Dodaj do ulubionych

lęk przed rakiem

28.10.11, 17:49
wiem, że pytań takich jest mnóstwo. Jednak chcę Was się poradzić, wszystko mnie boli, ból kłujący który czuję co chwilę w innej części ciała, nogi, ręce, plecy, każda kość mnie boli.
Do tego od tygodnia czuję gorycz w ,ustach, od czasu do czasu kłucie z prawej strony pod klatką piersiową. Czy to wątroba???
Pozatym bolą mnie pośladki czy odbyt sama nie wiem, i doszły zaparcia, ból pośladków mam ciągle od ok. tygodnia.Skąd ten ból może wynikać. Jak siedzę to boli, jak zaciskam pośladki jeszcze gorzej.
I ostatnia sprawa, zamiast miesiączki miałam 2 tygodniowe plamienie, byłam u gina zrobiłam cytologię i czekam na wynik. Dodam, że zawsze miałam nieregularne miesiączki.
Jestem załamana, boję się raka, ciągle o tym czytam, jestem w fatalnej formie psychicznej, boję się że mam raka z przerzutami.
Wiem, że śmiesznie to się czyta, ale ja strasznie to przeżywam, chodzę jak cień, ciągle skupiam się na swoich bólach.
Boję się diagnozy wyroku pójścia na badania.
Mąż nie możę już tego słuchać, nikt nie traktuje poważnie moich dolegliwości,a ja tak się boję.
Jestem mamą 3 latki i ośmiomiesięcznego synka i o nich się boję, co będzie, jeśli mam raka...
skąd te bóle?te plamienie takie długie?
gin zrobił mi usg i nie widział żadnych nieprawidłowości w narządach rodnych, zalecił antykoncepcję aby uregulować cykl.
Jestem kłębkiem nerwów, myślę tylko o tym że mam nowotwór.

Obserwuj wątek
    • felinecaline Re: lęk przed rakiem 29.10.11, 12:49
      Wiecej szkody moze spowodowac u Ciebie ten lek przed rakiem niz ewentualnie spowodowalby rak, gdybys rzeczywiscie "go miala".
      Najprostsze wyjscie - wizyta u lekarza rodzinnego i szczera rozmowa o Twoich obawach i ich przyczynach - niech Ci zleci odpowiednie badania ew.
      konsultacje specjalistyczne.
      Druga wizyta- rzeczywiscie u psychiatry, wbrew temu, co sugeruje nazwa to nie specjalista od psow ale od "duszy".
      • paulag24 Re: lęk przed rakiem 29.10.11, 16:19
        Zyję lękiem, płaczę, boję się, dziś tak bardzo mnie zabolało w pachwinie, jakby coś przeskoczyło, że nie byłam w stanie chodzić, straszny ból. Boję się, w nocy spać nie mogę z tego, wczoraj wieczorem po wypróżnieniu wydawało mi się, że zauważyłam krew w stolcu, bardzo się przestraszyłam, myślę że mam raka jelita lub odbytu, do tego ten ból pośladków, jestem tak zestresowana, że nie mogę normalnie funkcjonować. Kolonoskopii bardzo się boję. Niewiem czy to była krew, ale chyba tak.
        Dzis szybko poszlam do apteki kupic test wykrywania utajonego krwawienia w kale, i po wypróżnieniu zrobiłam ten test, wyszedł negatywnie.
        Ale te ciągle bóle kości, dzis ten straszny ból który miałam w pachwinie, pierwszy raz w życiu coś takiego mi się przydarzyło, może to nerwobóle na tle nerwowym, a może przerzuty????
        Nadal się boję.
        aha, mam jeszcze pytanie, do osób które chorują na hemoroidy, czy są one widoczne tylko przy wypróżnianiu czy cały czas?
        I czy bolą tylko przy siedzeniu, czy podczas chodzenia też?
        przepraszam za to że ta wiadomość jest tak chaotyczna.
        • felinecaline Re: lęk przed rakiem 29.10.11, 16:43
          Teraz wroc do apteki, kup sobie jakakolwiek masc albo czopki na hemoroidy i diosmine w tabletkach oczywiscie, nie pomyl uzywajac - to tabletki sie polyka ;D
          Do listy zakupow mozesz jeszcze dorzucic jakiekolwiek ziolka uspokajajace.
          Do poniedzialku przezyjesz, do srody tez, w srode biegiem idz umowic sie z psychiatra.
          I jeszcze pamietaj o jednym:"rak nie wyrok", raka sie leczy.
        • korrra Re: lęk przed rakiem 07.11.11, 10:25
          Doskonale Cię rozumiem, choć to co piszesz wywołuje usmiech na twarzy, to jednak Twoja historia brzmi jak mojej przyjaciółki, ale i ja mam podobnie, z tym że nie myślę o raku jeszcze ...... :)
          Ciebie, moją koleżankę i siebie mogę podpiąć tylko pod jedno schorzenie: depresja!!!!!! Przy depresji dochodzi fobia zwana hipochondrią!
          www.resmedica.pl/pl/archiwum/zdart8993.html - przeczytaj proszę!
          Wiem, że trudno zrozumieć, że przy chorobie duszy ciało może odczuwać dolegliwości fizyczne, ale tak jest ....
          Nie obrażaj się, jeśli ktoś sugeruje Ci wizytę i psychiatry, bo jesteś na etapie gdzie to jedyny lekarz który Ci pomoże.
          Jestem w początkowej fazie tego schorzenia (tam mniemam) i zdaję sobiez tego sprawę, a wszystko się nasiliło odkąd urodziłam dziecko, najpierw depresja poporodowa, a teraz wychowywanie trzylatka, pranie sprzątanie, gotowanie = brak pracy - życie całkowicie nie dla mnie biorąc pod uwagę moje potrzeby, marzenia itd...życie mnie przytłoczyło, bo nie robię tego co chcę.
          Mówinie Ci żebyś się wzięła w garść nic nie pomoże,wiem że masz poczucie że nikt Cię nie rozumie, chcesz się zwierzyć ze swoich obaw, ale wszyscy się smieją a Ty zostajesz sama ze swoimi dolegliwościami, - doskonale to rozumiem! ale postaraj się myśleć pozytywnie .... i idż po pomoć do lekarza.
          Co do hemoroidów .... poczytaj w necie, ja je mam od wielu lat, i jakoś z nimi zyję, nie przeszkadzają mi, a kolonoskopii nigdy nie miałam.
          • dariusz2512 Re: lęk przed rakiem 07.11.11, 13:46
            Tez mysle ze moszesz miec hemoroidy. Do tego depresja, masz dwojke malych dzieci, jestes po porodzie, cialo ie zmienia, skupiasz sie na nim. Sa grupy wsparcia dla mlodych matek, mozesz skonsultowac sie z psychologiam lub zrobic test obciazen organizmu ( ja robie taki mniej wiecej raz w roku), mozeliwe ze jest cos na rzeczy. Pozdrawiam serdecznie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka