Dodaj do ulubionych

EL JEM na własną ręke

IP: *.lexell.com.pl 04.04.09, 11:09
czy ktoś wie jak dojechac samemu? oraz jaki byłby koszt taksówki w dwie strony?
Obserwuj wątek
    • Gość: ab Re: EL JEM na własną ręke IP: *.ghnet.pl 07.04.09, 12:37
      do El dżemu dojechać można pociągiem z Sousse. Bilety są tanie ale już nie
      pamiętam dokładnie ile kosztują. Na stacje taksówka, też niedrogo tylko pokaż
      kierowcy ze masz mapę i ze znasz trasę bo będzie cie wiózł na około, czyli
      praktyka jak u nas;). Najlepiej rozeznać się w godzinach odjazdu pociągu na
      dzień wcześniej niż planowana podróż.

WAŻNE: na stacji kolejowej pytaj o godzinę odjazdu pociągu NA KONKRETNY DZIEŃ
      gdyż rozkład jazdy KAŻDEGO DNIA JEST INNY (tak było w 2006 roku).

W El- jem spokój, nikt nas nie nagabywał zeby coś kupić, wioska żyje swoim
      życiem, tylko raz nas się zapytano czy chcemy taksówkę i spokój. Pod koloseum
      dopiero zaczął się handel. Z El-dżemu jechaliśmy autobusem do Mahdi (jedyni
      Europejczycy w autobusie, wszyscy się na nas gapili całą drogę jak na małpy w
      zoo hehe) też za grosze i wieczorem pociągiem do Sousse. Jeśli będziesz w Sousse
      to kup sobie koniecznie przewodnik z mapą, w samym Sousse też jest naprawdę
      wiele do zwiedzania, szkoda zeby przepadło!
    • piootr3 Re: EL JEM na własną ręke 07.04.09, 13:45
      Byłem rok temu na stacji w Sousse i wyjazdy pociągów są aktualne. Tyle, że z
      powrotem jest problem, bo następny dopiero po 17.00...
      Stacja w El-Jem jest blisko, warto tam jeszcze obejrzeć muzeum - piękne
      posadzki! Myślę, że najlepiej jechać louagem z Sousse. Tam i z powrotem.
      Zwiedzania na 2 godziny, można dalej pojechać.
      Wejdź na stronkę, poczytaj - będziesz miał jaki-taki obraz...
      Pozdrawiam-Piotr
      --
      www.plecakowcy.pl
        • Gość: piootr3 Re: EL JEM na własną ręke IP: *.adsl.inetia.pl 10.04.09, 10:04
          O co Ci chodzi? Zadajesz pytanie, z którego wynika wiele i nic nie wynika.
          Louage z El-Jem jadą kiedy się załadują. Problemem jest dostać się do busa w
          sobote lub w niedzielę. Ale nie ma problemu można pojechac dalej. Noclegi w
          Tunezji są tanie. Tyle, że nie wiem kiedy chcesz jechać, bo w miesiącach
          letnich, wszelka podróż po Tunezji na własną rękę jest uciążliwa.
          Jeżeli chodzi o położenie "Station Louage" w El-Jem, to Ci nie narysuję. Koniec
          języka za przewodnika. Jak spytasz się kogokolwiek z miejscowych, to Ci pokażą.
          Ja do El-Jem dojechałem pociągiem, a później , ponieważ nie mogłem wrócić do
          Sousse (brak miejsc), pojechałem tam, gdzie były miejsca. Zawsze możesz poczekać
          na pociąg. Tyle, że tam naprawdę nie ma co robić. Będziesz miała jakieś
          konkretne pytanie, to pytaj na "plecakowcach". Pozdrawiam-Piotr
          • Gość: piootr3 Re: EL JEM na własną ręke IP: *.adsl.inetia.pl 10.04.09, 10:12
            I jeszcze jedno!Jest , to bardzo ważne, a o czym razcej rzadko sie wspomina.
            1. Tunezja jest cywilizowanym krajem.
            2. Miejscowi, poza centrami turystycznymi są bardzo życzliwi.
            3. Język francuski jest drugim językiem i wielu miejscowych go zna.
            4. To kraj policyjny i bezpieczny dla turystów (oprócz stref przygranicznych,
            ale tam się nie jeździ)
        • Gość: ab Re: EL JEM na własną ręke IP: *.ghnet.pl 13.04.09, 14:04
          no to jedź do El-jem z samego rana pociągiem a z El-jem do Mahdi busem(o której
          odjeżdza zapytaj na miejscu kierowce- jak ja byłam to nikt nie mowił po
          angielsku tylko po francusku ale wszyscy ochoczo tłumaczą na migi),na pewno
          znajdziesz odpowiednik naszej autobusowej "dyżurki" bo to maleńka wioska.
          Pozwiedzaj Mahdię i wieczorem do El-jemu. Ja bym busem z Sousse do El-jemu nie
          jechała- bo daleko i gorąco.
    • Gość: aisha Re: EL JEM na własną ręke IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.09, 22:13
      Najwygodniejszy środek do podróżowania po Tunezji to TAXI, jeżeli
      zbiorą się 4 osoby to podróż nie jest droga, trudno dzisiaj podawać
      ceny bo euro w ubiegłym roku kosztowało 3,30, przelicznik na miejscy
      jest taki jak w ubiegłym roku. Za całodzienną wycieczkę z Hammamet
      do Tunisu, Kartaginy i Sidi Bou Said zapłaciłam od osoby 25 dinarów.
      Cenę trzeba ustalić na początku i umówić się bezpośrednio z
      taksówkarzem. Wycieczka taka jest super, bo ty decydujesz co chcesz
      zwiedzić i ile czasu ci potrzeba. Latem jest upał i podróż busami,
      czy pociągiem to spory kłopot.
    • xxxyyyzzz89 Re: EL JEM na własną ręke 28.05.19, 22:51
      Podróżowanie po Tunezji nie jest trudne - tak na prawdę wystarczy przekonać się do podróżowania lokalnymi busikami. Jest to tani sposób na podróżowanie pomiędzy miastami.
      Dokładny opis jak samemu dostać się do El Jem zawarliśmy w naszym wpisie: naszepodrozowanie.wordpress.com/2013/07/16/spektakularne-koloseum-czyli-wyprawa-do-el-jem-cz-3-el-jem/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka