Dodaj do ulubionych

objawy anemii

24.11.06, 20:26
Nie wiem co się ze mną dzieje. mam straszne kołatanie serca i jakby dodatkowe
skurcze. w kwietniu robiłam badania krwi i EKG wyszły w porządku. Jestem
bardzo chuda ale sie nie odchudzam żyje za to na wysokich obrotach chociaz
ostatnio niezbyt mogę. Od tygodnia biore żelazo /sorbifer durules- jeszcze w
ciaży zapisał mi je lekarz-dziecko ma 20 miesięcy, od trzech miesiecy nie
karmie piersią/ i jest mi lepiej ale po południu znów to kołatanie i jakby
ból w piersiach. Nie znam dobrego lekarza. Może ktoś miał podobne objawy.
Bardzo prosze o pomoc. anka
Obserwuj wątek
    • demarta Re: objawy anemii 24.11.06, 20:40
      ja miałam kiedyś i wyszło na tarczycę. idź do internisty, może da ci
      skierowanie na usg tarczycy, albo inne badania, z pewnością bez lekarza się nie
      obejdzie.
    • 071979an Re: objawy anemii 24.11.06, 20:52
      Kilka lat temu też tak miałam,bardzo szybkie tętno ponad
      100u/min.Diagnoza:nadczynność tarczycy!koniecznie zasuwaj do lekarza ,zrób
      poziom hormonów TSH i Ft4.mOżesz również pójść do prywatnego laboratorium i
      zrobic te wyniki.A i też bardzo chudłam mimo że jadłam dosyć.
      • anngal Re: objawy anemii 24.11.06, 21:28
        robiłam te badania w ciąży bo słabo przybywałam na wadze/źle znosiłam ciążę/ i
        wyszły prawidłowo./styczeń 2005 r/, a te objawy mam gdzieś tak od sierpnia 2005
        z przerwami,czasami ratowałam się zelazem.
    • marta76 Re: objawy anemii 24.11.06, 21:52
      Ja przy anemii nie miałam takich objawów jak Ty.Każdy pewnie inaczej
      reaguje.Wogóle nie podejrzewałam anemii u siebie .Kobita z nadwaga i
      anemia.Brałam 2 miesiące żelazo.Wróciło do normy.Teraz na wszelki wypadek biore
      codziennie centrum i folik.Folik od 4 miesięcy bo po nowym roku starania o
      dziecko.U mnie prawdopodobnie to był wynik tego,że nie jem mięsa.Staram sie
      bilansować dietę,ale jak widac nie wyszło.
    • iwonapa Re: objawy anemii 24.11.06, 21:55
      Miałam podobnie jak ty. Zrobiłam morfologie, miałam straszną anemie, ale byłam
      po zabiegu, po którym straciłam duzo krwi. W efekcie wylądowałam w szpitalu,
      podawali mi żelazo w kroplówce. Przede wszystkim zrób morfologię. Kołatanie
      serca jest najprawdopodobniej spowodowane tym, że krew jest gorszej jakości i
      serce musi jej dostarczyć do mózgu więcej żeby go dotlenić. Pracuje szybciej i
      stąd to kołatanie. A głowa cie nie boli?
        • anngal Re: objawy anemii 24.11.06, 22:10
          czasami boli mnie głowa ale myślałam że to może z przemęczenia. masz rację ze
          przez internet nie da sie postawić diagnozy ale ja juz chyba zwatpiłam w
          lekarzy tym bardziej kiedy pojechałam do szpitala, gdy po takim kołataniu
          zkreciło mi sie w głowie i niemal straciłam przytomnośc. i co mi powiedzieli?
          zrobili EKG wyszło dobrze dali tabletki na uspokojenie i to wszystko
    • jusiapl Re: objawy anemii 25.11.06, 04:19
      Hej ja mam identyczne objawy jak ty tez bylam u lekarza z tym kolataniem serca
      (jakies 4 mechy temu) zrobili badanie serca i dali leki na uspokojenie, w
      zeszla srode bylam u lekarza bo nic nie ustapila pozatym tez mysle ze to moze
      anemia i zrobilam badanie krwi i czekam na wyniki, jak narazie lekarz kazal
      brac jakies multiwitaminy. Zobaczymy jak wyniki przyjda co to jest.pozdrowienia
      Justyna
      • anngal Re: objawy anemii 25.11.06, 07:45
        dzieki stokrotne razem jest lżej. własnie jade zrobic badania.krew,OB, zelazo,
        cukier/Żeby były wiarygodne bo przeciez 5 dni biorę zelazo. dopiero z tymi
        badaniami pójdę do lekarza, tylko jeszcze nie wiem do jakiego /jak juz pisałam:
        nie ma u nas zbyt dobrych lekarzy, ale zobaczymy. Na razie
        • domiska1 Re: objawy anemii 25.11.06, 17:09
          Miałam podobne objawy.Zrobiłam morfologię i to była anemia.Brałam żelazo przez
          dwa miesiące,ale objawy utrzymywały się jeszcze trochę po kuracji,więc sie nie
          martw jeśli to kołatanie serca,osłabienie będzie się dłużej utrzymywać.Na
          wszelki wypadek zrób również badania tarczycy.
          Pozdrawiam,D.
          • anngal Re: objawy anemii 25.11.06, 18:38
            Dziekuję. Odebrałam wyniki są w normie,no ale przez prawie tydzień brałam
            żelazo i ono mi pomaga, więc będę je chyba dalej brała zanim pójdę do lekarza.
            Cześć

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka