Gość: beata IP: *.ostrow-maz.sdi.tpnet.pl 06.03.05, 22:08 moja córka bardzo poci sie pod pachami niepokoi mnie że zapach potu jest jak u dorosłego człowieka nawet ja tak sie nie pocę dodam że dzieje sie tak bez wielkiego wysiłku Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mia Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.05, 22:11 moja corka ma 10 lat i od lata zeszlego roku ma dokladnei tak samo...bardzo ostry zapach potu...ja mysle ze u neij moze to juz dojrzewanie i to dlatego...ale czy tak faktycznie jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.05, 22:45 mamten sam problem,moja córka ma 7 lat, ale zaczęło się to u niej jakiś miesiąc temu. Martwię się, nie poci się intensywnie, ale ten zapach....Chyba za wcześnie na dojrzewanie. A może podpowie coś jaiś lekarz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.03.05, 23:44 Dziwię się że tak lekkomyślnie podchodzicie do tego problemu, z którym powinnyście się zgłosić do lekarza. Jakby nie patrzeć Wasze dzieci mają napewno jakieś zaburzenia zdrowotne,,, ooooo naiwności! - nikt wam dziecka przez internet nie zbada! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 00:02 Maju, nie podchodzę lekkomyślnie do problemu. Skoro szukam w necie to znaczy, że zbieram informację i na pewno pójdę do lekarza, jeśli okaże się,że to nie norma. Jakiś czas temu panikowałam,jak mojemu 10 letniu synowi powiększyły się brodawki - okazało się to bardzo częste u dojrzewających chłopców. Wychowując dzieci codziennie ma się takie czy inne dylematy i biedni byliby lekarze gdyby każda matka tak do lekarza latała. Nie są teżoni tacy dostępni. W mnie poradnia dzieci zdrowych działa 2x w tygodniu po 1h a jakie kolejki!!!! Nie osądzaj więc tak pochopnie, bo to boli. Wystarczyło napisać, że powinien skonsultować to lekarz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:06 nie bierz tego do siebie Iwona. p. Maja jest wyrozumiała jak najlepsza matka, ale tylko dla zblatowanego kolezki, który idzie do agencji tow. "zabawić się za pieniążki" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:09 Napewno nie jestem wyrozumiała dla głupoty. Co innego znaczy wątpliwej pewności porada dotycząca zdrowia dziecka a co innego porada życiowa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:10 a czy ja też moge prosić o "poradę życiową"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:19 Obawiam się że możesz nie zrozumieć. Poza tym nie cierpię cynizmu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:20 a ja nie cierpię głupoty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:25 Cieszę się w końcu Twoja pierwsza sensowna wypowiedź! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:27 Maju, wobec tego życzę owocnej kariery naukowej!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:34 oooooo już wiem co Cie tak mocno zabolało. Dla uspokojenia powiem ci że nie robię żadnej kariery naukowej. Więc wypraszam sobie ton pełen wątpliwej życzliwości! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:35 nie Maju złota, nie wiesz co mnie zabolało;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:39 to co Ciebie tak naprawdę zabolało, ja z reguły nikomu bólu nie zadaję! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:42 a wpadł Ci kiedyś w ręce Dostojewski? albo chociaż Głowacki? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:44 Wyobraź sobie że tak. Ale proszę wyrażaj się trochę jaśniej. Nie widzę związku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:48 a ja widzę. ale nic się nie martw, to pewno jakaś patologia;) i na pewno nie mam racji. i ten koleżka na pewno nie spotka swojej żonki na brudnym, pełnym wirusów materacu:))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:59 Przeczytałam Twoje wszystkie wypowiedzi na forum "dewianta" wcześniej tego nie uczyniłam ,,, zwracam honor - masz rację. Ale też nie uważam że moja wypowiedź powinna Ciebie sprowokować, właściwie nie rozumiem Twojej reakcji na moją pierwszą wypowiedź. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 01:05 boś polała wodę na młyn tego typka dałaś mu alibi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drzoni Brawo Gość a... bo co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 01:13 Nie życzymy sobie na żadnym forum wylewania swoich skumulowanych frustracji. Poużalać się nad swoimi słabościami możesz na forum Zdrowie Psychiczne. Może ci ktoś w pore zdąrzy pomóc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Gość a... bo co? IP: *.chello.pl 07.03.05, 01:13 mnie już nic pomoże:)))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:13 Ale mnie to nie interesuje czy ja komukolwiek dałam alibi, to nie było zamysłem mojej wypowiedzi ,,, dla mnie było ważne żeby dać komuś do myślenia,, bo tutaj jest szeroki przekrój ludzi. Moja wypowiedź była adresowana do szerszego grona ku pewnej przestrodze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 01:14 chyba że tak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drzoni Brawo Biedna ta pięciolatka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 01:21 I co ona się z tej waszej wspaniałej dyskusji dowiedziała? Biedni Ci ludzie! Najgorsze chyba to, że od swoich "rodzinnych" nie dowiedzą się wiele więcej. P.S. Maja spać. Szkoda czasu i atłasu na a. W końcu jutro masz intensywne zajęcia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Biedna ta pięciolatka.... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:25 Pozwól że ja będę za siebie decydować. Nie znasz mojego życia tym bardziej moich planów na jutrzejszy dzień! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:23 oczywiście ze to była tylko "dobra rada życiowa" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drzoni Brawo Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 01:34 Udzielił Ci się ton wypowiedzi a. Medycyna Cię przerasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:45 Oczywiście że medycyna mnie przerasta, przyznaję się do tego ,,, nie wplątuję się w dalszą dyskusję ,,,, Dobranoc! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iwona do Mai IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 20:12 Ok, jeśli to jest objaw niepokojący, to co może oznaczać? Przedwczesne dojrzewanie? U 10 latkito nie jest chyba niepokojące. A u 5 czy 7 latki? Co powinnien zrobić lekarz gdy zgłasza się do niego matka z takim problemem? Bo ja byłam dzisiaj z moją 7 latką i lekarka mnie po prostu wyśmiała, pytała: poci się? Brzydko pachnie? A jak często pani ją myje? Nie rozmiała kompletnie o co mi chodzi, gdy powiedziałam, że zmienił się zapach jej potu( nie poci się intensywnie, nie śmierdzi, ale ma zapach potu taki jak dorosłego człowieka, nie wiem jak to wytłumaczyć!), bardzo nieprzyjemna rozmowa,tłum ludzi, pośpiech i moje kompletne załamanie..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beata re:wracając do tematu IP: *.ostrow-maz.sdi.tpnet.pl 07.03.05, 21:16 Mój pediatra stwierdził że jak ma urozmaiconą dietę i przy większym wysiłku to nie widzi w tym nic dziwnego.Moim zdaniem to jednak jest dziwne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mia Re: re:wracając do tematu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 21:45 ja jak bylam tez mnie lekarka zbyla...moze dojrzewanie..a Maja widac jeszcze nie ma tych problemow i pochopnie wyciaga wnioski,,,ktos kto tu pisze liczy na to ze ktos kto ma podobny problem cos powie doradzi uspokoi...a nie ze to calkowicie rozwiazanie problemu.... a wiec Maja jesli nie jestes w temacie to po prostu milcz i nie wypowiadaj sie na takim poscie ok? Odpowiedz Link Zgłoś
venus22 Re: re:wracając do tematu 07.03.05, 22:56 Gdzies wyczytalam ze cos w rodzaju drozdzy moze powodowac taki zapach, jesli corka ma zaczerwienienione pachy to moze byc to, ale niekoniecznie bo jesli infekcja jest lagodna to moze nie byc zaczerwienienia. a tak w ogole to zdarzaja sie dzieci ktore w tym wieku juz tak 'pachna' i nie jest to nic nienormalnego. Nie jest to tez zwykle objawem przedwczesnego dojrzewania, ale jesli sa inne objawy takie jak wlosy pod pachami, na genitaliach, powiekszone piersi to moze byc z tym zwiazane. pewne produkty zywnosciowe moga powodowac taki zapach. Czy corka uzywa dezodorantu? bo jesli ja to krepuje to moze juz trzeba.. Venus Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mia Re: re:wracając do tematu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 23:07 staram sie ja tego nauczyc (znaczy uzywania antypespirantu)jakos na razie nei moze to jej wejsc w krew..a okres dojrzewania juz jej sie zaczol bo to widac i po budowie i po wygladzie niektorych:) czesci ciala...ale taki ostry zapach tez mnei troszke niepokoi...mam nadzieje ze to jej przejdzie... Ale serdecznie dziekuje za wskazowki i wypowiedz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Venus Re: re:wracając do tematu IP: 5.6.1D* / *.vc.shawcable.net 08.03.05, 02:10 Jezeli rzeczywiscie zaczelo sie wczesne dojrzewanie, to niekiedy taki stan sie leczy aby pozwolic kosciom rosnac jak najdluzej. nie zawsze taka terapia jest wskazana, najlepiej by bylo zapisac wszystkie objawy nawet pozornie nie zwiazane jakie zauwazylas u dziecka i pokazac to lekarzowi. Nie zrazaj sie jesli lekarz potraktuje cie lekcewazaco - w miare moznosci szukaj kogos innego. Mozna tez chyba zrobic badania aby ustalic przyczyne co powoduje szybsze dojrzewanie. A jesli chodzi o dezodoranty to odradzalabym antyperspiranty, bo chociaz nie ma na to dowodow uwaza sie ze sa "niezdrowe". A z dzieckiem lepiej dmuchac na zimne. Dezodorant zwykly, bez aluminium, wystarczy. nie przejmuj sie tez za bardzo- dzieci rosna, zmieniaja sie... jak zacznie jej pzreszkadzac jej wlasny zapach to nauczy sie :) Venus Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia Re: re:wracając do tematu IP: *.chello.pl 08.03.05, 12:09 Może trochę nie na temat, ale czytając Wasze opinie o lekarzach mam naprawdę serdecznie dość naszej służby zdrowia, Wiadomo, że dzieci są dla nas najważniejsze na świecie i ich zdrowie jest dla nas szczególnie ważne, a tu lekarz (ponoć wykształcony w kierunku pomocy właśnie dziecią) tak jawnie lekceważy obserwacje rodziców. Przecież wiadomo jest, że rodzic ma majlepszy pogląd na to czy z dzieckiem się dzieje coś innego, może dziwnego, a lekarz ma to za przeproszeniem gdzieś. I szczerze mówiąc ja mam takich lekarzy też właśnie tam.... Niestety mam trochę do czynienia z lekarzami (że tak powiem jak nie urok to staczka) i nauczyłam się egzekwować, przynajmniej w pewnym stopniu to co mi się należy. Naprawdę czasami grzeczność trzeba zostawić w domu a do przychodni iść jako tupeciarz i z wielką gębą, takie czasy... ale już niejednokrotnie zauważyłam że taka postawa wiele więcej daje niż pokorne oczekiwanie w kące. Przepraszam, że tak odbiegłam od tematu, życzę wszystkim wspaniałych i zaangażowanych lekarzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Właśnie!!! Re:Czy córka nie je kurczaków zbyt wiele? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 08.03.05, 18:23 Takie kurczaki, jeśli nie latają po podwórku, to mają w sobie moc hormonów :((( Dojrzewanie jest wielkim przedsięwzięciem dla (zwłaszcza zbyt młodego) organizmu. Narządy odpowiedzialne za wydalanie powstających przy tym produktów przemiany materii (też toksyn) "nie wyrabiają się". Organizm ratuje się więc włączając do porządków (z toksynami) ogromny narząd wydalniczy, jakim jest skóra. Jeśli dezodorant antyprespirant zatka i te "kurki" do wydalania toksyn, mogą się zacząć poważne kłopoty. Na poczatek z cerą. To na początek. I żadne kosmetyki nie pomogą. Bowiem problem jest w środku. Przypatrz się diecie córki. Zadbaj o wątrobę, nerki, przewód pokarmowy (cały). Duże "przemeblowanie" w organizmie córki musi mieć możliwość do porządnego zakończenia. Wszystko musi sie znaleźć na swoim miejscu. W tym spora część w toalecie. Właśnie!!! pozdrawia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.gebm.pl / 193.173.33.* 11.03.05, 15:47 moj synek 6 lat tez sie poci i zwrocilam sie z tym do lekarza. Powiedzial zeby sie tym nie przejmowac ze jest to naturalne. Po przeczytaniu tylu odpowiedzi na forum dochodze do takiego samego wniosku. Odpowiedz Link Zgłoś