Dodaj do ulubionych

Dexamethason

14.01.04, 13:56
Witam,
pilnie poszukuję informacji o tym leku. Jeśli ktoś coś wie, lub mógłby
podesłać jakiś link, gdzie mogę znaleźć informacje (działanie, skutki uboczne
itd.) - bede wdzięczna. Dziękuję.
Obserwuj wątek
    • wybredna Re: Dexamethason 15.01.04, 10:34
      Jest to STERYDOWY LEK PRZECIWZAPALNY.Stosowany w różnego rodzaju stanach
      zapalnych,świądzie,uczuleniach zarówno w postaci iniekcji jak i maści.Jak każdy
      lek z tej grupy nie jest pozbawiony działań ubocznych,które po nieprawidłowym
      podaniu(dawka,częstotliwosć podania) mogą być bardzo poważne.
      Najlepiej udać sie do apteki i poprosić farmaceutkę o ulotkę z odpowiedniego
      leku.
      • sybak Re: Dexamethason 15.01.04, 15:44
        Dziękuję bardzo za informację smile)
      • mandy Re: Dexamethason 15.01.04, 19:19
        NIE TYLKO!!!
        jest to tez lek na nadczynnosc kory nadnerczy !!!!
        • malwes Re: Dexamethason 15.01.04, 22:01
          Witaj!
          Wiele szpitali podaje go jako lek wspomagający szybzy rozwój płuc u płodu w
          przypadku zagrozenia wcześniejszym porodem - jednak jest już teraz lek nowszej
          generacji - Celestone.
          Na tym forum był już o tym wątek: Celestone a Dexametazon" - tam pani dr
          udzielił mi kilku odpowiedzi. Ja dostałam w szpitalu Cellestone.
          Zresztą wrzuć w Google obie nazwy - ja kiedyś znalazłam sporo na ten temat.
          Pozdrawiam,
          Gosia
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka