Dodaj do ulubionych

jakie suplementy stosujecie?

12.10.11, 10:27
czy uzywacie jakis suplementow na codzien, na skore, wlosy, paznokcie? i jakie uwazacie za przydatne, sprawdzone?
Obserwuj wątek
    • znana.jako.ggigus Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 10:35
      zadnych, jak dzis wyczytalam w gazecie, suplementy moga powaznie szkodzic.
      ale to nie od dzis wiadomo.
      • coco_angel Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 10:43
        oooo a ja od lat uzywam i zyje:) jak ktos naduzywa to fakt...heheh
        • znana.jako.ggigus Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 10:52
          zyc bedziesz pewnie jeszcze dlugo, ale chodzilo o to, ze w grupie przedwczesnie zmarlych kobiet bylo duzo osob uzywajacych suplementy.
          mnie nie przekonuje idea, ze sobie kupie witaminy w tabletce.
          a dodam, ze nie zajmuje sie specjalnie duzo moim ssposobem odzywania, jem, co mi podpowiada organizm.
          • coco_angel Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 11:13
            jezli wybierasz rzeczy wartosciowe to byc moze dostarczasz wszystko czego organizm potrzebuje, ale sa wit. i substancje ktore organizm nie magazynuje i ktorych z biegeim lat nie produkuje, masz racie ze syntetyczne odpowiedniki w nadmiarze nie sa dobre, ale maja i strony w przeciwdzialaniu niektorych procesow:) byle by madrze okorzystac, tak samo jak to ma przypadek z dobrodziejstwami natury. w gazeciarskie zestawienia bym zostawila na boku...
            • znana.jako.ggigus Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 11:18
              to akurat byl powazny art. na 1 stronie powaznej niemieckiej gazety, cytujacy powazne badania naukowe ze znanego czaspopisma medycznego. Wyniki mnie nie zdziwily, bo gdyby suplementy cokolwiek dawaly, to by trzeba bylo lykac garsc tabletek co rano i wszyscy byliby zdrowi, szczesliwi, szczupli, z piekna cera i wlosami.
              to jak kremy dotleniajace - nic nie daja. krem dotleniajacy oferuje kazdy park, o ile przejsc/przebiec sie tam dobre pol godziny.
              ale niech kazdy lyka, co chce.
              • white.apple Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 13:30
                Zgadzam się z tezą, ale powiedz, że pisząc o poważnej gazecie nie masz na myśli Focusa...
                • znana.jako.ggigus Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 13:53
                  nie, nie to Süddetusche Zeitung.
                  Focusa nie czytam, bo jest niepowazny:)))
                  • rikol Re: jakie suplementy stosujecie? 22.11.12, 01:48
                    zwykle witaminy, ale to wtedy kiedy widze, ze wlosy lub paznokcie nie sa w dobrej kondycji. Na codzien nie ma sensu brac czegokolwiek.
          • kaska2_w Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 11:21
            Ja stosuję preparat Collagen firmy Noble Health.
            Jak przy wszystkich tego typu preparatach efekty nie są widoczne od razu, tu wiele osób szybko rezygnuje, jednak studiowałam dietetykę i wiem, że wszystko co dostarczane jest od środka wymaga regularności i czasu. Stosuję już 2 miesiące i widzę wyraźne efekty na mojej skórze. Poza tym dodatkowo zafundowałam sobie wyciąg z pestek winogron też tej firmy, stosuję od tygodnia i efekty powinny być jeszcze lepsze,
            • kasha77 Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 11:31
              rutinoscorbin i tran czyli kwasy omega.przed latem miesiąc biora jakis capivit słońce czy coś innego w tym stylu.
              • coco_angel Re: kasha77 12.10.11, 11:38
                omega sa niezawodne:)
            • coco_angel Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 11:37
              no wlasnie interesuja mnie preparaty np kolagenowe, z kwasem hialuronowym etc. z punktu widzenia urody:)
              • black_magic_women Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 12:58
                Cellasene-skóra jest jędrniejsza,przy regularnym zażywaniu celulit może nie znika,ale trochę się zmniejsza i nie straszy tak bardzo(uwaga-nie dla "uczulonych" na jod!!!!) images.okazje.info.pl/p/zdrowie-i-uroda/2650/apteka-cellasene-duopack-2x60kaps-cena-175-00zl.jpg +aqua femin(na zatrzymywanie wody)
      • nottymoni Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 13:42
        a nie martwisz sie niedoborami chocby witaminy b12?? jako wegetarianka chyba wiesz, ze mozesz sobie zaszkodzic nie przyjmujac chocby suplementow b12.
        • znana.jako.ggigus Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 13:55
          jestem wege od ponad 20 lat, nie mam objawow niedoboru, robie sobie badania krwi raz na 2-3 lata i mam swietne wyniki.
          • aeromonas Re: jakie suplementy stosujecie? 13.10.11, 20:00
            Też jestem wege od > 20 lat i nie mam żadnych niedoborów! Włosy bujne, paznokcie zdrowe, wyniki badań podręcznikowe. Jem zdrowo, więc nie potrzebuję żadnych suplementów.
    • cdnastapi Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 18:23
      Ja lubię co pewien czas zastosować kurację capivit A+E, zauważyłam efekty. A ostatnio wyszło coś nowego capivit total action, też fajny.
      • ulagra63 Re: jakie suplementy stosujecie? 12.10.11, 20:33
        Capivit total action jest bardzo dobry ( dla mnie) . W moim przypadku sprawił, ze przestały wypadać mi włosy już po 2 tygodniach używania.
    • lonely.stoner Re: jakie suplementy stosujecie? 13.10.11, 23:43
      zestaw wit i mineralow, ze szczegolnym uwzglednieniem cynku, biotyny itp (to na wlosy)- kupuje zwykle ten sam preparat w przydomowym drug store :) w PL uzywalam Bellissa i jakiejs firmy innej ktorej nazwy nie pamietam, (Wszystko na wlosy bylo).
    • hotally Re: jakie suplementy stosujecie? 13.10.11, 23:57
      spirulina i młody jęczmień- na wszystko :)
    • nessie-jp Re: jakie suplementy stosujecie? 14.10.11, 02:59
      Takie suplementy, jakie są dla mnie konieczne ze względu na stan zdrowia i wyniki badań. Nie strzelam na oślep. Zgadzam się, że to może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Zamiast suplementacji kwasami omega-3 wolę po prostu mieć je na co dzień w diecie (nie w postaci ryb, bo nie lubię). A łykanie kolagenu to w ogóle jakieś nieporozumienie i straszna ściema. Nic nie zmusi organizmu, żeby odkładał ten kolagen tam, gdzie kobieta by go chciała mieć, czyli w skórze twarzy, a nie np. w postaci opuchlizny wokół kostek czy pod oczami...


      • coco_angel Re: jakie suplementy stosujecie? 14.10.11, 07:55
        Nic nie zmusi organizmu, żeby od
        > kładał ten kolagen tam, gdzie kobieta by go chciała mieć, czyli w skórze twarzy
        > , a nie np. w postaci opuchlizny wokół kostek czy pod oczami...

        no pewnie ze nie zmusi, tylko to co piszesz z punktu widzenia chemicznego nie jest prawda, jesli jest to np.kwas hialuronowy drobnoczasteczkowy, na pewno swoja role spelni, oczywiscie nie bedzie to efekt mezoterapii:D ale lekko wyrowna niedobory..
        Jesli by nie mialo to wplywu na organizm, po co wtedy leki? Bo suplementy to leki, ktore maja spelnic okreslone zadanie.. kwasy omega? niekazdy toleruje ryby, pewnie ze naturalne lepsze ale kiedy brak w organizmie takiej tolerancji badz uzupelnienia diety siegamy po specyfiki...
        Pozostaje tylko pytanie na ile to sie wchlania? natomiast kwestia gdzie to twoja nadinterpretacja...
        Wazne by nie przedobrzyc, ladnie to jedna z forumowiczek napisala: ze organizm to wielkie laboratorium...sami metoda prob i bledow prowadzimy wszystkie te mechanizmy...
        • nessie-jp Re: jakie suplementy stosujecie? 14.10.11, 16:20
          > Jesli by nie mialo to wplywu na organizm, po co wtedy leki? Bo suplementy to l
          > eki, ktore maja spelnic okreslone zadanie.. kwasy omega? niekazdy toleruje ryb

          Po 1. przecież napisałam, że nie ryby! :) Nie cierpię ryb. Używam siemienia lnianego, oleju z lnicznika i tym podobnych.

          Po 2. leki przyjmowane doustnie mają wpływ na cały organizm, nie tylko na skórę. Dlatego piszę, że nie da się zmusić organizmu, żeby odkładał ten kolagen (łykany w tabletkach) akurat na twarzy / biuście, a nie w postaci worków pod oczami czy złogów przy stawach. No nie da się, nie i już. To samo dotyczy hialuronianów. Nakładane na twarz
          • coco_angel Re: jakie suplementy stosujecie? 14.10.11, 19:15

            Po 2. leki przyjmowane doustnie mają wpływ na cały organizm, nie tylko na skórę
            > . Dlatego piszę, że nie da się zmusić organizmu, żeby odkładał ten kolagen (łyk
            > any w tabletkach) akurat na twarzy / biuście, a nie w postaci worków pod oczami
            > czy złogów przy stawach

            nigdy sie z czyms takim nie spotkalam... mialas do czynienia z kims kto lyka kolagen ma zlogi w stawach badz worki pod oczami??? bo ja nie.. kolagen wrecz polecaja na stawy..
            zuplenie sie z toba nie zgadzam
            Kwestia wchlanialnosci kw. hialuronowego w kremach - zawsze punkt sporny, zalezy od nosnikow..to samo ma sie z mezoterpia beziglowa..
            • nessie-jp Re: jakie suplementy stosujecie? 15.10.11, 18:08
              > nigdy sie z czyms takim nie spotkalam... mialas do czynienia z kims kto lyka ko
              > lagen ma zlogi w stawach badz worki pod oczami??? bo ja nie.. kolagen wrecz p
              > olecaja na stawy..

              Tak
              • znana.jako.ggigus ludzie są w stanie uwierzyć 15.10.11, 20:32
                każdą bzdurę - że im się kolagen odłoży pod oczami, albo że krem dotleniający da ładną cerę.
                Jest to zadziwiające, ale prawdziwe. Wystarczą 2-3 ładne obrazki reklamowe i trochę treści.
              • coco_angel Re: jakie suplementy stosujecie? 15.10.11, 22:43
                Serio: spotkałaś kogokolwiek, komu by się ten kolagen ładnie odłożył akurat na
                > twarzy? To chyba byłby Nobel w kieszeni :)
                haha nessie dobre:)
    • coralin Re: jakie suplementy stosujecie? 15.10.11, 13:00
      Żadnych. Mam urozmaicone pożywienie. Nie łykam żadnych witamin, suplementów.
    • sexuarium Re: jakie suplementy stosujecie? 15.10.11, 16:19
      ja kiedyś stosowałam różne witaminy i minerały w tabletkach, ale teraz stosuje dobrze zbilansowaną dietę, zawierająca dużo warzyw i owoców oraz produktów mało przetworzonych. I polecam to wszystkim własnie zamiast stosowania wszelkiego rodzaju suplementów. Teraz czuje się o wiele lepiej, poprawiła się moja cera, paznokcie i włosy oraz oczywiście sylwetka.
      • iwonia2 Re: jakie suplementy stosujecie? 15.10.11, 20:07
        Zadnych ,bez kosultacji lekarza.Ostatnio po szczegolowej analizie krwi mam dosc znaczny niedobor zelaza i lekki magnezu i wapnia
        Wiec teraz mam tylko diete" ubagacona",zadnych sztucznych suplementow nie kazal zazywac.
        Po 3 miesiacach ponowna analiza wiec sie zobaczy.
    • drinkit Re: jakie suplementy stosujecie? 15.10.11, 22:55
      Używam tabletek ze skrzypem, najtańszych jakie są, bo wszystkie IMO działają tak samo.
      • morenna2 Re: jakie suplementy stosujecie? 16.10.11, 23:08
        Ja ostatnio polecam Belisse, capivit A+ E i wyciągi z ryb- tzn tran. Myslę ze wszystko razem fajnie dziala a na pewno nie szkodzi.
        • nessie-jp Re: jakie suplementy stosujecie? 17.10.11, 00:10
          > Belisse, capivit A+ E i wyciągi z ryb- tzn tran. Myslę ze w
          > szystko razem fajnie dziala a na pewno nie szkodzi.

          Wielcy bogowie... A sprawdziłaś w ogóle, czy ta Belissa i tran nie zawierają witaminy A? A czytałaś w ogóle, jakie są skutki przedawkowania witaminy A?

          Ale nie, "na pewno fajnie działa"...

          • coco_angel Re: jakie suplementy stosujecie? 17.10.11, 07:57
            pewnie nie:) wazne sa dawki dobowe, rzadko suplement wieloskladnikowy ma dawke dobowa:)
            ja lacze rozne suplementy, patrzac dokladnie na sklady...
            Ja np nie jestem w stanie odzywiac sie mega zdrowo, wiec uzupelniam to jak moge, ale madrze...
            Wazna jets tu rozwaga i wyposrodkowanie, uwazam ze artykuly , ktore ukazuja sie w fachowej prasie tez sa czasem przesadzone bo co jakis czas poznajemy inna wersje:)
            teraz np byl artykul o rzekomy zlym wplywie wit. e, ktory przyczynia sie do raka prostaty...
            polaczony z selenem juz nie, wiec wazna jest synergia:)
    • mikasakata Re: jakie suplementy stosujecie? 29.12.11, 11:59
      kiedyś po okresie intensywnego odchudzania osłabiły mi się włosy i wtedy sosowałam Vitapil na włosy i paznokcie i pomógł.
      Po urlopach w ciepłych krajach miałam też przesuszone włosy i skórę, a że w ogóle mam suchą skórę to polecono mi preparaty na bazie tranu, które nawilżają skórę a jednocześnie wzmacniają organizm w ogóle. W okresie zimowym kupuję też suplementy z oleju rybiego dla dziecka (Vitamarin Junior) bo wtedy są bardziej narażone na infekcje. Uważam że naprawdę warto bo efekty są dobre.
      • ketss Re: jakie suplementy stosujecie? 29.12.11, 22:53
        Ja tez uważam, że nie ma nic złego w podawaniu suplementów, a juz szczególnie tych z kwasami omega i bez żadnych sztucznych barwników, cukrów itp.
        • krysia.rybicka Re: jakie suplementy stosujecie? 25.03.12, 19:48
          Najlepsze są suplementy naturalalne, bez konserwantów i barwników. Ja bardzo zwracam na to uwagę, czytam zawsze etykiety. Bardzo dobry jest preparat Floradix saludynam, poprawi funkcjonowanie całego układu odpornościowego. Stosujmy suplementy kiedy mamy dużo stresu, odchudzamy się czy akurat chcemy się wzmocnić po długiej zimie:)
    • kasha77 Re: jakie suplementy stosujecie? 21.11.12, 22:14
      dziecku od drugiego roku zycia podaje tylko tran(z przerwą na lato) i w okresach "przeziębieniowych"sambucol...efekt,ostatnie przeziębienie juz nawet nie pamiętam kiedy.odpukac.
    • erivela Re: jakie suplementy stosujecie? 22.11.12, 09:39
      Vitamarin jest dość znanym suplementem, mnie się wydaje, ze większość mam wybiera właśnie te oleje z sardeli i tuńczyka.
    • jolkazradomia Re: jakie suplementy stosujecie? 23.11.12, 02:53
      Ja stosuję spirulinę, bardzo dobry suplement. Trafiłam ostatnio na promocję 500 tabletek za 29zł. Jakiś nowy portal www.oncity.pl/oferta/bio-spirulina-pure-suplement-diety-500-tabletek/id,37.html ale szybko przysłali i jakość pierwsza klasa. Jak któraś stosuje to polecam.
    • daizan Re: jakie suplementy stosujecie? 23.11.12, 08:26
      Witam,

      Ja używam suplementu wyciąg ze skrzypu i pokrzywy firmy BioGarden, rewelacyjnie działa na włosy i paznokcie. Zawsze kiedy zauważam nadmierne wypadania włosów to stosuję ten suplement i działa.
      -------------------
      Kosmetyki

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka