Dodaj do ulubionych

Oparzenie słoneczne

02.08.16, 20:36
Dziewczyny! mam dość poważny problem z oparzeniem słonecznym. Stosowałam już domowe sposoby z maślanki ale to działa krótko terminowo. Działam pantenolem ale chciałabym też jakiś balsam taki dobrze nawilżający, żeby szybko się wchłaniał prawie bez rozsmarowywania. Coś ktoś w temacie? będę wdzięczna za szybkie odp!
Obserwuj wątek
    • kaznodzieika Re: Oparzenie słoneczne 04.08.16, 18:34
      Balsamy na mnie nie działają, za to świetnie się sprawdza tajski talk ziołowy, którzy azjaci używają na oparzenia - "Prickly heat". Idealnie chłodzi i skutki oparzeń są przez to znacznie mniejsze.
    • polish.food Re: Oparzenie słoneczne 13.09.16, 14:32
      Szukaj żelu z aloesu, nie balsamu tylko żelu w aptece powinnaś znaleźć.
      • kasidysisko Re: Oparzenie słoneczne 19.11.17, 17:21
        Super żel z aloesem ma Floslek, mi życie uratował.
    • wellness11 Re: Oparzenie słoneczne 14.09.16, 08:46
      Ja też polecam aloes. U mnie zawsze działa. Jeśli masz go w domu spróbuj zmiksować i schłodzić w lodówce dla większej ulgi.

100club.pl
    • marta.czabala Re: Oparzenie słoneczne 26.06.17, 21:34
      Jeśli chodzi o ten żel z aloesem, to najlepszy ma według mnie Floslek.
    • katarzynamka Re: Oparzenie słoneczne 27.06.17, 14:18
      Witaj, polecam piankę z pantenolem lub bepanthen w formie kremu. Oparzenie to stan zapalny, więc warto delikatnie schładzać coldpackiem.
    • tramonia Re: Oparzenie słoneczne 03.07.17, 15:17
      Mi zawsze pianka z pantenolem pomagala, potem trzeba skore mocno nawilzac zeby nie zaczela szybko i brzydko schodzic :/
    • stargateatlantis Re: Oparzenie słoneczne 03.07.17, 20:41
      Mi bardzo pomógł żel z aloesem, najlepszy dla mnie ma Floslek.
    • kasidysisko Re: Oparzenie słoneczne 02.08.17, 22:12
      Mi bardzo pomógł żel z aloesem Floslek, koniecznie wypróbuj.
    • lucyy3 Re: Oparzenie słoneczne 11.08.17, 08:18
      w każdej aptece kupisz stosowny środek na oparzenia słoneczne.
    • olivia.w Re: Oparzenie słoneczne 02.09.17, 15:10
      Na oparzenia najlpiej sprawdził się nam żel aloesowy Holiki (latem trzymam go w lodówce, bo daje lepszy efekt chłodzenia), a potem balsam z Yope. Ja akurat używam Werbeny, bo lubię ten zapach, ale miód i bergamotka też jest świetny.
      rubinova.pl/pl/p/Holika-Holika-Aloe-99-Soothing-Gel-Wielofunkcyjny-Zel-Aloesowy-250ml/69
      rubinova.pl/pl/p/YOPE-Balsam-do-rak-i-ciala-MiodBergamotka/58
    • stargateatlantis Re: Oparzenie słoneczne 05.09.17, 23:41
      Zobacz żel z aloesem Floslek, mi bardzo pomógł w podobnym problemie.
    • synnok Re: Oparzenie słoneczne 29.09.17, 13:30
      zel z aloesem powinien pomoc, najlepiej zrezugnowac z nadmiernego opalania, ja smaruje sie cale lato samoopalaczem z magic bronze, zero smug i wyglada bardzo naturalnie
    • kasidysisko Re: Oparzenie słoneczne 19.11.17, 17:24
      Jest taki żel Scarżel, teoretycznie na blizny, ale też świetnie działa na oparzenia.
    • tramonia Re: Oparzenie słoneczne 29.12.17, 11:04
      Jak bylam dzieckiem, to mnie rodzice spsikiwali jakas pianka z dpantenolem, nie wiem nawet czy taka jeszcze istnieje. Ja natomiast latem uzywalam zel aloesowy, nawet na oparzenia od patelni czy garnka uzywam tego zelu, bardzo zbawienny.
    • superdominika Re: Oparzenie słoneczne 10.01.18, 13:07
      maślanka to nie wiem czy działa, ale śmietana powinna działać na pewno. Przynajmniej na mnie działa i raczej nie stosuję innych sposobów.
    • 25gosiaczek Re: Oparzenie słoneczne 10.01.18, 16:33
      Ja ogolnie zawsze smaruje się po wyjściu na słońce w lecie żelem z aloesu. Zapobiegawczo nawet. Niestety mam jasną karnację, więc szybko słońce mnie parzy, nawet używając SPF50 potrafię mieć czerwoną skórę. Aloes się świetnie wchłania bo jest wodnisty i do tego łągodzi i goi podrażnienia.
    • caseyshepard7 Re: Oparzenie słoneczne 10.07.18, 00:39
      Floslek ma doskonałe łagodzące rzeczy, polecam. Żel z aloesem to po prostu poezja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka