04.11.06, 15:13
Czy ktoś czytał książkę Erica Berne W co grają ludzie?

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • maureen2 Re: Gry 04.11.06, 15:23
      ja
    • listopad9 Re: Gry 04.11.06, 15:43
      i jakie przemyślenia po lekturze?
      • maureen2 Re: Gry 04.11.06, 15:52
        czytałem to z 10 lat temu, analiza transakcyjna nie jest zła
        • listopad9 Re: Gry 04.11.06, 16:01
          Pierwszy raz czytałam tą książkę kilka lat temu i jakoś tak przeszło bez
          większych przemyśleń. Teraz po kolejnym czytaniu i zderzeniu z rzeczywistością
          zastanawiam się czy wogóle można żyć bez jakiejkolwiek gry?
          • maureen2 Re: Gry 04.11.06, 16:06
            chcieć to móc
            • listopad9 Re: Gry 04.11.06, 16:14
              Chieć to móc - to byłoby idealne, ale nie jest.
            • kama987 Re: Gry 05.11.06, 02:05
              Czy wszystkie tajemnice muszą być wyjaśnione i rozłożone na czynniki pierwsze?
              Nie czytałam i nie przeczytam,
              aby nie stracić apetytu na życie i jego tajemnice.
              Gry niech pozostaną grami, a my uzdolnionymi graczami.
              • listopad9 Re: Gry 05.11.06, 18:54
                kama987 napisała:

                > Czy wszystkie tajemnice muszą być wyjaśnione i rozłożone na czynniki pierwsze?
                > Nie czytałam i nie przeczytam,
                > aby nie stracić apetytu na życie i jego tajemnice.
                > Gry niech pozostaną grami, a my uzdolnionymi graczami.

                Tajemnice obciążają, a nadmiar wiedzy wiedzy bywa dokuczliwy. Proponuję umiar -
                w grach również.
    • solaris_38 po prostu przeczytaj 05.11.06, 00:04
      jak to nie ma nigdzie skrótowca???
      nie ma gotowca??

      oj bieda


      to krótka książka i łatwo dostępna w sieci
      trzeba przeczytać

      to juz klasyka bo mnóstwo późniejszej literatury już w sobie ma analizę
      transakcyjną w jakimś tam stopniu i kamuflażu
      • listopad9 Re: po prostu przeczytaj 08.11.06, 10:57
        solaris_38 napisała:

        > jak to nie ma nigdzie skrótowca???
        > nie ma gotowca??
        >
        > oj bieda

        > to krótka książka i łatwo dostępna w sieci
        > trzeba przeczytać

        > to juz klasyka bo mnóstwo późniejszej literatury już w sobie ma analizę
        > transakcyjną w jakimś tam stopniu i kamuflażu

        Warto przeczytać. Warto wiedzieć w po co gramy.

        Klasyka. Przy takiej cudnej mgle zagrałam Szczepanika.

    • dzika_zdzicha Re: Gry 05.11.06, 01:29
      ja czytałam. genialne. przemyślenia? życie to gra...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka