Dodaj do ulubionych

wypryski na ramionach

27.09.06, 22:16
mam dosc popularna, jak zauwazylam, dolegliwosc skórną - czerwone malutkie
wypryski na ramionach, ktore powoduja ze skora nie jest gladka tylko
zaczerwieniona i lekko chropowata. zauwazylam to u wielu osob, wiec moze ktos
poradzi, jak to zwalczyc?

pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • rkkrakow Re: wypryski na ramionach 29.09.06, 07:49
        a co ma samrowanie żelem ramion do ciąży? Bez przesady podany na skórę
        antybiotyk sie nie wchłania. Bez paranoi. Mam tylko właśnie jedno zastrzeżenie-
        kto poleca do nawilżenia skóry antybiotyk erytromycynę?? Moja żonka tez ma taką
        grudkowatą skórę na ramionach (specjalnie sie przyjrzałem) i jeśli o to chodzi
        to na pewno antybiotykoterapia nie jest tu wskazana.
        --
        rkkrakow
          • rkkrakow Re: wypryski na ramionach 01.10.06, 13:16
            czyli Twoim zdaniem sie wchłania do krwiobiegu? taaaa no to uważaj tez na
            szampony, kremy przeciwzmarszczkowe i balsamy do ciała :) Poczytaj sobie w
            farmakologii pod tematem podabnie miejscowe-moze sie zorientujesz o co chodzi:)
            --
            rkkrakow
            • j2334 Re: wypryski na ramionach 01.10.06, 13:42
              wszystkie leki stosowane na skore w mniejszej ,czy wiekszej ilosci zawsze sie
              wchlaniaja do krwiobiegu.,tak jak kazdy lek w innej postaci.W przypadku ciazy
              lepiej to skonsultowac z lekarzem.
              • rkkrakow Re: wypryski na ramionach 01.10.06, 16:02
                Jak grochem o sciane- uwaga na kremy przeciwzmarszczkowe!!! wymagane konsultacje
                z lekarzem, a te balsamy na celullit uuuuu. Nie mowiac o preparatach na
                rozstepy...Wezcie sie kobitki zastanowcie, ja rozumiem chuchac na zimne ale
                troche zdrowego rozsadku tez by sie przydalo, nawet , albo zwlaszcza w ciazy.
                Erytromycyna NIE WCHLANIA SIE PRZEZ SKORE - to antybiotyk makrolidowy o
                czasteczce tak duzej ze chyba ledwo przez pory by przeszla:) Jesli sie nie
                stosuje lekow na rany albo na skore z tzw "uszkodzona ciagloscia" to leki sie
                nie wchlaniaja, albo w tak minimlanym stopniu jak kremy przeciwzmarszczkowe czy
                inne upiekszajace wynalazki . A dlaczego? odpowiedz jest prosta-BUDOWA SKORY.
                Preparatow miejscowe jak sama nazwa wskazuje dzialaja miejscowo-nie ogolnie,
                taki jest cel ich dzialania-nie szkodzic na narzady wewnetrzne. A w tych
                upiekszajcyhc kosmetykach jest tyle zwiazkow teratogennych ze radzilbym w ogole
                przestac robic ze soba cokolwiek idac tym tokiem myslenia. Nadgorliwosc jest
                gorsza od faszyzmu.
                --
                rkkrakow
                • sil100 Re: wypryski na ramionach 01.10.06, 20:28
                  szanowny rkkrakow,

cos ty wsiadl na nas w sprawie jakiejs glupiej erytromycyny? to chyba u ciebie
                  nadgorliwosc wylazi - koniecznie chcesz nas przekonac, ze MUSIMY stosowac
                  antybiotyk, o ktorym sam producent pisze "w ciazy skonsultowac z lekarzem", zeby
                  wykazac sie zdrowym rozsadkiem? wybacz, ale "makrolidowa budowa erytromycyny"
                  nie stanowi mojej lektury obowiazkowej, nawet w ciazy. zeby ulatwic sobie zycie
                  nie stosuje wiec w ciazy NICZEGO czego nie musze. czy to nie jest objaw zdrowego
                  rozsadku? wybacz, ale zeby zadowolic takich mądrali jak ty, nie bede nagle
                  studiowac farmacji! mowiąc wprost - moje pytanie na poczatku tego wątku
                  dotyczylo SPOSOBOW WYKUROWANIA czerwonych plamek na ramionach - jak chcesz sie
                  wyklocac o jakies bzdury, to zaloz oddzielny wątek.
                  • j2334 Re: wypryski na ramionach 01.10.06, 21:05
                    Szanowny rkkrakow ! Mowa przeciez o Davercinie,czyli Erytromycynie w postaci
                    kremu,zelu ,czy tez nasci.Tak czy owak jest to lek na recepte.Nie rozumiem
                    zatem ,czemu dla przykladu podajesz nam kremy
                    p/zmarszczkowe,balsamy ,szampony,ktore w/g Ciebie niby tez szkodliwie sie
                    wchlaniaja przez skore? Czyzby te specyfiki to rowniez leki na recepte? Bo
                    czegos tu nie rozumiem,albo raczej Ty nie rozumiesz w czym rzecz.
                    • rkkrakow Re: wypryski na ramionach 01.10.06, 22:51
                      Wasze wypowiedzi swiadcza ze nie rozumiecie o co chodzi. i własnie takich ludzi
                      nie lubie- ktorzy cos twierdza i strasza innych bez odpowiedniej wiedzy.
                      Straszyc łatwo a tlumaczyc potem wystraszonemu człowiekowi znacznie trudniej.
                      Przychodzi taki pozniej do apteki albo lekarza i mowi ze gdzies cos tam
                      wyczytal... Nadal równiez nie wiem dlaczego czerwone krostki na ramionach nalezy
                      leczyc antybiotykowo? Uwazam to za przesadzone. Antybiotykow nie nalezy stosowac
                      na glupoty. I tyle
                      --
                      rkkrakow
                      • sil100 Re: wypryski na ramionach 02.10.06, 12:13
                        no wlasnie - w koncu zrozumiales! nie stosowac antybiotykow na glupoty! zgadzam
                        sie calkowicie i nie rozumiem, czemu wczesniej uporczywie mnie namawiales do
                        tego davercinu.

a co do twojego zdania "wlasnie takich ludzi nie lubie" - to zastanow sie, na
                        podstawie czego ty nas oceniasz? paru zdan? nie za szybko z tymi ocenami? podaj
                        mi choc jedną moją wypowiedź, gdzie kogos strasze bez odpowiedniej wiedzy! ech,
                        wy mezczyzni, rzadko umiecie zniesc krytyke lub czyjes odmienne zdanie. a na tym
                        walsnie polega sztuka i to podziwiam w ludziach.

pozdrawiam wszystkich, s.
                        • rkkrakow Re: wypryski na ramionach 02.10.06, 21:00
                          "antybiotyk stosowany na skore sie nie wchlania, mowisz... ciekawe :-)
                          pozostawiam bez komentarza." oceniam na podstawie tego zdania - wyjątkowo
                          potwierdzajace ze osoba ktore je napisala sie nie zastanowila i wiew niewiele o
                          antybiotykach. A ja Cie namawiam do davercinu??? czy Ty naprawde czytalas ten
                          watek czy jakis inny? Bo moja pierwsza wypowiedz poddala w watpliowsc sensownosc
                          podawania antybiotyku...hmm..widac slowo pisane nie dla wszystkich jest jasne.
                          Ale kobiety zawsze maja racje. A jak nie maja patrz punkt pierwszy:)
                          --
                          rkkrakow
                          • sil100 Re: wypryski na ramionach 02.10.06, 22:25
                            aleś się nakręcił... jałowa ta dyskusja, nie uważasz? "ja powiedziałem to, a ty
                            tamto", jak w przedszkolu albo w sejmie, nie sądzisz?

mogę zadać niedyskretne pytanie? czy trafiłam przypadkiem na miłośnika czatów
                            tudzież rubryczek: "dodaj swój komentarz"? mam wrażenie, że wyżywasz się
                            emocjonalnie w takich dyskusjach, mówię bez złośliwości. ja też lubie pogadać,
                            ale nie lubię, gdy ktoś mnie atakuje o pierdoły, więc sobie nie pogadamy.

pozdrawiam. s.
                            • rkkrakow Re: wypryski na ramionach 02.10.06, 22:48
                              nie pogadamy bo jak wiekszosc kobiet nie zastanawiasz sie zanim cos napiszesz a
                              potem odwracasz kota ogonem. Piszesz glupoty, nie czytasz z uwaga ani zez
                              rozuminiem, nastraszysz ludzi a potem trzeba to odkrecac u mnie w pracy. Sejmu
                              nie lubie z tych samych powodow
                              --
                              rkkrakow
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka