Dodaj do ulubionych

Axotret - brak efektów

06.05.20, 17:35
Witam, swoje pytanie kieruje do osób, które także zażywały ów "cudowny lek" na trądzik.
Jestem w połowie kuracji, skończyłam 3 opakowanie, dawka dzienna 40 mg, a nadal pozytywnych efektów brak, podczas gdy skutki uboczne mam wszystkie. Zastanawiam się, czy jest sens dalej się tym katować, gdyż łapie od tego okropne nastroje na granicy z depresją, jestem rozkojarzona i otępiała, ciężko mi się myśli i jestem wiecznie zmęczona, o problemach trawiennych, wysuszonej skórze i śluzówkach nie wspominając.
Kiedy powinny się pojawić pozytywne efekty kuracji? Jak to było u Was?
Wydaje mi się, że powinno być już coś widać, a u mnie cały czas pojawia się nasilenie ropnych wyprysków i obecnie cała jestem w krostach i bliznach. Jest gorzej niż przed kuracją ;/
Obserwuj wątek
    • wowka87 Re: Axotret - brak efektów 11.05.20, 23:29
      Konsultowałaś się ze swoim dermatologiem?
      Jak wygląda Twoja pielęgnacja/dieta?
      Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie od razu widać jak działa krem nawilżający - jeśli jest lipny to dostaję wysypu. Nawilżenie to u mnie podstawa.
      Leczylam się Axotretem kilka lat temu, ale efekty było widać u mnie bardzo szybko więc nie moge służyć radą. Żeby Cię pocieszyć i zebys nie czula sie samotna to powiem, że mam teraz mały nawrót trądziku (wywolany stresem) i muszę smarować buziuchnę Clindacne.
      Ech, wygląda na to, że ta walka nigdy nie jest skończona:/
      • horpyna4 Re: Axotret - brak efektów 12.05.20, 09:24
        Czasem lepiej skonsultować się z dobrym internistą, niż z dermatologiem.

        Bywa, że dermatolog widzi problemy skórne jako dotyczące samej skóry, w oderwaniu od reszty organizmu. Tymczasem często jest to sprawa wewnętrzna, a to, co na skórze sygnalizuje, że w środku jest coś nie tak. Dlatego warto zrobić najpierw wszystkie możliwe badania, żeby wykluczyć (lub potwierdzić) wpływ czynnika wewnętrznego.

        Czasem może pomóc zmiana sposobu odżywiania się, czasem odpowiednie preparaty witaminowo - mineralne. Ale bywa też, że konieczna jest np. kuracja hormonalna, czy jeszcze jakaś inna.
        • doris000 Re: Axotret - brak efektów 13.05.20, 19:25
          Witam, dziękuję za odpowiedź. Wszelkie badania z krwi i moczu robię regularnie, hormonalne też były zrobione i jedynie nieznacznie miałam podwyższony testosteron, poza tym wszystkie wyniki w normie. Jestem cały czas na kuracji hormonalnej, do tego z zalecenia lekarza zażywam duże dawki wit C, D i B12 poza tym dbam o siebie, a od kilku tygodni przeżywam jeszcze większy wysyp na skórze i to większy niż przed kuracją oraz w miejscach, w których wcześniej trądzik nie występował (ramiona, uda, pośladki). I są to takie fioletowe ropne krosty nadbiegające krwią, pozostawiające okropne blizny. Dermatolog przepisała mi teraz dosunie sterydy, ale boję się ich zażyć, gdyż mój organizm jest już i tak wymęczony hormonami i retinoidami ;/
      • doris000 Re: Axotret - brak efektów 13.05.20, 19:19
        Witaj, tak jestem pod stałą opieką dermatolog, powiedział że nie można przerywać kuracji nawet przy braku efektów, ponieważ okaże się bezskuteczna. Pielęgnację używam od kilku miesięcy z zalecenia lekarza do cery suchej i atopowej, same kosmetyki apteczne na twarzy, ale wysyp najbardziej pojawia się na miejscach typu pośladki, uda, ramiona, czyli w miejscach, na których wcześniej nie występował. Wg dermatolog powinien ustąpić do końca kuracji, ale od moich znajomych wiem, że u nich pozytywne efekty pojawiały się już po kilku tygodniach, a u mnie jest coraz gorzej ;/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka