów itp itd nie tylko dają zezwolenie na spychanie na marginesy o
        > k 2/3
        > > populacji, ale robią to w sposób bezwstydny i upokarzający.
        > >
        > >
        > > noizz.pl/spoleczenstwo/zostala-zwolniona-za-siwe-wlosy-to-decyzja-biznesowa/lkhp1jk
        >
        > Skojarzył mi się Korwin Mikke.
        >
        > "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi
        > zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców,
        > słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety. "
        >
        > Siwych i starych też widocznie nie powinniśmy oglądać. Choć akurat tego Korwin
        > nie może powiedzieć. :)
        >
        > S.

To jakieś skrzywienie zawodowe że do każdego wątku mieszasz politykę lub religię .Trzeba akceptować takich jacy są .Piękny wygląd to nie wszystko .
    • harcownik Re: Ageizm 06.09.22, 17:31
      Ja na własne oczy i uszy tego nie stwierdziłem. W sklepach zarówno na kasach jak na stoiskach widzę osoby 50+.W urzędach to samo. W korporacjach które znam, młodzi ,pracują razem z "emerytami" i stanowią zgrane zespoły. Szef 100 osobowej firmy do swojego 60-letniego pracownika >nie myśl ze cię na emeryturę puszczę< Zdarza się, że aplikujący na stanowiska są odrzucani ze względu na "wiek," lecz bardzo szybko rezygnuje się z usług "młodych wilczków" na rzecz tych starszych. Osobnym problemem jest twz podgryzanie, najczęściej występujące w instytucjach państwowych i różnych synekurach spółek skarbu państwa oraz blokowaniem przez profesorów i docentów dostępu do stołu operacyjnego młodym kardio i neurochirurgom(forsa?) Czy to jednak jest powszechne? Czy to jest ageizm?
      • yadaxad Re: Ageizm 06.09.22, 19:11
        Jest. Tak "przypadkiem" młodych jest mało, prócz młodych którzy się nie mogą odnaleźć. Starzy profecjonaliści tracą z wiekiem chęć ryzykowania, a jak jest ich wystarczająco dużo, to młodość niszczą.
      • ta Re: Ageizm 07.09.22, 11:19
        harcownik napisał:

> Ja na własne oczy i uszy tego nie stwierdziłem.
        […]
        > Zdarza się, że aplikujący na stanowiska są odrzucani ze względu na „wiek”

Harcowniku miły, a jednak :)

Osobnym problemem jest twz podgryzanie, najczęściej występujące
        > w instytucjach państwowych i różnych synekurach spółek skarbu państwa oraz
        > blokowaniem przez profesorów i docentów dostępu do stołu operacyjnego młodym
        > kardio i neurochirurgom(forsa?) Czy to jednak jest powszechne? Czy to jest agei
        > zm?

Nie, to jest korycizm. Od koryta odganiają innych ci, którzy się przy nim rozparli, nie zależy to od ich wieku i sposobu dotarcia do profitów. Przy korytkach siedzą i starzy i młodzi.

Co do dopuszczania młodych do stołów operacyjnych w zawodach medycznych to sprawa nie jest tak jednoznaczna, jak potrafią to przedstawiać młodzi ambitni, lub z drugiej strony ich zgredowaci koledzy.
        Bywa, że mechanizm korycizmu jest w tych środowiskach bardzo silny, ale są też argumenty za ostrożnym dopuszczaniem do operatywy młodego narybku i to poważne.
        Medycyna praktyczna jest rzemiosłem, szczególnie specjalizacje zabiegowe.
        Lata praktyki czynią z adepta medycyny sprawnego i doświadczonego chirurga i nic nie zastąpi cierpliwego asystowania starszym kolegom i stopniowego wdrażania się, etapami, do samodzielnej pracy.
        To musi trwać. I nie dotyczy tylko specjalności, które wymieniłeś.
        Oczywiście opisuję zdrowy układ wymiany doświadczeń i pokoleń.
        • harcownik Re: Ageizm 08.09.22, 10:04
          ta napisała ..>Harcowniku miły, a jednak :)< Spostrzegawcza jesteś-:) A mnie, by nie narazić się na ripostę typu >To mój samochód się pali < pozostaje napisać mea culpa.
          • ta Re: Ageizm 08.09.22, 10:27
            Uważnie czytam a) z ciekawości b) z szacunku do interlokutora :)

Lubię ripostować anegdotami z nadzieją, że przekaz skuteczniej dotrze.
            W mojej rodzinie wiadomo, kiedy użyć zwrotu „ to MÓJ samochód się pali”.
            Nieagresywnie przywraca zapędzonego w „ ja, ja, ja!” na zdrowe tory :)
            Pozdrawiam :)
            • yadaxad Re: Ageizm 08.09.22, 11:55
              Jest różnica między postrzeganiem starości, a doświadczeniem. Niestety szybko doświadczenia nie nabędziesz.
              • ta Re: Ageizm 08.09.22, 12:07
                „Stary” ma tę znaczącą przewagę nad „ młodym” w tym, że oba stany zna, widzi różnice, ich wady, zalety, potencjał i możliwości.
                Jak tę wiedzę wykorzysta? Jeśli mądry, to skutecznie - do obrony przed ageizmem.
                • yadaxad Re: Ageizm 08.09.22, 12:15
                  Bać się młodości. Co to zrobiło?
                  • ta Re: Ageizm 08.09.22, 22:16
                    yadaxad napisał(a):

> Bać się młodości. Co to zrobiło?

Bronić się przed „ ageizmem” to bronić się przed ew. wykluczaniem z racji wieku osób dojrzałych.
                    Ktokolwiek wykluczałby z tej przyczyny niezależnie od wieku wykluczającego.

Nic wspólnego z „baniem się młodości”. Skąd taki pomysł?
    • jan_stereo Re: Ageizm 09.09.22, 21:52
      to emeryci maja decydujacy glos w wyborach politycznych i dla nich sa one robione, wiec trudno sobie wytlumaczyc aby to byl margines. Poza tym ,mlodzi teraz nie maja kasy i tryskaja depresja zazwyczaj...
      • ta Re: Ageizm 09.09.22, 23:21
        Z wyborów politycznych najważniejsze są wybory powszechne.
        Jaki procent czynnych wyborców stanowią emeryci?
        Nie stanowią większości, więc czy rzeczywiście mogą mieć decydujący głos?
        Tylko wtedy, gdy młodzi wybory olewają…

To, że młodszym chodzić się na wybory nie chce, to nie wina emerytów,
        którzy są bardziej od młodych zdyscyplinowani, świadomi roli wyborów i na wybory chodzą.

• sweetbog Re: Ageizm 09.09.22, 23:41
          Janek ma rację .Bo drugą kadencję wygrywa PIS dzięki starszym osobom.To samo w wyborach prezydenckich wygrał Andrzej Duda o koński paznokieć jak mówił św pamięci Jan Ciszewski . Łza się w oku kręci te nasze rozmowy na FK Ech jak sobie wspomnę ,urocze.Acha nie wklejam linka bo można sobie znależć notowania😊
        • jan_stereo Re: Ageizm 09.09.22, 23:56
          Jak by to ujac, jestesmy starzejacym sie spoleczenstwem (by nie powiedziec wprost, wymierajacym) i procent emerytow zaczyna rosnac a procent tak zwanych mlodych maleje z kazdym rokiem, taka jest u nas demografia, przyrost naturalny kuleje. Srednia wiaku w 1960 wynosila 29lat, w 2000 bylo to 36 a w 2020 blisko 43, widac wiec czysto tendencje i zakres wiekowy w ktorym lokuje sie dominujaca sila, atrakcyjna dla politykow, nie jest to jakis margines.

Osoby powyzej 50roku zycia stanowia 40% polskiej populacji (pelnoletni emeryci to 33%), czyli wlasnie tych siwych co to maja sie niby przed mlodymi klaniac.

• ta Re: Ageizm 10.09.22, 00:50
            jan_stereo napisał:

> Osoby powyzej 50roku zycia stanowia 40% polskiej populacji (pelnoletni emeryci
            > to 33%), czyli wlasnie tych siwych co to maja sie niby przed mlodymi klaniac.

Odeszliśmy od tematu, podejrzewam, że w link zacytowany w poście startowym nie zajrzałeś.
            Nie rozumiem użytego zwrotu „ mają się niby kłaniać”. Jeśli (że niby) ja tak sugeruję, to zaprzeczam,
            nastąpiło nieporozumienie na łączach :)

Ageizm uprawiają ludzie młodzi, ale i starsi wobec swoich równolatków.
            Starszy wiek bywa argumentem, gdy innych brakuje, by kogoś pozbawić stanowiska, pracy itd
            lub mimo kwalifikacji nie dopuścić do objęcia funkcji.

• jan_stereo Re: Ageizm 10.09.22, 01:12
              No do tego linku zagladalem na poczatku, ale to taki 'klikacz' jest aby przyciagnac ludzi do reklam, specjalnie bym go nie rozstrzasal, zwlaszcza ze sama zauwazasz ze dyskryminacja wystepuje na kazdym szczeblu wiekowym i pod dowolnym pretekstem byle byl poreczny, a to sprowadza temat do tego ze kazdy walczy o swoje interesy i wizje biznesu tak jak mu pasuje i czesto na skroty.
            • snajper55 Re: Ageizm 10.09.22, 11:43
              ta napisała:

> Ageizm uprawiają ludzie młodzi, ale i starsi wobec swoich równolatków.
              > Starszy wiek bywa argumentem, gdy innych brakuje, by kogoś pozbawić stanowiska,
              > pracy itd
              > lub mimo kwalifikacji nie dopuścić do objęcia funkcji.

Tylko czy to jest wtedy ageizm, gdy wiek jest jedynie pretekstem?

S.
              • ta Re: Ageizm 10.09.22, 12:11
                snajper55 napisał:

> Tylko czy to jest wtedy ageizm, gdy wiek jest jedynie pretekstem?

Jest nadal ageizmem z definicji czyli dyskryminacją ze względu na wiek - bo taką taktykę stosuje wobec osoby starszej ktoś, kto ocenia ją ( tę taktykę) jako skuteczną. Rozeznał, że znajdzie poparcie —> stosuje = ageizm .

• snajper55 Re: Ageizm 11.09.22, 18:08
                  ta napisała:

> snajper55 napisał:
                  >
                  > > Tylko czy to jest wtedy ageizm, gdy wiek jest jedynie pretekstem?
                  >
                  > Jest nadal ageizmem z definicji czyli dyskryminacją ze względu na wiek - bo tak
                  > ą taktykę stosuje wobec osoby starszej ktoś, kto ocenia ją ( tę taktykę) jako s
                  > kuteczną. Rozeznał, że znajdzie poparcie —> stosuje = ageizm .

Skoro wiek jest jedynie pretekstem, to przyczyna dyskryminacji jest inna. Czyli to nie jest ageizm.

Powiedzmy że chcę zwolnić starego Żyda, ponieważ jestem antysemitą. Ale wygodniej mi powiedzieć, że zwalniam go z powodu podeszłego wieku. To nie jest ageizm, ponieważ zwalniam go z powodu jego religii a nie wieku.

S.
                  • ta Re: Ageizm 11.09.22, 21:05
                    Dlaczego w takim wypadku sięga więc po argument wieku?
                    Bo to pierwszy sposób, który mu na myśli przychodzi, bo ścieżki przetarte, bo wie, że jest na to społeczne przyzwolenie, bo w nim samym nie ma wobec tego przyzwolenia sprzeciwu.

Jeśli stosuje ageizm, to stosuje ageizm, a to, że stosuje go jako zasłonę dymną dla prawdziwych intencji nie zmienia postaci rzeczy.

I tak np.
                    Pracownik nie otrzymuje satysfakcjonującego wynagrodzenia, zdecydowanie pracodawca go wykorzystuje - łamie kodeks pracy na każdym kroku.
                    Ważne powody nie pozwalają pracownikowi odejść, przynajmniej w najbliższym czasie, z obawy o utratę zatrudnienia nie wchodzi też z pracodawcą w spór. Zaczyna okradać pracodawcę, np wynosi sprzęt, narzędzia, produkty „ rekompensując” sobie w ten sposób krzywdy.
                    Czy to, że ewidentnie pracodawca nie był w porządku zdejmuje z pracownika piętno złodzieja?

No dobra, poleciałam :) Pozdr.

• yadaxad Re: Ageizm 12.09.22, 20:50
                      Zawsze było tak, że młodość korzystała z doświadczenia.
          • sweetbog Re: Ageizm 23.09.22, 09:46
            jan_stereo napisał:

> Jak by to ujac, jestesmy starzejacym sie spoleczenstwem (by nie powiedziec wpro
            > st, wymierajacym) i procent emerytow zaczyna rosnac a procent tak zwanych mlody
            > ch maleje z kazdym rokiem, taka jest u nas demografia, przyrost naturalny kulej
            > e. Srednia wiaku w 1960 wynosila 29lat, w 2000 bylo to 36 a w 2020 blisko 43, w
            > idac wiec czysto tendencje i zakres wiekowy w ktorym lokuje sie dominujaca sila
            > , atrakcyjna dla politykow, nie jest to jakis margines.
            >
            > Osoby powyzej 50roku zycia stanowia 40% polskiej populacji (pelnoletni emeryci
            > to 33%), czyli wlasnie tych siwych co to maja sie niby przed mlodymi klaniac.
            >
            Każdy z nas ma w środku młodzieńczą duszę .
    • trust21 Re: Ageizm 13.09.22, 07:25
      ta napisała:

> Czasy kultu tryskającej energią młodości, pięknych ciał, gładkich twarzy, lśnią
      > cych włosów itp itd nie tylko dają zezwolenie na spychanie na marginesy ok 2/3
      > populacji, ale robią to w sposób bezwstydny i upokarzający.
      >
      >
      > noizz.pl/spoleczenstwo/zostala-zwolniona-za-siwe-wlosy-to-decyzja-biznesowa/lkhp1jk

Kult piękna i młodości wywodzi się jeszcze od Greków i Rzymian.
      • ta Re: Ageizm 13.09.22, 13:45
        trust21 napisał(a):

> Kult piękna i młodości wywodzi się jeszcze od Greków i Rzymian.

Także szacunek do doświadczenia, wiedzy i wykształcenia - ale ten został współcześnie wywiedziony hen w pola szerokie…
        • trust21 Re: Ageizm 13.09.22, 22:09
          Akurat wiedzą w dzisiejszych czasach jest wysoko ceniona.
          • ta Re: Ageizm 13.09.22, 23:30
            trust21 napisał(a):

> Akurat wiedzą w dzisiejszych czasach jest wysoko ceniona.

Nie podzielam tej opinii.
            Wystarczy spojrzeć na własne krajowe podwórko
            - co dzieje się ze szkolnictwem…

• trust21 Re: Ageizm 14.09.22, 08:50
              ta napisała:

> trust21 napisał(a):
              >
              > > Akurat wiedzą w dzisiejszych czasach jest wysoko ceniona.
              >
              > Nie podzielam tej opinii.
              > Wystarczy spojrzeć na własne krajowe podwórko
              > - co dzieje się ze szkolnictwem…
              >
              >
              Masz prawo nie podzielać. Wiedza, szczególnie ta specjalistyczna, jest ceniona choćby na rynku pracy.
              • ta Re: Ageizm 14.09.22, 09:24
                Może nieco inaczej rozumiemy pojęcie „ wiedza” i „ cenienie”

Konkretne umiejętności wyceniane i opłacane przez pracodawców ( w wąskim zakresie słowa = cenione) to nie „ wiedza” jak ja ją rozumiem, a opłacanie pracownika za te umiejętności to nie „ cenienie”, które ja kojarzę nierozerwalnie z szacunkiem.

Pani redaktor z zalinkowanego materiału najpewniej bardzo dobrze płacono za wykonywaną pracę, ale jej nie ceniono - pracodawca zwolnił ją, bo ośmieliła się pokazać publicznie siwe włosy…

• trust21 Re: Ageizm 14.09.22, 12:22
                  Masz bardzo dziwne rozumienie tego, czym jest wiedza. Rozumiem, że to taka twoja "życiowa filozofia".
                  • ta Re: Ageizm 15.09.22, 15:48
                    trust21 napisał(a):

> Masz bardzo dziwne rozumienie tego, czym jest wiedza. Rozumiem, że to taka twoj
                    > a "życiowa filozofia".

Nie definiowałam tutaj swojego rozumienia „ wiedzy”, więc nie wiem co konkretnie wskazujesz jako moje „dziwne rozumienie”. Oceniasz wyłącznie swoje wyobrażenie na temat mojego niewyrażonego zdania, dziwne to.

I tyle i wystarczy, a nawet za dużo.
                    Spokojnego popołudnia :)

• trust21 Re: Ageizm 16.09.22, 15:26
                      ta napisała:

> trust21 napisał(a):
                      >
                      > > Masz bardzo dziwne rozumienie tego, czym jest wiedza. Rozumiem, że to tak
                      > a twoj
                      > > a "życiowa filozofia".
                      >
                      > Nie definiowałam tutaj swojego rozumienia „ wiedzy”, więc nie wiem co konkretni
                      > e wskazujesz jako moje „dziwne rozumienie”. Oceniasz wyłącznie swoje wyobrażeni
                      > e na temat mojego niewyrażonego zdania, dziwne to.
                      >
                      > I tyle i wystarczy, a nawet za dużo.
                      > Spokojnego popołudnia :)
                      >
                      >
                      >
                      Bo ja zwykle opowiadasz bzdury i piszesz o własnych wyboczeniach.

Nie pierwszy raz tu zresztą.
                      • trust21 Re: Ageizm 16.09.22, 15:28
                        *Bo ja zwykle opowiadasz bzdury i piszesz o własnych wyobrażeniach
                      • ta Re: Ageizm 16.09.22, 15:54
                        trust21 napusał:

>Bo ja zwykle opowiadasz bzdury i piszesz o własnych wyboczeniach.
                        >Nie pierwszy raz tu zresztą.

Bardzo miło i na temat.
                        Serdecznie dziękuję za słowo „wyboczenie” - uwielbiam nasz język, wyzwala kreatywność, wykorzystam.

Jeżeli „ jak zwykle” to oczywiście, że „nie pierwszy raz”, mało tego - nie ostatni :)

Wiesz oczywiście, że użycie takich zwrotów jak wyżej i innych np. „ ty zawsze”, „ty nigdy”, „ jak zwykle” ,
                        „każdy mężczyzna”, „wszystkie kobiety” itd należy do zachowań pasywno-agresywnych i w uczciwej polemice nie powinny być używane. Zakładam, że w celu wymiany poglądów tutaj zaglądasz, a nie kąsania.

Spokoju i pomyślnego rozwiązania problemów życzę.

• snajper55 Re: Ageizm 16.09.22, 13:56
                trust21 napisał(a):

> Masz prawo nie podzielać. Wiedza, szczególnie ta specjalistyczna, jest ceniona
                > choćby na rynku pracy.

Na polskim rynku pracy? No tak, widzieliśmy jak ceniona jest ta specjalistyczna wiedza na przykład w stadninach koni lub w opiece zdrowotnej. A może pisząc o specjalistycznej wiedzy masz na myśli haki zbierane przez specjalistów na specjalistów? :)

S.
                • trust21 Re: Ageizm 16.09.22, 15:25
                  snajper55 napisał:

> trust21 napisał(a):
                  >
                  > > Masz prawo nie podzielać. Wiedza, szczególnie ta specjalistyczna, jest c
                  > eniona
                  > > choćby na rynku pracy.
                  >
                  > Na polskim rynku pracy? No tak, widzieliśmy jak ceniona jest ta specjalistyczna
                  > wiedza na przykład w stadninach koni lub w opiece zdrowotnej. A może pisząc o
                  > specjalistycznej wiedzy masz na myśli haki zbierane przez specjalistów na spec
                  > jalistów? :)
                  >
                  > S.

Jak zwykłe mieszasz wszystko ze wszystkim.
                  Tam gdzie wymagani są specjaliści, tam wiedza jest ceniona bardzo wysoko- np. branża IT.
                  • snajper55 Re: Ageizm 16.09.22, 21:45
                    trust21 napisał(a):

> Jak zwykłe mieszasz wszystko ze wszystkim.
                    > Tam gdzie wymagani są specjaliści, tam wiedza jest ceniona bardzo wysoko- np. b
                    > ranża IT.

Więc uważasz, że w opiece zdrowotnej czy stadninach specjaliści nie są wymagani? No to życzę operacji serca przeprowadzonej przez amatora. :D

S.
                    • trust21 Re: Ageizm 19.09.22, 08:50
                      snajper55 napisał:

> trust21 napisał(a):
                      >
                      > > Jak zwykłe mieszasz wszystko ze wszystkim.
                      > > Tam gdzie wymagani są specjaliści, tam wiedza jest ceniona bardzo wysoko-
                      > np. b
                      > > ranża IT.
                      >
                      > Więc uważasz, że w opiece zdrowotnej czy stadninach specjaliści nie są wymagani
                      > ? No to życzę operacji serca przeprowadzonej przez amatora. :D
                      >
                      > S.

A wiesz ile zarabia taki specjalista w klinice chorób serca?

Obawiam się że nic nie wiesz . Obawiam siebze nic nie wiesz i bezmyślnie mielisz jęzorem.
                      • snajper55 Re: Ageizm 19.09.22, 21:33
                        trust21 napisał(a):

> A wiesz ile zarabia taki specjalista w klinice chorób serca?

Wiem, zarabiają za mało. Ponieważ na naszym rynku pracy wiedza nie jest ceniona.

S.
                        • trust21 Re: Ageizm 23.09.22, 15:53
                          snajper55 napisał:

> trust21 napisał(a):
                          >
                          > > A wiesz ile zarabia taki specjalista w klinice chorób serca?
                          >
                          > Wiem, zarabiają za mało. Ponieważ na naszym rynku pracy wiedza nie jest ceniona
                          > .
                          >
                          > S.

To są tylko twoje zaklęcia, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością.
                          • sweetbog Re: Ageizm 25.09.22, 17:06
                            Czy na zaklęcia jest antidotum ? Nie ma .Można się spinać ,ale nie ma .
                          • snajper55 Re: Ageizm 25.09.22, 22:11
                            trust21 napisał(a):

> snajper55 napisał:
                            >
                            > > trust21 napisał(a):
                            > >
                            > > > A wiesz ile zarabia taki specjalista w klinice chorób serca?
                            > >
                            > > Wiem, zarabiają za mało. Ponieważ na naszym rynku pracy wiedza nie jest c
                            > eniona
                            >
                            > To są tylko twoje zaklęcia, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistością.

To jest tylko twoje zdanie, które nic nie ma wspólnego z rzeczywistością.

S.
                            • trust21 Re: Ageizm 26.09.22, 17:49
                              snajper55 napisał:

> trust21 napisał(a):
                              >
                              > > snajper55 napisał:
                              > >
                              > > > trust21 napisał(a):
                              > > >
                              > > > > A wiesz ile zarabia taki specjalista w klinice chorób serca?
                              > > >
                              > > > Wiem, zarabiają za mało. Ponieważ na naszym rynku pracy wiedza nie
                              > jest c
                              > > eniona
                              > >
                              > > To są tylko twoje zaklęcia, które nic nie mają wspólnego z rzeczywistości
                              > ą.
                              >
                              > To jest tylko twoje zdanie, które nic nie ma wspólnego z rzeczywistością.
                              >
                              > S.

Trafnie siebie podsumowałeś.

Nic nie wiesz, ale dumnie i w pełnym zadowoleniu mielisz jęzorem.
                              • snajper55 Re: Ageizm 26.09.22, 21:12
                                trust21 napisał(a):

> Nic nie wiesz, ale dumnie i w pełnym zadowoleniu mielisz jęzorem.

Podejrzewam że nie jęzorem walisz w klawiaturę, tylko paluchami. Choć kto cię tam wie...

S.
                      • ta Re: Ageizm 25.09.22, 23:37

trust21 napisał(a): (do snajpera)

> A wiesz ile zarabia taki specjalista w klinice chorób serca?
                        > Obawiam się że nic nie wiesz . Obawiam siebze nic nie wiesz i bezmyślnie mielis
                        > z jęzorem.

A o którą klinikę pytasz? MSW w stolicy - dość dobrze jak na standardy polskie.
                        Ile masz klinik w Polsce, w których leczą się notable?
                        Trzeba dosadniej?
                        • sweetbog Re: Ageizm 26.09.22, 13:09
                          Jesteś trochę tego .Bo kobiety nontabli też muszą się leczyć Więc nie tylko w Wawce .Jest dobry ośrodek Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Częstochowie ZOZ MSWiA w Katowicach .Bo ludzie przy władzy fiksuja Wystarczy poczytać ..Jest tego po różnych miastach ,gdzie zwykle żuczki nie mają wstępu .
                        • trust21 Re: Ageizm 26.09.22, 17:47
                          ta napisała:

>
                          > trust21 napisał(a): (do snajpera)
                          >
                          > > A wiesz ile zarabia taki specjalista w klinice chorób serca?
                          > > Obawiam się że nic nie wiesz . Obawiam siebze nic nie wiesz i bezmyślnie
                          > mielis
                          > > z jęzorem.
                          >
                          > A o którą klinikę pytasz? MSW w stolicy - dość dobrze jak na standardy polskie.
                          > Ile masz klinik w Polsce, w których leczą się notable?
                          > Trzeba dosadniej?

Nawet nie nie wiesz o jakim miejscu napisałem. Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.
                          • harcownik Re: Ageizm 26.09.22, 19:08
                            trust21 napisał >Nawet nie nie wiesz o jakim miejscu napisałem.< A jakie to ma znaczenie? Na fP jasnowidzów brakuje, a zwykłym śmiertelnikom, pracy nie ułatwiasz ,stosując sztuczki pt. co autor postu miał na myśli. Zarówno Snajper jak i ta dostosowali się do twojej mniemanologii i punktują cię wg mnie dotkliwie, lecz z dużą kulturą. Od kilku postów w tym wątku starasz się udowodnić sentencję "Moja prawda najmojsza" To może zdefiniuj o co tobie chodzi? O zarobki poszczególnych branż, uznanie w wymiarze społecznym czy finansowym a może chcesz sobie tak po prostu ponarzekać? Piszesz > Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.< Nie "chyba," lecz na pewno.
                            • sweetbog Re: Ageizm 26.09.22, 19:45
                              harcownik A może ma jakieś problemy pisał o tym ..Większości tu wszyscy piszący mają .Po to forum to istnieje .Ani ty ,ani koleżanka Ta nic o sobie prywatnego nie napisze .A pięknie czytacie i każdego co tu strofujecie .Jak na swoistym czacie .Tacy ludzie co innych krytykują,, a o osobie nic to są zakłamani .Tak się to nazywa .Nikt tu nie dał nikomu prawa innych krytykować .Można pięknie mówić i słowem głęboko zranić .Książkowe teorie które nic nie znaczą .W sumie to wy tu w ogóle nie lubicie ludzi i mało o nich ty czy koleżanka Ta wiecie , Snajpera pomijam bo przybiegł nieświadomy niczego .Zero uczuć ,zero miłości do drugiej osoby ,pustka nicość .Jak jakieś roboty stworzone do wydawania rozkazów .Kurtyna spadła ,widowni nie ma .
                              • ta Re: Ageizm 26.09.22, 20:46
                                Cebulkę, średniej wielkości, sztuk 1 pokrojoną w kostkę podsmaż na klarowanym maśle do koloru złotego.
                                Dodaj jeden duży pomidor pokrojony w grube plastry, trzymaj na ogniu 3-4 min kilkakrotnie je obracając.
                                4 jaja od chłopa starannie rozbij trzepaczką z dodatkiem 2 łyżek tłustego mleka, świeżo mielonym czarnym pieprzem, odrobiną gałki muszkatołowej i szczyptą imbiru. Wlej doprawione jaja na patelnię z cebulką i pomidorami, nie mieszaj, nie przewracaj. Zdejmij z patelni, jak wierzchnia warstwa jaj zacznie się ścinać.

Jedz z ciemnym pieczywem z masłem czosnkowym.
                                Smacznego :)
                              • snajper55 Re: Ageizm 26.09.22, 23:52
                                sweetbog napisał:

> harcownik A może ma jakieś problemy pisał o tym ..Większości tu wszyscy piszący
                                > mają .Po to forum to istnieje .Ani ty ,ani koleżanka Ta nic o sobie prywatneg
                                > o nie napisze .A pięknie czytacie i każdego co tu strofujecie .Jak na swoistym
                                > czacie .Tacy ludzie co innych krytykują,, a o osobie nic to są zakłamani .Tak
                                > się to nazywa .Nikt tu nie dał nikomu prawa innych krytykować .

No chyba poza toba? Ktoś ci musiał dać to prawo, skoro ciagle to robisz.

A może nie zdajesz sobie sprawy z tego, co robisz? Ale wtedy nie szukaj pomocy na forum Psychologia tylko na forum Psychiatria.

S.
                              • trust21 Re: Ageizm 02.10.22, 09:14
                                sweetbog napisał:

> harcownik A może ma jakieś problemy pisał o tym ..Większości tu wszyscy piszący
                                > mają .Po to forum to istnieje .Ani ty ,ani koleżanka Ta nic o sobie prywatneg
                                > o nie napisze .A pięknie czytacie i każdego co tu strofujecie .Jak na swoistym
                                > czacie .Tacy ludzie co innych krytykują,, a o osobie nic to są zakłamani .Tak
                                > się to nazywa .Nikt tu nie dał nikomu prawa innych krytykować .Można pięknie m
                                > ówić i słowem głęboko zranić .Książkowe teorie które nic nie znaczą .W sumie
                                > to wy tu w ogóle nie lubicie ludzi i mało o nich ty czy koleżanka Ta wiecie ,
                                > Snajpera pomijam bo przybiegł nieświadomy niczego .Zero uczuć ,zero miłości do
                                > drugiej osoby ,pustka nicość .Jak jakieś roboty stworzone do wydawania rozkazów
                                > .Kurtyna spadła ,widowni nie ma .
                                >

taniarada, weź się trochę ogarnij chłopie.
                            • trust21 Re: Ageizm 02.10.22, 09:12
                              harcownik napisał:

> trust21 napisał >Nawet nie nie wiesz o jakim miejscu napisałem.<
                              > A jakie to ma znaczenie? Na fP jasnowidzów brakuje, a zwykłym śmiertelnikom, p
                              > racy nie ułatwiasz ,stosując sztuczki pt. co autor postu miał na myśli. Zarówno
                              > Snajper jak i ta dostosowali się do twojej mniemanologii i punkt
                              > ują cię wg mnie dotkliwie, lecz z dużą kulturą. Od kilku postów w tym wątku s
                              > tarasz się udowodnić sentencję "Moja prawda najmojsza" To może zdefiniuj o co
                              > tobie chodzi? O zarobki poszczególnych branż, uznanie w wymiarze społecznym czy
                              > finansowym a może chcesz sobie tak po prostu ponarzekać? Piszesz > Dalsza
                              > dyskusja chyba nie ma sensu.< Nie "chyba," lecz na pewno.

Twoja opinia niewiele mnie interesuje.

Fakt, że ktoś gówno umie, ma zerową wiedzę, nie oznacza, że ci którzy ją mają, nie są dobrze ołacani czy doceniani.

Jeśli czyjaś ''wiedza'' to życiowe mądrości z dupy albo mieszanie w garach, to nie dziwie się, że pisze takie brednie jak ta czy snajper.

Więc nie wpychaj się w dyskusję, która ciebie nie tyczy i w której nie masz nic sensownego do napisania.
                              • ta Re: Ageizm 02.10.22, 11:32
                                trust21 napisał(a):

> Jeśli czyjaś ''wiedza'' to życiowe mądrości z dupy albo mieszanie w garach, to
                                > nie dziwie się, że pisze takie brednie jak ta czy snajper.

Szanowny Panie, po raz kolejny bardzo brzydko próbujesz gryźć ludzi, którzy ci „ podpadli” ośmielając się mieć odmienne zdanie niż ty. Ciekawam, czy tak ci już zostanie i będziesz bez żenady nadal, przy każdej okazji (i bez niej) prezentował godny ubolewania poziom kontaktu, który opisuje wyłącznie ciebie.

Nie będę przedstawiać swojego wykształcenia i dokonań zawodowych jakkolwiek byłabym prowokowana przez anonimowe, a zwłaszcza agresywne byty wirtualne. Nie muszę niczego nikomu udowadniać, nic nie muszę :)

Jak zawsze z życzliwością
                                Ta
                                • trust21 Re: Ageizm 02.10.22, 15:10
                                  ta napisała:

> trust21 napisał(a):
                                  >
                                  > > Jeśli czyjaś ''wiedza'' to życiowe mądrości z dupy albo mieszanie w garac
                                  > h, to
                                  > > nie dziwie się, że pisze takie brednie jak ta czy snajper.
                                  >
                                  > Szanowny Panie, po raz kolejny bardzo brzydko próbujesz gryźć ludzi, którzy ci
                                  > „ podpadli” ośmielając się mieć odmienne zdanie niż ty. Ciekawam, czy tak ci ju
                                  > ż zostanie i będziesz bez żenady nadal, przy każdej okazji (i bez niej) prezent
                                  > ował godny ubolewania poziom kontaktu, który opisuje wyłącznie ciebie.
                                  >
                                  > Nie będę przedstawiać swojego wykształcenia i dokonań zawodowych jakkolwiek był
                                  > abym prowokowana przez anonimowe, a zwłaszcza agresywne byty wirtualne. Nie mu
                                  > szę niczego nikomu udowadniać, nic nie muszę :)
                                  >
                                  > Jak zawsze z życzliwością
                                  > Ta

"Szanaona Pani.

Źle o tobie świadczy, że mimo ewidentnych głupot które piszesz, to dalej w to brniesz i już teraz całkiem świadomie.

Nie interesuje mnie to kompletna jesteś I jakie masz wykształcenie. Akurat to że o tym piszesz świadczy już o Twojej desperacji. W internecie możesz być kim chcesz - nawet córką króla nafty.

Tak się składa że mam wyjątkowa alergie na ludzką głupotę. Fakt że to forum internetowe, to nie licz na to że jeśli piszesz głupoty to że to przemilczę.
                                  • ta Re: Ageizm 02.10.22, 16:37
                                    Ach, jakaż ja głupia jestem, idę pochlastać się makaronem i cierpieć w ciemnym kącie.
                                    Wrrrrr :)
                          • ta Re: Ageizm 26.09.22, 19:09
                            ta napisała:

> Ile masz klinik w Polsce, w których leczą się notable?
                            > Trzeba dosadniej?

trust21 napisał:
                            > Nawet nie nie wiesz o jakim miejscu napisałem.

Jeśli upierasz się, że specjalista w klinice chorób serca zarabia doskonale i przeczysz uwagom snajpera o niedostatecznym wynagradzaniu specjalistów w ochronie zdrowia, to możesz mieć na myśli kilka zaledwie ośrodków, gdzie leczą się notable i ich rodziny, w tym przede wszystkim kliniki MSW w stolicy.
                            To zaledwie ułamek specjalistów kardiologów pracujących w Polsce.
                            I dotyczy to lekarzy także innych specjalizacji.

Owszem, lekarze zarabiają przeciętnie więcej, niż jeszcze 20-30 lat wstecz, niemniej trudno te pensje uznać za adekwatną gratyfikację ich umiejętności.

• trust21 Re: Ageizm 02.10.22, 15:03
                              A wiesz o tym że dobrzy lekarze mają często jeszcze prywatną praktykę, w której zarabiają bardzo dobrze?...

To jak z psychologami. Słaby jest często na garnuszku NFZ natomiast dobry w swoim fachu ma prywatną praktykę i kolejkę chętnych.

Nie brnij, bo jest coraz gorzej.

• ta Re: Ageizm 02.10.22, 16:58
                                trust21 napisał(a):

> A wiesz o tym że dobrzy lekarze mają często jeszcze prywatną praktykę, w której
                                > zarabiają bardzo dobrze?...

Nie mów! Serio? Coś ty! Naprawdę? Niemożliwe! U nas, w Polsce? Przestań! Jaja sobie robisz!
                                Nie wiedziaaaałam, nie wieeeeem, , nie uwierzę …:)))))))))
                                #
                                Daj sobie spokój już, idź szarpać nogawki komu innemu.
                                Udaj się z tego wątku, proszę bardzo grzecznie, w kierunku mi obojętnym.
                                Szerokiej drogi i wiatru w plecy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka