Dodaj do ulubionych

gdzie jest centrum łomianek ????

09.06.06, 11:20
do tego przewrotnego tytułu skoniło mnie dziś masochistyczne stanie w
godzinach porannych w korku w stronę wawy pomiędzy krzyżówkami z wiślaną i
brukową. przed krzyżówką z brukową po lewej stronie jest znak informujący, że
do centrum należy skręcić w lewo. jako znający te okolice zacząłem się
zastanawiać nad sensem tego znaku w tym miejscu bowiem po skręcie w lewo w
brukową aby dojechać do centrum trzeba z brukowej skręcić w warszawską, czyli
pojechać z powrotem wobec kierunku, z którego się poprzednio jechało (czyli z
gdańska do wawy). mam nadzieję, że ktoś to zrozumie :)
tak więc, czy nie byłoby prościej umieścić taki znak przy wiślanej, że do
centrum (łomianek) z autostrady należy tam skręcić. poddaję to pod rozwagę
realnych i wyimaginowanych czytaczy z urzędu miejskiego. chyba że .........
1) znak rzeczony nie dotyczy centrum łomianek lecz innego centrum np. tzw.
wielorybka;
2) znak postawiono specjalnie coby śledzie (czyli drajwerzy z gdańska)
przejechali się reprezentacyjną aleją warszawską po łomiankach;

a tak przy okazji, czy w łomiankach jest jakieś centrum ? okolice globi czy
może markpolu a może rzeczywiście chodzi o icsd czy też okolice urzędu gminy z
nowym daszkiem przy szpitalnej, a może kościół czy też okolice poczty ???
ktoś wie ?
pzdr:
ps> uprzedzając komentarze, od czasu do czasu lubię sobie masochistycznie
postać w korku na wisłostradzie zamiast wybierać znane krajanom skróty ;) -
skłonność ta nie występuje jednak w poniedziałki :)
Obserwuj wątek
    • papirus22 Re: gdzie jest centrum łomianek ???? 09.06.06, 11:29
      dla mnie centrum było zawsze "przy pompie" (dziś do jest koło marcpolu)ogólnie
      między szkołą a kościołem, ale ja za młody jestem.
      Przez Łomianki prowadziła przed wojną brukowa droga do Zakroczymia, więc nasze
      miasto ma charakter tych z westernów-miast bez centrum ale przelotowych z
      budynkami po bokach. W przeciewieństwie do średniowiecznych gdzie zycie
      zaczynało sie na rynku.
      • mortimerr Re: gdzie jest centrum łomianek ???? 09.06.06, 11:55
        moim zdaniem, zabudowa Lomianek wyglada jak kazda polska wies. w malych
        miasteczkach to rynek jest centralnym obiektem. u nas najlepiej by pasowal w
        miejsce marcpolu. :)
      • krzysiom1 Re: gdzie jest centrum łomianek ???? 09.06.06, 12:09
        Dla mnie centrum Łomianek to Warszawska/Wiślana.
        Aktualnie zmarnowano mozliwość rozsądnego zagospodarowania naszego "centrum".
        Pomyślcie jakby to miejsce wyglądało gdyby na miejscu budowanej nowej Komendy
        zbudowano ratusz?
        Zamiast wywalać kasę na nikomu niepotrzebny nowy placyk przy UG trzeba było
        walnąc kostkę i ławczki przed pomnikiem przy Marcpolu i byłoby to ładne miejsce.
        • mwsylwia Re: Ja wiem 09.06.06, 12:22
          No jak to, to przecież oczywiste!!!

          Centrum Łomianek jest na nowym skwerku, na którym wkrótce cokół, Sokół,
          fontanna albo rabatka powstanie.
          • jaco2001 Re: Ja wiem 09.06.06, 12:46
            jeśli już jesteśmy w tych klimatach ;) to centrum jest zlokalizowane w tym
            słynnym budynku gdzie światełko nigdy nie gaśnie.....
            że też na to wcześniej nie wpadłem :)
            • j46 Re: Ja wiem 09.06.06, 19:13
              Wasze pytanie o centrum świadczy o tymże długa linia włodarzy gminy nie miała
              żadnej koncepcji urbanistycznej, a dziś trudno coś zmienić, bo jest kosztowne i
              można skrzywdzić wielu współobywateli. Może dobry urbanista coś by poradził.
              Może trzeba z uwagi na rozległość zurbanizowanej części gminy zrobić kilka
              mniejszych centr. /Psia krew czy dobrze napisałem centr?/
              • edoma Re: Ja wiem 09.06.06, 20:55
                Chyba dobrze. 'Ale do centrum wracając, również moim zdaniem jest ono przy
                MarcPolu. Nowa piękna komenda policji będzie przeciwwagą dla sąsiedniej niskiej
                zabudowy.
                • lashana1 Re: Ja wiem 15.06.06, 21:55
                  Ale się tam na niczym nie znacie. Oczywiście w głównym budynku gminy, gdzie w
                  ciasnym i zabałaganionym pokoiku urzeduje nasz wielki.
                  • mazowianka Re: Ja wiem 15.06.06, 22:19
                    lashana1 napisał:

                    > Ale się tam na niczym nie znacie. Oczywiście w głównym budynku gminy, gdzie w
                    > ciasnym i zabałaganionym pokoiku urzeduje nasz wielki.

                    Masz rację,lashana1 z tym bałaganem u naszego wielkiego,
                    On sam już nie może tam nic znależć,bo jak pójdziesz do niego,
                    to rozpaczliwie grzebie w tym "burdelu" i po chwili z dumą
                    mówi mam, udało się ( to nic że leżało już parę miesięcy, ważne że jest)
                    petent się cieszy,a tu klops,czeka, czeka idzie ponownie,nasz wielebny
                    całuje po rękach kobiety aż po samą szyję(zazdroszczę im w poniedziałek, lecę:)
                    obiecuje załatwienie sprawy,obiecuje, obiecuje i na obiecankach sie kończy,
                    mamy nadzieję że będzie obiecywał tylko do 12 listopada,a po 12 niech spada!!!!!

                    m
                    • papirus22 Re: Ja wiem 16.06.06, 11:51
                      raczej niech leci, spadac będzie jak się już wzbije:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka