Dodaj do ulubionych

morfologia

06.10.10, 22:55
Witam.Mój mąż miał robione badania ponieważ ostatnio bardzo zle się czuł i schudł ponad 10kg.Morfologia wyszła tragiczna czerwone ciałka 1,9 mln, hemoglobina 7.Jest bardzo blady, żólty na twarzy.Nic go nie boli.Jest tylko bardzo słaby.Miał już zrobioną gastroskopię - wynik idelany. Dzisiaj zrobili w szpitalu USG jamy brzusznej, płuc i jeszcze raz powtórzyli morfologię, ale nic się nie zmieniło.Nie wiemy co dalej robić. Lekarz coś wspominał o pobraniu szpiku z biodra do badania- co to może oznaczać.
Ja wyczytałam ze to moze być niedobór witaminy B12, ale czy aż tak straszne wyniki i to schudniecie w ciagu miesiąca 10kg by spowodował niedobór tej witaminy.Proszę podpowiedzcie może mieliscie do czynienia z taką sytuacją.Moze trzeba zrobić jakieś jeszcze inne badania.
Obserwuj wątek
    • sp9tcu Re: morfologia 06.10.10, 23:34
      Niestety wyniki są fatalne
      widzę to fatalnie
      to moze być nowotwór
      • joanna9629 Re: morfologia 07.10.10, 13:25
        Dziekuję za odpowiedż.Tego najbardziej się obawiam.Czyli że niedobór witaminy B12 czy zelaza nie spowodował by takich bardzo złych wyników?
        • sp9tcu Re: morfologia 07.10.10, 14:37
          UWAGA NIE JESTEM LEKARZEM

Niedobór witaminy nie spowodowałby na przykład spadku wagi a to jest najbardziej niepokojące
          Według mnie stawiam na Raka Jelita grubego dość za awanoswanego
          albo coś z krwią jakiś nowotwór krwi

• katarynka_91 Re: morfologia 07.10.10, 15:46
            Kurde koleś dobry jesteś;| po co straszysz niepotrzebnie?;/
          • easyblue Re: morfologia 07.10.10, 18:11
            Sp9tcu, beznadziejny jesteś:/ Obyś nie musiał czytać prosząc o interpretację wyników, że ktoś stawia, że przeżyjesz miesiac, a to tylko będzie chudniecie z powodu np. tasiemca:/

• easyblue Re: morfologia 07.10.10, 18:20
      Krew nieciekawa - kiedy miał ostatnie badania i jakie wtedy były wyniki?
      Miał robione ob lub crp?
      Słaby jest w powodu złej morfologii - jego organizm nie jest właściwie dotleniany z powodu małej ilosci hgb. Może to zaniedbana latami anemia? Trochę do tego nie pasuje nagłe chudniecie:/ Ile Twój mąz ma lat? Może pracował w szkodliwych warunkach?
      Niech lekarze zbadają ten szpik i to jak najszybciej, bo najważniejsze szybko postawić diagnozę.
      Jeszcze jedno - jeden z rodzajów wzw daje znać o sobie, jak choroba jest juz bardzo zaawansowana. Także pewien rodzaj tasiemca moze doprowadzić do fatalnego stanu wątroby - i nie da sie tego wykryć, zanim wątroba nie jest znacznie nadszarpięta.
      Zapytaj o badania w kierunku wzw A,B,C.
      Można sprawdzić /badanie z krwi/ aspat i alat na początek.
      Daj znać, jak wyniki - trzymam mocno kciuki!
      • joanna9629 Re: morfologia 08.10.10, 10:56
        Dziękuję za odpowiedzi chociaż trochę pocieszajace.Mąż ma 40 lat morfologię miał robioną moze z 5 lat temu była taka że wszystko mieściło się w normie.
        Najgorsze jest to ze wczoraj stracił w szpitalu przytomność na krótką chwilę i postanowiono mu podać krew.Dzisiaj zapadła decyzja że przewiozą go do innego szpitala na pobranie szpiku do badania.
        Wątroba była podobno trochę powiększona i trochę Aspat i Alat ale to chyba nie żeby aż tak spadła morfologia.Jest żółty na twarzy ale to chyba z tej bladosci i takiej strasznej morfologii.
        Teraz trzeba będzie czekać na wyniki z badania szpiku.Najgorsze to czekanie i wielka niewiadoma.
        • easyblue Re: morfologia 08.10.10, 18:25
          Trzymam mocno kciuki:)
    • jul_nik Re: morfologia 08.10.10, 15:23
      moim zdaniem podejrzewają białaczkę gdyby było coś poważnego z wątrobą to na usg byłyby również widoczne inne zmiany A dokładnie w jakim czasie mąż zaczął mieć te dolegliwości W sensie czy to trwało dwa tygodnie, miesiąc czy zaczęło się wcześniej Mam na myśli wszystkie dolegliwości razem wzięte
      • joanna9629 Re: morfologia 08.10.10, 21:30
        Mąż jest już po pobraniu szpiku do badania.Wynik będzie w poniedziałek.nie wiem na jakiej podstawie ale lekarz stwierdził że wykluczają sprawy rakowe na 99%.To chyba najlepsza jak do tej pory wiadomosć.Dzisiaj czuł sie dużo lepiej ale to chyba po podaniu wczoraj tej krwi.Pewnie z powodu tego omdlenia tak szybko zaczęli działać i podali krew a dzisiaj już na badanie szpiku na oddział hematologiczny w innym szpitalu.Najlepsze jest to że lekarz juz dziś wpisał w karcie wypis na poniedziałek - oczywiscie w naszym wewnętrznym lokalnym szpitalu.Co dalej chyba tylko leczenie prywatne ale myślałam ze trzeba jakies leki dożylnie podawać w warunkach szpitalnych przy takich wynikach a oni juz o wypisie.Teraz zostaje czekanie na wynik badania pobranego szpiku.
        • sp9tcu Re: morfologia 08.10.10, 23:18
          To dobrze
          Jesli nie rak to może ostra anemia
          albo jakaś choroba hematologiczna
          Czy badano poziom żelaza
          Pozdrawiam serdecznie
    • jul_nik Re: morfologia 09.10.10, 18:52
      świetna wiadomość, że wykluczają raka :) ale objawy mimo wszystko bardzo niepokojące Jak już się dowiecie co mężowi dolega, daj znac Trzymam kciuki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka