Dodaj do ulubionych

Corynebacterium spp. ???

24.04.06, 11:25
Wyszło na posiewie sad, oprócz tego e.coli sad(
A miało być tak pięknie ...
Czy ktoś wie, co to za cholerstwo?
szukałam przez wyszukiwarkę, ale nic nie znalazłam;
Obserwuj wątek
    • madziulec Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 11:37
      www.life.umd.edu/classroom/bsci424/PathogenDescriptions/Corynebacterium.htm
      Tlumaceznie potrzebne?
      • abosa Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 11:45
        Dziękuję
        I dalej się łudzę, że to próbka była źle pobrana;
        Robimy powtórkę, tym razem z rivanolem (dotąd tylko mydło) i ... czekamy do
        jutra;
        Zastanawiam się, czy zrobić jutro ogólne? Bakteriuria wyszła 10 do 4 (). A w
        środę jedziemy do dr. Morawiec. Miałam nadzieję, że pozwoli nam zabrać młodą na
        baseny słowackie, ech;
        • madziulec Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 11:51
          Pobrac ogolne, oczywiscie. Dlatego ja np. poberam zawsze to i to - bo wtedy wiem czy ja cos pochrzanilam w pobieraniu czy ewidentnie cos sie dzieje.
          • abosa Re: Corynebacterium spp. ??? 24.04.06, 12:06
            Dla nas to takie być albo nie być, dotąd posiewy były ok. widmo poszerzania
            oddaliło się (na szczęście koronografia wykluczona). A teraz nie wiadomo.
            Posiew już pojechał, mam nadzieję, że będzie czysty (poprzedni był z piątku). A
            jutro zrobię jeszcze ogólne. Myślę, że to powinno dać jakiś obraz, co jest
            grane;
            Prosiłam mamę, żeby przemyła małą rivanolem, dotąd tego nie robiłyśmy, bo
            podobno też może zafałszować wynik, gdy odrobina dostanie się do pojemnika z
            moczem (gdzieś tu tak czytałam). Ale prosiłam, żeby ją wytarła ręcznikiem
            papierowym, to chyba powinno załatwić sprawę?
            • odp Re: Corynebacterium spp. ??? 25.04.06, 13:09
              patogenem jest: corynebacterium urealyticum. popros w laboratorium przy
              powtornym posiewie o identyfikacje.


              -
              • abosa Re: Corynebacterium spp. ??? 27.04.06, 09:26
                juz po wizycie smile
                na szczęście, za drugim podejściem posiew wyszedł jałowy;
                uff...
                niestety, baseny zabronione sad, ciekawe, czy na wakacje dostaniemy pozwolenie?
                bardzo dziękuję za odzew;
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka