Dodaj do ulubionych

Tabletki, okres i ... POMOZCIE!!!

13.02.02, 16:21
Droga Pani Doktor i dziewczyny,
mam problem, moze sie wydawac banalny, ale mi spedza sen z oczu. otoz, zaczelam
brac tabletki jakies 6-7 miesiecy temu, trzy miesiace temu zaczely wystepawac u
mnie okropne objawy uboczne (chce zaznaczyc ze nie pale i nie pije), ktore
przypominaly rowniez pierwsze objawy ciazy! Bole w ledzwiach i brzuchu
(zwlaszcza w polowie cyklu), uczucie "spiecia" w dolnym brzuchu, potem napiety
brzuch, zylki na piersiach i napuchniecie piersi, temperatura ok. 37.5, zawroty
glowy, niekiedy nudnosci. czekalam do czasu pojawienia sie okresu i ...jakiez
bylo moje zdziwienie gdy go dostalam. Pewna jednak swojej ciazy zaraz 'po'
zrobilam test, ktory znow ku mojemu zaskoczeniu wyszedl negatywny! Teraz od
tamtego czasu minelo ponad dwa miesiace, w tym czasie odwiedzilam trzech
ginekologow (kazdy na samo stwierdzenie ze biore tabletki kiwal z politowaniem
glowa, ze chyba mam zaburzenia umyslowe! zaznaczam tezke ze kazdy mi robil test
na mocz, a nie badal mnie czy rzeczywiscie jestem w ciazy)-w sumie sama
zrobilam jakies cztery testy w domu, no i trzy u lekarzy-wszystkie
negatywne.Takze normalnie mialam okres. Dwa tygodnie temu zmienilam nawet
tabletki, ale dzis znowu obudzilam sie z bulem brzucha (opuchniecie piersi
zniknelo ok. pol miesiaca temu, zylki nadal sa) - i zlym samopoczuciem. Juz
sama nie wiem co o tym myslec? Dadam jeszcze ze mam bardzo duze uplawy (ktore
zaczynaja sie niewiele przed polowa cyklu), oraz uczucie scisniecia w dolnej
czesci brzucha. Objawy te ustepuja w czasie okresu (wtedy czuje sie
jak "skowronek na wiosne"), i zaraz po, ale niestety w polowie cyklu wracaja.
Czuje, ze cos niedobrego dzieje sie z moim organizmem, a moj problem jest
wszedzie bagatelizowany. A byc moze jest to moja histeria? (bole i objawy sa
prawdziwe)Moge tylko dodac ze przed rozpoczeciem tabletek nie mialam robionych
badan na poziom hormonow. Pani Doktor, czy mozliwe jest ze test (a raczej 7
testow) nie zawsze wykryje ciaze. Jesli ta ewentualnosc odpada, to co moze byc
przyczyna moich dolegliwosci. Czy ktos mial cos podobnego? Czy powinnam isc
znowu do lekarza, zazadac dodatkowych testow ( ijakich???), czy po prostu
odstawic pigulki?? Moze ja po prostu nie toleruje pigulki? Juz sama jestem
bezradna. Prosze, pomozcie!
Obserwuj wątek
    • _kami Re: Tabletki, okres i ... POMOZCIE!!! 13.02.02, 18:08
      Echhh... w ciąży to na pewno nie jesteś, skoro regularnie łykasz tabletki i
      miewasz krwawienia.
      Natomiast złe samopoczucie ewidentnie może wynikać z tego, że tabletki są źle
      dobrane. Może mają zbyt dużo hormonów, a może zbyt mało. Być może łyaksz
      tabletki jednofazowe, tymczasem bardziej odpowiadałyby Ci trójfazowe, bądź
      odwrotnie. W najgorszym przypadku lekarz powinien zalecić odstawienie pigułek,
      zrobienie badań poziomu hormonów i dobranie następnych na podstawie uzyskanych
      wyników.
      A to, że jesteś lekceważona - wydaje się, że trafiasz na kiepskich ginekologów,
      niestety sad Próbuj dalej, bo skoro źle się czujesz, to znaczy, że coś jest nie
      tak. I coś trzeba z tym zrobić. Gdybyś brała pigułki poniżej 3 miesięcy, to
      można by to złe samopoczucie zwalić na karb przyzwyczajania się ogranizmu. Ale
      trwa to zdecydowanie zbyt długo. Spróbuj może zasugerować lekarzowi zmienę
      pigułek na "innofazowe" (no wiesz, jeśli bierzesz jedno- to na trój- albo
      odwrotnie).

      Życzę zdrowia
      Kami
      ------------------------------------------------------
      Znasz już mnie? Poznaj moich przyjaciół.
      Zajrzyj na: stare-forum.wp.pl/cgi-bin/roznosci.cgi
      • lenka5 Re: Tabletki, okres i ... POMOZCIE!!! 14.02.02, 14:31
        Dzieki za rade! Wiesz dokladnie tak zrobilam-bralam jednofazowe (b. niska dawka
        hormonow), zmienilam na troj-fazowe -teraz jest dopiero pierwszy tydzien, wiec
        troszke chyba musze odczekac, prawda? Mam nadzieje ze to sie skonczy, juz teraz
        widze, ze piersi przestaly byc takie napuchniete! Jeszcze czekam do polowy
        cyklu. Na pewno bedzie lepiej!Dzieki i pozdrawiam serdecznie.
    • lenka5 Re: Tabletki, okres i ... POMOZCIE!!! 14.02.02, 21:59
      Pani Doktor -BARDZO prosze o Pani opinie..
    • monika.antepowicz Re: Tabletki, okres i ... POMOZCIE!!! 16.02.02, 07:17
      Według mnie zaburzenia mogą być zwiazane z nietolerancja pigułek. NA poczatek
      radziłabym jes odstwaić i wykonac badanie poziomu prolaktyny w surowicy krwi-
      no i siebie poobserwowac- jak beda wyglądały cykle.mA

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka