Dodaj do ulubionych

Kiedy zaszyna sie szaleństwo?

07.05.06, 23:42
Czy w momęcie gdy człowiek nie może wytrzymać
ze swoimi myślami, nie rozumie ich i nie chce
zaakceptować?
Obserwuj wątek
    • iwan_w Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 07.05.06, 23:44
      eee tam

      szaleństwo szybuje wyżej
    • lea3h Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 07.05.06, 23:52
      kiedy dysonans psychiczny jest tak duży, że wszelkie prawidła logiki odchodzą w
      zapomnienie i najchętniej wybiegłbyś na ulicę i dał wszystkiem to, na co
      zasługują i jeszcze zachował się tak, jakby ich nie było

      szaleńców było wielu
      nie wiadomo jednak
      czy po tej byli stronie
      czy po tamtej

      najpewniejsi głupcy ferują wyroki nt. psyche
      i to jest b. niebezpieczne

      w każdym razie nikt nie może decydować o naszym szaleństwie
    • mskaiq Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 08.05.06, 10:44
      Tylko kiedy sie poddasz, wtedy te mysli staja sie szalencze bo nic ich nie
      zatrzymuje. Probuj je blokowac, przychodza z podswiadomosci, kiedy twoja
      swiadomosc jest zajeta, te mysli staja sie o wiele slabsze i wycofuja sie.
      • eizo1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 00:27
        i o to chodzi że nie daje rady nie moge sie niczym
        żająć ani pasywnie oglądaniem telewizji
        ani czytając albo rozmawiając z kimś
        • znowuzagubiona Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 08:24
          Mam podobne objawy- troche sie przestraszyłam.
          Jedyne co moge robic i robie z przyjemnoscia,
          to pisanie na tym forum.
          Mysle, ze w moim przypadku to uzaleznienie,
          a nie szalenstwo. Wiem jak powinnam sobie z tym
          radzić i chyba sie za to wreszcie solidnie wezmę.
      • maureen2 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 07:01
        najlepszą radą jest gimnastyka
        • hatroha Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 07:36
          Kiedy przestaje mówić...
        • croyance Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 11.05.06, 20:58
          I lewatywa.
    • mmax20 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 10:36

      eizo1 napisał:

      > Czy w momęcie gdy człowiek nie może wytrzymać
      > ze swoimi myślami, nie rozumie ich i nie chce
      > zaakceptować?

      to tylko dołek

      szaleństwo jak nie wiesz, ża masz takie myśli
      • eizo1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 23:54
        można być "szaleńcem" i być tego swiadomym
        tzn że sie odbiega od normy

        ludzie mordują i są tego świadomi że robią
        źle mają wyżuty sunienia
        • mmax20 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 07:57

          eizo1 napisał:

          > można być "szaleńcem" i być tego swiadomym
          > tzn że sie odbiega od normy
          >

          wszystko można sobie wmówić i uwierzyć - p. Goebbels - zależy tylko, ile razy
          się to powtarza

          > ludzie mordują i są tego świadomi że robią
          > źle mają wyżuty sunienia

          myślę że po fakcie, a sam fakt jest powodowany najczęściej afektem, ten z kolei
          jest konsekwencją nierozpoznanych, nie opowiedzianych myśli i narastających w
          ten sposób spiętrzeń emocjonalnych..
          • mmax20 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 08:02

            dla mnie szaleństwo to stan ducha, który może przeżywać w pewnym momentach
            każdy człowiek, co nie oznacza, że jest on szaleńcem
    • mskaiq Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 11:07
      Nie mozesz pasywnie Eizo1, czytanie czy telewizja wciaga zbyt slabo. Romowa
      jest lepsza ale musi byc interesujaca, jesli nie jestes wciagniety w nia to
      zalew mysli jest zbyt silny. Czy masz cos co Cie potrafi mocno wiciagnac? Dobre
      jest dzialanie ktore wymaga wysilku fizycznego.
    • solaris_38 p 22 09.05.06, 22:44
      czasem szleństwo zaczyna sie kieidy człowiek sie pzred jakiś zcas nei wyśpi
      (dlatego tez brak snu jest jedną z podstawowych technik w praniu mózgu)

      pominąwszy kwestia organiczne (jakies guzy itd) to szlaeństwem najpierw
      tzreba sie zafascynowac

      szaleństwo ma w sobie wielkie złoża spzrecznosci z których człowiek nei chce
      popuścic żadnej
      i tak sie miota i miota

      i tak będzie dopóki nie popuścisz i nie odpuścisz

      skromność oszczednośc spójnośc oraz szacunek dla podstaw fizycznych takich
      jak dobry sen pokarm i rych - to podstawa spokoju i owocności
    • eizo1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 09.05.06, 23:50

      czytam i dochowze do wniązku że dobże nie jest
      • kopalinka Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 00:00
        może za dużo wolnego czasu ?
        • eizo1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 00:05
          nie
    • mskaiq Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 01:37
      Eizo1, mam wrazenie ze wystarczyloby ograniczyc alkohol. Im jest go wiecej tym
      latwiej o szalenstwo.
      • melania.k Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 08:26
        eizo napisał

        "kiedy zaczyna się szalenstwo?
        Czy w momęcie gdy człowiek nie może wytrzymać
        ze swoimi myślami, nie rozumie ich i nie chce
        zaakceptować? "

        Nie, to tylko objaw nerwicy - jakiej to zależy już od treści tych myśli.
        Jeśli są takie jak w sygnaturce to rzeczywiście wygląda na ostry stan depresyjny.

        Szaleństwo zaczyna się wtedy kiedy nie jesteśmy w stanie rozróżnić pomiędzy tym,
        co myślimy, a rzeczywistością. Jak widać podałam bardzo płynną definicję...
    • marya_yrena Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 09:05
      Eizo!
      U mnie natrętne i nieopanowane myśli okazały się objawem nerwicy z elementem
      depresji.Na początku myslałam, że oszalałam,bo te moje mysli to były niezłego
      "kalibru", nie chcę pisać o szczegółach.
      Pomogła mi psychoterapia, bez wspomagania lekami.
      Zachęcam Cię do szukania pomocy u fachowców bo to NAPRAWDE pomaga.
      Na forum gazeta istnieje forum dla nerwicowców, ale OSTRZEGAM ja nie moge go
      czytaćbo mnie to niezdrowo nakręca i dołuje ale może Ty znajdziesz tam coś dla
      siebie. Pozdrawiam Cie.
      • marya_yrena eizo 10.05.06, 18:57
        Daj znać co u ciebie.
        • eizo1 Re: eizo 10.05.06, 21:01
          żyje
          i za tydzień też pewnie będe
    • depresyjka4 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 20:08
      ja zauważyłam u siebie, ze ostatnio odbija mi coraz bardziej. Pogrążam się w
      sobie i swoich własnych marzeniach, uciekam od rzeczywistości. Nie chcę tu być
      tak bardzo :-(
      • znowuzagubiona Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 20:09
        Ale my chcemy,
        żebyś była :-)
        • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:06
          Oj tak.Bądź depresyjko z nami.
    • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 21:41
      Kiedy zaczyna się bezsenność.
      • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 21:42
        Uffffffffffff:)
        • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 21:51
          No tak. To tylko objaw szaleństwa.Jeden z elementów.Nie mylić z nerwicą,
          nadcisniem ,nadczynnoscią tarczycy, okresem dojrzewania, miłością,stresem itp.
          • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 21:52
            Nie wiem, nie mam problemu bezsenności, ale dobrze wiedzieć
            • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:00
              No to jesteś normalny. Z tego co wiem to każdy myślący inaczej ma kłopoty ze snem.
              • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:02
                Pierwsze słysze
                • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:11
                  Że jesteś normalny czy że obłęd zaczyna sie bezsennością?
                  • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:12
                    Jedno i drugie:)
                    • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:17
                      He he.A jeszcze jak się fajnie śni to już na pewno jest w porządku.
                      • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:20
                        Coś ostatnio nie mam żadnych snów
                        • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:31
                          Wyluzuj to przyjdą.Mnie też się nic nie śni,ale kilka dni temu miałam przyjemny
                          sen po dobrym dniu, kiedy uwierzyłam że wszystko ze mną w porządku.
                          • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:33
                            No to dobrze:)
                            • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:38
                              Mnie dzisiaj pewnie znowu nic się nie przyśni,ale kiedyś tam może:)Dobranoc i
                              miłych snów.
                              • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:40
                                Mnie sie jeszcze nie chce spać:)
                                • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:44
                                  Mnie też, ale jutro rano pobudka, więc zmrużę oko.
                                  • trollllllllllllllllllllllllll Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:46
                                    ag_a1 napisała:

                                    > Mnie też, ale jutro rano pobudka, więc zmrużę oko.

                                    Po co chcesz zasypiac na siłe, obudzisz sie jeszcze bardziej niewyspana
                                    • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 22:52
                                      Dobranoc dobranoc dobranoc.Policzę owce, otworzę okno a podusia zabierze mnie w
                                      krainę snu.
    • ag_a1 Re: Kiedy zaszyna sie szaleństwo? 10.05.06, 21:46
      Czy szaleństwo jest wyborem podświadomości?Ucieczką od
      obowiazujących,nieakceptowanych powszechnie norm?Zamknięciem się we własnym świecie?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka