abosa 24.04.06, 11:25 Wyszło na posiewie , oprócz tego e.coli ( A miało być tak pięknie ... Czy ktoś wie, co to za cholerstwo? szukałam przez wyszukiwarkę, ale nic nie znalazłam; Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
madziulec Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 11:37 www.life.umd.edu/classroom/bsci424/PathogenDescriptions/Corynebacterium.htm Tlumaceznie potrzebne? Odpowiedz Link
abosa Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 11:45 Dziękuję I dalej się łudzę, że to próbka była źle pobrana; Robimy powtórkę, tym razem z rivanolem (dotąd tylko mydło) i ... czekamy do jutra; Zastanawiam się, czy zrobić jutro ogólne? Bakteriuria wyszła 10 do 4 (). A w środę jedziemy do dr. Morawiec. Miałam nadzieję, że pozwoli nam zabrać młodą na baseny słowackie, ech; Odpowiedz Link
madziulec Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 11:51 Pobrac ogolne, oczywiscie. Dlatego ja np. poberam zawsze to i to - bo wtedy wiem czy ja cos pochrzanilam w pobieraniu czy ewidentnie cos sie dzieje. Odpowiedz Link
abosa Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 12:06 Dla nas to takie być albo nie być, dotąd posiewy były ok. widmo poszerzania oddaliło się (na szczęście koronografia wykluczona). A teraz nie wiadomo. Posiew już pojechał, mam nadzieję, że będzie czysty (poprzedni był z piątku). A jutro zrobię jeszcze ogólne. Myślę, że to powinno dać jakiś obraz, co jest grane; Prosiłam mamę, żeby przemyła małą rivanolem, dotąd tego nie robiłyśmy, bo podobno też może zafałszować wynik, gdy odrobina dostanie się do pojemnika z moczem (gdzieś tu tak czytałam). Ale prosiłam, żeby ją wytarła ręcznikiem papierowym, to chyba powinno załatwić sprawę? Odpowiedz Link
odp Re: Corynebacterium spp. ??? 25.04.06, 13:09 patogenem jest: corynebacterium urealyticum. popros w laboratorium przy powtornym posiewie o identyfikacje. - Odpowiedz Link
abosa Re: Corynebacterium spp. ??? 27.04.06, 09:26 juz po wizycie na szczęście, za drugim podejściem posiew wyszedł jałowy; uff... niestety, baseny zabronione , ciekawe, czy na wakacje dostaniemy pozwolenie? bardzo dziękuję za odzew; Odpowiedz Link