Dodaj do ulubionych

L-karnityna

27.10.03, 13:54
Dzień dobry,
Chciałabym sie dowiedzieć czy L-karnityna jest szkodliwa? Wiem że najlepszy
sport ale uprawiam go mniej niż zwykle z powodu braku czasu.
Dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • magu4 Re: L-karnityna 27.10.03, 14:39
      witaj!
      Na temat szkodliwości L-karnityny zdania są podzielone i na to pytanie nie
      znam odpowiedzi,ale wiem na pewno że przyjmowanie takiego "dopalacza" ma sens
      tylko wtedy gdy intensywnie trenujesz - dopiero wtedy zaczyna działać.
    • monaa1 Re: L-karnityna 27.10.03, 22:48
      L- karnityna nie jest szkodliwa. Jest aminokwasem, który jest naturalnie
      syntetyzowany w organizmie, bierze udział w spalaniu tłuszczu. Działa- pod tym
      się podpisuję, ale niestety tylko wtedy, gdy intensywnie trenujesz. Samo
      spożywanie bez wysiłku fizycznego nie ma sensu. Ja po niej schudłam bardzo
      szybko, ale niestety po odstawieniu karnityny i zaprzestaniu ćwiczeń jojo mnie
      dopadło. Nawet dieta w niczym nie pomogła.
      • kasik8 Re: L-karnityna 28.10.03, 14:14
        witam
        L-karnityne bralam przez pare lat cwiczac fitness...i zaczyna dzialac miej
        wiecej po rozgrzewce i 20 minut intensywnych cwiczen....masz wieksza
        wytrzymalosc, wiecej cwiczen zrobisz, mocniej sie pocisz, wiec i wiecej
        spalasz tkanki luszczwej, ktora zamieni sie w miesciowa rowniez szybciej.
        Nie dziala ona natomiast bez cwiczen. Tak jak przypuszczam i wiekszosc lekow
        odchudzajacych. Nie ma diety cud i nie ma tabletek, ktore zastapia cwiczenia i
        spozywanie w nadmiarze jedzenia.
        Mnie jojo nie dopadlo po odstawieniu...ale to pewnie kwestia indywidualna.
        Kasik
        • goggle Re: L-karnityna 29.10.03, 13:44
          no to jeżeli nie L-karnityna to czym można poprawić złą przemianę materii?
      • edeka5 Re: L-karnityna 17.11.03, 12:57
        Czy jest sens brania L-karnityny tylko w te dni, gdy idę na basen?
        Czyli 1-2x w tygodniu. Czy wogóle nie ma sensu?
    • 10iwi Re: L-karnityna 29.10.03, 21:33
      www.egocentrum.pl/index.php3?kat=3&art=90
      beatrycze.com/kobiety/dieta/d/dieta.html
      Może to Ci pomoże, pozdrawiam.
      • 18lipiec Re: L-karnityna- DZIEWCZYNY !!! 17.11.03, 13:41
        L karnityna nie jest szkodliwa, to pewnie. Ale trzeba pamiętać o 2 rzeczach

        1. sama nie odchudza, trzeba ćwiczyć.

        2. jak brać ? jeśli juz wzięłaś się za odchudzanie i ćwiczysz na siłowni,
        basenie lub gdzie chcesz - nawet 2 razy w tygodniu lub 3 to i tak bierzesz ją
        CODZIENNIE !!! Dlatego żeby działała musi być jej stały poziom w organiźmie -
        ja brałam ją codziennie rano na czczo, oraz przed treningiem i od razu po
        treningu też.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka