Dodaj do ulubionych

bardzo boląca pierś

19.02.06, 07:37
proszę o radę...
karmię piersią, wczoraj wieczorem zaczęła boleć mnie jedna pierś, w nocy bardziej.. boli caly czas a
przy dotyku, to jakiś koszmar.. wiecie może co to jest? i jak sobie pomóc, bo do lekarza dopiero jutro
moge iść..
z góry dziękuję
o.
Obserwuj wątek
    • misiak36 Re: bardzo boląca pierś 19.02.06, 07:56
      Może to być zastój pokarmu, spróbuj delikatnie odciągnąć pokarm , albo zapalenie
      piersi moja położna kiedyś kazała mi obkładać piersi liśćmi białej kapusty , ale
      zanim je położysz trzeba ją troszkę tuczkiem do mięsa zbić i to mi pomagało ,
      możesz spróbować napewno nie zaszkodzi , a do lekarza swoją drogą jutro iść.
      Pozdrawiam i życzę szybiego ustąpienia bólu , bo wiem jak to jest.
      • hania.robus Re: bardzo boląca pierś 19.02.06, 08:38
        Ja również polecam okłady liśćmi białej kapusty. wiem,że brzmi to jak zabobon,
        ale sok z kapusty pomaga, jedyna rzecz, która mi pomogła na zastój pokarmu.
        Koniecznie udaj się do lekarza, zawsze warto sie upewnić, czy to jest na pewno
        zastój pokarmu, czy zapalenie piersi. ja przez ponad tydzień nie mogłam karmić
        jedną piersią, po tygodniu okładania kapuchą, ból zelżał, pokarm sam zaczął
        spływać, i wszystko wróciło do normy. Okłady robi się z rozbitych delikatnie ,
        tak aby sok mógł wyciekać, tłuczkiem liści kapustu. Okładasz nimi piersi i
        nakładasz na to koszulkę, aby nie spadało. Niekiedy liscie można delikatnie
        schłodzić w lodówce. I chodzisz z takim okładem, dopókki nie zacznie się robic
        ciepły, zmieniasz na nowy i tak w kółłko aż ból ustapi i będziesz mogła ściągnąć
        pokarm. Zapaszek kapuściany, ale można wytrzymać, tym bardziej, że od razu są
        efekty. Ja próbowałam jeszcze dostawiać dziecko od czasu do czasu do bolącej
        piersi.Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
        • aprilia33 Re: bardzo boląca pierś 19.02.06, 10:29
          Idź do lekarza,jak mówią dziewczyny.Ja też tak miałam ze trzy razy,zadzwoniłam
          do mojej lekarki i robiłam tak-paracetamol,bardzo ciepłe kąpiele lub
          prysznic,po którym ściągasz pokarm,najlepiej przy pomocy dziecka.Potem
          schładzanie kostkami lodu owiniętymi w folię i i tetrę.Jak nie przejdzie-do
          lekarza.
    • sabana Re: bardzo boląca pierś 19.02.06, 13:04
      zapalenie piersi. miałam dwa razy - za każdym razem jak "wychłodziłam" piers
      pełną pokarmu. Mnie pomogły:
      -bardzo częste karmienie mimo bólu - sikałam po nogach
      -bardzo ciepły prysznic na pierś i delikatny masaż
      - do miseczki stanika wkladałam mocno ciepły kompres (ja mam taki żelowy
      Nexcare)
      - paracetamol

nie stosowałam okladu z kapusty bo było -25st na dworzu i nie robiliśmy zakupów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka