Dodaj do ulubionych

Cwaniaki na osiedlu

14.06.11, 19:13
Mimo, że sprawa była juz kilkakrotnie poruszana na forum, po raz kolejny chciałam zwrócic uwagę mieszkańców osiedla na cwaniaków - dotyczy to zwłaszcza kierowcy TOYOTY AURIS nr rej. WD 0067C notorycznie parkującego na miejscach dla gości. Ludzie Ci parkują na terenie osiedla traktując go ja bezpłatny parking. Z otrzymanych wiadomości wiem, że developer rozdawał piloty na lewo i prawo i tak obecnie mamy sytuację, że osoby które zakupiły miejsca parkingowe a mają dwa samochody mają równiez dwa piloty i wjeżdzają na teren osiedla parkujac na miejscach dla gości. dla mnie osobiście jest to szczyt hamstwa, bezczelności i cwaniactwa i braku poszanowania regulaminu obowiązującego na osiedlu i innych współmieszkańców. Wiem, że wiele jest takich osób, które parkowałyby na terenie osiedla, ale każdy z nas kupując mieszkanie został poinformowany jak będzie wygladała sprawa z parkowaniem. I brak funduszy nie jest tłumaczeniem, bo każdy brał kredyt na zakup mieszkania i wybierał między miejscem parkingowym a większym metrażem. Jesli wszyscy będą tak postępować to niedługo zamiast chodnika i parkingu dla gości będziemy mieć na osiedlu ruchliwą drogę i samochody na każdym trawniku a rodzice będą bać sie wypuszczać na podworko, żeby nie wpadły pod samochód. Chyba właśnie po to są garaże i miejsca postojowe tylko dla gości, żeby samochodów na osiedlu było jak najmniej i abyśmy byli spokojni o nasze dzieci. Jesli uważacie, że Pan z TOYOTY AURIS postepuje słusznie to proponuję zezwoluc na parkowanie wszystkich samochodów, jakie tylko są w okolicy i będziemy wtedy mieli samochody wszędzie nie tylko na miejscach dla gości ale i wzdłuż drogi dojazdowej, wzdłuż krawężników a z czasem i na krawężnikach, trawnikach, placu zabaw... bo jesli ten pan może to dlaczego inni nie i sami zgotujemy sobie na osiedlu jeden wielki syf, kiłę i mogiłę...... Czy właśnie o to nam chodzi????????????
Obserwuj wątek
  • zuzialalkaniezaduza Re: Cwaniaki na osiedlu 14.06.11, 19:57
   Jest na to sposób:
   allegro.pl/karny-kut-s-za-zle-parkowanie-500szt-kutas-com-pl-i1645993540.html
   :D :D
   • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 14.06.11, 20:09
    Myslę, że to dobry pomysł:) Zakupię i każdy, kto zaparkuje..... Skoro do takiego typka nic nie przemawia.
    • kerajm Re: Cwaniaki na osiedlu 14.06.11, 20:21
     ...tak na marginesie, mają pojawić się barierki koło placu zabaw aby (tak jak było w planach) uniemożliwić wjazd samochodom.
     • zuzialalkaniezaduza Re: Cwaniaki na osiedlu 14.06.11, 20:23
      Tak? A kiedy i kto je zamontuje?
      • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 14.06.11, 21:52
       Tak, blokadę ma zamontować deweloper.

       Jeśli chodzi o miejsca dla gości, to oczywiście masz rację jest to szczyt chamstwa że niektórzy traktują go jako darmowy parking.
       Rozmawiałem na ten temat z administratorem i temat jest do załatwienia ale dopiero jak będzie uszczelnione osiedle i domofon przy wjeździe - teraz ochrona nie możliwości weryfikacji kto jest gościem. Mają być też identyfikatory dla wjeżdżających na osiedle gości lub na chwilę i ma tego pilnować ochrona tak jak np w Gazomontażu obok (ta sama firma ochroniarska).

       Osobiście jestem za zamontowaniem blokad na miejsca dla gości ale administrator powiedziała ze to wspólnota musi podjąć decyzję bo to koszt ok 8000zł.

       Jeśli to chamstwo się nie skończy to zamierzam zgłosić taką uchwałę na wrześniowym spotkaniu.

       A tak na marginesie to "Cwaniak" od toyoty nie ma chyba drugiego pilota bo widziałem jak czeka na wjeździe na ochronę żeby go wpuściła.
       • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 14.06.11, 22:15
        Proponuję żeby każdy kto uważa podobnie poszedł z tym do administratora oraz poparł uchwałe na następnym spotkaniu.
        Pozdrawiam:-)
       • zuzialalkaniezaduza Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 07:22
        przyborp napisał:

        > Tak, blokadę ma zamontować deweloper.


        To się raczej nie doczekamy.
        • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 07:57
         Czy ktokolwiek w ogóle zwrócił uwagę właścicielowi TOYOTY bezpośrednio? Pewnie nikt. Cwaniaki to właśnie na forum są a jak przyjdzie już porozmawiać z człowiekiem to języka nie ma, tak?
         • zuzialalkaniezaduza Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 08:01
          Grzesiu, problem jest taki, że nawet nie wiem jak on wygląda, a na czekanie na niego przy aucie cały wieczór i poranek zwyczajnie nie mam czasu.
         • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 08:03
          I tu niestety Pan się myli Panie Grzegorzu. Zwróciliśmy uwagę Panu z TOYOTY ale oczywiście to jest czcze gadanie, bo osoba ta uważa że nic się nie stało i skoro ma jedno miejsce w garażu podziemnym i tam stawia jeden samochód to juz ma prawo parkować drugi na miejscach dla gości. Tylko jak wszyscy tak bedziemy mysleć to nigdy nie będzie porzadku na osiedlu
          • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 08:08
           Jak juz pisałam ja już wiem jak ten pan wygląda, tylko zwracanie uwagi jak na razie nie przynosi skutku. Będę jeszcze rozmawiać z ochroną i z administratorem na ten temat i na temat innych samochodów parkujących na osiedlu. Pofatyguję się nawet i będę spisywać numery rejestracyjne tych samochodów, bo nie lubię cwaniaków i tego, że niejktórzy uważają że wolno im więcej niż innym. Każdego mieszkańca obowiązuje ten sam regulamin osiedlowy i nie widzę powodu zeby były wyjątki. A jak ktoś nie umie się dostosować do ogólnie panujących warunków i mieszkać na osiedlu to niech sobie wybuduje dom i wtedy będzie mógł parkować gdzie mu się podoba nawet na własnym tarasie.
           • setif Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 12:14
            Jeśli ktoś ma dwa samochody to powieninmieć mieć dwa miejsca w garażu. Poza tym w akcie jest napisane, że miejsca postojowe dla gości są tylko dla gości, a nie mieszkańców.
            • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 12:30
             No właśnie. Dla mnie to jest jasne, dla Ciebie i pewnie jeszcze dla paru osób, ale oczywiście musi się znaleźć ktoś, kto uważa że jemu wolno więcej niż innym i ma współmieszkańców za idiotów, którzy nie umieją czytać.
             • kingkong1-0 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 22:39
              witam serdecznie!
              Zauważyłam, że niektórzy z mieszkańców naszego osiedla PO USTANIU PROBLEMÓW Z DEWELOPEREM MUSZĄ ZNALEŻĆ SOBIE INNY WĄTEK I PROBLEM DO CODZIENNYCH PRZEMYŚLEŃ. DLA MNIE OSOBOŚCIE NAJWAŻNIEJSZE JEST TO ŻEBY WSYTARCZYŁO MIEJSC DLA GOŚCI A NIGDY, JAK DO TEJ PORY ICH NIE ZABRAKŁO. WIĘC DLA MNIE TEMAT JEST ZAMKNIĘTY. WYSZUKIWANIE SOBIE NA OSIEDLU KOLEJNYCH PROBLEMÓW, A CO JEST DLA MNIE CHAMSKIE OCZERNIANIE LUDZI KTÓRYCH SIĘ NIE ZNA, JEST UWŁACZAJĄCE. kOLEJNA SPRAWA PODAWANIE NUMERÓW REJESTRACYJNYCH SAMOCHODU OSOBY KTÓREJ SIĘ NA OCZY NIE WIDZIAŁO JEST, MYŚLĘ NIESTOSOWNE. OSOBOM, KTÓRE CHCA ZNALEŻĆ SOBIE PROBLEMY OSIEDLOWE WARTO PRZYJŻEĆ SIĘ JAK JEŻDŻA DOPOŁUDNIA, W POŁUDNIE I POPOŁUDNIU BUDOWLAŃCY, USŁUGODAWCY I INNI PRZEWOŚNICY, KTÓRZY DOSTARCZAJĄ M.IN. PAŃSTWU RÓŻNE PRODUKTY.
              POZDRAWIAM ŻONA MĘŻA Z TOYOTY
              • antoniv Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 23:20
               Żono "Toyoty", kupujac mieszkanie otrzymalismy wszyscy informację, że zakup miesjca postojowego jest konieczny, jesli chcemy pozostawiac auto na terenie

               czy uwazasz , że parkowanie na miejscach dla gosci jest fair, skoro pozostali zaplacili ponad kilkadziesiat tysiecy zlotych jednorazowo, i dodatkowo miesiecznie kilkadziesiat zlotych od 1 miejsca?

               jesli ktos zostawia regularnie samochód na miejscach "dla gosci", daje do zrozumienia, że ma pozostałych lokatorów i zasady funkcjonowania osiedla w d...
               • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.06.11, 23:43
                Cóż, znamy życie i ludzi więc nie będę zdziwiony, jeżeli na tej "toyocie" zaczną pojawiać się rysy lub też odpadną od niej lusterka i mimo, że nie pochwalam takich metod to z pewnością znajdą się tacy, którzy uznają ją za słuszną i wtedy powstanie dylemat czy większym chamstwem jest "jak Kali ukraść komuś krowy czy jak ktoś ukraść krowy kalego". :-)
              • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 07:51
               Droga Żono męża TOYOTY. Niestety widziałam Pani męża na oczy i nawet została zwrócona mu uwaga co do parkowania na terenie osiedla. I wcale nie chodzi o szukanie nowych problemów tylko o normalne zasady życia w społeczeństwie i respektowanie zasad ogólnie przyjętych przez wszystkich współmieszkańców a nie tylko przez niektórych. A tłumaczenie, że miejsca są wolne nie ma nic do rzeczy, bo one mają być wolne właśnie dla gości. A ciekawa jestem co powie żona męża toyoty jak do kogoś przyjedzie więcej osób (chrzciny lu inna impreza) i miejsca będą zajęte i zacznie się parkowanie gdzie popadnie. Przykro mi, że niektórzy nie rozumieją ogólnie panujących zasad i dostosowują je do swoich potrzeb.
               • ajalubiepolskietatry Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 09:51
                No i tu musze sie zgodzić z Żoną właściciela Toyoty. Jak się czyta to forum to naprawde opadają ręce... i nie tylko. Najpierw macie Państwo pretensje do Ludzi którzy nie popłacili rachunków, że to niby przez nich nie było ciepłej wody...:) Myśle, że mawet jakby zapłacili to Vital Park nie zapłaciłby elektrociepłowni, bo znalazłby sobie inny pretekst... Ponadto nie mieli prawa doprowadzić do momentu, w którym woda odcięta została na całym osiedlu... Powinni zapłacić elektrociepłowni a później we własnym zakresie domagać się zapłacenia nieuregulowanych faktur.

                Jak już sprawa wody się wyjaśniła to na tapete wzięty został Pan który TOYOTE posiada...
                Jak dla mnie to w chwili obecnej ważniejsza jest sprawa ludzi którzy robią sobie odcinek specjalny przez całe osiedle i parkują na placu manewrowym... Albo Psów które załatwiają swoje problemy gastryczne pod krzewami w okresie dojrzewania...(i nie mówcie mi że to nawóz, bo to tak nie działa). Pewnie dopiero jak wszystkie drzewka popadają to powstanie wątek temu poświęcony na forum...
                Wydaje mi się, że w temacie Pana z Toyoty to przesadacie , bo nie jeździ od wywrotką i nie zajmuje on 5 mejsc parkingowych, a i w gości ludzie nie przyjeżdżają autokarami.
                A pomysł Kruqa_1 zawsze wraca do pomysłodawcy ze zdwojoną siłą, więc nie wiem czy jest sens bawić sie w takie gierki...
                Jedyny krótki komentarz do tej całej dyskusji jaki mi się nasówa to cytat z polskiego filmu...:
                "Widzisz co te frytki robią Ci z mózgu...? To kawałek pie...go ziemniaka a Ty zachowujesz się jakbym krzywdił Twoją Matke(...)"
                Nigdy nie widziałem żeby wszystkie miejsca były zajęte.
                • kasuer Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 10:05
                 To ja chętnie odsprzedam swoje miejsce w garażu i będę parkował na miejscu dla gości, bo i tak miejsca jest dużo.
                 • star_24 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 10:44
                  Zawsze tak będzie, że dla kogoś jedne sprawy będą bardziej istotne a inne mniej. Zgadzam się, że są inne o wiele istotniejsze kwestie na naszym osiedlu. Ale nie oznacza to jednak, że należy bagatelizować sprawę parkowania na miejscach dla gości.

                  Wszyscy wiedzą jakie jest przeznaczenia tych miejsc i myślę, że prędzej czy później kwestia parkowania na miejscach dla gości zostanie rozwiązana.
                  • setif Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 10:58
                   Kwestia parkowania została rozwiązana w akcie notarialnym.
                   • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 11:09
                    Proszę czytać ze zrozumieniem, bo to co napisałem nie było żadnym "pomysłem" tylko uprzedzeniem co może się stać, bo tego typu działania nie należą do rzadkości i niestety nic do nikogo nie wraca tylko właściciel ma kłopot i koszt.
                    • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 11:11
                     Ach i jeszcze w kwestii psów, to mimo całkiem sporej ich ilości na osiedlu oraz ich "problemów gastrycznych" to osiedlowa zieleń rozwija się całkiem nieźle.
                     • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 15:58
                      tak dla ścisłości ... mam psa i za każdym razem prowadzę go pod ogrodzenie żeby załatwił swoje potrzeby. sika na korę a nie na trawę. w to drugie zawsze sprzatam.
                      podobnie jak zdecydowana większość na osiedlu dbam o czystość

                      co do toyoty to nie interesuje mnie gdzie ten samochód będzie stał ale napweno nie na miejscach dla gości. proszę sobie wynająć miejsce od kogoś,

                      ewentualnie można takiej osobie przedstawiśc rachunek na 500 zł za łamanie regulaminu a właściwie postanownień umieszonych w akcie not. i co miesiąc moż na podnośić stawkę o 50 zł, ciekawe kiedy taki cwaniak zrezygnował by z parkowania na takich miejscach

                      pani żono właściciela toyoty.... proszę się nie unośić ale przeczytać akt notarialny i postępować zgodnie z jedo zasadami oraz regulaminem,
                      co do samego regulaminu, można zgłaszać propozycję kolejnych punktów regulaminu do pani administrator, na zebraniu zatwierdzić uchwałę nowego regulaniu.

                      nie jestem pewny ale dodawanie nowych punktów w regulaminie chyba nie wymaga głosowania wspólnoty
                      • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 16:06
                       Owszem, na całe szczęście wymaga :-) Wyobraź sobie co by to było gdyby tak każdy mógł sobie wpisywać kolejne punkty wedle własnego uznania a reszta bez słowa musiałaby je respektować :-)
                       • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.06.11, 19:39
                        trochę źle to napisałem ... chodziło o to że nowe punkty regulaminu można zgłaszać w dowolnym czasie a nie tylko na zebraniu wspólnoty.

                        zatwierdzenie nowych punktów regulaminu może zostać zrobione tylko na zebraniu wspólnoty. :)

                        np kary za "nagminnne" parkowanie na miejscach dla gości, ale np postawienie samochodu na takim miejscu na na parę dni (w określonych przypadkach) nie będzie karane no bo przeciez np. komuś może popsuł sie samochód i właściciel czeka na części (jakos nie wyobrażam sobie wyciagania unieruchomionego samochodu z garażu :) :) :) )
                        każdy z nas widzi czy samochód pozostawiony został bo coś się stało lub czy ktoś tam sobie prakuje bo nie ma wykupionego miejsca

                        na początku też miałem zamiar parkować na zewnątrz gdzyż mój samochód był stanowczo za nisko zawieszony. na polskich drogach rozwaliłem amortyzatory i spręzyny, założyłem nowe zawieszenie i teraz mogę cieszyć sie z miejsca w garażu (finansowo dość drogiego miejsca :) )
                        • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 17.06.11, 09:41
                         No i mamy kolejne osoby, które traktują miejsca parkignowe dla gości jako darmowy parking: HONDA WI 0387G, OPEL WX 018YR, RENAULT WF 30673. Jeśli sami mieszkańcy wprowadzają nieporządek i nie przestrzegają zapisów regulaminu obowiązującego na osiedlu to inni, którzy sporadycznie bywają tym bardziej nie będą go przestrzegać.
                         • onaion_a3 Re: Cwaniaki na osiedlu 17.06.11, 13:11
                          Droga Sąsiadko/Sąsiedzie. Skoro wymieniasz mój numer rejestracyjny samochodu (WI 0387G) to podpisz się łaskawie z imienia i nazwiska (numer bloku i lokalu możesz pominąć). Nie życzę sobie wymieniania mnie pod hasłem "cwaniaki" i sugerowania, że korzystam z czegoś "za darmo". Skoro zadałaś/zadałeś sobie trochę trudu żeby ustalić kto parkuje na miejscach dla gości, to trzeba było się jeszcze trochę postarać i ustalić dlaczego tam parkuje. Tak więc, jak już wypatrzysz mój samochód to zapraszam Cię, wytłumaczę Ci dlaczego parkuję na miejscach dla gości. I przy okazji tego "za darmo". Nie ma nic za darmo. Każdy kto ma mieszkanie na osiedlu, to ma również udział w częściach wspólnych (miejsca parkingowe dla gości) i za nie płaci. Przepraszam więc, że nieodpłatnie korzystam z kilku Twoich centymetrów kwadratowych miejsca dla gości, ale weź też pod uwagę to iż za kilka swoich centymetrów (być może są akurat obok Twoich) płacę. Pozdrawiam. Jarek
                         • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 17.06.11, 14:08
                          Drogi Sąsiedzie. Nie będę się po raz kolejny powtarzała. Prosze osbie przeczytać regulamin osiedla i akt notarialny. A co do imienie, nazwiska i numeru lokalu, Pan również nie podaje wszystkich danych.
                          Pozdrawiam Anna
                         • obecnymieszkaniec Re: Cwaniaki na osiedlu 17.06.11, 15:05
                          Popieram moją przedmówczynię. Onaion_a3 ( Jarek ) to porostu cwaniak przez duże "C" po prostu jesteś bezczelny. Od zawsze było wiadomo że te miejsca są tylko dla gości a nie dla mieszkańców. Ale niestety to tylko jeden z wielu cwaniaków inni to m.in; Pan od Toyoty, Pan/Pani od Audi A3 srebrnego i pewnie jest jeszcze troszkę
                         • onaion_a3 Re: Cwaniaki na osiedlu 17.06.11, 20:00
                          Droga Sąsiadko Anno. Projekt Regulaminu przeczytałem, nie wiem tylko czy został on uchwalony (nie znam wyników głosowania). Jeżeli został uchwalony, to niedobrze bo zawiera kilka niewłaściwych uregulowań - ale to nie ten wątek.
                          Szanowny anonimowy "obecnymieszkańcu". Ale to fajnie kogoś anonimowo obrazić nie znając, ani osoby, ani sytuacji - od razu ma się lepsze samopoczucie, no nie? To się chyba jakoś nazywa?
                          Szanowni Państwo zainteresowani i zaangażowani w tym temacie. Moja (czarna HONDA WI 0387G) sytuacja przedstawia się następująco. Mam wykupione miejsce w mniejszym garażu, niestety wyprofilowanie zjazdu uniemożliwia mi wjechanie do niego. Samochód nie był modyfikowany i jest to na razie jedyny, znany mi, garaż podziemny do którego nie mogę wjechać.
                          Reasumując.
                          Parkowanie na miejscach dla gości nie jest dla mnie ani korzystne, ani wygodne jest koniecznością (tym wszystkim "inteligentnym", którzy chcieliby zaproponować mi zmianę samochodu z góry dziękuję i zapewniam, że rozważałem już tą opcję). Wystąpiłem do "VITAL PARK" o udostępnienie mi miejsca w większym garażu - odpowiedzi na razie nie mam.
                          Jeżeli któryś z Państwa gości nie będzie miał, z mojego powodu, gdzie zaparkować, to oczywiście udostępnię moje miejsce w garażu. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienie jest
                          wystarczające i temat w stosunku do mnie możemy zamknąć.
                          Tym z Państwa, którzy mnie rozumieją uprzejmie dziękuję. Pozostałym (wierzę, że takich
                          nie będzie) no cóż ... współczuję.
                          Pozdrawiam. Jarek
                         • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 18.06.11, 01:16
                          ja przyznaję rację p. Jarkowi
                          właściciel HONDY ma 100% racji.
                          ma mirjsce ale nie może wjechać do garażu. Jeśli wjedzie do zarysuje podwozie a to będzie bolało (szkoda takiego autka)
                          jeśli ktoś dokładnie przyjży się temu samochodzikowi, to zapwene zauważy że samochód jest w idealnym stanie, gdybym miał taki samochodzik to żeż bym o niego dbał :) :) :)

                          ja moim samochodem też mam problem z wjechaniem (poprzedni właściciel obniżył zawieszenie), ale mój jest stary (trochę porysowany). Za każym razem jak wjeżdżam do garażu to obcieram podwoziem (przy wjeździe) i mocno obcieram zderzakniem (przy bramie u dołu wjazdu)

                          miejmy nadzieje że kiedyś ten wjazd zostanie poprawiony (przynajmniej tak obiecał developer)
                          a doskonale wiemy czy takie obiecywanie od strony tego delepora się kończy :) :) :)
                          pozostaje wierzyć że kiedyś zostanie to poprawione
                         • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 18.06.11, 21:07
                          P. Jarku, rozumiem Pana rozgoryczenie i wytłumaczenie jest sensowne, poprawienie wjazdu powinno być zrobione jak najszybciej ale nie mogę się zgodzić z jednym, nie jest Pan właścicielem kilku centymetrów miejsc dla gości bo każdy z nas zadeklarował w akcie że nie będzie do tych miejsc rościł żadnych praw wiec nikt z nas nie ma prawa z tych miejsc korzystać.

                          Żono Męża Toyoty, póki co to nie Wy decydujecie o tym kiedy miejsc brakuje a kiedy nie. Jak będziecie właścicielami większości osiedla to będziecie decydować a na razie jako członkowie wspólnoty z małym udziałem macie przestrzegać regulaminu - na tym polega kultura.

                          Miejsc na razie nie brakuje ponieważ większość mieszkańców tych zasad przestrzega.
                          Chamstwem jest traktowanie nieswojej własności jako darmowego parkingu!

                          Wolałbym żeby nie trzeba było tych miejsc zamykać i dlatego apeluję o nie parkowanie na nich. I powtarzam to co napisałem wcześniej - jeśli to chamstwo się nie skończy na następnych spotkaniu wspólnoty przedstawię uchwałę o zainstalowaniu blokad.

                          Pozdrawiam uczciwych mieszkańców:-)
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 02:03
                          Małe sprostowanie przyborp. Każdy w akcie podpisał, że miejsca postojowe naziemne będą przeznaczone wyłącznie dla gości, to jest fakt. Jednak te miejsca nie są niczyje, podobnie jak klatki schodowe, droga dojazdowa, plac manewrowy trawniki itp. Jakaś część każdego z tych miejsc, w tym również miejsc postojowych, należy do każdego z mieszkańców. A to ile jest tych centymerów zależy od wielkości udziału w częściach wspólnych. :-)
                         • gordonblue3 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 12:09
                          niedziela ( przed południem) na placu manewrowym, służącym do zawracania pojazdów straży pożarnej, pogotowia i wywozu śmieci stoi 7 samochodów osobowych- lokatorów i gości w różnych miejscach- żaden samochód np. SP nie wykona w tej chwili żadnego manewru, pożar- po prostu spalimy się...
                          oprócz tego, właściciel granatowego forda focusa LKS U 17..właśnie zakończył mycie swojego pojazdu -wiaderka+woda+gąbka+ płyn czyszczący, a jeszcze jeden widok- wysypisko śmieci( podejrzewam, że VP nie zapłacił..)czuje sie jak na wsi "zabitej dechami", żadnych zasad obowiązujących w cywilizowanym społeczeństwie...ludzie naprawde chcecie tak mieszkać..., oprócz bałaganu po developerze, my sami zachowujemy się jak ...( niech każdy sobie dopowie sobie sam)
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 12:24
                          Mycie samochodu na osiedlu to juz totalne przegięcie więc trzeba było ostro interweniować, ewentualnie dać kilka monet temu biednemu człowiekowi, żeby miał na myjnie. Dla oszczędnych do tego stopnia mam jeszcze kilka pomysłów, np proponuję wystawić kilka beczek i zbierać deszczówkę, można też nie spuszczać wody w ubikacji tylko wybierac (lub od razu robić do wiaderka) a potem wylać na placu manewrowym (przy kolejnym myciu samochodu szampon wszystko ładnie zdezynfekuje)
                         • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 12:28
                          Kruq_1, to tak samo jak każdy jest właścicielem kilku centymetrów Twojego ogródka ale tylko Ty masz prawo do korzystania z niego:-) Parkowanie na miejscu dla gości nie różni formalnie od siedzenia w Twoim ogródku:-)

                          Widać że kierowca LKS... całe życie mył samochód przed drewnianą chałupą.

                          Dlatego właśnie ta blokada musi być zrobiona jak najszybciej.
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 12:54
                          :-) to nie do konca jest tak :-) Żeby nie było to ja nie kwestionuję zakazu parkowania mieszkańców na miejscach dla gości. Fakt jest po prostu taki, że każdy ma w nich swój udział ale też każdy musiał zgodzić się z ich przeznaczeniem i jedno nie wyklucza drugiego. Pan Toyota ma słuszne powody do parkowania tam a z pozostałymi trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na blokadę przed placykiem zabaw, żeby nie było możliwości parkowania na placu manewrowym, oraz na ochronę, która będzie skutecznie pilnowała miejsc.
                          Co do ogródków to w akcie zostały one przypisane do poszczególnych mieszkań z prawem wyłącznego korzystania z nich, czyli teraz jest to jak przedpokój, kuchnia, pokój czy balkon :-)
                         • kerajm Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 14:19
                          Ja widzę, że regulamin osiedla VP musi być bardzo szczegółowo napisany, ponieważ co dla nas oczywiste to dla innych już nie :-). W takim regulaminie trzeba napisać między innymi: zakaz trzymania zwięrząt futerkowych (krów, świń królików) w miejscach wspólnych, zakaz mycia samochodów, chyba że szyby, zakaz rozpalania grili na balkonach (wstaw sobie do domu takiego grila), muszą pojawić się barierki przed piaskownicą. .... i wiele innych. Dobrze, że zieleń na naszym osiedlu wygląda coraz lepiej.
                         • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 14:54
                          Zgoda, napisałeś to samo innymi słowami - ogródek to część wspólna z prawem wyłącznego korzystania dla właściciela mieszkania do którego jest przypisany:-)

                          Jedna korekta: To Pan od HONDY jest usprawiedliwiony z racji braku możliwości używania miejsca za które płaci a nie właściciel TOYOTY.

                          Swoją drogą to szkoda że właściciel Toyoty nie ma ogródka - w myśl jego logiki każdy mógłby sobie z niego korzystać kiedy byłby akurat wolny:-)
                          Hmm wydaję mi się że jeśli jego miejsce w garażu będzie wolne to można śmiało tam parkować - przecież on akurat nie korzysta :-D
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 15:25
                          Tak tak, moja pomyłka :-) Oczywiście chodziło mi o właściciela samochodu ze zbyt niskim zawieszeniem.
                         • kingkong1-0 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 21:36
                          Witam serdecznie,
                          pragnę zauważyć iż mój mąż przestał należeć do grona "cwaniaków", ponieważ od 17. 06. 2011 roku przestał parkować na miejscu dla gości. Kolejny raz zwracam się z prośbą o nie nazywanie osób Państwu nie znanych "chamami", jest to niekulturalne a powyżej była mowa o kulturalnym zachowywaniu się na osiedlu.
                          Ponieważ dla wielu mieszkańców parkowanie mojego męża było problemem jak wspomniałam powyżej, już tego nie robi.
                          Mam prośbę do osoby przyborp o nie zaglądanie mi w okna o sprawdzanie czy posiadam ogródek, miejsce garażowe i gdzie, ponieważ jest to naruszenie mojej prywatności.
                          Pozdrawiam Żona Pana od TOYOTY
                         • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 19.06.11, 21:45
                          Cieszę się że apel przyniósł skutek.
                          Zapewniam też że nie zaglądam w Pani okna. To co napisałem o ogródku było tylko ironią:-)
                          Pozdrawiam
                         • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 24.06.11, 08:17
                          ... ech, przedszkole! :-)

                          Po co tu pisac wszystko, skoro mozna zadzwonic np. do strazy miejskiej np.?
                          W pierwszej kolejnosci zglosic ochronie - tam powinna byc informacja kto i dlaczego zaparkowal na miejscu dla gosci. Jezeli informacji brakuje, wowczas telefon do strazy miejskiej - np.

                          Po co tu wyzywac od chamow i cwaniakow?
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 24.06.11, 11:42
                          Bez "problemów" byłoby nudno i jak widać forum bez nich zamiera. Chyba muszę przestać parkować w garażu ale żeby jeszcze bardziej podsycic atmosferę to będę stawał na trawniku :-) Na miejscach dla gości byłoby już mało ciekawie i znowu stare argumenty o aktach i regulaminach ale w żadnym akcie ani regulaminie nie ma ani słowa o tym, że nie można parkować na trawie :-) :-)
                         • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 24.06.11, 12:04
                          PS. Komis samochodowy na miejscach dla gości - jest to w regulaminie czy nie? :-) Pierwsze auto już stoi na sprzedaż :-)
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 24.06.11, 12:32
                          Póki należy do mieszkańca to łamie regulamin, ale jak ktoś je już kupi to przestanie :-)
                         • tyszynska Re: Cwaniaki na osiedlu 24.06.11, 22:43
                          Tak na marginesie to zmiatac z parkingu kolo osielda gazomontażu- stawajcie sobie u siebie lub wzdłuż ogordzenia a nie na parkingu kolo osiedla wcześniej!!!
                          Wielmożni Panstwo- kupujecie mieszkania to kupcie odrazu miejsce lub garaż
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 24.06.11, 23:02
                          Po pierwsze to może najpierw warto się upewnić czy faktycznie ktoś z naszego osiedla tam parkuje, dlaczego i na jak długo. Poza tym te miejsca, o ile mi wiadomo są raczej przypisane do lokali użytkowych, które się tam znajdują, z przeznaczeniem dla ich klientów więc komóż to przeszkadza, że ktoś tam sobie parkuje?
                         • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 27.06.11, 11:02
                          kruq_1
                          tak na marginesie, to faktycznie są miejsa tamtego osiedla, może i nie są przypisane do lokali ale to ich teren. ci co nie kupili sobie miejsa nadal mają problem. parkowanie na czuimś terenie może doprowadzić do porysowania samochodu takiego cwaniaka. parkowanie na terenie kauflanda już powoli się kończy gdyż ostatnio słyszałem na informacji w tym sklepie że samochody zaparkowane na noc są zoraz częściej okradane
                         • tyszynska Re: Cwaniaki na osiedlu 04.07.11, 07:42
                          Bez przesady! przeciez nie ja jedna widze ze parkujecie kolo naszego osiedla, teraz mniej ale pare rodzin tak robi..Do kazdego lokalu są dwa miejsca parkingowe przypisane, pzdr
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 04.07.11, 10:37
                          Jeżeli tak faktycznie jest to na początek może warto zwrócic uwagę a jeżeli to nie poskutkuje to myślę, że pilnowanie tych miejsc powinno być zadaniem Waszej ochrony.
                         • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 04.07.11, 14:14
                          kruq_1 napisał:
                          > pilnowanie tych miejsc powinno być zadaniem Waszej chrony.

                          nasza ochrona jest nie inna, może widziałeś co działo się na naszym parkingu dla gości w ten weekend?
                          ok 3 samochody należą do "fachowców od wykończeń" pare samochodów faktycznie należało do gości, pozostałe należą do mieszkańców.
                          w rezultacie były tylko 3 miejsca wolne,

                          nie wiem czy właściciele (mieszkańcy) są na tyle głupi i liczą że jednak uda się im parkować za darmo !!!!

                          trzeba raz a porządnie zrobić z tym porządek. myśle że wrowadzie opłat (wyskokich) za nagminne łamanie regulaminu i postanownień zapisanych w aktach notarialnych powinno załatwić sprawę, jesli ktoś parkuje przez powiedzmy kilka dni to da się zrozumieć ale ktoś kto parkuje od długiego czasu to nie jest fair wobec tych którzy ostatni gorsz wydali na zakup miejsca postojowego !!!!
                         • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 04.07.11, 15:06
                          Piszecie w kółko o tym samym. Jak komuś przeszkadzają zaparkowane auta to niech się za to konkretnie weźmie a nie pisze ciągle w kółko, że trzeba coś z tym zrobić. Jak komuś przeszkadza, to niech nie czeka aż inni coś zrobią w tym temacie tylko sam się weźmie za to.
                         • rat.med Re: Cwaniaki na osiedlu 27.07.11, 00:12
                          Hej!
                          Gdzie glosy oburzenia?
                          Tacy praworzedni obywatele a do tej pory nie widze reakcji...

                          Auto parkuje na 2 miejscach i zajmuje miejsce dla jeszcze jednego goscia!
                          I nikomu to nie przeszkadza?

                          Ps. Dla mnie to moze parkowac kto chce. Ale baran ktory nie potrafi sie zmiescic na wyznaczonych liniach to niech nie wsiada do auta.
                          Biale kombi RBR 45E...
                          Czyzby to gosc jednych z tych ktorzy walcza o wolne miejsca parkingowe?
                         • andrewa2008 Re: Cwaniaki na osiedlu 27.07.11, 09:10
                          Biale kombi RBR 45E...
                         • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 27.07.11, 09:35
                          to jest samochód osoby od wykańczania mieszkań (wykończenia pod klucz - od GH).
                          parkuje od zawsze bo nie jest mieszkańcem ale praktycznie cały czas przebywa na terenie osiedla, skończy jedno i zaczyna robić kolejne mieszkanie. co do prakowania tak jak popadnie to dlaczego nikt nie podszedł do tego typka i nie powiedział jak należy parkować żeby nie zajmować miejsc obok !!! dlaczego niektórzy tylko piszą na forum a w rzeczywostości nic nie robią :) już wiem, wstydzicie się.

                          a tak na serio: obecnie forum czyta tylko kilka osób a reszta ma to generalnie gdzieś, kiedyś na forum można było znaleźć przydatne informacje ale znalazły się osoby (bez urazy) które zaczeły pisać o czym popadnie, stąd mniejsze zainteresowanie tym forum :) :) :) pisanie żali itp nic nie da. poprostu trzeba iść i porozmwaiać (na spokojnie) z właścicielem. to naprawdę dużo daje (dużo więcej nić na forum). oczywiście można spotkać się z niezadowoleniem ze strony tej osoby ale cóż takie jest życie. lepiej powiedzieć takiemu sąsiadowi że coś jest nie tak a nie wypisywać tego na forum z myślą że on to przeczyta. A jeśli ktoś się boi to zawsze można można wrzucić mu informację do skrzynki. jest wiele metod ale pisanie na forum nie jest dobrym rozwiązaniem
                         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 27.07.11, 11:25
                          Święte słowa. Ludzie nie tyle się wstydzą, choć może to też, co po prostu boją się ewentualnej reakcji a na forum co drugi to Kozak :-)
                          Kiedyś argumentowano, że przecież nie ma jak zwrócić uwagę źle parkującym, bo widzi się tylko efekt a kierowcy już dawno nie ma i nikt nie będzie stał i na niego czekał, a nie wiadomo kto to jest. Ale proszę, kiedy na osiedlu stało autko z ogłoszeniem o sprzedaży to na forum się oburzano jak to się robi z osiedla komis a czy ktokolwiek zwrócił uwagę właścicielom? Oczywiście, że nie chociaż nie trzeba było na nich czekać przy samochodzie a można było zadzwonić na podany w ogłoszeniu numer :-)
                          No ale lepiej wykazać się "postawą obywatelską" na forum, bo wtedy więcej osób ją zauważy :-)
                         • rixonss Re: Cwaniaki na osiedlu 19.09.11, 15:02
                          eeee przesiadzcie sie wsyzscy na rower :) macie problemy ludzie.

                          btw takiego pajaca ktory blokuje miejsce zastawia sie autem oduczy sie jak poczeka pare godzin :)
  • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 18.09.11, 21:22
   Temat wciąż aktualny. Na parkingu przeznaczonym dla gości coraz częściej parkują samochody mieszkańców. Pan ze znanej już nam Toyoty Auris (troszeczkę nieśmiały bo parkuje na "bocznych" miejscach), Samochodzik z reklamą pierogów, itd.

   Mam nadzieję, że po wprowadzeniu systemu przepustkowego dla samochodów sytuacja się znormalizuje. Przepustki stałe zostaną wydane tylko i wyłącznie właścicielom posiadającym miejsca garażowe, a pozostali mieszkańcy (posiadający samochody lecz nie posiadający miejsc garażowych) oczywiście będą mogli wjechać na teren osiedla, ale na tzw. przepustkach czasowych przeznaczonych dla gości (parkowanie któtkoterminowe). POZDRAWIAM
   • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.09.11, 09:23
    Ja też mam nadzieję, nowy system poprawi sytuację z parkowaniem na osiedlu. Jednak widzę, że jest to walka z wiatrakami i niektórzy z mieszkańców uważają, że skoro jest to część wspólna to oznacza to, że można tam zrobic parking.
    Wracając to Pana z Toyoty Auris - to że nie było samochodu na parkingu naziemnym nie znaczy, że ten Pan parkował poza osiedlem. Znalazł sobie lepsze rozwiązanie i parkuje w garazu podziemnym dużym (w części mniejszej) za free. Uważam, że takie postępowanie jest nieuczciwe wobec innych mieszkańców. Każdy z nas mógłby tak postępować i kosztem innych parkować na wonlych miejscach w garażu lub na parkingu naziemnym. Nie rozumiem takiego postepowania. Tez czuję się oszukana przez VP co do ceny czynszu za miejsce postojowe. Oczywiscie przy podpisywaniu umowy była mowa, że czynsz za miejsce postojowe będzie dużo niższy a widząc jeszcze jak niektórzy mieszkańcy wykorzystują to że nie wszystkie miejsca są jeszcze sprzedane i zajęte oraz że ochrona ma wszystko "gdzieś" to już wogóle "szlag mnie trafia". Tylko jeśli takie postepowanie przeszkadza niewielu osobom a reszta uważa że jest to w porządku to o czym tu mówić.......... Dalej będziemy mieć bałagan na osiedlu jeśli sami tego nie będziemy pilnować.
    • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.09.11, 11:04
     A skąd wiadomo, że ten człowiek parkuje tam za free?
     • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 19.09.11, 12:39
      Moim zdaniem jeśli parkuje w garażu na miejscu dewelopera to jest to problem dewelopera a nie nasz.
      A jeśli chodzi o miejsca dla gości to te generalnie przydało by się z tym zrobic porządek bo bywa różnie.
      Zdecydowanie "pierogi" to bezapelacyjny lider w parkowaniu za darmo.
      • doomina Re: Cwaniaki na osiedlu 19.09.11, 12:53
       No nie tak do końca problem dewelopera bo raczej nie sądzę żeby deweloper płacił za sprzatanie itp.
       • hoogan Re: Cwaniaki na osiedlu 19.09.11, 13:22
        a moim zdaniem należy wprowadzić opłaty dla takich CWANIAKÓW !!!!
        powiedzmy po 500 zł na miesiąc.

        oczywiście jak ktoś sobie zaparkuje jeden, dwa lub trzy dni to nic sie nie stanie, ale jak ktoś definitywnie przesadza to musi liczyć się z konsekwencjami. a jeśli 500 zł kogoś nie nauczy rozumu to podnieść stawkę na 700 zł na miesiąc, w końcu ten ktoś zrozumie że taniej było by kupić miejsce niż płacić kary za nielegalne parkowanie !!!! pan TOYOTA zapewne by zbankrutował,
        a tak miedzy nami to trzeba być już naprawdę bezczelnym chamem żeby parkować na tzw "krzywy ryj" i to jeszcze zajmować aż dwa miejsca (wczoraj ten typek tak właśnie postawił sój samochodzik - na 2 miejscach) co z tego że są wolne miejsca ale liczą się zasady, bo bez regulaminu i zasad nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak wyglądało by funkcjonowanie osiedla !!!
        • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.09.11, 13:33
         Niestety nikt nikomu kar ani opłat nie naliczy bo nie ma do tego prawa. Nawet jeżeli wspólnota uchwaliłaby sobie taki zapis w regulaminie to niestety nic nie będzie wart.
         • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 07:52
          Dlaczego każdy smaruje na Pana z Toyoty tutaj? Wystarczy iść do ochrony i zgłosić fakt łamania regulaminu osiedla. Tam również można uzyskać informacje czy właściciel Toyoty parkuje bez pozwolenia czy z pozwoleniem.

          Jeżeli Wam przeszkadzają pierogi, zgłoście ochronie a nie tutaj żale umieszczacie nic z tym nie robiąc.
          • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 08:22
           Obecna ochrona jest na wylocie i ma wszystko gdzies. Teraz to juz otwieraja szlaban każdemu nawet nie pytając sie o nic.
           Ja czekam na nową ochronę i nową uchwałę - zobaczymy czy cos sie zmieni.
           • hoogan Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 10:20
            blokada na koło :)
            łańcuch, kłudka, itp itd
            • poranek28 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 12:43
             Obserwuję i czytam Państwa komentarze odnośnie m. in. mojego samochodu "pierogi", zajmującego miejsca dla gości, więc postanowiłam się odezwać. Przez kolejne noce będę parkowała samochód poza osiedlem, żeby już nie drażnić sąsiadów, a w ciągu najbliższych dwóch tygodni stanę się właścicielką miejsca garażowego jak każdy z Państwa. Opóźnienie to wynikało z obniżenia kwoty kredytu przez bank w chwili wykupu mieszkania, więc musiałam dać sobie jakiś czas na zwyczajne zorganizowanie.

             Pozdrawiam
             Pierogi
             • andrewa2008 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 13:01
              Tłumaczenie niezłe
              Tylko MY jesteśmy frajerami, którzy już zapłacili za miejsca i płacą dalej 87,1 za użytkowanie...
              Nazwa wątku jest w tym przypadku 100% właściwa.
             • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 13:03
              ... a teraz każdemu z Was powinno być głupio.

              Bądźmy ludźmi a nie burakami!
             • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 13:04
              Moim zdaniem to niepotrzebnie się Pani odezwała. Kiedyś Grześ popełnił ten błąd i naraził się na masę "tłumaczeń" jakim to jest cwaniakiem i że nikogo nie interesuje to, że nie miał kasy na miejsce.
              Pewnie i w tym przypadku usłyszy Pani, że skoro chciało się mieć gdzie parkować samochód a bank obniżył kredyt to trzeba było zrezygnować z kilku metrów mieszkania :-)
              Pozdrawiam
              • poranek28 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.09.11, 13:18
               Mieszkam dopiero od miesiąca i nie było to działanie zamierzone. 87,1 za ten czas mogę wpłacić na konto wspólnoty, a od dzisiaj moje auto nocuje w pobliżu osiedla. Spacer wskazany.

               kruq_1 - pewnie tak... :-)
               grzegorz.gwiazda - dziękuję. :-)

               Pozdrawiam.
              • hoogan Re: Cwaniaki na osiedlu 21.09.11, 11:22
               jest jeszcze jeden samochodzik który parkuje za free. FORD FIESTA.
               właściciel chyba mieszka w budynku 113E.
               najciekawsze jest to że właściel wygląda jak pracownik GH :)
               czyżby ktoś od developera kupił sobie tytaj mieszkanie ...?
               • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 21.09.11, 11:28
                Owszem :-)
                • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 21.09.11, 13:08
                 to chyba dobrze o oczymś świadczy.
                 osiedle nie jest złe, wręcz przeciwnie, układ osiedla jest fajny.
                 nie wydaje mi się żeby ktoś od developera kupił mieszkanie wiedząc że inwestycja ma zadłużenie i sprzedaje mieszkania i garaże z obciążeniem. (przynajmniej mam taką nadzieje)
               • wawa69 Re: Cwaniaki na osiedlu 21.09.11, 12:33
                Niestety takich samochodów jest kilka np. czarny volkswagen na wołomińskich numerach (podobno Pani codziennie przyjeżdża w odwiedziny do męża), ostatnio każdą noc parkuje duży dostawczy biały samochód na parkingu bocznym ....
                • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 04.10.11, 20:51
                 Na naszym osiedlu zmieniła się Firma ochroniarska, ale nic poza naklejkami na drzwiach wejściowych do budynków nic się nie zmieniło. Miejsca parkingowe przeznaczone dla gości w dalszym ciągu wykorzystywane sa przez mieszkańców osiedla tj. biały volkswagen "Pierogi", Toyota Auris nr rej. WD..., itd. Czemu miała służyć zmiana firmy ochroniarskiej skoro nic się nie zmieniło, a i tak Ci sami pracownicy "pilnują" naszego osiedla tylko że w innych koszulkach i inym logo...

                 Pozdrawiam
                 • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 07:46
                  Takie postępowanie w ochronie jest normalne. Podobnie jest też chociażby z firmami sprzątającymi biura. Jeżeli inna firma wygrywa przetarg, najczęściej zatrudnia osoby, które już obiekt znają i pracowały dla innej firmy. Podobnie jest też z firmami przejmującymi inne firmy, często przejmują firmy wraz z pracownikami. Nie wiem dlaczego takie zdziwienie.

                  Miejsca parkingowe dla gości nadal są wykorzystywane, bo jeszcze nie ma przepustek dla gości. Dlaczego ich jeszcze nie ma? Bo mieszkańcy nie chodzą na zebrania wspólnoty. Jednym z punktów spotkania było wprowadzenie przepustek, obniżenie czynszu itp. Nic nie zostało przegłosowane, bo była zbyt mała frekwencja. Sami sobie jesteście winni.
                  • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 08:49
                   Miejsca dla gości są wykorzystywane bo niektórym brakuje kultury żeby respektowac to co podpisali w akcie notarialnym - jest to tylko i wyłącznie wyraz chamstwa, egoizmu i braku szacunku dla innych mieszkańców.
                   Pozdrawiam uczciwych mieszkańców.
                   • kerajm Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 09:10
                    W trakcie zebrania wspólnoty jak się nie mylę było głosowanie nad przepustkami dla gości niestety do tej pory nie zebrano odpowiedniej ilości głosów, mam nadzieję że osoby które są aktywne na forum i piszą tu swoje żale to chociaż oddały karty do głosowania, a tak nic nie przeszło ani nic nie odrzucono wszystko zostało po staremu. Tak więc ruszyć trzeba tyłki i zanieść karty do głosowania......przepustki moga ograniczyć ten proceder
                    • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 09:14
                     Dokładnie.
                     • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 14:36
                      a czy można zrobić coś takiego jak wynajmowanie miejsc przez wspólnotę na mieszkańców?

                      można było by zrobić coś takiego :)
                      wynajmowanie miejsca dla mieszkanca, ale płatność z dołu czyli po upływie miesiąca.
                      jeżeli ktoś będzie przeginał z parkowaniem dla gości to wystawić mu rachunek do zapłacenia.
                      a żeby to było zgodne z ustawami, należy wcześniej podpisać umowę najmu z mieszkańcem.
                      jeżeli ten nie zgodzi się na podpisanie to ochrona np. nie wpuści go na teren osiedla (ale do tego będzie potrzebna brama lub coś podobnego.

                      generalnie każdy podpisał akt not. w którym jest mowa że miejsca dla gości są wyłacznie dla gości !!! więc jeżeli mieszkaniec parkuje na takim miejscu to jest to niezgodne z aktem notarialnym co za tym idzie, na ternie osiedla przebywa nielegalnie :) czyli straż miejska może wlepić takiemu baranowi mandat. a jak zaprewna zauwazyliście pan TOYOTA często parkuje na dwóch miejscach (ślepy czy co, nie widzi lini wyzanczonych miejsc) czyli sam ten fakt jest podstawą do wezwania straży miejskiej :) :) :).

                      podobnie samochód ciężarowy który parkował obok biura budowy. tył tego samochodu definitywnie stał i zagradzał chodnik. poza tym to nie jest miejsce do parkowania tak dużych samochodów

                      musi być jakiś przepis prawny którego można użyć przeciwko tym chamskim baranom parkującym za free na miejscach dla gości !!!

                      jak dla mnie to jest poprostu nielegalne przebywanie (przechowywanie samochodu) na terenie osiedla. W Akcie notarialnym jest jasno napisane do czego przeznaczone są te miejsca.
                      zgodnie z tym co tam jest napisane, samochody mieszkańców którzy nie posiadają miejsc lub mają jedno miejsce a dwa samochody parkowa są nielegalnie !!!!
                      • hoogan Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 14:55
                       a może trzeba usunąć możliwość otwierania szlabanu pilotem....
                       wtedy ochrona będzie wpuszczała samochody, a tych którzy przeginają z parkowaniem na miejscach dla gości poprostu nie będą wpyszczać !
                       • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 15:04
                        Może jeszcze dalej pójdziecie - może czytniki linii papilarnych wprowadźmy.
                        • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 05.10.11, 15:12
                         skanowanie siatkówki oka było by lepsze :P
                         • 3.baton997 Re: Cwaniaki na osiedlu 10.10.11, 19:44
                          A wlasciwie to po co nam ochorona,jesli mamy takich czujnych sasiadow???niech zalorza straz obywatelska!!!!!mieliby pole do popisu:)i zakładaliby blokady na kola,drukowali karteczki i wkladali za wycieraczki:)mysz by sie nawet nie przemknela bez ich wiedzy!!!!
                        • gumis2011 Re: Cwaniaki na osiedlu 11.10.11, 08:20

  • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.11.11, 15:16
   Mamy kolejnego cwaniaka parkującego swój samochód "na krzywy ryj", w miejscach dla gości - CZARNY VOLKSWAGEN GOLF, WWL ...
   • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 17.11.11, 09:53
    Dlaczego nie macie w takim razie odwagi chociażby zostawić kartki za wycieraczką z prośbą o kontakt w sprawie parkowania? Porozmawiacie sobie z osobą, która parkuje konkretne auto i dowiecie się czy parkuje za przyzwoleniem czy bez. Jeżeli bez, to prosta i konkretna informacja pouczająca - że nie wolno parkować i jest to napisane w regulaminie osiedla + informacja, że jeżeli to będzie się powtarzało - temat zostanie zgłoszony do odpowiednich służb.

    Proste? Proste ... ale chyba nie dla wszystkich. Lepiej wyżalać się tutaj anonimowo, oczerniać ludzi i ubliżać zamiast się zająć tym tematem konkretnie. Jeżeli przeszkadza - zrób coś z tym a nie czekaj aż zrobi to ktoś za Ciebie.

    Wszystko można kulturalnie załatwić jak sąsiad z sąsiadem.
    • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 18.11.11, 18:40
     Panie Gwiazda, to jest również Pana osiedle...
     • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 21.11.11, 08:00
      Smile, tak, to jest również moje osiedle. Przeszkadza mi sam fakt zajmowania bezprawnego miejsc postojowych, ale nie na tyle aby walczyć z tym teraz. Jezeli zdarzylaby sie sytuacja, w ktorej moi goscie nie mieliby gdzie zaparkowac - wowczas ten temat ruszylbym odpowiednio i konkretnie.
      • doomina Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 10:53
       Od dłuższego czasu starałam się powstrzymywać od komentarzy TUTAJ ale pewnych spraw mam serdecznie dość a najbardziej tego CICHEGO SAMOZWAŃCZEGO STOWARZYSZENIA POD WEZWANIEM ŁOSIA :) Ja rozumiem chęć mieszkania na osiedlu jak w bajce ale są pewne granice bo:
       Po pierwsze nie życzę sobie, żeby ktokolwiek wsadzał ludziom za wycieraczki karteczki podpisane MIESZKAŃCY VP !!! Bardzo proszę podpisać się bohatersko imieniem i nazwiskiem żebym wiedziała komu wsadzić tą kartkę w tyłek !!!
       Po drugie - robienie listy pojazdów parkujących i przekazywanie jej do ochrony jest dość śmieszne.....zwłaszcza dla ochrony :)
       A po trzecie tak jak urwanie lusterka, porysowanie gwoździem karoserii tak samo wandalizmem jest naklejanie na szybach naklejek dlatego uprzejmie informuję, że jeśli jeszcze raz któryś z moich gości spotka niemiła niespodzianka to zwyczajnie zgłoszę to na policję !!
       Pozdrawiam inicjatora akcji i polecam poszukać odrobinę rozumu i rozsądku zamiast szukać wrażeń prowadząc monitoring czasu przebywania gości na osiedlu.
       • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 11:46
        W pełni popieram! Naklejki były stosowane na niektórych osiedlach w Ząbkach i bardzo źle się to skończyło. Tak jak napisałaś doominko, to jest zwykły wandalizm więc jeżeli trafią sie, jak tam, osoby które nie odpuszczą to skończy się to płaceniem odszkodowania przez Wspólnotę. I nic nie pomoże zasłanianie się regulaminem osiedla, bo on nie stanowi żadnego prawa a naruszanie własności jest wykroczeniem.
        Przednie szyby sporo kosztują i jeżeli zostaną porysowane przy skrobaniu takiej naklejki to Wspólnotę może to sporo kosztować, dlatego naprawdę radzę znaleźć sobie pracę albo jakieś hobby zamiast pełnić rolę samozwańczego kapusia.
        • doomina Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 11:56
         Część Kru-czku :) dzięki za poparcie bo czasem zaczynam mieć wrażenie, że TUTAJ już wszystkim udzieliły się krucjaty i fanatyzm w polowaniu na czarownice pod osłoną nocy :)
         • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 12:09
          :-) Swoją drogą to ktoś na pewno widział tego "Zorro", bo przecież srające pieski były zawsze i wszędzie zauważane więc nie chce mi się wierzyć aby to umknęło wszystkim naszym osiedlowym obserwatorom :-)
         • kerajm Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 12:41
          A to ochrona nie daje przepustki osobom wjeżdżającym na Osiedle ??, myślałem że wspólnota przegłosowała problem parkujących inaczej i problem został już zamknięty.
          • doomina Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 13:25
           Powiem szczerze, że nie wiem jaka jest zasada wydawania przepustek i czy takowe istnieją jednak to nadal nie daje nikomu prawa narzucania mi obowiązku tłumaczenia się KTO mnie odwiedz, KIEDY i jak DŁUGO ma zamiar u mnie przebywać tylko z powodu tego, że JAKIEMUŚ kolejnemu "KURDUPLOWI" się w głowie pomieszało !!
           Mam jeszcze cichą nadzieję, że pewne precedensowe sytuację przestaną mieć miejsce gdy w końcu rodzący się od wielu dni monitoring zacznie funkcjoować :)
           • dinda2 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 17:04
            BRAWO Doomina! w końcu jakieś sensowne słowa w tych wszystkich wyliczankach.
            • leo-74 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 18:31
             przygladam sie tej "debacie" i az sie boje przyjezdzac w odwiedziny... Czy ktos z Panstwa moze mi wyjasnic zasade parkowania na Waszym slicznym osiedlu bez narazania sie na straty materialne? czy jest jakis limit czasowy na parkowanie goscia? w jaki sposob okreslacie czy to gosc? Czy parkujac przez 5 dni jeszcze jestem gosciem czy juz moze mieszkancem??? bede wdzieczny za odpowiedz, bo nie ukrywam ze chcialbym Kogos odwiedzic
             • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.12.11, 22:50
              Proponuję, abyś przyjechał komunikacją miejską i po problemie.

              Jak masz jakiekolwiek wątpliwości to porozmawiaj z osobą do której masz zamiar przyjechać (chyba, że tak sobie jeździsz...), a nie zwracasz "gitarę", daruj sobie.

              W tym wszystkim najciekawsze jest to, że największe problemy mają Ci co notorycznie parkują w miejscach przeznaczonych dla gości i chcą być bez winy. Nie masz miejsca postojowego w garażu podziemnym, parkuj na parkingu przed Biedronką i nie udawaj "gościa" - PORZĄDEK MUSI BYĆ, KONIEC KROPKA.

              Jak od samego początku nie będziemy przestrzegali tego co zostało wcześniej ustalone, to za jakiś czas będziemy mieli problemy z przejściem po naszych uliczkach bo samochodów mieszkańców naszego osiedla z każdym miesiącem, rokiem będzie przybywało i oczywiście nie możemy do tego dopuścić.

              Pozdrawiam
              • leo-74 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.12.11, 08:29
               @smile53...
               Moze nie zauwazyles, albo za bardzo przejales sie swoja rola straznika prawa, ale zapytalem w sposob kulturalny bo staram sie poznac zasady spolecznosci i je uszanowac, poniewaz odwiedzalem i mam nadzieje odwiedzac osobe na tym osiedlu. nie jezdze tak sobie bo nie jestem taksowkarzem. A jak masz problem z parkowaniem to po prostu zapytaj ludzi z innych osiedli jak sobie z tym "problemem" bo juz go dawno rozwiazano. A jezeli chcesz pilnowac porzadku przez internet to zycze powodzenia, bo wystarczy odrobina odwagi, kultury osobistej i checi zeby taki temat zalatwic. I jeszcze jedno, nie musze korzystac z komunikacji miejskiej tylko dlatego ze jakis buc nie zrozumial pytania, a od osoby ktora odwiedzam wiem jakie powinny byc zasady, ale czytajac Twoje eseje mam watpliwosci czy dobrze je rozumiesz. Zycze powodzenia w e-walce i mam nadzieje, ze wygladniesz po za swoje osiedle i zauwazysz gotowe rozwiazanie. Pozdrawiam i zycze udanego dnia :)
           • kerajm Re: Cwaniaki na osiedlu 16.12.11, 08:03
            Zasady parkowania sa proste, ochrona daje przepustkę na okresloną liczbę dni i tyle, jesli komuś to się nie podoba proszę do wspólnoty złożyć inny wniosek który bedzie poddany głosowaniu i tyle. Proste jak drut i jasne jak słońce :-)
            • leo-74 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.12.11, 08:33
             @kerajm...
             i wystarczyla tak krotka informacja :) dzieki juz jestem spokojniejszy :)
             • doomina Re: Cwaniaki na osiedlu 16.12.11, 09:14
              Leo-74 :) z przykrością muszę stwierdzić, że zasada "chamstwa" niestety jest jedyną i najmocniejszą zasadą obowiązującą od dłuższego czasu na tym osiedlu dlatego polecam grzecznie brać przepustki jeśli takowe istnieją i do woli korzystać z praw jakie ma każdy odwiedzający :)
              Dzięki Dinda-2 !!
              A jeśli któryś z miłych mieszkańców posiada personalne informacje co do osoby "rozdającej" swoje wizytówki z wizerunkiem łosia (nie mylić z rogaczem...chyba:) ) to prosze o info bo chętnie zajmę się tym problemem w bardziej cywilizowany sposób niż czatowanie po nocach w krzakach lub między pojemnikami na śmiecie.
              • leo-74 Re: Cwaniaki na osiedlu 16.12.11, 11:36
               dzieki Doomina :) naprawde macie sliczne osiedle, a jednostkowi pieniacze nie zepsuja mi obrazu calosci. Cale szczescie, ze istnieja jeszcze ludzie ktorzy czytaja ze zrozumieniem i zachowuja zdrowy rozsadek :)
   • gazeta_mi_placi Re: Cwaniaki na osiedlu 19.11.11, 23:28
    A skąd wiesz, że to nie gość? Jesteś jasnowidzem?
    • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.11.11, 12:33
     DOMNIEMAM - ponad 2 miesiące pojazd całodobowo zaparkowany jest na parkingu dla gości, nr rejestracyjny czarnego Volskwagena GOLF ver. V: WWL ...

     Pozdrawiam
  • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 15.03.12, 19:36
   w sprawie parkowania mieszkańców osiedla w miejscach przeznaczonych dla gości nic się nie zmienia, a nawet doszli nam nowi GAPOWICZE, np. właściciel złotego nissana MICRY, ale są i inni... ochrona jest, siedzi, ale chyba tylko siedzi, a Cwaniaków przybywa...

   pozdrawiam uczciwych mieszkańców naszego osiedla
   • msthk Re: Cwaniaki na osiedlu 16.03.12, 11:00
    micra jak micra, ale właściciel zwieśniaczonego mercedesa suv-a już dawno przegiął
    • grzegorz.gwiazda Re: Cwaniaki na osiedlu 12.04.12, 08:44
     A moze najwyzszy czas aby ktos komu bardzo przeszkadza parkowanie powkladal za szybkami aut informacje z prosba o wyjasnienie dlaczego tu parkuje - odpowiedz moze opisac chociazby tutaj na tym forum w nowym wątku - Dlaczego parkuję na miejscu dla gościa?

     Z tego co slyszalem, wlasciciel zlotego Nissana Micra ma wykupione miejsce garazowe a parkuje na miejscu dla gosci dlatego, ze ma auto na gaz i nie moze wjechac do swojego garazu bo jest zakaz. Czy to jest prawda - nie wiem. Ciekawi mnie to, czy jezeli nie wjezdza zlotym nissanem do swojego garazu to moze ma 2 auta i jedno parkuje w srodku a drugie stawia na miejscu dla goscia.
     • hoogan Re: Cwaniaki na osiedlu 12.04.12, 09:25
      chciałbym dodać że jest sporo osób które mają tylko jedno miejsce ai do tego dwa samochody. jeden prywatny z drugi firmowy. mimo to i tak parkują na terenie osiedla.
      skoro to jest firmowy samochodzik to co kogo to obchodzi, w regulaminie i w akcie jest wyraźnie napisane ale widać ci właściciele mają to generalnie w dupie.

      było tyle pomyslów co do nie wpuszczania takich cwaniaków ale widać żaden nie jest skuteczny !!!!!! każdy płacił a swoje miejsce i to nie małe pieniądze, do tego dochodzą miesięczne opłaty za miejsce garażowe. a tu taki jeden z drugim parkuje na "krzywy ryj"
      zostały przeprogramowane piloty ale i tak to nie przeszkodziło tym cwaniakom
      czy wkońcu znajdzie się sposób na tych cwaniaków....
      • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 12.04.12, 16:46
       Za taki stan rzeczy winien jest tylko i wyłącznie zarządca naszego osiedla, który nie może/nie chce wyegzekwować wjazdu właścicelom tych pojazdów. Przecież wystarczy, aby ochrona osiedla zatrzymała "typka" przed szlabanem i poprostu poinformowała, że tym samochodem nie ma możliwości parkowania na miejscach dla gości - jakie to proste, a jednak...
       Zarządca nie egzekwuje wcześniejszych ustaleń, a "cwaniaczki"... korzystają, a my... płacimy i narzekamy...
       • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 12.04.12, 16:54
        Za niecałe dwie godzinki będzie zebranie więc można poruszyć ten temat.
        • faked Re: Cwaniaki na osiedlu 13.04.12, 10:39
         największym cwaniakiem to jest ten ktoś kto auto z rejestracją KOS.... zaparkował na miejscu dla gości w połowie zimy i do dzisiaj go nie ruszył. Samochód przez cały czas stoi w jednym miejscu co pozwala wnioskować, że nikt nim nie jeździ.

         To auto własnymi siłami to raczej już nie ruszy.

         • patron25 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.04.12, 09:09
          jesli chodzi o niebieskie Kia picanto - to informuję szanownych forumowiczy, że jest to samochód firmowy który użytkuję CHWILOWO w związku z prowadzonym przeze mnie projektem i przestanę nim jeździć, a co za tym idzie parkować na miejscu dla gości do końca kwietnia - więc nie ma sie o co pieklić. (informowałem o tym fakcie ochronę i pobrałem od nich kartę gościa).
          jeśli mimo to ktoś potrzebuje dokładniejszych informacji, słuzę wyjaśnieniami.
          • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 19.04.12, 12:05
           Szanown Sąsiedzie,

           Niestety miejsca są przeznaczone dla GOŚCI a nie dla samochodów firmowych mieszkańców, pożyczonych ani żadnych innych. Nie ma też znaczenia czy chwilowo czy nie.
           Poinformowanie ochrony nie zapewnia zgody korzystanie z darmowego parkowania.
           Pobraną kartkę trzeba oddać ochronie z osiedla wyjeżdzając a nie sobie zatrzymać na miesiąc.
           Dlatego też proszę ją zwrócić.

           Jeśli potrzebuje Pan parkować inny samochód proszę wynając dodatkowe miejsce. W innym przypadku proszę parkować poza osiedlem.

           Proszę przestać parkować samochód na miejscach dla gości.

           Jeśli Pan potrzebuje dodatkowych wyjaśnień proszę się skontakować z Panią administrator.

           Pozdrawiam
           • smile53 Re: Cwaniaki na osiedlu 19.04.12, 17:20
            przyborp,

            popieram, ale w tym przypaku należy również rozliczyć pracowników ochrony, że działają nie tak jak powinni i dopuszczają do tego typu sytuacji.
            • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.04.12, 00:09
             A ja mam inną propozycję :-) Skoro te miejsca są taką kością niezgody i solą w oku dla tak wielu, to może je po prostu zlikwidować a na ich miejscu zrobić np ogródek piwny latem a zimą lodowisko :-)
      • 3.baton997 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.04.12, 00:59
       widze ze was strasznie boli moje auto(zlota micra) wiec wyjasnie wam bo z tego co slyszalem to niektorym to spac po nocach nie daje nawet(przyborpowi ktory filuje zza firanki w)a na spotkaniu pani Nowakowska niedokladnie wam to wyjasnila.Mianowicie:wynajalem miejsce postojowe od mojego serdecznego sasiada a ze mam lpg to nie wjezdzam do srodka bo nigdy nie wiadomo.jedno bum i pol osiedla szlak trafi.( nie wiem czy macie swiadomosc jak nasze bloki zaczely osiadac)w skrucie wiec:2 samochody 2 miejsca 2 piloty!!! to po pierwsze!!!po 2 to gdybym nawet nie dopelnil tego obowiazku to i tak zgodnie z prawem wjade na to osiedle!!!!!a jesli ktos nadal ma cos przeciwko temu to zapraszam na meska rozmowe w cztery oczy!!!a tak na marginesie dodam ze rece opadaja na takich sasiadow jak wy!!!!na pochybel wam drodzy sasiedzi!!!!!
       • coswstylunicka Re: Cwaniaki na osiedlu 20.04.12, 08:59
        pohybel
        Dzięki za miłe słowa.
        • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.04.12, 11:02
         Nie ma się co dziwić ostrym słowom bo człowiek postępuje uczciwie i o miejsce do wynajęcia w garażu dopytywał się już dawno ale niektórzy i tak nie biorą tego pod uwagę. Identyczna sytuacja jak ongiś Grześ próbował coś uczciwie wyjaśniać a i tak został zakrzyczany.
         Sąsiad, szkoda czasu :-)
         • 3.baton997 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.04.12, 14:22
          Wiem sąsiad:),więcej wyjaśnień nie mam zamiaru pisać.
          pozdro dla całego 113.
          • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 20.04.12, 18:10
           :-) Ja tam i tak nadal jestem za tym, żeby zrobić ogródek piwny i lodowisko zamiast tych miejsc.
           • przyborp Re: Cwaniaki na osiedlu 25.04.12, 14:32
            Szanowny Sąsiedzie 3.baton997,

            W takim przypadku jaki Pan opisał nie widzę problemu korzystania z miejsca naziemnego ale:

            Bardzo proszę o udostępnienie swojego miejsca w garażu podziemnym dla gości. Proszę podać numer Pana miejsca które jest wolne. Moi goście z przyjamnością będą parkować w garażu podziemnym.
          • rat.med Re: Cwaniaki na osiedlu 01.05.12, 09:43
           3.baton997 napisał:


           > pozdro dla całego 113.

           Dzieki za pozdrowienia.

           Ps. Podpisuje sie pod petycja kruq`a-ogrodek piwny i lodowisko.
           Gdyby zabraklo 1 glosu to przekonam zone ze dla dobra calego naszego spoleczenstwa warto zaglosowac ZA ;)
           pozdrawiam
           • 2kiki30 Re: Cwaniaki na osiedlu 22.05.12, 17:58
            Witam wszystkich mieszkańców chciałam się zapytać do kogo należy srebrna Omega o dziwnej rejestracji ERW z tego co sobie przypominam to był niezły spór o parkowanie na osiedlu osób które mają nie wykupione miejsca garażowe. Piszę o tym ponieważ wkurza mnie takie zachowanie. Ja płacę za miejsce garażowe, a ktoś nie. Gdzie tu sprawiedliwość.
            • mieszkaniecvitalpark Re: Cwaniaki na osiedlu 01.06.12, 12:20
             Ochroniarz wjezdza swoim autem do garazu i parkuje swoje auto pod budynkiem biura.
             Dlaczego?

             Dlaczego auta gosci nie mają przepustek? Po co te przepustki? Dla tramwajów czy dla aut wjezdzajacych na osiedle?

             Dlaczego mieszkańcy parkuja na miejscach dla gosci? Nie maja garazu? Co nas to obchodzi? Parkowac poza terenem osiedla. Skoro nie ma konsekwencji zadnych dla parkujacych na osiedlu, to i ja zaczne parkowac za darmoche. Po co mam placic za garaz kupe forsy, podatki + abonament miesieczny skoro za friko parkujemy na osiedlu?

             A moze naklejki karny kutas dla kazdego auta bez przepustki?

             Ochrona Ochrona Ochrona! Zróbmy coś z tym.
             • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 01.06.12, 20:23
              A potem z własnej kieszeni będziesz płacił właścicielom, za uszkodzone od zeskrobywania szyby?
              • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 01.06.12, 20:45
               i tu jesteś w bardzo dużym błędzie.
               samo przyklejenie naklejki wg prawa nie jest niszczeniem mienia gdyć da się usunąć naklejkę bez żadnych uszkodzeń :)

               tylko nieumiejętne usuwanie naklejki doprowadzi do uszkodzenia szyby
               czyli właściciel sam sobie będzie winien.

               są osiedla w ursusie w których przyklejano naklejki, jeden właściciel wniósł sprawę do sądu i przegrał. sąstwierdził że uszkodznie szyby nastąpiło w wyniku złego usuwania naklejki :)

               więc ... wniosek prosty. w tym przypadku prawo jest po naszej stronie.

               przyklejenie naklejki do karoserii może być inaczej potraktowane. z karoserii znacznie trudniej usunąć z naklejkę
               • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 01.06.12, 23:41
                Nie chcę negować ale to mało prawdopodobne. Fakty są takie, że naruszenie mienia jest wykroczeniem i nikt bez zgody właściciela nie ma prawa niczego naklejać na jego własność. Potwierdzenia nie trzeba szukać w Ursusie, bo mamy w Ząbkach takie osiedle, mianowicie Powstańców 15, gdzie były stosowane tego typu praktyki przez ochronę na podstawie regulaminu wspólnoty. Nie był to co prawda karny kut... tylko inna naklejka ale skończyło się po kilku interwencjach policji i właśnie zagrożeniem obciążenia Wspólnoty odszkodowaniem.
                Na tej zasadzie to mogę komuś zapchać rurę wydechową i jak uszkodzi silnik to będzie jego wina, bo nie zauważył w porę lub nie zorientował się po odgłosach. :-)
                • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 02.06.12, 00:21
                 Żeby nie być gołosłownym przytoczę art. 288 Kodeksu Karnego:
                 § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
                 § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

                 Kolejny jest art. 124 Kodeksu Wykroczeń:
                 § 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
                 § 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.
                 § 3. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
                 § 4. W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego

                 Wniosek jest taki, że może się uda, może nie, zależy od sądu, ale jeżeli się nie uda to sprawca będzie musiał pokryć koszty zarówno naprawy, jak i sądowe.
                 • faked Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 11:07
                  zgadzam się z kruq_1

                  Naklejenie naklejki na szybie czyni samochód niezdatnym do użytku (bo kierowca ma ograniczoną widoczność) a więc jest to wykroczenie. Nie byłoby wykroczeniem gdyby zostało naklejone na karoserii ale wtedy takiej naklejki nie da się łatwo zdrapać wiec podchodzi to już pod kodeks karny.

                  Wezwana na miejsce policja interpretuje to w taki sposób (3 razy byłam świadkiem). Chodzi mi oczywiście o sytuację gdy ktoś bezprawnie nakleja takie naklejki - np. na osiedlu. W sytuacji gdy ktoś źle parkuje na ulicy to pewnie nie wzywa policji bo sam by mandat dostał.

                  Kwestia sprawy sądowej zależy od tego jaki zarzut został postawiony. Jeśli oskarżenie dotyczyło uszkodzenia samochodu to oczywiste że własciciel auta przegrał bo de facto sam go uszkodził usuwając naklejkę.
                  • hoogan Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 11:40
                   ale o czym my tu gadamy. sprawa jest prosta, żaden gość nigdy nie będzie miał naklejonej naklejki :)
                   problem dotyczy tylko i wyłącznie cwaników z osiedla. może być tak że ktoś zostawi samochód raz na całą noc, czy nawet dwa to mi nie przeszkadza. denerwuje mnie fakt że ktoś ma jedno miejsce a ma dwa samochody i parkuje na krzywy ryj.
                   w takm przypadku naklejka jest wskazana
                   ktoś kto parkuje na krzywy ryj będzie liczył się z ewentualną naklejką na szybie. a żeby nie ograniczaś widoczności to można okleić tylne czyby boczne. wg prawa zasłanianie tych szyb nie jest łamaniem przepisów prawa drogowego.
                   wniosek prosty, uczciwi ludzie nie muszą się o nic martwić w przeciwieństwie do właściciela AUDI czy złotego nissana. dodam że co nas mieszkańców obchodzi że to jest np. samochód służbowy. jest sporo wolnego miejsca poza terenem osiedla :) np parking koło kauflanda.

                   podkreślę, naklejki powinnybyć przeznaczone tylko dla cwaniaków
                   • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 11:43
                    no super :( a co z tymi którzy nie mogą parkować bo mają instalację gazową, albo majązbyt zuży samochód i nie mieszczą się do garażu. albo z tymi co im się samochód popsuje i będzie stał na zewnątrz, uszkodzonym samochodem jakoś się wjedzie do garażu ale wyjazd raczej nie będzie możliwy.
                    • tchudy_tomasz Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 11:48
                     mam wrażenie że to osiedle to jest zbiorowisko ludzi którzy nic nie robią aleciągle szukają nowuch problemów !!!!
                     wystaczy pomyśleć. dobrym rozwiązaniem było by napisać kartkę i włożyć ją za szybę swojego samochodu z wyjaśnieniem dlaczego mój samochód stoi na zewnątrz a nie w garażu.
                     wtedy ci tzw pogromcy cwaniaków będą wiedzieli dlaczego mój samochód stoi na zewnątrz !!!
                     • kruq_1 Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 12:47
                      Wszystko to zależy od wielu innych czynników, np od rodzaju papieru, składu kleju itp a nie tylko od tego gdzie naklejka jest umiejscowiona. To przede wszystkim jest cudza własność i nikt nie ma prawa tykać jej bez pozwolenia.
                      A dodatkowo sprawa z mieszkającymi tutaj właścicielami jest taka, że są u siebie i to co jest zapisane w akcie nie ma większego znaczenia. Może się jedynie przydać, gdyby Wspólnota chciała pozwać takiego delikwenta o zapłatę należności za użytkowanie miejsca. W sytuacji, kiedy to właściciel pozwie za naruszenie jego własności to nie będzie żadnego tłumaczenia, że to miejsca dla gości, że akty i tak dalej.
                      Nawet w sytuacji kiedy ktoś obcy wjedzie sobie na cudzą posesję i zaparkuje tam samochód to właściciel posesji nie ma prawa go tknąć. Może najwyżej wystąpić właśnie do sądu o zapłatę za użytkowanie miejsca. Nie ma prawa ani odholować ani zniszczyć ani w jakikolwiek sposób naruszyć samochodu. Paranoja? Może, ale takie są fakty.
                      • hoogan Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 13:22
                       masz dużo racji ale w tym momencie to nie jest sprawa osiedla i samochodów ale cwaniactwa.
                       w tym momencie cwaniacy są chronieni przez prawo (takie są polskie realia)
                       pozywanie delikwenta do sądu jest totalną głupotą, sprawa może ciągnąć sie miesiącami (takie są polskie realia)
                       przyklejenie naklejki do samochodu może i nie jest do konca legalne ale naperno tównież nie jest łamaniem prawa (w . naklejkę można usunąć bez uszkadziania szyby :)

                       cyt:
                       art. 288 Kodeksu Karnego:
                       § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
                       § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

                       Kolejny jest art. 124 Kodeksu Wykroczeń:
                       § 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
                       § 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.
                       § 3. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
                       § 4. W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego

                       naklejenie naklejki nie jest łamaniem prawa ale ewentualnym wykroczeniem.
                       policja nie chce mieszać się do wewnętrznych spraw wspólnot mieszkaniowych.
                       mieszkańcy muszą radzić sobie sami w różnychsytuacjach.
                       wniosek prosty. tylko cwaniaki będą mieli naklejki. będą sami sobie winni.

                       mieszkamy już jakiś czas na tym osiedlu, mniej więcej wiemy kto jaki jest. wiemy również do kogo należy dany samochód. również doskonale wiadomo kto i jak długo parkuje na miejscach dla gości. ktoś kiedyś wsadzał kartki z informacją za wycieraczki takich samochodów. najwyrażniej ich właściele kazali wsadzić sobie te kartki głęboko w du.e bo dalej parkują tak jak parkowali. a takie zachowanie zdecydowanie można potraktować jako cwaniactwo i w tym momencie taki karny ku..as należy się cwaniakowi. raz, drugi czy trzeci po naklejeniu naklejki może cwaniak odpuści sobie.
                       • tchudy_tomasz Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 13:25
                        ludzie, prawda jest taka że na zwaniactwo nie ma "bata". polskie prawo jest po stronie cwaniaków, my uczciwi zawsze będziem poszkodowani.
                        • morpheus33 Re: Cwaniaki na osiedlu 03.06.12, 13:32
                         na następnym spotkaniu wspólnoty proponuję dodać tematyi zagłosować.
                         1: "naklejki dla cwaniaków"
                         oraz drugi temat
                         2: "blokady na miejscach dla gości", to raz na zawsze zakończy temat nielegalnie parkujących na miejscach dla gości

                         może jeden z tych tematów zostranie przegłosowany. i sprawa zostanie raz na zawsze zamknięta !

                         logicznie: każdy kto uczciwie podchodzi do sprawy i nie parkuje na tych miejscahc powinien zagłosować za blokadą, ktoś kogo ta sprawa razi w oczy zapewne zagłosuje za naklejkami,
                         wydaje mi się że tylko cwaniacy zagłosują przeciw :) czyli można wywnioskować że mamy duż szanse.
                         koszt blokady: od 30 do 300 zł zleży od jej jakości. tania blokada załatwiła by sprawę., jeżeli cwaniak zniszczy blokadę to będzie podlegało za niszczenie mienia a to jest łamanie prawa :)