Dodaj do ulubionych

Intensywny zapach potu u 5-latki

IP: *.ostrow-maz.sdi.tpnet.pl 06.03.05, 22:08
moja córka bardzo poci sie pod pachami niepokoi mnie że zapach potu jest jak
u dorosłego człowieka nawet ja tak sie nie pocę dodam że dzieje sie tak bez
wielkiego wysiłku
Obserwuj wątek
    • Gość: mia Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.05, 22:11
      moja corka ma 10 lat i od lata zeszlego roku ma dokladnei tak samo...bardzo
      ostry zapach potu...ja mysle ze u neij moze to juz dojrzewanie i to
      dlatego...ale czy tak faktycznie jest?
      • Gość: Iwona Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.05, 22:45
        mamten sam problem,moja córka ma 7 lat, ale zaczęło się to u niej jakiś miesiąc
        temu. Martwię się, nie poci się intensywnie, ale ten zapach....Chyba za
        wcześnie na dojrzewanie. A może podpowie coś jaiś lekarz?
    • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.03.05, 23:44
      Dziwię się że tak lekkomyślnie podchodzicie do tego problemu, z którym
      powinnyście się zgłosić do lekarza. Jakby nie patrzeć Wasze dzieci mają napewno
      jakieś zaburzenia zdrowotne,,, ooooo naiwności! - nikt wam dziecka przez
      internet nie zbada!
      • Gość: Iwona Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 00:02
        Maju, nie podchodzę lekkomyślnie do problemu. Skoro szukam w necie to znaczy,
        że zbieram informację i na pewno pójdę do lekarza, jeśli okaże się,że to nie
        norma. Jakiś czas temu panikowałam,jak mojemu 10 letniu synowi powiększyły się
        brodawki - okazało się to bardzo częste u dojrzewających chłopców. Wychowując
        dzieci codziennie ma się takie czy inne dylematy i biedni byliby lekarze gdyby
        każda matka tak do lekarza latała. Nie są teżoni tacy dostępni. W mnie poradnia
        dzieci zdrowych działa 2x w tygodniu po 1h a jakie kolejki!!!! Nie osądzaj więc
        tak pochopnie, bo to boli. Wystarczyło napisać, że powinien skonsultować to
        lekarz.
        • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:06
          nie bierz tego do siebie Iwona. p. Maja jest wyrozumiała jak najlepsza matka,
          ale tylko dla zblatowanego kolezki, który idzie do agencji tow. "zabawić się za
          pieniążki"
          • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:09
            Napewno nie jestem wyrozumiała dla głupoty. Co innego znaczy wątpliwej pewności
            porada dotycząca zdrowia dziecka a co innego porada życiowa!
            • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:10
              a czy ja też moge prosić o "poradę życiową"?
              • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:19
                Obawiam się że możesz nie zrozumieć. Poza tym nie cierpię cynizmu!
                • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:20
                  a ja nie cierpię głupoty
                  • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:25
                    Cieszę się w końcu Twoja pierwsza sensowna wypowiedź!
                    • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:27
                      Maju, wobec tego życzę owocnej kariery naukowej!!!
                      • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:34
                        oooooo już wiem co Cie tak mocno zabolało. Dla uspokojenia powiem ci że nie
                        robię żadnej kariery naukowej. Więc wypraszam sobie ton pełen wątpliwej
                        życzliwości!
                        • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:35
                          nie Maju złota, nie wiesz co mnie zabolało;)))
                          • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:39
                            to co Ciebie tak naprawdę zabolało, ja z reguły nikomu bólu nie zadaję!
                            • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:42
                              a wpadł Ci kiedyś w ręce Dostojewski? albo chociaż Głowacki?
                              • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:44
                                Wyobraź sobie że tak. Ale proszę wyrażaj się trochę jaśniej. Nie widzę związku.
                                • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 00:48
                                  a ja widzę. ale nic się nie martw, to pewno jakaś patologia;) i na pewno nie
                                  mam racji. i ten koleżka na pewno nie spotka swojej żonki na brudnym, pełnym
                                  wirusów materacu:)))))))
                                  • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 00:59
                                    Przeczytałam Twoje wszystkie wypowiedzi na forum "dewianta" wcześniej tego nie
                                    uczyniłam ,,, zwracam honor - masz rację. Ale też nie uważam że moja wypowiedź
                                    powinna Ciebie sprowokować, właściwie nie rozumiem Twojej reakcji na moją
                                    pierwszą wypowiedź.
                                    • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 01:05
                                      boś polała wodę na młyn tego typka
                                      dałaś mu alibi
                                      • Gość: Drzoni Brawo Gość a... bo co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 01:13
                                        Nie życzymy sobie na żadnym forum wylewania swoich skumulowanych frustracji.
                                        Poużalać się nad swoimi słabościami możesz na forum Zdrowie Psychiczne. Może ci
                                        ktoś w pore zdąrzy pomóc.
                                        • Gość: a Re: Gość a... bo co? IP: *.chello.pl 07.03.05, 01:13
                                          mnie już nic pomoże:))))))))))))
                                      • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:13
                                        Ale mnie to nie interesuje czy ja komukolwiek dałam alibi, to nie było zamysłem
                                        mojej wypowiedzi ,,, dla mnie było ważne żeby dać komuś do myślenia,, bo tutaj
                                        jest szeroki przekrój ludzi. Moja wypowiedź była adresowana do szerszego grona
                                        ku pewnej przestrodze!
                                        • Gość: a Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.chello.pl 07.03.05, 01:14
                                          chyba że tak
                                          • Gość: Drzoni Brawo Biedna ta pięciolatka.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 01:21
                                            I co ona się z tej waszej wspaniałej dyskusji dowiedziała?
                                            Biedni Ci ludzie! Najgorsze chyba to, że od swoich "rodzinnych" nie dowiedzą
                                            się wiele więcej.

                                            P.S. Maja spać. Szkoda czasu i atłasu na a. W końcu jutro masz intensywne
                                            zajęcia...
                                            • Gość: Maja Re: Biedna ta pięciolatka.... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:25
                                              Pozwól że ja będę za siebie decydować. Nie znasz mojego życia tym bardziej
                                              moich planów na jutrzejszy dzień!
                                          • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:23
                                            oczywiście ze to była tylko "dobra rada życiowa"
                                            • Gość: Drzoni Brawo Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 01:34
                                              Udzielił Ci się ton wypowiedzi a.
                                              Medycyna Cię przerasta.
                                              • Gość: Maja Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.03.05, 01:45
                                                Oczywiście że medycyna mnie przerasta, przyznaję się do tego ,,, nie wplątuję
                                                się w dalszą dyskusję ,,,, Dobranoc!
    • Gość: Iwona do Mai IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 20:12
      Ok, jeśli to jest objaw niepokojący, to co może oznaczać?
      Przedwczesne dojrzewanie? U 10 latkito nie jest chyba niepokojące. A u 5 czy 7
      latki? Co powinnien zrobić lekarz gdy zgłasza się do niego matka z takim
      problemem? Bo ja byłam dzisiaj z moją 7 latką i lekarka mnie po prostu
      wyśmiała, pytała: poci się? Brzydko pachnie? A jak często pani ją myje? Nie
      rozmiała kompletnie o co mi chodzi, gdy powiedziałam, że zmienił się zapach jej
      potu( nie poci się intensywnie, nie śmierdzi, ale ma zapach potu taki jak
      dorosłego człowieka, nie wiem jak to wytłumaczyć!), bardzo nieprzyjemna
      rozmowa,tłum ludzi, pośpiech i moje kompletne załamanie.....
      • Gość: beata re:wracając do tematu IP: *.ostrow-maz.sdi.tpnet.pl 07.03.05, 21:16
        Mój pediatra stwierdził że jak ma urozmaiconą dietę i przy większym wysiłku to
        nie widzi w tym nic dziwnego.Moim zdaniem to jednak jest dziwne.
        • Gość: mia Re: re:wracając do tematu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 21:45
          ja jak bylam tez mnie lekarka zbyla...moze dojrzewanie..a Maja widac jeszcze
          nie ma tych problemow i pochopnie wyciaga wnioski,,,ktos kto tu pisze liczy na
          to ze ktos kto ma podobny problem cos powie doradzi uspokoi...a nie ze to
          calkowicie rozwiazanie problemu.... a wiec Maja jesli nie jestes w temacie
          to po prostu milcz i nie wypowiadaj sie na takim poscie ok?
          • venus22 Re: re:wracając do tematu 07.03.05, 22:56
            Gdzies wyczytalam ze cos w rodzaju drozdzy moze powodowac taki zapach, jesli
            corka ma zaczerwienienione pachy to moze byc to, ale niekoniecznie bo jesli
            infekcja jest lagodna to moze nie byc zaczerwienienia.

            a tak w ogole to zdarzaja sie dzieci ktore w tym wieku juz tak 'pachna' i nie
            jest to nic nienormalnego.
            Nie jest to tez zwykle objawem przedwczesnego dojrzewania, ale jesli sa inne
            objawy takie jak wlosy pod pachami, na genitaliach, powiekszone piersi to moze
            byc z tym zwiazane.

            pewne produkty zywnosciowe moga powodowac taki zapach.

            Czy corka uzywa dezodorantu? bo jesli ja to krepuje to moze juz trzeba..


            Venus
            • Gość: mia Re: re:wracając do tematu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 23:07
              staram sie ja tego nauczyc (znaczy uzywania antypespirantu)jakos na razie nei
              moze to jej wejsc w krew..a okres dojrzewania juz jej sie zaczol bo to widac i
              po budowie i po wygladzie niektorych:) czesci ciala...ale taki ostry zapach tez
              mnei troszke niepokoi...mam nadzieje ze to jej przejdzie...
              Ale serdecznie dziekuje za wskazowki i wypowiedz...
              • Gość: Venus Re: re:wracając do tematu IP: 5.6.1D* / *.vc.shawcable.net 08.03.05, 02:10
                Jezeli rzeczywiscie zaczelo sie wczesne dojrzewanie, to niekiedy taki stan sie
                leczy aby pozwolic kosciom rosnac jak najdluzej.
                nie zawsze taka terapia jest wskazana,

                najlepiej by bylo zapisac wszystkie objawy nawet pozornie nie zwiazane jakie
                zauwazylas u dziecka i pokazac to lekarzowi.
                Nie zrazaj sie jesli lekarz potraktuje cie lekcewazaco - w miare moznosci
                szukaj kogos innego.

                Mozna tez chyba zrobic badania aby ustalic przyczyne co powoduje szybsze
                dojrzewanie.


                A jesli chodzi o dezodoranty to odradzalabym antyperspiranty, bo chociaz nie
                ma na to dowodow uwaza sie ze sa "niezdrowe". A z dzieckiem lepiej dmuchac na
                zimne. Dezodorant zwykly, bez aluminium, wystarczy.

                nie przejmuj sie tez za bardzo- dzieci rosna, zmieniaja sie... jak zacznie jej
                pzreszkadzac jej wlasny zapach to nauczy sie :)

                Venus

        • Gość: Kasia Re: re:wracając do tematu IP: *.chello.pl 08.03.05, 12:09
          Może trochę nie na temat, ale czytając Wasze opinie o lekarzach mam naprawdę
          serdecznie dość naszej służby zdrowia, Wiadomo, że dzieci są dla nas
          najważniejsze na świecie i ich zdrowie jest dla nas szczególnie ważne, a tu
          lekarz (ponoć wykształcony w kierunku pomocy właśnie dziecią) tak jawnie
          lekceważy obserwacje rodziców. Przecież wiadomo jest, że rodzic ma majlepszy
          pogląd na to czy z dzieckiem się dzieje coś innego, może dziwnego, a lekarz ma
          to za przeproszeniem gdzieś. I szczerze mówiąc ja mam takich lekarzy też właśnie
          tam....
          Niestety mam trochę do czynienia z lekarzami (że tak powiem jak nie urok to
          staczka) i nauczyłam się egzekwować, przynajmniej w pewnym stopniu to co mi się
          należy. Naprawdę czasami grzeczność trzeba zostawić w domu a do przychodni iść
          jako tupeciarz i z wielką gębą, takie czasy... ale już niejednokrotnie
          zauważyłam że taka postawa wiele więcej daje niż pokorne oczekiwanie w kące.
          Przepraszam, że tak odbiegłam od tematu, życzę wszystkim wspaniałych i
          zaangażowanych lekarzy
          • Gość: Właśnie!!! Re:Czy córka nie je kurczaków zbyt wiele? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 08.03.05, 18:23
            Takie kurczaki, jeśli nie latają po podwórku, to mają w sobie moc hormonów :(((
            Dojrzewanie jest wielkim przedsięwzięciem dla (zwłaszcza zbyt młodego)
            organizmu. Narządy odpowiedzialne za wydalanie powstających przy tym produktów
            przemiany materii (też toksyn) "nie wyrabiają się". Organizm ratuje się więc
            włączając do porządków (z toksynami) ogromny narząd wydalniczy, jakim jest
            skóra. Jeśli dezodorant antyprespirant zatka i te "kurki" do wydalania toksyn,
            mogą się zacząć poważne kłopoty. Na poczatek z cerą. To na początek. I żadne
            kosmetyki nie pomogą. Bowiem problem jest w środku. Przypatrz się diecie córki.
            Zadbaj o wątrobę, nerki, przewód pokarmowy (cały). Duże "przemeblowanie" w
            organizmie córki musi mieć możliwość do porządnego zakończenia. Wszystko musi
            sie znaleźć na swoim miejscu. W tym spora część w toalecie. Właśnie!!!
            pozdrawia.
    • Gość: ania Re: Intensywny zapach potu u 5-latki IP: *.gebm.pl / 193.173.33.* 11.03.05, 15:47
      moj synek 6 lat tez sie poci i zwrocilam sie z tym do lekarza. Powiedzial zeby
      sie tym nie przejmowac ze jest to naturalne. Po przeczytaniu tylu odpowiedzi na
      forum dochodze do takiego samego wniosku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka