Dodaj do ulubionych

Odstępy między zabiegami

31.03.05, 10:21
Chciałam się dowiedzieć jaki odstęp między zabiegami jest zalecany w Pańskim
gabinecie przy depilacji włosków na twarzy?
Obserwuj wątek
      • aaggaa_2004 Re: Odstępy między zabiegami 01.04.05, 12:50
        Jakie są zalecane odstępy pomiędzy zabiegami na łydki i bikini? Podobno między
        bikini 4 tyg a między łydkami 6 tygodni. Jeśli robiłam za pierwszym razem i
        jedno i drugie, czy mam czekać 6 tyg i znów zrobić jednocześnie, czy lepiej
        pójść po 4 tyg na bikini a potem po kolejnych 2 na łydki? Czy ma to wpływ na to
        w jakiej fazie wzrostu jest włos? Bo chyba w innej będzie po 4 a w innej po 6
        tyg? Czy to lepiej czy gorzej i czy ma to wpływ na ilość zabiegów które trzeba
        będzie wykonać?
        A co jeśli z jakiś przyczyn musimy przerwać serię zabiegów i wrócić np po
        okresie wakacji zachowując odstęp po opalaniu by dokończyć depilację. Czy wtedy
        znów włosy nie będą w różnych fazach wzrostu i nie spowoduje to, że trzeba
        będzie zrobić tych zabiegów więcej?
        • woypa Re: Odstępy między zabiegami 01.04.05, 18:19
          aaggaa_2004 napisała:

> Jakie są zalecane odstępy pomiędzy zabiegami na łydki i bikini? Podobno
          między
          > bikini 4 tyg a między łydkami 6 tygodni. Jeśli robiłam za pierwszym razem i
          > jedno i drugie, czy mam czekać 6 tyg i znów zrobić jednocześnie, czy lepiej
          > pójść po 4 tyg na bikini a potem po kolejnych 2 na łydki? Czy ma to wpływ na
          to
          >
          > w jakiej fazie wzrostu jest włos? Bo chyba w innej będzie po 4 a w innej po 6
          > tyg? Czy to lepiej czy gorzej i czy ma to wpływ na ilość zabiegów które
          trzeba
          > będzie wykonać?

Można zrobić bikini i łydki po 6 tyg. Większe "niebezpieczeństwo" jest zrobić
          zabieg za wczesnie (włos jeszce nie wyszedł dostatecznie wysoko,) niż za późno-
          włos jest kilka tygodni w anagenie (zależnie też od miejsca), mamy wtedy czas
          na zniszczenie go.

PS
          Według mnie łydki 6 tyg. to odstęp który u niektórych osób jest za krótki
          (włosy jeszcze nie zaczynają rosnąć i jest niebezpieczeństwo "strzelania" w
          pustą skórę).

> A co jeśli z jakiś przyczyn musimy przerwać serię zabiegów i wrócić np po
          > okresie wakacji zachowując odstęp po opalaniu by dokończyć depilację. Czy
          wtedy
          >
          > znów włosy nie będą w różnych fazach wzrostu i nie spowoduje to, że trzeba
          > będzie zrobić tych zabiegów więcej?

Dokładnie... trzeba się liczyć z tym że będzie potrzebny jeden/dwa zabiegi
          więcej niż w cyklu z zalecanymi odstępami (chociaż oczywiście tak być nie musi,
          zależy to w dużym stopniu od cech osobniczych).

pozdrawiam
          W.
          • aaggaa_2004 Re: Odstępy między zabiegami 02.04.05, 08:56
            Jeśli jest ryzyko, że włosy na podudziach po 6 tyg jeszcze nie urosły, to po
            jakim czasie zrobić depilację? Czy można samemu jakoś "sprawdzić" czy to już
            jest ten moment kiedy warto zrobić zabieg? Jaki jest optymalny czs dla bikini,
            dla ud a dla pach? W okresie między depilacjami laserowymi zaleca się golenie
            włosów, czy można stosować krem depilacyjny? Czy on podrażnia bardziej niż
            żyletka? Który krem polecałby Pan? Jeśli depilacja kremem, to ile dni przd
            depilacją laserową go zastosować, biorąc pod uwagę , że przynajmniej
            teoretycznie krem częściowo też wnika "wgłąb cebulki" co powoduje "większe
            skrócenie" włosa?
            • woypa Re: Odstępy między zabiegami 02.04.05, 13:44
              aaggaa_2004 napisała:

> Jeśli jest ryzyko, że włosy na podudziach po 6 tyg jeszcze nie urosły, to po
              > jakim czasie zrobić depilację? Czy można samemu jakoś "sprawdzić" czy to już
              > jest ten moment kiedy warto zrobić zabieg? Jaki jest optymalny czs dla
              bikini,
              > dla ud a dla pach?

Optymalnie kolejny zabieg należy wykonać wtedy gdy włosy wyraźnie zaczynają
              odrastać. Chodzi tutaj o moment w którym włosy "ruszają", można dać im jeszcze
              kilka dni i wtedy zrobić zabieg.
              Standardowo odstępy u nas to:
              twarz- 5 lub 6 tyg
              tułów- 6tyg.
              nogi- 7 lub 8 tyg.
              ręce- 4 lub 5 tyg. (wyjątkowo krótki anagen na tej części ciała)

W okresie między depilacjami laserowymi zaleca się golenie
              > włosów, czy można stosować krem depilacyjny? Czy on podrażnia bardziej niż
              > żyletka? Który krem polecałby Pan? Jeśli depilacja kremem, to ile dni przd
              > depilacją laserową go zastosować, biorąc pod uwagę , że przynajmniej
              > teoretycznie krem częściowo też wnika "wgłąb cebulki" co powoduje "większe
              > skrócenie" włosa?

Ja polecam golenie (jest pewne), kremem nie należy się depilowac co najmniej 1
              tydzień przed zabiegiem, przy depilacji odradzam kremy, które opóźniają wzrost
              włosa (nie znamy dokładnie ich działania a mogą osłabić efekt depilacji).

pzdr
              W.
              • ruda_80 Re: Odstępy między zabiegami 05.04.05, 11:19
                woypa napisał:
                > Optymalnie kolejny zabieg należy wykonać wtedy gdy włosy wyraźnie zaczynają
                > odrastać. Chodzi tutaj o moment w którym włosy "ruszają", można dać im jeszcze

Robiłam 2 zabiegi IPL i jeden laser diodowy (light sheer o , dermatolog na
                konsultacji przed i kosmetyczka depilująca powiedziały, że po zabiegu włosy
                przez okres ok. 3 tyg nie odrastają, skóra jest gładka i nie wymaga w tym
                czasie golenia. Jednak u mnie włosy po zabiegach (zarówno IPL jak i laser)
                rosły sobie normalnie - wymagają golenia co ok. 2 dni. Więc czy u mnie jest
                wszystko w porządku?
    • aaggaa_2004 Re: Odstępy między zabiegami 25.04.05, 09:12
      Jak w końcu jest z tymi odstępami między zabiegami? Nie ma jakiś standardów? i
      powiedziano, że jeśli chodzi o depilacje na podudziach to czeka się 5-6 tyg na
      kolejny.
      Koleżance w innym gabinecie powiedziano, że niezalężnie od rodzaju lasera 10-12
      tygodni.
      Rozumiem , że jest to zmienne osobniczo ale.... Ile w końcu??
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka