Dodaj do ulubionych

Rezonans Głowy

15.08.21, 21:39
W prawym płacie ciemieniowym w przykomorowej istocie pojedyńcze drobne ognisko wielk. 6mm
hyperintensywne w T2 i PD i FLAIR, bez cech obrzęku – zmiana niespecyficzna, malformacja naczyniowa?..

Witam co to moze byc za zmiana? Czasami w tym miejscu po wysiłku fizycznym intensywnym w okolicach boli mnie głowa, jesli malformacja to na jaka wyglada bo wiem ze sa rozne rodzaje? niektore niegrozne inne troche bardziej... zaden z neurologow nie jest w stanie mi okreslic co to jest natomaist mowia ze to nic niepokojacego za jakis czas do kontorlii z kontrastem.. Z racji zaburzen lekowych ciagle sie zastanawiam co to jest, ze cos mi sie moze od tego stac :/ wiekszosc neurologow twierdzi ze dana zmiana nie moze powodowac objawow bo jest zbyt mala, i jest znaleziskiem niemym,przypadkowym,czy to prawda?.. Natomiast nikt mi nie powiedzial co to jest, czy to malformacja zylna ( DVA)? czy jakis inny rodzaj, zmiana naczyniopochodna? zmiana niedokrwienna? ciagle sie zastanawiam, chcialbym wiedziec na co ta zmiana wyglada.. Jeden z neurologow stwierdzil ze dana zmiana jest zmiana stara od urodzenia z racji ze jestem wczesniakiem urodzonym w 36 tygodniu. Czy istota przykomorowa w prawym placie ciemieniowym to miejsce bardzo istotne? Poprosiłbym o pomoc i odpowiedz
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka