Dodaj do ulubionych

Propozycja

05.02.06, 16:20
Proponuję aby kandydaci na radnych i burmistrza wpisując swoje posty na forum
ujawnili się. Byłaby to wspaniała okazja do śledzenia ich poglądów.
Obserwuj wątek
      • vera00 Re: Propozycja 05.02.06, 18:51
        Dla ekipy jak znalazł.Nazwiska ,programy ,wymiana myśli.Nie możecie z tym
        poczekać do czasu ogłoszenia kampanii?
        Gdzie wam się tak spieszy?chcecie przedwcześnie tracić zdrowie i nerwy na to co
        wam zgotują najwierniejsi poddani ekipy?Wspominane na forum sms-y to dopiero
        początek tego na co stać tych ,ktorzy będą bronić swych stanowisk i
        pozycji,mieliśmy tego przedsmak w poprzednich wyborach.
        Długa kampania wcale nie znaczy skuteczna kampania!
        • adam_s3 Re: Propozycja 05.02.06, 19:06
          I tutaj nie zgadzam się z Tobą "vera00". Na co stać broniących swoje stołki to
          my wiemy. Do kandydowania oprócz PROGRAMU potrzebna jest odwaga. I tu pojawia
          się pytanie - Czego można się bać? Ja twierdzę - niczego. A podkręcanie
          atmosfery strachu jest nieporozumieniem. Uważam również, że nie ma co czekać na
          rozpoczęcie kampanii przedwyborczej. To nie jest wyścig. Tutaj chodzi o
          przyszłość miasta. Ja osobiście wolałbym wcześniej poznać sylwetki
          potencjalnych kandydatów. Chciałbym mieć czas na poznanie poglądów tych ludzi,
          aby nie było takiej rady jaką mamy obecnie. Co mi po spektakularnych
          wypowiedziach na 5 minut przed wyborami.
          • 123zxy Re: Propozycja 05.02.06, 21:55
            Jak to się stało,że 25.08.05 ngo1 pisał"z mojej strony mogę zapewnić,że nie mam
            jakichkolwiek planów związanych ze startowaniem w wyborach samorządowych.
            Co takiego sie stało,że adam_s zmienił zdanie? Proszę o odpowiedź
            • adam_s3 Re: Propozycja 06.02.06, 06:14
              To bardzo proste. Prawdą jest że 25.08.05 nie miałem jakichkolwiek planów
              związanych ze startowaniem w wyborach samorządowych. Uległem jednak namowie
              kilku osób, które mobilizowały mnie do tego kroku. Decyzja nie była łatwa. Mam
              założenia programowe, wsparcie przyjaznych mi osób, a może również poparcie
              części społeczeństwa. Czy "123zxy" uważasz, że robię źle? Jeżeli tak napisz
              dlaczego?
              • 123zxy Re: Propozycja 06.02.06, 12:19
                Zadałem tylko pytanie,bez żadnego podtekstu,za odpowiedź dziękuje.
                Namowy kilku osób to słaba podstawa do podjęcia tak ważnej decyzji,nie uważasz?
                  • 123zxy Re: Propozycja 06.02.06, 12:42
                    Najważniejsza loonapark ,moim zdaniem,jest własna silna motywacja przy poparciu
                    jakiejś grupy ludzi a nie odwrotnie.Jak zwykle rozmydlasz wątek loonapark?
                    Umiesz ty napisac lilka zdań powiązanych logicznie?Bo jakos z twoich postów to
                    nie wynika!
                      • adam_s3 Re: Propozycja 06.02.06, 13:56
                        Miasto jest jak żywy organizm. Nawet gdyby silnie zmotywowany mózg decydował o
                        marszu w lewo lub prawo to w przypadku braku współpracy z nogami i resztą
                        ciała, nigdzie nie pójdzie. Silna motywacja to pojęcie bardzo indywidualne i
                        mało precyzyjne. Motywacja wewnętrzna –aktywizacja następuje gdy człowiek dąży
                        do zaspokojenia swoich potrzeb (to tylko jedna z napotkanych definicji). Silna
                        motywacja jednostki może grozić jej dyktaturą – silna motywacja grupy ludzi
                        może zwiastować konstruktywne zmiany.
                        • 123zxy Re: Propozycja 06.02.06, 15:09
                          adamie_s wyraźnie napisałeś ,że namówili cię do tego znajomi a ja ,że chęc
                          startowania w wyborach powinna wyjśc od ciebie , a później powinieneś zjednywać
                          sobie ludzi swoim programem i tp i td.I tylko tyle, a ty mi tu jakiś dziwaczny
                          wyklad robisz.
                          Nie uważasz że teraz w P.sprawują władzę ludzie ,o których można powiedzieć,że
                          mają "silną grupową motywację"? Na jedno wychodzi
                          • adam_s3 Re: Propozycja 06.02.06, 18:35
                            OK bez "dziwacznych wykładów". Ja zwracam uwagę na to co mówią ludzie i liczę
                            się z ich opinią. Jestem samokrytyczny i cenią sobie zdanie innych. Twoje
                            zdanie jest dla mnie również cenne. Dzięki.
        • blizniak58573 Re: Kampania internetowa 18.02.06, 22:36
          Według specjalistów od marketingu politycznego przygotowanie kampanii
          wyborczej(realnej) kandydata w naszym przypadku „BURMISTRZA” zaczyna się od
          przeprowadzenia badań marketingowych, skupiających się na oczekiwaniach i
          preferencjach wyborców, a także obecnym odbiorze kandydata. Następnie pisane
          jest szczegółowy scenariusz kampanii, obliczany jej budżet (plakaty, reklamy
          telewizyjne, radiowe, prasowe, wiece, spotkania z wyborcami),być może z
          reklamami telewizyjnymi przesadziłem ale kto wie. Tworzony jest sztab wyborczy
          kandydata, zaczynają pracować z nim jego doradcy. którzy będą wskazywać mu, z
          kim się spotkać, gdzie należy się pokazać, z kim porozmawiać.
          • adam_s3 Re: Kampania internetowa 19.02.06, 09:54
            Piechowice są małym miasteczkiem. Partie polityczne będą realizowały swoje
            założenia marketingu wyborczego. Moim elementem kampanii wyborczej jest
            PERSPEKTYWA. Perspektywa pieszego, perspektywa rowerzysty, perspektywa kierowcy.
            • pikollo2 Re: Kampania internetowa 19.02.06, 10:12
              Obecny mimo że pozornie nie prowadzili żadnej kampanii wyborczej w
              rzeczywistości robi to cały czas od gabloty sukcesów zaczynając a na
              spotkaniach przy napojach w różnych punktach i to nie tylko w Piechowicach.Z
              pewną grupą wyznawców upodobał sobie np trampa
              • blizniak58573 Re: Kampania internetowa 19.02.06, 12:48
                W wyborach w 2002r "obecny" tuż przed wyborami przestraszył się i skorzystał z
                reklamy w formie plakatów oraz za pośrednictwem Poczty wystosował "List do
                mieszkańców Piechowic" W obecnych wyborach napewno będzie mówił również, że
                rodzina nie zgadza się aby dalej pełnił tą wyczerpującą funkcję ale on
                oczywiście dla dobra społeczności Piechowickiej podejmie sie tego wyzwania i
                udowodni jak dalej pokierować miastem aby roawijało sie w takim tempie jak obecnie.
    • sanicom Re: Propozycja 07.02.06, 20:45
      Witam Panie Adamie.
      Dalej popieram Pana na stanowisko w urzędzie Miasta , tylko po wygranych
      wyborach proszę nie wyrzucać wszystkich urzędników , kilku można wysłać na
      zasiłek i życzę udanych rządów. Proponuję i będę się starał nagłośnić sprawę w
      śród moich znajomych , których Pan uczył.

Pozdrawiam.
      Były Pański uczeń
    • alif5 Re: Propozycja 12.02.06, 14:15
      Mały.ludwiczek doznał natchnienia i do każdego tematu coś dopisał,nawet jeślinie
      do końca wiedział o co w danym temacie szło.Czy przeczytałeś chociaż wszystkie
      posty w tematach,na które udzieliłeś odpowiedzi?Chyba nie.
      • 123zxy Re: Propozycja 15.02.06, 12:19
        Nie widać chętnych do programowej przedwyborczej dyskusji.Nikt na apel adama_s
        nie odpowiedzial.Lepiej pisać byle o i o byle czym?A może kandydaci na
        burmistrza i radnych nie chcą wykonac falstartu?
          • blizniak58573 Re: Propozycja 16.02.06, 21:35
            Czy w Pana przypadku program,który będzie chciał Pan zaprezentować będzie
            również za "pięć dwunasta" jak to miało miejsce podczas kampanii w wyborach
            parlamentarnych
              • pikollo2 Re: Propozycja 16.02.06, 22:04
                Ciekawe kiedy swój program przedstawi aktualnie urzędujacy burmistrz to znaczy
                kiedy wyniesie przed urząd gablote ze swoimi sukcesami która jakiś czas temu
                zginęła.
                    • alif5 Re: Propozycja 17.02.06, 09:41
                      Przepraszam,A o jakim programie jest tutaj mowa.Przecież obecny burmisyrz nie
                      jest w stanie stworzyć żadnego programu!!!Działa od przypadku do przypadku,z
                      nadzieją,że może coś się uda.A co do podstawowej sprawy ujawniania programów
                      działania nowych kandydatów,to nie zwlekajcie z tym do ostatniej chwili.Ludzie
                      muszą Was poznać,muszą uwierzyć w możliwość zmian w Piechowicach,dowiedzieć się
                      co proponujecie.W przeciwnym razie albo nie pójdą do wyborów,albo zagłosują na
                      to do czego są przyzwyczajeni.I jeszcze jedno chyba najważniejsze.W walce z tym
                      betonem siła nie tkwi w ilości,lecz w jakości.Nie wystawiajcie wielu
                      kandydatów,bo spuszczą Was z Kamienną i znowu wyśmieją.Potrzebny jest jeden
                      mocny kandydat na burmistrza,a reszta może zaspokoić swoje ambicje działając w
                      radzie miejskiej.Myślę,że takie rozwiązanie jest najrozsądniejsze.Inny Pogląd -
                      napiszcie i umotywujcie,czas nad tym poważnie porozmawiać!
                          • blizniak58573 Re: Propozycja 17.02.06, 19:29
                            Uważam, że największą wartość na poziomie samorządu uznaje się bezpośrednią więź
                            z wyborcą oraz osobową odpowiedzialność wybranego radnego przed swoją
                            społecznością. Mieszkańcom łatwiej jest (będzie) zidentyfikować, kto ich
                            faktycznie reprezentuje i jakie są jego lub jej faktyczne poczynania. Dziś
                            wiedza o radnych jest wśród mieszkańców znikoma.
                            • blizniak58573 Re: Propozycja 17.02.06, 19:31
                              Ponadto Rada może mieć albo funkcję zarządzającą (wielkim Amsterdamem rządzi
                              jedynie siedmiu radnych wymagana zmiana w ordynacji wyborczej mało
                              prawdopodobne) albo może być reprezentacją interesów społeczności, wtedy powinna
                              być duża, żeby je odzwierciedlać. Polskie rady nie wiadomo czym są. – Faktyczna
                              władza należy obecnie do wybieranych bezpośrednio wójtów, burmistrzów i
                              prezydentów. Oni są dziś w konflikcie ustrojowym z radą, która niewiele może.
                              Radni są tym ogólnie sfrustrowani, więc nie spodziewałbym się wielu dobrych
                              kandydatów na Radnych.
                                  • alter4 Re: Propozycja 17.02.06, 22:48
                                    Gdyby tak wzorem niektórych państw wprowadzić społeczną funkcje radnego, to czy nadal mielibyśmy tylu kandydatów? Moim zdaniem to byłaby szansa na uczciwych ludzi w radzie,dla których byłoby to powałaniem a nie skokiem na kase. A za tym, tak mi sie wydaje, zmieniłoby sie ku lepszemu.
                                    • alif5 Re: Propozycja 17.02.06, 23:05
                                      Sama ankieta w internecie nie wystarczy,po prostu za mały zasięg.Może jeszcze
                                      odpowiednia strona w Biuletynie stowarzyszenia albo wkładka,która wypełniona
                                      wróciłaby z powrotem.Wynik może być ciekawy,a z pewnością da odpowiedż na kogo
                                      ludzie teoretycznie skłonni byliby zagłosować.Może ostudzi to zapędy niektórych
                                      potencjalnych kandydatów i zaczną myśleć racjonalnie.
                                      A co do rady miasta,uważam że ta musi istnieć,aby nie powstawały takie
                                      patologiczne sytuacje ja w obecnej kadencji.Oczywiście rada ta musi być
                                      niezależna od nikogo,a nie tak jak obecna na usługach burmistrza.
                                      • maly.ludwiczek Re: Propozycja 18.02.06, 12:28
                                        Widzę alif, że bardzo zależy Ci na tym aby ktoś nie startował.
                                        Masz jakieś obawy? Coś do ukrycia?
                                        Jeśli nie to dlaczego cały czas usprawiedliwiasz swoje posty tym, że tylko jeden
                                        może wygrać a reszta chce tylko zaspokoić osobiste ambicje. Każdy kto startuje
                                        ma ambicje i odwagę, bez tego ani rusz.
                                        Argumentów nie masz żadnych w tej chwili, które mogły by racjonalnie wytłumaczyć
                                        zachowanie Twoje, czyli osoby która podaje się za opozycjonistę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka