Dodaj do ulubionych

Kosmetykio na sucha skórę

05.03.14, 00:08
Jakich kosmetyków używacie na suchą i lekko zniszczoną skórę???
Obserwuj wątek
    • kakarigeiko Re: Kosmetykio na sucha skórę - soraya 28.03.14, 16:56
      A w jakim jesteś przedziale wiekowym? (wiem niedyskretne pytanie, ale dosyć ważne :) )
      Dla osób przed 30-tką polecam nawilżające kosmetyki z ceramidami roślinnymi, po 30-tce dobrze używać kosmetyków z kwasem hyaluronowym i witaminą C, doskonale sprawdza się też olejek arganowy :) a dla skór bardziej dojrzałych kosmetyki z fitohormonami, złotem koloidalnym, astaksantyną.

www.askosmetics.pl/79-cera-sucha-i-normalna
    • meredith Re: Kosmetykio na sucha skórę 01.04.14, 10:10
      Codzienną pielęgnację kremami warto wspomóc używając olejków i serum do twarzy.
      www.martiniqa.pl/rozany-ogrod-do-twarzy/1439-ikarov-olejek-anti-age-skora-sucha.html
      www.martiniqa.pl/morska-glebina-do-twarzy/1871-serum-kolagen-phs.html
    • deni Re: Kosmetykio na sucha skórę 24.04.14, 21:51
      Świetnie nawilżają i regenerują kosmetyki z kolagenem, po peelingu polecam maseczkę z kolagenem Exclusive Cosmetics spa dla twarzy, tutaj można o niej więcej poczytać switpharma.pl/produkty/exclusive-cosmetics/pielegnacja-twarzy/maseczka-do-twarzy-kolagenowa.html

Z tej serii są jeszcze maseczki liftingujące i z kwasem hialuronowym.
    • kampas92 Re: Kosmetykio na sucha skórę 27.04.14, 18:44
      Hej, polecam Wam kosmetyki z shinybox za 49zl miesięcznie wysyłają pudełko wypełnione kosmetykami. Kosmetyki zawsze przewyższają cene pudełka więc się opłaca. Dobry pomysł na prezent. Moglabym duzo pisac ale lepiej sami wejdźcie i wypróbujcie :) Pozdrawiam

shinybox.pl/?ref=73ae429
    • lenari Re: Kosmetykio na sucha skórę 01.05.14, 20:29
      Mam bardzo suchą skóre. Do ciala obecnie używam Perfecty Pin-Up. Fajna perfumowana seria. Zaraz po prysznicu rano nakladam, szybko się wchlania i od razu można się ubierać. Nawilża bardzo dobrze, ale nie jest tlusty. Na youtube pokazują je na filmiku

www.youtube.com/watch?v=qLuoM2cNK9s
    • 5sonia75 Re: Kosmetykio na sucha skórę 17.06.14, 20:40
      używam olejku arganowego firmy Bielenda www.cosnet.pl/olejek-do-masazu-twarzy-arganowy-30ml.html, ktory działa cuda z moją suchą skórą. Kilka kropli dodaję do żelu pod prysznic, albo balsamu do ciała. Stosuję go też do włosów. Takze jest wszechstronny, a jego działanie jest rewelacyjne
      • terranuova Re: Kosmetykio na sucha skórę 21.06.17, 21:24
        U mnie sprawdzają się kosmetyki Le Petit Marseillais, np. mleczko do bardzo suchej skóry www.le-petit-marseillais.pl/produkty-do-pielegnacji-ciala/mleczko-nawilzajace-le-petit-marseillais-do-bardzo-suchej-skory-01 - szybko się wchłania i ma nieinwazyjny zapach.
    • crawly89 Re: Kosmetykio na sucha skórę 18.06.14, 11:57
      Już gdzieś pisałam że u mnie sprawdził się krem z Vichy IDEALIA LIFE SERUM www.skapiec.pl/site/cat/115/comp/8112603#from35101 Używam go od dwóch miesięcy. Cera jest wygładzona i dobrze nawilżona. Posiadam także krem z tej samej serii
    • lenari Vichy Aqalia Thermal 22.06.14, 18:00
      Ja mam skórę bardzo suchą i bardzo wrażliwą. Pojawily się niedawno genialne kosmetyki Vichy z nowej serii. Zakochalam się. Nawilżają niesamowicie i skóra jest bardziej sprężysta, wygląda świeżo i zdrowo. Ja mam z tej serii krem i serum.

www.vichy.pl/produkty-nawilzajace/aqualia-thermal-konsystencja-bogata-aqualia-thermal/p12314.aspx
      • cyrkonia11 Re: Vichy Aqalia Thermal 23.06.14, 12:00
        O ja bardzo lubię kosmetyki Vichy, uważam że są jedne z lepszych na rynku. Tej serii jeszcze nie znam a przed wakacjami, które szykują się upalne na plaży wolę zaopatrzyć się w dobre nawilżanie.
    • wiki285 Re: Kosmetykio na sucha skórę 24.06.14, 10:10
      Heh, ile użytkowników, tyle kremów :) Ja mam swój sprawdzony - od kilku miesięcy używam caralotion urodaemodia.pl/pl/caralotion.html Krem do suchej skróry, dobrze nawilża, a ważne też że po nim się cialo nie klei. Cena moim zdaniem nie jest duża, a się opłaca.
    • anna6442 Re: Kosmetykio na sucha skórę 03.07.14, 14:10
      mam skórę atopową, więc bardzo wybredną... mam szampon, krem do twarzy, mydło, nawet proszek do prania z białego jelenia :D dużo taniej wychodzi niż 'firmowe' emolienty. a balsam mam z nivei dla niemowląt :D
    • hotelnaturaresidence Re: Kosmetykio na sucha skórę 11.07.14, 12:10
      W okresie letnim na pierwszym miejscu stawiamy dbanie o optymalny poziom nawilżenia skóry, dlatego rekomendujemy zabieg nazywany Rytuałem Morskich Pereł (marki Phytomer). Podczas niego wykonuje się relaksacyjny masaż stemplami, które zawierają morskie perły bogate w wyciąg z algi brunatnej – listownicy palczastej, pełnej witamin i składników odżywczych. Powstają one w momencie połączenia specjalnego roztworu z morskim wapniem oraz preparatu „morskie perły”. Dzięki jego właściwościom żelującym, wytrącają się z roztworu drobne żelowe kuleczki umieszczane w stemplach - perły. Taki kompleks pozwala odbudować strukturę płaszcza ochronnego skóry oraz restrukturyzuje NMF (Natural Moisturizing Faktor), czyli naturalny czynnik odpowiadający za nawilżenie. Ponadto w zabiegu wykorzystuje się składniki aktywne jak oligomer (liofilizowana woda morska o zmniejszonej zawartości sodu) czy też morski wapń, które remineralizują skórę oraz poprawiają spójność komórkową. Z kolei naturalna gigartyna, czyli alga czerwona, która obok pereł stanowi wypełnienie stempli, a także nakłada się ją wraz z maską na twarz, posiada silne właściwości higroskopijne, a więc ma zdolność pochłaniania i wiązania dużych ilości wody, dlatego tak dobrze nawilża. Skóra po zabiegu staje się miękka i wygładzona, a my możemy cieszyć się uczuciem komfortu.
    • magdalena2589 Re: Kosmetykio na sucha skórę 14.07.14, 12:57
      hasa-nka napisała:

> Jakich kosmetyków używacie na suchą i lekko zniszczoną skórę???

Polecam kosmetyki naturalne, bez parabenów - mam bardzo wrażliwą skórę i ciężko mi dobrać coś mocno nawilżającego. Szczególnie lubuję się w balsamach w kostce : pl.dawanda.com/product/47083962-Body-balsam-in-the-cube---Mango
    • patyty Re: Kosmetykio na sucha skórę 14.07.14, 14:48
      a próbowałyście kosmetyków z konopią indyjską ? teraz ciągle gdzieś widzę recenzje itp, chyba sie to modne robi :P
      Na moje suche włosy olej konopny pomógł bardzo, a z tego co teraz czytam to podobno ma jeszcze lepsze efekty na skórę
    • crawly89 Re: Kosmetykio na sucha skórę 29.07.14, 21:45
      Nie wiem o jakie partie ciała dokładnie Ci chodzi ale jesli o ciało to polecam balsamy Neutrogena. Ja używam tego z maliną nordycką www.skapiec.pl/site/cat/114/comp/5255601#from35101 Jesli chodzi o twarz to chyba juz pisałam wyżej.
    • ooklahoma Re: Kosmetykio na sucha skórę 11.08.14, 22:05
      Mam suchą skórę i do ciała używam w zasadzie wszystkiego z zawartością oleju kokosowego, masła kakaowego, masła shea. Możesz też spróbować naturalnych olejków. Dodaję je do kąpieli, ale również wcieram w bardziej suche miejsca. Kokosowy u mnie spisuje się najlepiej.
    • wera.08 Re: Kosmetykio na sucha skórę 12.08.14, 16:31
      Ja mam cerę atopową i bardzo delikatną, skłonną do przesuszenia i przetłuszczenia w ciągu jednego dnia.. do tego uczulenie na roztocza. Moja twarz wygląda czasem jak tarka, do tego zaczerwieniona i z krostami ;p zaczęłam uzywać kosmetyki z serii pharmaceris (krem na dzień, na noc i tonik do przemywania twarzy) a do tego kremy na bazie uryny. Plus raz w miesiącu peeling kawitacyjny, no i najprawdopodobniej za niedługo mikrodermobracja. Jak na razie moja cera jest w stanie dobrym ;)
      • tiki_taka Re: Kosmetykio na sucha skórę 13.08.14, 09:59
        ja przy delikatnej skorze stawiam na kosmetyki nautralne, ekologiczne, za bardzo obawiam sie, ze inne beda ja podrazniac i wywolywac zaczerwienienia i inne niepozadane efekty uboczne :/ dlatego trzymam sie jednej, sprawdzonej firmy, z ktora nigdy nie mialam problemow: www.drtaffi.pl/category/dla-niej-33
    • soldier-girl Re: Kosmetykio na sucha skórę 22.08.14, 15:26
      Od dwóch tygodni używam kremu Golden Skin, etre belle. Kosmetyczka poleciła mojej mamie i się dzielimy. To, co w nim lubię, to uczucie po nałożeniu. Dawniej, kiedy nałożyłam inny krem, miałam wrażenie, że moja skóra go wessała do środka. Golden Skin ładnie się rozprowadza i mam odczucie nawilżonej, ale nie ciężkiej skóry.
    • 43amelia Re: Kosmetykio na sucha skórę 23.08.14, 23:10
      Na sucha skórę- tylko i wyłącznie olej migdałowy, rewelacyjny nawet dla dzieci, osobiście wyrzuciłam wszystkie balsamy. Kupuje bardzo tanio w sklepie z kosmetykami ajurwedyjskimi ( zielonysklep.com )
      alternatywnie używam też palowego na bardzo suchą skórę. polecam
      zielonysklep.com/pl/produkty-spozywcze/nierafinowany-olej-palmowy-ktc
      • ev-ol Re: Kosmetykio na sucha skórę 12.05.15, 08:14
        Dermaveel - pierwsza aplikacja wspomagająca leczenie AZS u dzieci
        Osobiście polecam, mój syn jest zadowolony.
        Pielęgnacja dziecka z AZS jest uciążliwa, jest związana nie tylko z koniecznością wsmarowywania leków, nierzadko w dużo obszary skóry, ale również z koniecznością bycia w prowadzonej terapii niezwykle systematycznym i dokładnym. Ponadto sama czynność wsmarowywania maści jest dość kłopotliwa. Dziecko musi być kilka razy dziennie rozbierane do zabiegu smarowania kolejnym lekiem i aby w ogóle uzyskać chęć współpracy dziecka przy terapii, należy z podawania leku uczynić rodzinny rytuał, wpisać go na stałe w plan codziennych czynności.
        Rozwiązaniem zaproponowanym firmie Heel Polska przez Greytree był projekt, a w następstwie jego akceptacji, wykonanie aplikacji wspierającej rodzica w leczeniu AZS u dzieci: Aplikacji Dermaveel i brand hero kameleon Derek.
        Tu wideo prezentacja aplikacji:
        www.youtube.com/watch?v=9PmtUrk9CXo&feature=youtu.be
        To link do aplikacji:
        play.google.com/store/apps/details?id=com.heel&hl=pl
    • bo_2 Re: Kosmetyki na sucha skórę 25.08.14, 19:26
      Ostatnio spróbowałam włoskich kosmetyków Erbario Toscano z linii Olive Oil. Dobrze zadziałały. Krem dobrze nawilża i dodatkowo wygładza skórę i wspaniale pachnie. Jeszcze taki zapach kosmetyków zawierających oliwę z oliwek nie wpadł mi w ręce. Wadą jest tylko cena, dość drogi, ale firma reklamuje że używa naturalnych składników.

toscanocosmetic.pl/pl/c/Linia-Olive-Complex/18
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka