Dodaj do ulubionych

1 sierpnia

01.08.12, 15:48
Cisza jakaś ...

Jadę zaraz do Warszawy, na Wojskowe Powązki, spotkać się z tymi, którzy dotrwali do dziś.

O siedemnastej zawyją syreny. Znów stanie miasto.
Może i u nas zawyją?
A jak nie, to i tak stańcie. To tylko minuta. Można spokojnie zatrzymać się, pomyśleć ...

Pozdrawiam

Obserwuj wątek
    • m3j Re: 1 sierpnia 01.08.12, 17:04
      Nie zawyły. Wstyd!
      Żałuję, że nie było mnie w Warszawie.
      • rafalbula Re: 1 sierpnia 01.08.12, 17:22
        O 17:00 przez minutę wyła syrena w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach
      • dr_sztrosmajer1 Re: 1 sierpnia 01.08.12, 20:53
        Nie zawyły, ale burmistrz się modlił.
        • veldon Re: 1 sierpnia 02.08.12, 11:43
          Zawyły na Powązkach.

          Zresztą nie tylko. Nawet Kraków zawył ... :)

          W województwie mazowieckim wyły miasta powiatowe.
          U nas wiszą flagi, udekorowano Kompanię Młodzieżową.

          Nie ma co narzekać :)

          A na Powązkach (pomijając jeden, debilny, incydent) było sympatycznie.

          Pozdrawiam
          • behemot.1 Re: 1 sierpnia 02.08.12, 11:47
            Tak to jest, kiedy pewna grupa społeczna przypisuje sobie monopol na prawdę i uważa, że każdy reprezentujący inne poglądy kłamie...Gwizdać w takim miejscu. Prawdziwy patriotyzm prawdziwych Polaków.
            • veldon Re: 1 sierpnia 02.08.12, 12:36
              Ja tam do czyjegoś gwizdania i buczenia nic nie mam.
              Niech sobie buczą.

              Jedynie co, to niech sobie stworzą jakieś własne miejsce do tego.
              No i okazję niech sobie stworzą.
              Tak, to zwykłe chamstwo wychodzi z ludzi.

              A potem się dziwią, że, tak jak takiego jednego, czy dwóch oszołomów przed cmentarzem, policja ich musi chronić :/
    • lomiankowska Re: 1 sierpnia 02.08.12, 14:11
      Tak to jest jak 1 sierpnia na Powązki wpuszcza się PO-laków. Wszędzie wlezą i wszędzie będą udawać zatroskania. A lud prosty to widzi i z nich szydzi.
      • behemot.1 Re: 1 sierpnia 02.08.12, 14:16
        Ci Polacy, jakkolwiek byś tego nie chciał, są twoją władzą, i należy im się szacunek, nie mówiąc już o tych, którzy tam spoczywają.
        • veldon Re: 1 sierpnia 02.08.12, 15:18
          behemot.1 napisała:

          > Ci Polacy, jakkolwiek byś tego nie chciał, są twoją władzą, i należy im się sza
          > cunek, nie mówiąc już o tych, którzy tam spoczywają.

          Kurcze, przepraszam - nie rozumiem wypowiedzi lomiankowskiej, bo jakoś głupio wyszło :)
      • veldon Re: 1 sierpnia 02.08.12, 14:58
        Troszkę nie rozumiem tej wypowiedzi.

        Uważasz, że 1 sierpnia i cmentarz, gdzie leżą powstańcy, zresztą nie tylko powstańcy warszawscy, ale również ci z powstania styczniowego, z powstań śląskich i wielkopolskich, polegli w wojnie z Sovietami, ci z '39 roku i w ogóle z czasów wojny i cała masa innych, mniej lub bardziej zasłużonych osób, to dobre miejsce do wyrażania swojej dezaprobaty politycznej?

        Tak ciężko sobie dać choć na te pięć minut na wstrzymanie?

        Znajdujesz jakiekolwiek usprawiedliwienie dla tego typu zachowań w obecności dawnych powstańców, na grobach ich bliskich i przyjaciół?

        Mz to chore ...

      • 2hestia Re: 1 sierpnia 02.08.12, 22:39
        PO i sympatycy PO nie pchać sie na Powązki, nie leźć tam gdzie innym wolno i nie udawać broń Boże zatroskanych bo lud prosty czytaj np. PIS to widzi i szydzi.
      • l-dam Re: 1 sierpnia 05.08.12, 10:08
        To święto jest wszystkich Polaków, także tych PO-laków. Nikt wam nie dał prawa do zawłaszczania świąt narodowych!!!
    • lomianki01 Re: 1 sierpnia 02.08.12, 16:31
      Chcesz to stań. Ale innym nie mów co mają robić.
      • veldon Re: 1 sierpnia 02.08.12, 18:38
        Halo, hop, hop ...

        Dziś drugi.

        Nie masz wrażenia, że się ciut spóźniłeś z radą :D

        Zresztą, nic nikomu nie kazałem.

        Prośba taka i przypomnienie, zwłaszcza dla przyjezdnych, bo, jak zauważyłem, sporo osób, jak wyją syreny, gubi się i w panikę wpada, nie znając powodu, dla którego nagle Warszawa staje.

        Po co ich na stres taki narażać?

        Trzeba tłumaczyć ;)
        • kasia.buczkie Re: 1 sierpnia 03.08.12, 10:02
          Lominakowska: "Tak to jest jak 1 sierpnia na Powązki wpuszcza się PO-laków. Wszędzie wlezą i wszędzie będą udawać zatroskania. A lud prosty to widzi i z nich szydzi. "
          Cały czas zastanawiałam się, skąd się biorą idioci buczący na cmentarzu przy grobach Powstańców. Teraz już wiem :(.
          • lomiankowska Re: 1 sierpnia 03.08.12, 16:41
            kasia.buczkie napisała:

            > Lominakowska: "Tak to jest jak 1 sierpnia na Powązki wpuszcza się PO-laków. Wsz
            > ędzie wlezą i wszędzie będą udawać zatroskania. A lud prosty to widzi i z nich
            > szydzi. "
            > Cały czas zastanawiałam się, skąd się biorą idioci buczący na cmentarzu przy gr
            > obach Powstańców. Teraz już wiem :(.

            Och co za język PO-laczka. Idioci, to wobec was ludzie o wielkim i niewykorzystanym potencjale.
            • lulka05 Re: 1 sierpnia 04.08.12, 12:55
              To smutne i przykre, jak Polak Polaka od Polaczków wyzywa.... bo trzeba Ci Łomiankowska wiedzieć, że jest to pogardliwe określenie.
              Zniesmacza mnie czytanie takich komentarzy i myśl, że są ludzie nienawidzących innych za samo myślenie inaczej.
              Ludzie mianujący się prawdziwymi Polakami, katolikami, pisowcami mają dużo pogardy do innych. Dlaczego tak jest? Nie wiem, nie mam pojęcia.
              Może duch "katolicyzmu" przesłania idee chrześcijaństwa...
              • 90procent Re: 1 sierpnia 04.08.12, 14:19
                lulka05 napisała:

                > To smutne i przykre, jak Polak Polaka od Polaczków wyzywa.... bo trzeba Ci Łomi
                > ankowska wiedzieć, że jest to pogardliwe określenie.
                > Zniesmacza mnie czytanie takich komentarzy i myśl, że są ludzie nienawidzących
                > innych za samo myślenie inaczej.
                > Ludzie mianujący się prawdziwymi Polakami, katolikami, pisowca
                > m
                i mają dużo pogardy do innych. Dlaczego tak jest? Nie wiem, nie mam pojęci
                > a.
                > Może duch "katolicyzmu" przesłania idee chrześcijaństwa...

                >>>>>>>>Lulka, problem jest znacznie szerszy i nie dotyczy wyłącznie PIsiorków.
                Dotyka on również Platfusów, udowadniających za wszelką cenę myśl że są elią narodu. Ewidentnie widoczne jest to w naszym małym łomiankowskim tyglu.
                Niekoniecznie ta myśl pozostaje w zgodzie z rzeczywistością. Pogarda i brak kompromisów sięga znacznie glębiej/aż do korzeni/
                Jak to się mówi akcji towarzyszy kontrakcja. Gdyby nie radykalizm z obu stron nie byłoby takich podziałów , one radykalizują się wraz ze zmianami w statucie materialnym społeczeństwa.
                Z jednej strony przemądrzała elita z drugiej faszyzująca prawica.
                Zapytam gdzie jest centrum?

                Gdzie jest klasa średnia, gdzie ludzie o poglądach centrum.
                • lulka05 Re: 1 sierpnia 04.08.12, 15:11
                  Ekstrema są w każdej formacji, czy to politycznej, czy to społecznej. I nie są one reprezentantem ogółu.
                  Masz rację, że nie tylko PiSowcy są zacietrzewieni w swej życzeniowej nienawiści, tu mój komentarz tyczył się ewidentnej niechęci do ludzi z PO, czyli - mniemam - zadeklarowanej PiSowniczki. Tak czy inaczej pogarda jest pogardą, niezależnie z której strony się ją wypowiada.

                  BTW - ja jestem z centrum.
                  I co mi po tym, jak nie mam na kogo głosować...


                  • lomiankowska Re: 1 sierpnia 04.08.12, 18:16
                    Problemem Po-laczków jest pogarda dla każdego kto ma inne poglądy niż oni. I oczywiście kto nie jest z PO-laczkami to na pewno jest pisiorem.
                • esscort Re: 1 sierpnia 04.08.12, 17:10
                  To kto w łomiankach poza burmistrzem i trzema jego koleżankami radnymi (Laskowska, Podolska, Zalewska) jest tym - jak obrazowo nazywasz - Pisiorkiem?
                  • 11chwilka Re: 1 sierpnia 04.08.12, 21:01
                    Żenada i blamaż mruczaków!
                  • zzzoorro Re: escort 04.08.12, 22:23
                    Kto jest w Łomiankach największym Pisiorem?

                    Poje..ny escort, któremu się wydaje że jest sumieniem tego forum.
                    De facto jest osobą która chciałaby każdemu przypiąć łatkę w białych rękawiczkach.

                    Gówniany popierdo....leniec i tyle.
                    Najpierw podpytaj się kto do jakiej należy partii, następnie wypowiadaj się publicznie o czyjejś przynależności partyjnej.
                    Jeśli do tej pory nikt po tobie nie pojechał to robię to pierwszy .
                    • esscort Re: escort 04.08.12, 22:54
                      A jeździj sobie nagły nicku, jeśli ci to na coś pomaga. A komu łatkę przypinam? Przecież to nie ja wymysliłem "pisiora" tylko Procent, a ja znaczyłem, że to cytat z niego. Sam tak nie mówię
                      Ja sumieniem? Chyba wręcz przeciwnie :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka