Dodaj do ulubionych

Po co podcinanie zastawek

22.09.05, 10:46
Mój mały za tydzien będzie miał cystografię i ewentualne podcięcie zastawek.
W jakim celu jest wykonywany ten zabieg?


Karola
www.kki.pl/~magdunia/reflux/stasiomama.jpg
Obserwuj wątek
    • azosiolek Re: Po co podcinanie zastawek 23.09.05, 09:59
      Najprościej mówiąc: po to, żeby je zlikwidować. Zastawki to fałdki błony
      śluzowej, które stanowią przeszkodę w wypływaniu moczu przez cewkę moczową.
      Mogą one powodować dysfunkcje pęcherza (bo musi kurczyć się silniej, żeby
      wypchnąć mocz przez przeszkodę) i refluks (bo mocz ma utrudniony wypływ dołem,
      więc rozpycha się w pęcherzu, napierając i poszerzając ujścia moczowodów). Żeby
      skutecznie leczyć refluks i pęcherz, trzeba najpierw pozbyć się fizycznej
      przeszkody - czyli zastawki. UWAGA: nacięcie zastawki jest zabiegiem bardzo
      delikatnym i zdarza się, że trzeba go powtórzyć, aby ją 'dociąć". Czego Wam,
      oczywiście, nie życzę.
      Po nacięciu zastawki dziecko ma zakładany cewnik, mocz może być na początku
      troszkę podbarwiony krwią, przez kilka dni po zabiegu może go boleć przy
      siusianiu.
      • stasiomama Re: Po co podcinanie zastawek 23.09.05, 12:04
        Serdeczne dzięki.

        Karola

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka