Koszmar po mikrodermobrazji

14.04.11, 20:19
W grudniu 2010 skonczylam zabiegi mikrodermobrazjii (mialam ogolnie 8 zabiegow) i od tego momentu to co sie dzieje z moja twarza to koszmar. Dodam ze przed dermobrazja ok 5 m-cy przed czyli w maju 2010 skonczylam serie zabiegow silnymi kwasami u lekarza, i moja skora sie poprawilam, ale nieestety przez lato pomimo stosowania filtrow nabawilam sie przebarwien. Wiec kosmetyczka poradzila mi mikrodermobrazje no i zaczelismy od pazdzernika 2010 do grudnia. I po skonczeniu -koszmar. Moja skora pogorszyla sie do stanu ktorego dawno juz nie mialam, pryszcze, mega zatkane pory, zaskorniki wagry itd. Pomimo regularnego oczyszczania u kosmetyczki (co 3 tygodnie) , juz tydzien po oczyszczaniu mam juz bardzo duzo wagrow i zapchanych por. nIe radze juz sobie, wiem ze niby pogarsza sie skora po takich zabiegach ale az do takiego stanu i to juz 4m-ac? Poza´tym pojawiaja mi sie pod skora gleboko jakies "wykwity" ktore sa baaarrdzo bolesne i nie da sie ich wycisnac i goja sie wieki. Bylam oczywiscie u lekarza ale stwierdzil ze musze bradz leki doustne Ciscoutan ktore juz kiedys zazywalam ale przez silne skutki uboczne odstawilam i teraz tez nie zgodzilam sie na nie. Macie moze pojecie co sie stalo? czy naprwade skora poze sie az tak pogorszyc?? Dodam ze mam 31 lat
    • justy1 Re: Koszmar po mikrodermobrazji 14.04.11, 20:57
      a nie jest tak, że masz po prostu nawrót problemów sprzed kuracji?
      przecież z jakiegoś powodu miałaś najpierw "silne kwasy", agresywny ciscutan (jakiś generyk roa cutanu?) i serię mikrodermabrazji. w trakcie kuracji było dobrze, a po odstawieniu skóra wróciła stopniowo do stanu poprzedniego. pytam, bo odnoszę wrażenie, że o pogorszenie cery obwiniasz mikrodermabrazję, a może to powrót starych problemów niedoleczonych ciscutanem?
    • ultramaryna7 Re: Koszmar po mikrodermobrazji 14.04.11, 22:03
      O kurde, przestraszyłaś mnie, ja jestem dopiero miesiąc po zakończeniu kuracji, ale na razie nie widać u mnie takich ujemnych efektów jak u ciebie :/ Może powinnas odwiedzić dermatologa?
      • korniz Re: Koszmar po mikrodermobrazji 15.04.11, 21:06
        skóra to nie beton.Tylko delikatna struktura która moze tak się zachowywac czyli bronic się przed nadmiernymi zabiegami które tak naprawdę tylko pogarszają sprawę.Nadmiar kwasów może wyżerać skóre niszczyc ją.Nie ufam tym zabiegom i teraz wiem ze to wywalanie pieniedzy.
    • papermache Re: Koszmar po mikrodermobrazji 15.04.11, 22:21
      Idź jak najszybciej do lekarza, im prędzej zareagujesz, tym krocej będziesz czekala na poprawę
Pełna wersja