Dodaj do ulubionych

co zrobić zeby zniknąć

28.06.05, 20:00
nie ukrywam że mam doła, samobójstwo nie wchodzi w grę, bo za mało odważna jestem, poza tym pogrzeb i te sprawy to dość trudne dla bliskich chociaż mam ich niewielu, to nie chciałabym żeby cierpieli. Idealne rozwiązanie byłoby zniknąć ot tak po prostu jak w bajkach i najważniejsze żeby nikt tego nie zauważył i nie odczuł. Wiem że to nierealne. Pocieszę się, że ktoś też tak ma.
A tak w ogóle to jestem zdania, że pesymiści mają najbardziej obiektywny obraz własnej osoby i tak właściwie o tym to bym mogła pogadać.
Obserwuj wątek
    • alienka2 Re: co zrobić zeby zniknąć 28.06.05, 20:53
      wczoraj przechodząc znów obok ponurego królestwa dobermanów(no jest takie
      dziwne miejsce chyba trzy są za ogrodzeniem, jeden zawsze morde za wystawia a
      te dwa se leniwie leżą na betonie)też naszła mnie taka myśl, że gdyby życie
      było bańką mydlaną i miała bym teraz możliwość, sprawić żeby bańka pękła
      czy...bym się zdecydowała

po prostu pyk
      pyk
    • aneta214 Re: co zrobić zeby zniknąć??? 28.06.05, 21:31
      Napisałaś : > A tak w ogóle to jestem zdania, że pesymiści mają najbardziej
      obiektywny obraz własnej osoby i tak właściwie o tym to bym mogła pogadać.

Nie zgodze sie z Tobą - pesymiści widzą siebie wyłącznie z jednej strony
      (oczywiście tej złej). To jakby daltoniści, którzy wszystko widzą w jednych i
      tych samych barwach, smutne ale prawdziwe... Oni widzą tylko to co złe, co im
      nie wychodzi i co powoduje, że w ogóle do każdego "doła" podchodzą jak do
      czegoś co jest oczywiste (bo komu ma sie świat walić na glowe jak nie jemu,
      który w ogole nie rozumie sensu swojego bytu na ziemi).
      Każdy ma prawo do doła i wiesz... ja na Twoim miejscu poszukałabym takiej
      przystani spokoju gdzieś na łonie przyrody... :) Może to śmieszne ale naprawdę
      nic tak nie wpływa na polepszenie naszego nastroju jak samo przebywanie choćby
      w lesie, w którym możesz się gdzieś zaszyć i choć na chwilke zapomnieć o tym co
      Cie aż tak grzyie. Może warto spróbować?
      A na zakończenie zapewniam Cie, ze każdy człowiek ma takie "dołki" w swoim
      życiu i sztuką słoneczko nie jest uciekanie od nich ale stawianie im czoła.
      Do odważnych świat należy!
      • gokli Re: co zrobić zeby zniknąć??? 28.06.05, 21:39
        pesymiści wiedzą co mogą czego nie, nie żyją w iluzorycznym świecie: może mi się uda, znają swoje możliwości, nie porywają się z motyką na ksieżyc i to nie prawda, że wszystko widzą tylko na czarno.
        • aneta214 Re: co zrobić zeby zniknąć??? 28.06.05, 21:46
          Słońce daltoniści nie widzą wszystkiego tylko w czarnych kolorach! (a zauważ że
          do nich to porównywałam pesymistów)
          Znowu się nie zgodze... pesymisci nie znają swoich mozliwosci, bo oni z gory w
          decydowaniu sie podjęcia jakiegokolwiek ryzyka mówią : o.k... ALE pozwalają
          sobie wylącznie na MINIMUM ich wewnętrznej siły, bo oni nawet nie są w stanie
          nawet pomyśleć, ze mają w sobie ogromny power.
          Dlatego może warto nie wrzucać siebie do worka "pesymista" czy "optymista" a
          zacząc patrzec realnie na swoje życie, na swoje problemy i na swoją przyszłość.
          • gokli Re: co zrobić zeby zniknąć??? 28.06.05, 21:53
            pewnie każdy człowiek ma inne podejście do życia, ale nie zastanawiałabym się nad kwestią pesymistów gdybym nie przeczytała tej opinii o nich, otóż tego dowiedli naukowcy, jakiś czas temu. Poza tym dlatoniści widzą kolory na opak - tak jak optymiści (nie myślę o umiarkowanym optymiźmie)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka