Dodaj do ulubionych

LAMBLIOZA - PYTANIA

IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.12.04, 15:49
W 3 KROTNYM BADANIU KAŁ NA POSIEW WYSZŁA LAMBLOZA ALE MOJA DOKTOR CHCE
JAKIEGOŚ TESTU NA ANTYGEN LAMBLII

I TERAZ MOJE PYTANIE CZY TEST IMMUNOENZYMATYCZNY- WYKTYCIE PRZECIWCIAŁ
SKIEROWANYM PRZECIWKO LAMBLIOM TO JEST TEN TEST NA ANTYGEN??? BO TYLKO O
TAKIM MI MOWIĄ W LABOLATORIUM LUB O 3 KROTYN BADANIU KAŁU NA POSIEW ( TEGO
BADANIA MOJA DOKTOR NIE CHCE) NIE WIEM NIE ZNAM SIE NIE JESTEM LEKARZEM WIEC
MOZE KTOŚ JUŻ TEN TEST MIAŁ

I DRUGIE PYTANIE ILE RAZY ZANOSI SIĘ TEN KAŁ NA BADANIE NA ANTYGEN RAZ ? I
CZY TO MA BYĆ ŚWIEŻY KAŁ CZY Z KILKU DNI TAK JAK MÓWIONO MI ( Z KILKU DNI) W
BADANIU 3 KROTNYM BO INACZEJ PODOBNO NIE WYJDZIE..
Obserwuj wątek
    • monika_5 Re: LAMBLIOZA - PYTANIA 02.12.04, 16:05
      www.google.pl/search?
      q=cache:uk7u3ydQQNcJ:www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/438,lamblioza.html+lam
      blioza+badania&hl=pl&lr=lang_pl

      www.zdrowemiasto.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=5895&alt=1
    • Gość: kate Re: LAMBLIOZA - PYTANIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.04, 20:32
      Moje dziecko męczyło się przez pół roku, bo zwykłe 2 badania kału nic nie
      wykazały, podejrzewalismy nawet córkę o to, że tak nie lubi przedszkola, że
      symuluje dolegliwości-(teraz nam wstyd, że tak mogliśmy myśleć ,i że nie
      pomogliśmy Jej wcześniej).Rób więc wszystko , by pomóc dziecku!
    • Gość: epi Re: LAMBLIOZA - PYTANIA IP: *.acn.waw.pl 02.12.04, 21:20
      Trzykrotne badanie kału o którym piszesz, było z pewnością badaniem
      mikroskopowym, nie posiewem. Kłopot z tym, że są przypadki nieprawidłowego
      rozpoznania lambli przez laboratorium - najczęsciej jako lambie rozpoznawane są
      drożdżaki.Dlatego Twój lekarz zaleca wykonanie dodatkowo innego typu testu
      diagnostycznego na obecnośc lambii -po prostu, chce sie upewnić. Najlepszym
      takim testem jest test immunoenzymatyczny (ELISA) z próbki kału, wykrywający w
      kale antygen metaboliczny lambii.
      Wynik dodatni w tym teście oznacza, że są lambie i jednocześnie potwierdza
      prawidłowość wyniku badania mikroskopowego.
      Do badania ELISA wystarczy jedna próbka kału. Badanie jest jednorazowe.
      Pozdrawiam
      epi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka