sybak 14.01.04, 13:56 Witam, pilnie poszukuję informacji o tym leku. Jeśli ktoś coś wie, lub mógłby podesłać jakiś link, gdzie mogę znaleźć informacje (działanie, skutki uboczne itd.) - bede wdzięczna. Dziękuję. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
wybredna Re: Dexamethason 15.01.04, 10:34 Jest to STERYDOWY LEK PRZECIWZAPALNY.Stosowany w różnego rodzaju stanach zapalnych,świądzie,uczuleniach zarówno w postaci iniekcji jak i maści.Jak każdy lek z tej grupy nie jest pozbawiony działań ubocznych,które po nieprawidłowym podaniu(dawka,częstotliwosć podania) mogą być bardzo poważne. Najlepiej udać sie do apteki i poprosić farmaceutkę o ulotkę z odpowiedniego leku. Odpowiedz Link Zgłoś
mandy Re: Dexamethason 15.01.04, 19:19 NIE TYLKO!!! jest to tez lek na nadczynnosc kory nadnerczy !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
malwes Re: Dexamethason 15.01.04, 22:01 Witaj! Wiele szpitali podaje go jako lek wspomagający szybzy rozwój płuc u płodu w przypadku zagrozenia wcześniejszym porodem - jednak jest już teraz lek nowszej generacji - Celestone. Na tym forum był już o tym wątek: Celestone a Dexametazon" - tam pani dr udzielił mi kilku odpowiedzi. Ja dostałam w szpitalu Cellestone. Zresztą wrzuć w Google obie nazwy - ja kiedyś znalazłam sporo na ten temat. Pozdrawiam, Gosia Odpowiedz Link Zgłoś